fbpx

Bałkany.

Czasem zajrzy ktoś do Macedonii, wpadnie na jednodniową wycieczkę do Ochrydy, przyjeżdżając z nadmorskich resortów w albańskim Durres lub zatrzyma się w trakcie drogi przez Serbię do Grecji.

O tym jak dziś wygląda stolica Albanii, o największych turystycznych atrakcjach. Ale też o historii, bunkrach, Kazimierzu Mijalu i Radiu Tirana. Wbrew pozorom, to interesujące miasto! Dajti Express, Bunk’art, dzielnica Blloku, plac Skanderbega, Nowy Bazar, piramida Hodży…

O ile plaże i atrakcje Bułgarii są polskim turystom od dawna znane, o tyle wybrzeże Rumunii pozostaje terra incognita. Warto zmienić ten stan rzeczy, zwłaszcza, że nie ustępuje ono w niczym temu u południowych sąsiadów.

Kiedy rozmawiam z osobami, które fascynują się krajami Półwyspu Bałkańskiego, bardzo często pada stwierdzenie, że w Bośni i Hercegowinie najmocniej czuje się obecność „ducha Bałkanów”. Duch ten sprawia, że w kraju tym wszystko przeżywa się intensywniej. Przede wszystkim jednak pod jego wpływem bardzo ciężko jest zapomnieć o trudnej i wcale nie tak odległej historii.

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter