fbpx

O mnie

Krzysztof Matys Travel. Oryginalne programy, najlepsi piloci, kameralne grupy. Organizujemy wycieczki dla koneserów. Jako jedno z pierwszych biur w Polsce zaproponowaliśmy wycieczki do Gruzji, Armenii, Mołdawii i Etiopii. Mamy duże doświadczenie i doskonałe kontakty. Kierunki te są naszą osobistą pasją.

Nasi piloci są specjalistami od danych kierunków. Doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają. To oni stworzyli oryginalne programy wycieczek.

OPINIE o naszym biurze

Krzysztof Matys – podróżnik, pilot i przewodnik. Kilkanaście lat doświadczenia w takich krajach jak Egipt, Izrael, Jordania, Syria, Liban, Etiopia, Indie, Nepal… Miłośnik Gruzji i Armenii. Chętnie podróżuje do krajów mniej popularnych, np. do Mołdawii, Uzbekistanu, Iranu. Najbliższe wycieczki ze mną w roli pilota i przewodnika.

Autor dwóch książek: “O podróżowaniu” oraz “Spragnieni podróży”.

Etiopia, Lalibela

Z wykształcenia historyk i religioznawca. Zajmuje się dziejami wczesnego chrześcijaństwa, historią Bliskiego i Dalekiego Wschodu. W latach 1999-2000, stypendium naukowe na Uniwersytecie Kairskim. W sumie kilka lat spędzonych w kraju nad Nilem. Tłumaczy i publikuje starożytne teksty koptyjskie, w tym przede wszystkim źródła wczesnochrześcijańskie. W wolnych chwilach zajmuje się badaniami gnostycyzmu – późnoantycznej religii, w sporej części mającej wiele wspólnego z pierwotnym chrześcijaństwem.

Blog o turystyce: podróże.krzysztofmatys.pl – prawie 2,5 mln odsłon!

Często pojawia się w mediach jako specjalista ds. turystyki. Tu znajduje się lista najważniejszych medialnych wystąpień.

Krzysztof Matys Travel
W marcu 2021 r. minęło 18 lat działalności naszego biura podróży (nazwa rejestrowa to Centrum Edukacyjno-Turystyczne).

Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów i pośredników turystycznych wystawioną przez SIGNAL IDUNA o numerze M 519667 oraz Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Znajdujemy się też w Rejestrze Organizatorów i Pośredników Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Działalność biura obejmuje również turystykę przyjazdową do Polski. Więcej informacji znajduje się tu: Travel to Poland.

Krzysztof Matys zajmuje się też szkoleniami branży turystycznej oraz doradztwem w tym zakresie.
Wymyślił i od wielu lat prowadzi kurs rezydentów biur podróży. Jedyny taki kurs w Polsce! W ramach projektu Akademia Turystyki, proponujemy również szkolenia:

pilot wycieczek
specjalista ds. turystyki
właściciel biura podróży

w towarzystwie etiopskiego mnicha.jpg

pustynia wadi rum.jpg  krzysztofmatys1.jpg

Polecamy również wycieczki na Litwę: Wilno, Troki, Kowno, Druskienniki oraz na Białoruś. Zapraszamy na naszą stronę: www.litwa-wycieczki.pl

Zapisz

26 odpowiedzi na “O mnie”

 1. ulka pisze:

  no no braciszku jaka fajna stronka….pozdrawiam:)

 2. jagódka pisze:

  Kocham podróże. Dzięki za tak wspaniałą stronkę . Bedę zaglądała. Jag

 3. Magda pisze:

  Byłam z Panem na wycieczce w Izraelu (w 2006 roku). Było super!!! Niesamowity profesjonalizm, kultura, a jeszcze przystojny zabójczo!!! Gorąco pozdrawiam 😉

 4. Darek pisze:

  Byłem z Panem na wycieczce w Druskiennikach (Litwa). Bardzo dobrze zorganizowana, pełen profesionalizm. Życzę dalszych sukcesów!!!

 5. Leszek pisze:

  Nasza rodzinna ósemka wrócila Tunezja/Sousse/El Chana Beach dzięki Panu dobra podpowiedz , tanio spędziliśmy wspaniały tydzień aż nie chcialo się wracać-DZIĘKI – BARDZO

 6. Samir pisze:

  Witam! Panie Krzysztofie świetna strona będę tu często zaglądał. Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!

  Pana kursant Samir

 7. Joanna pisze:

  Witam, razem z mężem byłam na wycieczce w Egipcie, pan był jej przewodnikiem. Bardzo miło wspominamy samą wycieczkę i Pana. Pozdrawiam gorąco

 8. Aga pisze:

  Ciekawa stronka (powtarzam za innymi :-)) W planach mam Ziemię Świętą więc …… Pozdrawiam

 9. Ala pisze:

  Strona świetna, blog również. Studiuję turystykę i rekreację i chciałabym kiedyś byc pilotem lub rezydentką. Dziękuję za tę stronę:)

 10. Antoni T. pisze:

  Trzymaj się Krzysztofie i “rozwijaj się”, pamiętając o wspólnych poznaniach estetyczno-kulinarno-chrześcijańsko-hindusko-polityczno-społecznych w Indiach i Nepalu w okresie 21.01 – 07.02.2011.
  W imieniu rodziny – dziękuję za piękne przekazywanie informacji w trakcie podróży pielgrzymkowo-turystycznej.
  Z poważaniem Antoni T.

 11. Katarzyna pisze:

  o pomyśleć, ze ktoś ma życie bez tej szarej codzienności, rutyny. Zazdroszczę i pozdrawiam 🙂

 12. Mario pisze:

  Profesjonalna i interesująca strona internetowa, tak jak prowadzona wycieczka po Gruzji (czerwiec 2012). Organizacja wycieczki optymalna, miła atmosfera, idealnie dopasowany czas dla wszystkich uczestników, oprawa i przedstawienie faktów historycznych dotyczących Gruzji i nie tylko – rzeczowe.
  Dziękujemy.
  Pozdrawiam i do rychłego spotkania na kolejnej wycieczce.
  Mario

 13. renata pisze:

  szkoda ,ze dopiero teraz odkylam Pana biuro ,bardzo ciekawa oferta ,wlasnie czytam wszystie oferty

 14. Ania pisze:

  Bardzo dziękuję za przecudowną wycieczkę na Białoruś. Byłam pod ogromnym wrażeniem wiedzy przewodnika, a także profesjonalnej organizacji wyjazdu. Mogę śmialo powiedzieć, że była to jedna z najlepszych wycieczek, w których uczestniczyłam. Z pewnością rozważę kolejną wyprawę z Państwa biurem.

  Pozdrawiam,

 15. Ignatowska pisze:

  W dniach 5-14.09 2017r. bylismy na “Magicznych bezdrożach Gruzji” z biurem Krzysztof Matys Travel. Wycieczka znakomicie zaplanowana i fantastycznie zrealizowana przez naszego pilota, pana Jacka Swiercza.Dzięki niemu długie czasami godziny spędzone w busie nie były stracone. Jego opowieści o Gruzji sluchalismy z zainteresowaniem i przyjemnością. Wykazując się ogromna znajomością tematu przekazał nam najważniejsze informacje o kraju, do którego się wybralismy. Razem z gruzińskim pomocnikiem Niko , opiekowali się nami w sposób nie budzacy żadnych zastrzeżeń. To była wielka frajda spędzenie tego czasu w towarzystwie p. Jacka.
  Dziękujemy. Ela i Wojtek.

 16. Grażyna i Piotr pisze:

  Maj 2018.Wróciliśmy z wycieczki po Armenii,którą jesteśmy oczarowani.Piękne krajobrazy,niesamowite średniowieczne kościoły,fantastyczna kuchnia.Ogromnym atutem p.Krzysztof Matys,który nas tam oprowadzał,posiadający niesamowitą wiedzę na temat kraju,opowiadający w tak piękny i dostępny dla laika sposób,zapewniający mnóstwo atrakcji duchowych i kulinarnych.
  Zarówno On jaki i miejscowy przewodnik p. Garik dbali,abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie i jak najwięcej dowiedzieli się o tym wspaniałym kraju.Świetny kierowca i b. wygodny autokar,dobre hotele, i świetne miejscowe trunki dopełniały resztę.Dziękujemy za tak wspaniale spędzony weekend i z całego serca polecamy nie zdecydowanym Armenię z biurem p.KRZYSZTOFA MATYSA.
  Grażyna i Piotr.

 17. Marta Zahorska pisze:

  Wyobrażam sobie test, który mierzy zadowolenie z wycieczki, w którym punktowane są: jak bardzo interesujący jest cel wyprawy; odpowiednia organizacja wycieczki : dobrze dobrana trasa, odpowiednie miejsca postojowe, przemyślany czas zwiedzania grupowego i indywidualnego; relacje między przewodnikiem a uczestnikami; poznanie miejscowej kuchni; pozyskane informacje o zwiedzanym kraju itp. Gdyby to wszystko wypunktować np od 1 do 10 – to w ocenie wycieczki do Armenii, jaka odbyliśmy trzeba by dodać dodatkowe “plusy dodatnie” . Fantastycznie ciekawa, perfekcyjnie zorganizowana, niezwykle ciekawe opowieści o historii i teraźniejszości Armenii, sympatyczne relacje z przewodnikiem p. Krzysztofem Matysem i ormiańskim opiekunem p. Garikiem. Brakuje mi dalszych słów uznania.
  Jest tylko jeden minus tej wyprawy …. że jest już poza nami. Serdecznie pozdrawiamy organizatorów i uczestników wyprawy po Armenii.
  Marta i Ryszard

 18. Danuta Kepa pisze:

  17 WRZEŚNIA 2018R,WRÓCILISMY W Z WYCIECZKI DO GRUZJI I ARMENI Z p.KRZYSZTOFEM MATYSEM jako przewodnikiem.
  Dziekujemy P.Krzysztofie za za wspaniałą organizację i prowadzenie wycieczki,wybranie trasy i miejsc, które należy zobaczyć,za wspanialą atmosferą,profensjonalizm we wszystkim,opiekuńczośc i ogromną wiedzę o przeszłości i terazniejszości Kaukazu,słuchalismy Pana z zainteresowaniem i przyjemnościa,do tego wspaniały głos.Proszę podziekować lokalnym przewodnikom : PP.Toko,Garik i Gwanza,
  Będziemy śledzić Pana blog i myslimy o nastepnej wyprawie ,najchetniej z Panem jako przewodnikiem.
  Pozdrawiamy Danuta i Krzysztof Kepowie

 19. Renata Pałka pisze:

  Witam,
  niedawno wróciłam z wycieczki po Armenii. Mogę ją opisać w trzech słowach:
  Polecam
  Polecam
  Polecam

  Renata Pałka

 20. Maryla Dziak pisze:

  Armenia – trochę los zdecydował, że to właśnie ten kraj zwiedzałam (28.09-06.10.2018) i okazało się, że to było CUDOWNE przeżycie. Piękny, naturalny, prawdziwy i nie powtarzalny kraj, bez żadnego kiczu, bez komercji. Wspaniała kuchnia. Serdeczni, szczerzy ludzie. Mój zachwyt wynika też z perfekcyjnej organizacji wyprawy przez biuro Krzysztof Matys TRAWEL. Wiedza p. Krzysztofa jest niesamowita i co bardzo ważne, ma dar jej przekazywania . Czuje się też jego autentyczną troskę o wszystkich uczestników. Razem z armeńskim przewodnikiem Gagikiem potrafili stworzyć świetny klimat.
  Bardzo, bardzo polecam wszystkim Armenię. No i ja na zagraniczne wyprawy teraz już tylko z Krzysztof Matys TRAWEL.
  Pozdrawiam, Maryla

 21. Ryszard pisze:

  Minęło już nieco czasu od naszej wycieczki do Armenii (wrzesień 2019), ale cały czas mamy w pamięci niezapomniane obrazy i wrażenia jakich doznaliśmy podczas zwiedzania tego surowego ale pięknego kraju. Jest to zasługa Pana Krzysztofa który towarzyszył nam w całej trasie przybliżając nam zarówno ciekawą historię jak i współczesność tego kraju. Bardzo ciekawy sposób przekazu, jasny i zrozumiały dla każdego, Jego opowieści wciągały nas i można było ich słuchać bez końca. Profesjonalność, organizacja imprezy, atmosfera i jakość obsługi od momentu przejęcia nas do ostatniego pożegnania była na bardzo wysokim poziomie. Serdecznie za to dziękujemy.
  Aktualnie czekamy z niecierpliwością na informację, czy i kiedy dojdzie do skutku nasz kolejny wyjazd z biurem Krzysztof Matys Travel na który zgłosiliśmy swój akces. Liczymy no to, że mimo obecnych komplikacji dojdzie on jednak do skutku.
  Pozdrawiam, Grażyna i Ryszard

 22. Grażyna i Piotr pisze:

  Kolejna wyprawa z Biurem Krzysztofa Matysa, tym razem do Macedonii, jak zwykle rewelacyjna. Ciągle się powtarzam, ale organizacja przewodnicy ,kierowcy, wyżywienie i cała reszta naprawdę z górnej półki, poza tym zawsze cudowna grupa, której serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Macedonia warta zwiedzenia, piękna, gościnna, nie do końca odkryta, szczególnie z biurem Krzysztofa, gdzie można zwiedzić kawałek wschodniej części kraju. Góry, jeziora, malownicze wioski, klasztory i meczety odwiedzane z kompetentnymi przewodnikami, komfortowym autokarem z doświadczonym kierowcą i na dodatek ze wspaniałą grupą w miłej atmosferze sprawiają, że już się tęskni za kolejnym wyjazdem z takim organizatorem. Pozdrawiam wszystkich, Magdę, która część trasy z nami przejechała i umilała nam czas, pracowników biura, i oczywiście SZEFA . Polecam Biuro Krzysztofa Matysa, Macedonię i wszystkie inne trasy, wiem co mówię, gdyż byłam. Czekamy na kolejne piękne autorskie wyprawy. Grażyna i Piotr.

 23. Anna Minczewska pisze:

  Wróciliśmy kilka dni temu z wyprawy do Armenii ( 19-27/09/2021 ). Była to nasza kolejna wyprawa z biurem p, Krzysztofa Matysa.
  Znowu wróciliśmy pełni fantastycznych wrażeń.
  Armenia przerosła nasze wyobrażenie. Cudowna trasa pokazująca zarówno wspaniałe zabytki architektury sakralnej jak i fantastyczne krajobrazy, przepiękne góry z majestatyczną górą Ararat na czele. Wszystkie nasze przeżycia duchowe, wrażenia estetyczne uzupełniały fantastyczne smaki kuchni ormiańskiej. Pycha !!!! No i liczne degustacje znakomitych koniaków, destylatów i win podnosiły nasze dobre emocje.
  Przede wszystkim jednak słowa podziękowania należą się Annie i Gagikowi (pilotka i przewodnik ), rodowitym Ormianom, za ich wielką troskę o każdego uczestnika, empatię, humor i przekazaną nam ogromną wiedzę na temat własnego kraju. Oboje uzupełniali się we wszystkim starając się o zadowolenie każdego uczestnika wycieczki, co im się znakomicie udało.
  Panie Krzysztofie nie była to, na pewno, nasza ostatnia wyprawa z biurem “Krzysztof Matys travel “. Dziękujemy !!!
  Anna i Jan.

 24. Grażyna pisze:

  Wróciłam z wycieczki do Libanu. Moje komentarze są już nudne, ponieważ kolejna wyprawa z biurem KRZYSZTOFA MATYSA była fantastyczna pod każdym względem. Piękne miejsca, historia sięgająca daleko p.n.e ,przekazana przez Pierra i Macieja posiadających ogrom wiedzy .Jak zwykle pyszne jedzenie, trunki, dobra atmosfera dzięki sympatycznym uczestnikom, czego można pragnąć więcej. Polecam z całego serca Liban i wszystkie pozostałe wyprawy z tym biurem. Grażyna.

 25. Małgośka pisze:

  Jestem pod wrażeniem : wiedzy, zaangażowania, pasji, organizacji, kultury osobistej i poczucia humoru zarówno właściciela jak i przewodników. Wszystko na TAK. Gorąco polecam!

 26. Tadeusz Flanek pisze:

  29.03.2024
  Kolejna, już szósta wyprawa z Tym biurem, tym razem do Egiptu. I jak zawsze pełen profesjonalizm. Wszystko na najwyższym poziomie.
  Dziękuję Panu Krzysztofowi za ciekawy program, dużą wiedzę, umiejętność zintegrowani uczestników wycieczki, oraz wspaniałego lokalnego przewodnika Minę.
  Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.
  Gorąco polecam biuro “Krzysztof Matys Travel” i już zapisuję się na koleją wyprawę.
  Tadeusz z Krakowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter