Esencja Chin

Autorska wycieczka sinologa Piotra Karpińskiego. Program obejmuje 9 obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Mocne spotkanie z Państwem Środka. Atrakcyjny termin – weekend majowy i bardzo dobra cena!

Pragniemy pokazać Chiny wielkomiejskie i prowincjonalne, fascynujące swą dynamiką i siłą, ale również urzekające lokalnością, potrafiące oszołomić naturą. Chcemy z bliska pokazać najważniejszych elementy chińskiej kultury, tradycji oraz teraźniejszości. Uwaga, oprócz miejsc powszechnie znanych i popularnych, kierując się naszą najlepszą wiedzą schodzimy z udeptanych ścieżek, aby odszukać Chiny nieco mniej uczęszczane, a niezmiernie atrakcyjne.

1 dzień: WARSZAWA – PEKIN
Wylot z lotniska Fryderyka Chopina do Pekinu z przesiadką w europejskim porcie lotniczym.

Pekin

2 dzień: PEKIN
Przylot do Pekinu w godzinach porannych. Zwiedzanie Pałacu Letniego – rezydencji cesarzowej Cixi (UNESCO) oraz wizyta w Świątyni Nieba (obiekt światowego dziedzictwa kultury UNESCO). Spacer po dzielnicy będącej sercem dawnego Pekinu – hutongach. Kolacja powitalna z kaczką po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

3 dzień: PEKIN
Wizyta w centrum chińskiego świata – na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju oraz zwiedzanie Pałacu Cesarskiego (tzw. Zakazanego Miasta, UNESCO). Wejście na usypane zgodnie z zasadami feng shui wzgórze Jingshan, to szansa na podziwianie Zakazanego Miasta w pełnej krasie oraz poznanie skali Pekinu. Wizyta w świątyni lamaistycznej Yonghegong – najważniejszej poza Tybetem świątyni buddyzmu tybetańskiego. Kolacja i nocleg w Pekinie.

4 dzień: PEKIN – PINGYAO
Zwiedzanie najsłynniejszego odcinka Wielkiego Muru – Badaling (UNESCO). Przejazd szybką koleją do Pingyao. Kolacja i nocleg w Pingyao.

Wielki Mur

5 dzień: PINGYAO – XI’AN
Zwiedzanie wspaniale zachowanego starego miasta Pingyao (UNESCO). W XVII w. miasto uchodziło za finansowe serce Chin. Przejazd szybką koleją do Xi’an, miasta, które przez ponad tysiąc lat było stolicą Chin. Wieczorny spacer po mieście (UNESCO), w tym słynnej Dzielnicy Muzułmańskiej. Kolacja i nocleg w Xi’an.

6 dzień: XI’AN – SUZHOU
Wycieczka do położonego na obrzeżach Xi’an drugiego najsłynniejszego po Wielkim Murze zabytku dawnych Chin – Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO). Powrót do Xi’an i przejazd nocnym pociągiem do Suzhou.

7 dzień: SUZHOU – ZHOUZHUANG
Zwiedzanie Suzhou, miasta słynącego z tamtejszych ogrodów oraz jedwabiu. Wizyta w fabryce jedwabiu oraz jednym ze słynnych ogrodów wpisanych na listę UNESCO. W Chinach po dziś dzień cytowane jest starodawne powiedzenie „W Niebie jest raj, a na Ziemi są Suzhou i Hangzhou”. Przejazd do Zhouzhuang – „chińskiej Wenecji” (UNESCO), najsłynniejszej z kilku wielowiekowych miejscowości zbudowanych nad gęstą siecią kanałów. Zhouzhuang, to jedna z niewielu na świecie miejscowości, do których wjazd jest biletowany. Kolacja i nocleg w Suzhou.

Szanghaj

8 dzień: SUZHOUSZANGHAJ
Przejazd do Szanghaju. Spektakularne miasto w swojej krótkiej historii stało się zarówno miejscem początku chińskiego przemysłu i kapitalizmu, jak również chińską kolebką idei komunistycznej. To „chińskie okno na świat” może fascynować zarówno lasem wieżowców dzielnicy Pudong, jak również późno dziewiętnastowieczną dzielnicą Bund. Tego dnia wjedziemy na wieżę widokową „Perła Orientu”, pospacerujemy po tzw. „starym mieście” Yuyuan, gdzie znajdzie się czas na ostatnie zakupy pamiątek. Zwiedzanie Będę namawiał Państwa na udział w niesamowitym wieczornym show akrobatycznym, z których słynie Szanghaj. Nocleg w Szanghaju.

9 dzień: SZANGHAJ
Wizyta w świątyni Nefrytowego Buddy. Tego dnia zwiedzimy również uchodzące za jedno z najlepszych w Chinach Muzeum Szanghajskie oraz Centrum Planowania Rozwoju Szanghaju z zapierającą dech w piersiach makietą miasta-giganta. Kolacja i wieczorny spacer po słynnym Bundzie, okazja na podziwianie iluminacji dzielnicy wieżowców Pudong. Nocleg w Szanghaju.

10 dzień: SZANGHAJ – WARSZAWA
Przejazd na lotnisko w części trasy superszybkim pociągiem Maglev (w pewnym momencie osiągnie prędkość 431 km/godz.). Wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych. A trzeci maja będzie czasem odpoczynku i dzielenia się wrażeniami.

chiny xian armia terakotowa wycieczka

Muzeum Terakotowej Armii

Ta krótka, lecz intensywna we wrażenia trasa, to najlepszy termin, 10 dni (tylko 6 roboczych) w podróży i aż 9 obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Program intensywny w treści, choć celowo układ posiłków i  przejazdów ma na celu najlepsze zagospodarowanie czasu, aby ta podróż była przede wszystkim przyjemnością z obcowania z niezwykłą cywilizacją. W Chinach nawet przejazd pociągiem jest szansą na niezwykłe (dobre!) przeżycie. Celem programu nie było bicie jakichkolwiek rekordów, lecz pokazanie Państwu bogactwa chińskiej kultury i natury. Bardzo się cieszę na ten program i wspólną podróż przez Chiny. Piotr Karpiński

Termin: 23.04.2017 – 02.05.2017 r. Brak wolnych miejsc!

Cena: 4 900 PLN + 600 USD.

Cena zawiera:
– przelot na trasie Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych),
– transfery i przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem, przejazdy szybkimi pociągami w Chinach,
– zakwaterowanie w pokojach 2-os. z łazienką w hotelach 4*,
– posiłki wg programu wraz z jedną szklanką napoju bezalkoholowego gratis,
– opiekę polskiego pilota wycieczek – sinologa podczas realizacji programu w Chinach oraz lokalnych przewodników,
– ubezpieczenie KL, NW i bagażu,
– wizę chińską*.

Cena nie obejmuje:
– napiwków dla lokalnych przewodników (50 USD, płatne na miejscu),
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (170 USD/osoba),
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-os. 190 USD.

* WIZA. W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do naszego biura następujące dokumenty:

1. Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron)
2. Wypełniony wniosek wizowy (dostępny w naszym biurze). Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie.
3. Jedno zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter