fbpx

Petersburg. Białe noce

Petersburg zachwyca o każdej porze roku. Szczególnie polecamy czerwiec – ze względu na białe noce. Zapewniamy wysoki standard i polskojęzycznego pilota/przewodnika. Kameralna grupa.

Zobacz OPINIE o naszym biurze.

1 dzień: WARSZAWA – PETERSBURG

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Sankt Petersburga. Zwiedzanie z przewodnikiem: Prospekt Newski, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I (Miedziany Jeździec), plac Św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek oraz  krążownik Aurora. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta – przy Newskim Prospekcie! Kolacja i nocleg.

petersburg

Petersburg

2 dzień: PETERSBURG

Śniadanie. Zwiedzanie Ermitażu, jednego z największych i najbogatszych muzeów świata, które może poszczycić się wspaniałą kolekcji włoskiego renesansu, znajdziemy tam dzieła m.in. Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela i Tycjana. Głównym gmachem kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów oraz scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej. Popołudnie zarezerwowane jest na zwiedzanie  Twierdzy Pietropawłowskiej – jednego z najważniejszych miejsc na historycznej mapie Petersburga. Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. W obrębie murów twierdzy Pietropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: Sobór Św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych) oraz Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji. Uroczysta kolacja w restauracji. Nocleg.

Peterhof

3 dzień: PETERSBURG – CARSKIE SIOŁO

Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą. Jest to jedna z najbardziej imponujących królewskich rezydencji na świecie. Będzie również czas na spokojny spacer po pięknym parku otaczającym pałac – malownicze miejsce. Zobaczymy też łaźnie pompejańskie, Agatowe Komnaty, wiszący ogród, Park Aleksandrowski. Obiad w  restauracji, w której podawane są tradycyjne dania rosyjskie. Powrót do Petersburga. Wieczorem czas wolny, dzięki doskonałemu położeniu hotelu, komfortowo korzystać można z uroków centrum Petersburga.

Carskie Sioło

4 dzień: PETERHOF

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Peterhofu – jednej z najpiękniejszych rezydencji carów pod Petersburgiem. Zwiedzimy pałac oraz przespacerujemy się po wspaniałym parku, w którym najbardziej imponujący jest widok na kaskadowy zespół fontann ozdobionych szeregiem złoconych posągów. Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I  wzorowany był na francuskim Wersalu. Wczesna kolacja w restauracji w  Peterhofie. Powrót do Petersburga, czas wolny i nocleg.

Wnętrze soboru w Kronsztadzie

5 dzień: PETERSBURG – KRONSZTAD 

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Petersburga, m.in.: jeden z najznamienitszych zabytków miasta – Pałac Jusupowa, gdzie miał miejsce zamach na Rasputina. Ród Jusupowych był jednym z najbogatszych w Rosji, rodzina posiadała  ponad 50 rezydencji i pałaców, a  najsławniejszym z nich bez wątpienia jest pałac na nabrzeżu rzeki Mojki w Petersburgu. Następnie wycieczka do katedry Jzaakijewskiej. Sobór św. Izaaka to druga co do wielkości prawosławna świątynia Rosji, a jej kolumnada stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych na centrum Petersburga. Mierzący ponad sto metrów wysokości kolos powstawał ponad 40 lat i był dziełem życia francuskiego architekta Augusta Montferranda. O świątyni krąży wiele opowieści i miejskich legend – najciekawsze z nich dotyczą śmierci jej architekta tuż po zakończeniu  wieloletniej budowy. Obiad w restauracji. Następnie zwiedzanie Kronsztadu. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

Wenecja Północy, miasto nad Newą

6 dzień: PETERSBURG – WARSZAWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd  na wycieczkę do Pawłowska – zwiedzanie pałacu cara Pawła I. Pałac powstał na ziemiach podarowanych Pawłowi I i jego małżonce Marii Fiodorownie przez Katarzynę II – był to prezent na okoliczność przyjście na świat ich pierworodnego syna, a wnuka Katarzyny. Pałac w Pawłowsku był ulubionym miejscem Marii Fiodorowny a zespół parkowy w angielskim stylu, z licznymi altanami, pawilonami i mostkami powstawał głównie wedle jej gustu. Spacer po parku Pawłowskim. Następnie transfer  na lotnisko i powrót do Warszawy.

Terminy:

19.06.2021 – 24.06.2021. Cena: 4590 PLN. Z powodu wstrzymania ruchu turystycznego do Rosji, wycieczka przełożona na termin późniejszy.

09.07.2021 – 14.07.2021. Cena: 4390 PLN. Z powodu wstrzymania ruchu turystycznego do Rosji, wycieczka przełożona na termin późniejszy. Czekamy na decyzję władz Federacji Rosyjskiej o przywróceniu wiz turystycznych. Jak tylko taka decyzja zapadnie, wrócimy z ofertą wycieczek do Rosji.

WSZYSTKIE WYCIECZKI DO ROSJI W 2022 R. ZOSTAŁY ZAWIESZONE!

Cena zawiera:

– przeloty na trasie Warszawa – Petersburg – Warszawa

– noclegi w dobrej klasy hotelu 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) położonym przy Newskim Prospekcie!

– wyżywienie: śniadania i obiady lub obiadokolacje

– transport komfortowym autokarem/busem na trasie zwiedzania

– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika

– ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż

– składka na TFG.

Cena nie obejmuje:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz obowiązkowe opłaty za przewodników w muzeach: 175 EUR

– napiwków: 25 EUR

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 650 PLN.

Informacja o wizach. W październiku 2019 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie bezpłatnych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu do Sankt Petersburg i Obwodu Leningradzkiego. W celu uzyskania wizy elektronicznej należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku oraz:
a) nie wcześniej niż 20 dni i nie później niż 4 dni przed wyjazdem na wycieczkę wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;
b) dołączyć aktualne (nie starsze niż pół roku!) zdjęcie paszportowe w formacie jpg.
Nasze biuro pomaga w wypełnieniu wniosku wizowego udzielając niezbędnych informacji.

Polecamy też wycieczkę do Moskwy.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę