fbpx

Petersburg. Białe noce

Petersburg zachwyca o każdej porze roku. Szczególnie polecamy czerwiec – ze względu na białe noce. Zapewniamy wysoki standard i polskojęzycznego pilota/przewodnika. Kameralna grupa.

Zobacz OPINIE o naszym biurze.

1 dzień: WARSZAWA – PETERSBURG

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Sankt Petersburga. Zwiedzanie z przewodnikiem: Prospekt Newski, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I (Miedziany Jeździec), plac Św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek oraz  krążownik Aurora. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta – przy Newskim Prospekcie! Kolacja i nocleg.

petersburg

Petersburg

2 dzień: PETERSBURG

Śniadanie. Zwiedzanie Ermitażu, jednego z największych i najbogatszych muzeów świata, które może poszczycić się wspaniałą kolekcji włoskiego renesansu, znajdziemy tam dzieła m.in. Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela i Tycjana. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów oraz scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej. Popołudnie zarezerwowane jest na zwiedzanie  Twierdzy Pietropawłowskiej – jednego z najważniejszych miejsc na historycznej mapie Petersburga. Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. W obrębie murów twierdzy Pietropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: Sobór Św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych) oraz Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji. Uroczysta kolacja w restauracji. Nocleg.

Peterhof

3 dzień: PETERSBURG – CARSKIE SIOŁO

Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą. Jest to jedna z najbardziej imponujących królewskich rezydencji na świecie. Będzie również czas na spokojny spacer po pięknym parku otaczającym pałac – malownicze miejsce. Zobaczymy też łaźnie pompejańskie, Agatowe Komnaty, wiszący ogród, Park Aleksandrowski. Obiad w  restauracji, w której podawane są tradycyjne dania rosyjskie. Powrót do Petersburga. Wieczorem czas wolny, dzięki doskonałemu położeniu hotelu, komfortowo korzystać można z uroków centrum Petersburga.

Carskie Sioło

4 dzień: PETERHOF

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Peterhofu – jednej z najpiękniejszych rezydencji carów pod Petersburgiem. Zwiedzimy pałac oraz przespacerujemy się po wspaniałym parku, w którym najbardziej imponujący jest widok na kaskadowy zespół fontann ozdobionych szeregiem złoconych posągów. Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I  wzorowany był na francuskim Wersalu. Wczesna kolacja w restauracji w  Peterhofie. Powrót do Petersburga, czas wolny i nocleg.

Wnętrze soboru w Kronsztadzie

5 dzień: PETERSBURG – KRONSZTAD 

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Petersburga, m.in.: jeden z najznamienitszych zabytków miasta – Pałac Jusupowa, gdzie miał miejsce zamach na Rasputina. Ród Jusupowych był jednym z najbogatszych w Rosji, rodzina posiadała  ponad 50 rezydencji i pałaców, a  najsławniejszym z nich bez wątpienia jest pałac na nabrzeżu rzeki Mojki w Petersburgu. Następnie wycieczka do katedry Jzaakijewskiej. Sobór św. Izaaka to druga co do wielkości prawosławna świątynia Rosji, a jej kolumnada stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych na centrum Petersburga. Mierzący ponad sto metrów wysokości kolos powstawał ponad 40 lat i był dziełem życia francuskiego architekta Augusta Montferranda. O świątyni krąży wiele opowieści i miejskich legend – najciekawsze z nich dotyczą śmierci jej architekta tuż po zakończeniu  wieloletniej budowy. Obiad w restauracji. Następnie zwiedzanie Kronsztadu. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Wenecja Północy, miasto nad Newą

6 dzień: PETERSBURG – WARSZAWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd  na wycieczkę do Pawłowska – zwiedzanie pałacu cara Pawła I. Pałac powstał na ziemiach podarowanych Pawłowi I i jego małżonce Marii Fiodorownie przez Katarzynę II – był to prezent na okoliczność przyjście na świat ich pierworodnego syna, a wnuka Katarzyny. Pałac w Pawłowsku był ulubionym miejscem Marii Fiodorowny a zespół parkowy w angielskim stylu, z licznymi altanami, pawilonami i mostkami powstawał głównie wedle jej gustu. Spacer po parku Pawłowskim. Następnie transfer  na lotnisko i powrót do Warszawy.

Terminy:
17.06.2020 – 22.06.2020. Cena: 4590 PLN – białe noce!
23.07.2020 – 28.07.2020. Cena: 4190 PLN

Cena zawiera:

– przeloty na trasie Warszawa – Petersburg – Warszawa

– noclegi w dobrej klasy hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) położonym przy Newskim Prospekcie!

– wyżywienie: śniadania i obiady lub obiadokolacje

– transport komfortowym autokarem/busem na trasie zwiedzania

– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika

– ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż

– składka na TFG.

Cena nie obejmuje:

– wizy rosyjskiej oraz kosztów pośrednictwa wizowego: 350 PLN*

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz obowiązkowe opłaty za przewodników w muzeach: 175 EUR

– napiwki: 25 EUR

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 650 PLN.

* Informacja o wizach. Planowane jest zniesienie wiz dla osób udających się do Petersburga, ma wejść w życie 1 stycznia 2020 r. Do tego czasu obowiązują wizy.

W celu uzyskania wizy do Rosji należy przesłać do naszego biura niezbędne dokumenty najpóźniej na 15 dni przed wyjazdem na wycieczkę. Wymagane dokumenty: wniosek wizowy wypełniony na komputerze, paszport ważny minimum 6 miesiące od daty powrotu oraz aktualna fotografia paszportowa 3,5 x 4,5 cm (nie starsza niż 6 miesięcy!). Pomagamy w wypełnieniu wniosku wizowego.

Polecamy też wycieczkę do Moskwy.


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter