fbpx

Petersburg. Białe noce

Petersburg zachwyca o każdej porze roku. Organizujemy wycieczki na zamówienie w każdym miesiącu. Już od 2 osób! Zapewniamy wysoki standard i polskojęzycznego pilota/przewodnika. Szczególnie polecamy czerwiec – ze względu na białe noce.

Wycieczkę można połączyć ze zwiedzaniem Moskwy lub wyprawą na Wyspy Sołowieckie.

1 dzień: WARSZAWA – PETERSBURG

Zbiórka uczestników w porcie lotniczym Okęcie. Przelot do Sankt Petersburga. Zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Zimowy, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż. Kolacja. Nocleg w hotelu w Petersburgu.

petersburg

Petersburg

2 dzień: PETERSBURG – CARSKIE SIOŁO

Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin) – zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą. Jest to jedna z najbardziej imponujących królewskich rezydencji na świecie. Będzie również czas na spokojny spacer po pięknym parku otaczającym pałac – malownicze miejsce. Zobaczymy też łaźnie pompejańskie, Agatowe Komnaty, wiszący ogród, Park Aleksandrowski, Liceum Cesarskie – najbardziej elitarna rosyjska szkoła tamtych czasów. Powrót do Petersburga. Kolacja i nocleg.

3 dzień: PETERSBURG

Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Przejazd główną arterią miasta: słynny Newski Prospekt – spacer. Zobaczymy m.in.: Sobór Kazański, monument Katarzyny II, rosyjską Bibliotekę Narodową, Pole Marsowe, wyspa Wasilewska, Krążownik Aurora, Pałac Michajłowski, Monastyr Smoleński. Wizyta w Soborze św. Piotra i Pawła. Uroczysta kolacja z alkoholem. Nocleg.

 

4 dzień: PETERHOF

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Peterhofu – jednej z najpiękniejszych rezydencji carów pod Petersburgiem. Zwiedzimy pałac oraz przespacerujemy się po wspaniałym parku, w którym najbardziej imponujący jest widok na kaskadowy zespół fontann ozdobionych szeregiem złoconych posągów. Kolacja w Peterhofie. Powrót na nocleg do Petersburga.

5 dzień: PETERSBURG

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Petersburga, m.in.: jeden z najznamienitszych zabytków miasta – Pałac Jusupowa, gdzie miał miejsce zamach na Rasputina. A także: a także Cypel Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, główna ulica miasta: Newski Prospekt, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

6 dzień: PETERSBURG – WARSZAWA

Śniadanie, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter