fbpx

O mnie

Krzysztof Matys Travel. Oryginalne programy, najlepsi piloci, kameralne grupy. Organizujemy wycieczki dla koneserów. Jako jedno z pierwszych biur w Polsce zaproponowaliśmy wycieczki do Gruzji, Armenii, Mołdawii i Etiopii. Mamy duże doświadczenie i doskonałe kontakty. Kierunki te są naszą osobistą pasją.

Nasi piloci są specjalistami od danych kierunków. Doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają. To oni stworzyli oryginalne programy wycieczek.

OPINIE o naszym biurze

Krzysztof Matys – podróżnik, pilot i przewodnik. Kilkanaście lat doświadczenia w takich krajach jak Egipt, Izrael, Jordania, Syria, Liban, Etiopia, Indie, Nepal… Miłośnik Gruzji i Armenii. Chętnie podróżuje do krajów mniej popularnych, np. do Mołdawii, Uzbekistanu, Iranu. Najbliższe wycieczki ze mną w roli pilota i przewodnika.

Autor dwóch książek: “O podróżowaniu” oraz “Spragnieni podróży”.

Etiopia, Lalibela

Z wykształcenia historyk i religioznawca. Zajmuje się dziejami wczesnego chrześcijaństwa, historią Bliskiego i Dalekiego Wschodu. W latach 1999-2000, stypendium naukowe na Uniwersytecie Kairskim. W sumie kilka lat spędzonych w kraju nad Nilem. Tłumaczy i publikuje starożytne teksty koptyjskie, w tym przede wszystkim źródła wczesnochrześcijańskie. W wolnych chwilach zajmuje się badaniami gnostycyzmu – późnoantycznej religii, w sporej części mającej wiele wspólnego z pierwotnym chrześcijaństwem.

Blog o turystyce: podróże.krzysztofmatys.pl – prawie 2,5 mln odsłon!

Często pojawia się w mediach jako specjalista ds. turystyki. Tu znajduje się lista najważniejszych medialnych wystąpień.

Krzysztof Matys Travel
W marcu 2021 r. minęło 18 lat działalności naszego biura podróży (nazwa rejestrowa to Centrum Edukacyjno-Turystyczne).

Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów i pośredników turystycznych wystawioną przez SIGNAL IDUNA o numerze M 519667 oraz Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Znajdujemy się też w Rejestrze Organizatorów i Pośredników Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Działalność biura obejmuje również turystykę przyjazdową do Polski. Więcej informacji znajduje się tu: Travel to Poland.

Krzysztof Matys zajmuje się też szkoleniami branży turystycznej oraz doradztwem w tym zakresie.
Wymyślił i od wielu lat prowadzi kurs rezydentów biur podróży. Jedyny taki kurs w Polsce! W ramach projektu Akademia Turystyki, proponujemy również szkolenia:

pilot wycieczek
specjalista ds. turystyki
właściciel biura podróży

w towarzystwie etiopskiego mnicha.jpg

pustynia wadi rum.jpg  krzysztofmatys1.jpg

Polecamy również wycieczki na Litwę: Wilno, Troki, Kowno, Druskienniki oraz na Białoruś. Zapraszamy na naszą stronę: www.litwa-wycieczki.pl

Zapisz

24 odpowiedzi na “O mnie”

 1. ulka pisze:

  no no braciszku jaka fajna stronka….pozdrawiam:)

 2. jagódka pisze:

  Kocham podróże. Dzięki za tak wspaniałą stronkę . Bedę zaglądała. Jag

 3. Magda pisze:

  Byłam z Panem na wycieczce w Izraelu (w 2006 roku). Było super!!! Niesamowity profesjonalizm, kultura, a jeszcze przystojny zabójczo!!! Gorąco pozdrawiam 😉

 4. Darek pisze:

  Byłem z Panem na wycieczce w Druskiennikach (Litwa). Bardzo dobrze zorganizowana, pełen profesionalizm. Życzę dalszych sukcesów!!!

 5. Leszek pisze:

  Nasza rodzinna ósemka wrócila Tunezja/Sousse/El Chana Beach dzięki Panu dobra podpowiedz , tanio spędziliśmy wspaniały tydzień aż nie chcialo się wracać-DZIĘKI – BARDZO

 6. Samir pisze:

  Witam! Panie Krzysztofie świetna strona będę tu często zaglądał. Bardzo serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!

  Pana kursant Samir

 7. Joanna pisze:

  Witam, razem z mężem byłam na wycieczce w Egipcie, pan był jej przewodnikiem. Bardzo miło wspominamy samą wycieczkę i Pana. Pozdrawiam gorąco

 8. Aga pisze:

  Ciekawa stronka (powtarzam za innymi :-)) W planach mam Ziemię Świętą więc …… Pozdrawiam

 9. Ala pisze:

  Strona świetna, blog również. Studiuję turystykę i rekreację i chciałabym kiedyś byc pilotem lub rezydentką. Dziękuję za tę stronę:)

 10. Antoni T. pisze:

  Trzymaj się Krzysztofie i “rozwijaj się”, pamiętając o wspólnych poznaniach estetyczno-kulinarno-chrześcijańsko-hindusko-polityczno-społecznych w Indiach i Nepalu w okresie 21.01 – 07.02.2011.
  W imieniu rodziny – dziękuję za piękne przekazywanie informacji w trakcie podróży pielgrzymkowo-turystycznej.
  Z poważaniem Antoni T.

 11. Katarzyna pisze:

  o pomyśleć, ze ktoś ma życie bez tej szarej codzienności, rutyny. Zazdroszczę i pozdrawiam 🙂

 12. Mario pisze:

  Profesjonalna i interesująca strona internetowa, tak jak prowadzona wycieczka po Gruzji (czerwiec 2012). Organizacja wycieczki optymalna, miła atmosfera, idealnie dopasowany czas dla wszystkich uczestników, oprawa i przedstawienie faktów historycznych dotyczących Gruzji i nie tylko – rzeczowe.
  Dziękujemy.
  Pozdrawiam i do rychłego spotkania na kolejnej wycieczce.
  Mario

 13. renata pisze:

  szkoda ,ze dopiero teraz odkylam Pana biuro ,bardzo ciekawa oferta ,wlasnie czytam wszystie oferty

 14. Ania pisze:

  Bardzo dziękuję za przecudowną wycieczkę na Białoruś. Byłam pod ogromnym wrażeniem wiedzy przewodnika, a także profesjonalnej organizacji wyjazdu. Mogę śmialo powiedzieć, że była to jedna z najlepszych wycieczek, w których uczestniczyłam. Z pewnością rozważę kolejną wyprawę z Państwa biurem.

  Pozdrawiam,

 15. Ignatowska pisze:

  W dniach 5-14.09 2017r. bylismy na “Magicznych bezdrożach Gruzji” z biurem Krzysztof Matys Travel. Wycieczka znakomicie zaplanowana i fantastycznie zrealizowana przez naszego pilota, pana Jacka Swiercza.Dzięki niemu długie czasami godziny spędzone w busie nie były stracone. Jego opowieści o Gruzji sluchalismy z zainteresowaniem i przyjemnością. Wykazując się ogromna znajomością tematu przekazał nam najważniejsze informacje o kraju, do którego się wybralismy. Razem z gruzińskim pomocnikiem Niko , opiekowali się nami w sposób nie budzacy żadnych zastrzeżeń. To była wielka frajda spędzenie tego czasu w towarzystwie p. Jacka.
  Dziękujemy. Ela i Wojtek.

 16. Grażyna i Piotr pisze:

  Maj 2018.Wróciliśmy z wycieczki po Armenii,którą jesteśmy oczarowani.Piękne krajobrazy,niesamowite średniowieczne kościoły,fantastyczna kuchnia.Ogromnym atutem p.Krzysztof Matys,który nas tam oprowadzał,posiadający niesamowitą wiedzę na temat kraju,opowiadający w tak piękny i dostępny dla laika sposób,zapewniający mnóstwo atrakcji duchowych i kulinarnych.
  Zarówno On jaki i miejscowy przewodnik p. Garik dbali,abyśmy wszyscy czuli się bezpiecznie i jak najwięcej dowiedzieli się o tym wspaniałym kraju.Świetny kierowca i b. wygodny autokar,dobre hotele, i świetne miejscowe trunki dopełniały resztę.Dziękujemy za tak wspaniale spędzony weekend i z całego serca polecamy nie zdecydowanym Armenię z biurem p.KRZYSZTOFA MATYSA.
  Grażyna i Piotr.

 17. Marta Zahorska pisze:

  Wyobrażam sobie test, który mierzy zadowolenie z wycieczki, w którym punktowane są: jak bardzo interesujący jest cel wyprawy; odpowiednia organizacja wycieczki : dobrze dobrana trasa, odpowiednie miejsca postojowe, przemyślany czas zwiedzania grupowego i indywidualnego; relacje między przewodnikiem a uczestnikami; poznanie miejscowej kuchni; pozyskane informacje o zwiedzanym kraju itp. Gdyby to wszystko wypunktować np od 1 do 10 – to w ocenie wycieczki do Armenii, jaka odbyliśmy trzeba by dodać dodatkowe “plusy dodatnie” . Fantastycznie ciekawa, perfekcyjnie zorganizowana, niezwykle ciekawe opowieści o historii i teraźniejszości Armenii, sympatyczne relacje z przewodnikiem p. Krzysztofem Matysem i ormiańskim opiekunem p. Garikiem. Brakuje mi dalszych słów uznania.
  Jest tylko jeden minus tej wyprawy …. że jest już poza nami. Serdecznie pozdrawiamy organizatorów i uczestników wyprawy po Armenii.
  Marta i Ryszard

 18. Danuta Kepa pisze:

  17 WRZEŚNIA 2018R,WRÓCILISMY W Z WYCIECZKI DO GRUZJI I ARMENI Z p.KRZYSZTOFEM MATYSEM jako przewodnikiem.
  Dziekujemy P.Krzysztofie za za wspaniałą organizację i prowadzenie wycieczki,wybranie trasy i miejsc, które należy zobaczyć,za wspanialą atmosferą,profensjonalizm we wszystkim,opiekuńczośc i ogromną wiedzę o przeszłości i terazniejszości Kaukazu,słuchalismy Pana z zainteresowaniem i przyjemnościa,do tego wspaniały głos.Proszę podziekować lokalnym przewodnikom : PP.Toko,Garik i Gwanza,
  Będziemy śledzić Pana blog i myslimy o nastepnej wyprawie ,najchetniej z Panem jako przewodnikiem.
  Pozdrawiamy Danuta i Krzysztof Kepowie

 19. Renata Pałka pisze:

  Witam,
  niedawno wróciłam z wycieczki po Armenii. Mogę ją opisać w trzech słowach:
  Polecam
  Polecam
  Polecam

  Renata Pałka

 20. Maryla Dziak pisze:

  Armenia – trochę los zdecydował, że to właśnie ten kraj zwiedzałam (28.09-06.10.2018) i okazało się, że to było CUDOWNE przeżycie. Piękny, naturalny, prawdziwy i nie powtarzalny kraj, bez żadnego kiczu, bez komercji. Wspaniała kuchnia. Serdeczni, szczerzy ludzie. Mój zachwyt wynika też z perfekcyjnej organizacji wyprawy przez biuro Krzysztof Matys TRAWEL. Wiedza p. Krzysztofa jest niesamowita i co bardzo ważne, ma dar jej przekazywania . Czuje się też jego autentyczną troskę o wszystkich uczestników. Razem z armeńskim przewodnikiem Gagikiem potrafili stworzyć świetny klimat.
  Bardzo, bardzo polecam wszystkim Armenię. No i ja na zagraniczne wyprawy teraz już tylko z Krzysztof Matys TRAWEL.
  Pozdrawiam, Maryla

 21. Ryszard pisze:

  Minęło już nieco czasu od naszej wycieczki do Armenii (wrzesień 2019), ale cały czas mamy w pamięci niezapomniane obrazy i wrażenia jakich doznaliśmy podczas zwiedzania tego surowego ale pięknego kraju. Jest to zasługa Pana Krzysztofa który towarzyszył nam w całej trasie przybliżając nam zarówno ciekawą historię jak i współczesność tego kraju. Bardzo ciekawy sposób przekazu, jasny i zrozumiały dla każdego, Jego opowieści wciągały nas i można było ich słuchać bez końca. Profesjonalność, organizacja imprezy, atmosfera i jakość obsługi od momentu przejęcia nas do ostatniego pożegnania była na bardzo wysokim poziomie. Serdecznie za to dziękujemy.
  Aktualnie czekamy z niecierpliwością na informację, czy i kiedy dojdzie do skutku nasz kolejny wyjazd z biurem Krzysztof Matys Travel na który zgłosiliśmy swój akces. Liczymy no to, że mimo obecnych komplikacji dojdzie on jednak do skutku.
  Pozdrawiam, Grażyna i Ryszard

 22. Grażyna i Piotr pisze:

  Kolejna wyprawa z Biurem Krzysztofa Matysa, tym razem do Macedonii, jak zwykle rewelacyjna. Ciągle się powtarzam, ale organizacja przewodnicy ,kierowcy, wyżywienie i cała reszta naprawdę z górnej półki, poza tym zawsze cudowna grupa, której serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Macedonia warta zwiedzenia, piękna, gościnna, nie do końca odkryta, szczególnie z biurem Krzysztofa, gdzie można zwiedzić kawałek wschodniej części kraju. Góry, jeziora, malownicze wioski, klasztory i meczety odwiedzane z kompetentnymi przewodnikami, komfortowym autokarem z doświadczonym kierowcą i na dodatek ze wspaniałą grupą w miłej atmosferze sprawiają, że już się tęskni za kolejnym wyjazdem z takim organizatorem. Pozdrawiam wszystkich, Magdę, która część trasy z nami przejechała i umilała nam czas, pracowników biura, i oczywiście SZEFA . Polecam Biuro Krzysztofa Matysa, Macedonię i wszystkie inne trasy, wiem co mówię, gdyż byłam. Czekamy na kolejne piękne autorskie wyprawy. Grażyna i Piotr.

 23. Anna Minczewska pisze:

  Wróciliśmy kilka dni temu z wyprawy do Armenii ( 19-27/09/2021 ). Była to nasza kolejna wyprawa z biurem p, Krzysztofa Matysa.
  Znowu wróciliśmy pełni fantastycznych wrażeń.
  Armenia przerosła nasze wyobrażenie. Cudowna trasa pokazująca zarówno wspaniałe zabytki architektury sakralnej jak i fantastyczne krajobrazy, przepiękne góry z majestatyczną górą Ararat na czele. Wszystkie nasze przeżycia duchowe, wrażenia estetyczne uzupełniały fantastyczne smaki kuchni ormiańskiej. Pycha !!!! No i liczne degustacje znakomitych koniaków, destylatów i win podnosiły nasze dobre emocje.
  Przede wszystkim jednak słowa podziękowania należą się Annie i Gagikowi (pilotka i przewodnik ), rodowitym Ormianom, za ich wielką troskę o każdego uczestnika, empatię, humor i przekazaną nam ogromną wiedzę na temat własnego kraju. Oboje uzupełniali się we wszystkim starając się o zadowolenie każdego uczestnika wycieczki, co im się znakomicie udało.
  Panie Krzysztofie nie była to, na pewno, nasza ostatnia wyprawa z biurem “Krzysztof Matys travel “. Dziękujemy !!!
  Anna i Jan.

 24. Grażyna pisze:

  Wróciłam z wycieczki do Libanu. Moje komentarze są już nudne, ponieważ kolejna wyprawa z biurem KRZYSZTOFA MATYSA była fantastyczna pod każdym względem. Piękne miejsca, historia sięgająca daleko p.n.e ,przekazana przez Pierra i Macieja posiadających ogrom wiedzy .Jak zwykle pyszne jedzenie, trunki, dobra atmosfera dzięki sympatycznym uczestnikom, czego można pragnąć więcej. Polecam z całego serca Liban i wszystkie pozostałe wyprawy z tym biurem. Grażyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter