fbpx

Kambodża – Tajlandia i Singapur

Trzy fascynujące kraje w jednej wycieczce. Autorski, bogaty w atrakcje program, bardzo dobry termin, wysoki standard świadczeń i wyśmienity przewodnik – Piotr Karpiński. Dla koneserów wyjątkowych podróży!


1 dzień: WARSZAWA – SINGAPUR

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot z Warszawy do Singapuru z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Singapur

Singapur. Gardens by The Bay

2 dzień: SINGAPUR
Przylot do Singapuru we wczesnych godzinach popołudniowych. Kolacja powitalna. Nocleg w Singapurze.

3 dzień: SINGAPUR
Śniadanie. Zwiedzanie Singapuru – fascynującego państwa-miasta, symbolu nowoczesności, miejsca spotkania kultur i najlepszych kuchni świata. Singapur jest też ciekawym eksperymentem społecznym. Staniemy pod słynnym Merlionem, odwiedzimy słynne ogrody Gardens by The Bay i wjedziemy na taras widokowy w Marina Sands. Czas wolny na jednym ze słynnych targów jedzeniowych. Nocleg w Singapurze.

Historyczny Singapur. Zabytkowy meczet Masjid Sultan


4 dzień: SINGAPUR – PHNOM PENH
Śniadanie. Wizyta w słynnym tropikalnym ogrodzie botanicznym (UNESCO). Popołudniowy przelot do stolicy Kambodży. Kolacja i nocleg w Phnom Penh.


5 dzień: PHNOM PENH
Zwiedzanie Phnom Penh, stolicy Kambodży położoną na styku czterech odnóg rzeki Mekong Chaktomuk i historyczną stolicę od ponad 600 lat. W programie m.in. Pałac Królewski wraz ze Srebrną Pagodą oraz muzeum Tuol Sleng, które stanowi tragiczne dziedzictwo okresu reżimu Czerwonych Khmerów. Odwiedzimy Muzeum Narodowe, które poświęcone jest sztuce khmerskiej. Na wystawie znajduje się wiele artefaktów wykonanych z piaskowca, brązu, srebra, miedzi, drewna, ceramiki, pochodzących z różnych okresów historycznych. Kolacja i nocleg w Phnom Penh.

Koh Ker w Kambodży

6 dzień: PHNOM PENH – SIEM REAP 
Śniadanie. W drodze, między Phnom Penh i Siem Reap przejedziemy przez obszar Kompong Thom, jednej z prowincji wzdłuż jeziora Tonle Sap, gdzie odkryjemy wspaniałe pozostałości świątyni Sambor Prei Kuk, dawnej stolicy w czasach Chenla. Zatrzymamy się we wsi Skun, słynącej z grillowanych szaszłyków z pająków. Ostatnim przystankiem przed dotarciem do Siem Reap będzie Kompong Kdei, gdzie nadal stoi most Angkor. Przejazd do Siem Reap. Kolacja i nocleg w Siem Reap.

Pałac Królewski w Phnom Penh

7 dzień: SIEM REAP – ANGKOR WAT
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie skarbu Kambodży i największego kompleksu religijnego świata – słynnego Angkor Wat (UNESCO). Tego dnia odwiedzimy również ruiny świątyń Bayon oraz Ta Prohm, Angkor Thom, jak również Baksei Chamkrong. Kolacja i nocleg w Siem Reap.

8 dzień: SIEM REAP
Śniadanie. Następnie udamy się do świeżo wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO kompleksu świątynnego Koh Ker, gdzie będziemy mieli unikalną okazję podziwiać khmerską świątynię w kształcie… piramidy, stojącą tam, jakby zagubioną samotnie w dżungli. Docierają tam tylko nieliczni podróżnicy. Wcześniej była to stolica khmerskiej rodziny królewskiej, za panowania Dżajawarmana IV, zanim centrum administracyjne państwa zostało przeniesione do Siem Reap. Kolejna ze świątyń, którą odwiedzimy tego dnia, Beng Mealea, wciąż oczekuje na swój wpis na prestiżową listę. Następnie zobaczymy inny wyjątkowy obiekt: Banteay Srei, piękną różową świątynię z piaskowca, znaną również jako „Cytadela Kobiet” z kilkoma niezwykłymi rzeźbami bóstw. To prawdziwy klejnot sztuki khmerskiej, a obecnie jedna z najlepiej odrestaurowanych świątyń. Nocleg w Siem Reap.

Angkor

Angkor Wat

9 dzień: SIEM REAP – BANGKOK
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku, tętniącego życiem, głównego ośrodka Azji Południowo-Wschodniej. Bangkok, nazywany w Tajlandii miastem aniołów jest miejscem o zdumiewającej historii i duchowości, ze starożytnymi tajskimi świątyniami, kolorowymi pałacami, przebogatą lokalną kuchnią, miejscami rozrywki i okazjami na nietuzinkowe zakupy. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem rejs po rzece Chao Phraya. Z pokładu łodzi wycieczkowej podziwiać będziemy efektowną panoramę Bangkoku. Kolacja w trakcie rejsu. Powrót do hotelu i nocleg.

10 dzień: BANGKOK
Śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszych zabytków stolicy Tajlandii. Zobaczymy położony w centrum chińskiej dzielnicy posąg Złotego Buddy w świątyni Wat Trimitr, rozległy zespół świątynny Wat Po z 46-metrową figurą Leżącego Buddy. Na koniec odwiedzimy budzący zachwyt kompleks pałacowy z położoną w jego centrum świątynią Szmaragdowego Buddy. Wieczorem zaprosimy Państwa na Calypso Cabaret Show. Kolacja i nocleg w Bangkoku.

Bangkok


11 dzień: BANGKOK – KANCHANABURI
Śniadanie. Rano udamy się do Talad Rom Hoob – lepiej znanego jako „targ pociągów”, ponieważ znajduje się tuż przy torach kolejowych, gdzie pociągi przejeżdżają zaledwie kilka centymetrów od towarów wyłożonych na sprzedaż. Następnie udam się na znany pływający targ Damnoen Saduak, który przyciąga niezwykłą praktyką handlowania odbywającego się niemal wyłącznie na wodzie. Zobaczymy kanały wypełnione setkami małych łodzi, załadowanych wszelkiego rodzaju towarami, od soczystych owoców po kolorowe tkaniny. Ten tętniący życiem i często zatłoczony wodny labirynt jest najlepszym miejscem, aby doświadczyć, jak miejscowi prowadzą interesy. Następnie zobaczymy most na rzece Kwai, ponadczasowo uwieczniony w historii i będący tematem słynnego filmu. Kolacja i nocleg w regionie Kanchanaburi.


12 dzień: KANCHANABURI – BANGKOK
Śniadanie. Zwiedzanie wspaniałych świątyń Ayutthaya (UNESCO), które przywracają do życia wczesną świetność miasta zniszczonego przez armię birmańską w 1767 roku. Zobaczymy min. Wat Chai Wattanaram, jeden z najbardziej imponujących zabytków Tajlandii. Obiad w lokalnej restauracji, a następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy, z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Pływający targ w Tajlandii


13 dzień: BANGKOK – WARSZAWA
Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

TERMIN: 16.01.2025 – 28.01.2025
CENA: 8500 PLN + 1375 USD

Cena zawiera:
– przeloty na trasie Warszawa – Singapur – Phnom Penh oraz Bangkok – Warszawa,
– przelot na trasie Siem Reap – Bangkok,
– transfery i przejazdy wg programu,
– zakwaterowanie w pokojach 2-os. z łazienką w hotelach 3* i 4*,
– posiłki wg programu (śniadania i obiady lub kolacje),
– opiekę polskiego pilota wycieczek oraz lokalnych przewodników,
– ubezpieczenie KL, NW i bagażu,
– składka na TFG.

Cena nie obejmuje:
– napiwków dla lokalnej obsługi: 60 USD,
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 240 USD,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-os.: 350 USD.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę