fbpx

O biurze

Krzysztof Matys Travel

W marcu 2018 r. minęło 15 lat działalności naszego biura podróży (nazwa rejestrowa to Centrum Edukacyjno-Turystyczne). W listopadzie 2013 r. przenieśliśmy siedzibę do nowego, kupionego przez nas lokalu przy ul. Mazowieckiej 48. Szczegóły w zakładce kontakt.

Jesteśmy licencjonowanym organizatorem wycieczek – Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Znajdujemy się też w Rejestrze Organizatorów i Pośredników Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zobacz wpis.

Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów i pośredników turystycznych, uprawniającą do organizacji imprez turystycznych na całym świecie, wystawioną przez SIGNAL IDUNA o numerze M 519667 na kwotę 227 425,00 zł ważną do 26 kwietnia 2022 r. Wcześniejsza gwarancja o numerze M 517787 obejmuje okres od 27.04.2020 r. do 26.04.2021 r.

Dodatkowym zabezpieczeniem interesów naszych Klientów jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się tu: TFG.

Tu znajdują się informacje zgodne z regulacjami Ustawy o usługach turystycznych z 24.11.2017 r. (wchodzi w życie 01.07.2018): Standardowy formularz informacyjny.

Z naszych usług skorzystali m.in.: Lotos, SOT, McCain, Liberty Direct, Frito Lay, Leroy Merlin, Izba Notarialna, Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Lasy Państwowe, Isuzu… Więcej na ten temat w zakładce Incentive.

Krzysztof Matys Travel to urzeczywistnienie idei autorskiego biura podróży. Oryginalne programy, najlepsi piloci, kameralne grupy. Organizujemy wycieczki dla koneserów. Do naszych czołowych kierunków należą Gruzja, Armenia i Mołdawia oraz pozostałe kraje byłego ZSRR. Jako jedno z pierwszych biur w Polsce zaproponowaliśmy wycieczki na Kaukaz. Mamy duże doświadczenie i doskonałe kontakty. Kierunki te są naszą osobistą pasją. Polecamy! Najpopularniejsza wycieczka: Magiczne bezdroża Gruzji

Specjalizujemy się też w egzotycznych wyprawach. m.in. do Etiopii, Iranu, Japonii, Chin, na Kubę... Organizujemy też wiele wycieczek do krajów nadbałtyckich oraz na Białoruś. Więcej na ten temat na naszej stronie int.: litwa-wycieczki.pl

Nasi piloci są specjalistami od danych kierunków. Doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają. To oni w oparciu o swoją wiedzę ułożyli programy wycieczek.

Tu znajdują się opinie na temat naszego biura.

Telefon do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku: 85 66 54 488. Tu otrzymacie Państwo podstawowe informacje na temat podstaw prawnych funkcjonowania naszego biura (gwarancja ubezpieczeniowa, wpis do rejestru, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny).

NIP: 542-245-23-13

Nasz kanał na YouTube oraz Instagram.

W maju 2015 roku otworzyliśmy hotel w Suwałkach. Serdecznie zapraszamy!

Płatności:

Nr rachunku bankowego: 32 1140 2017 0000 4202 0521 7122.

Nr rachunku do przelewów walutowych:

1. USD: 93 1140 2017 0000 4112 0134 4381.

2. EUR: 65 1140 2017 0000 4312 0134 4399.

Kod SWIFT: BREXPLPWMBK.

Nazwa banku: mBank. Pozostałe dane banku znajdują się tu.

Uwaga! Jeśli przy przelewach walutowych (USD, EUR) Państwa bank odrzuca rachunek jako nieprawidłowy, to na samym początku trzeba dodać „PL”.

Dewizową część opłaty za wycieczkę uregulować można w dewizach lub w PLN. W przypadku płatności w PLN przelicznik wg średniego kursu NBP.

Ubezpieczenie turystyczne:

Nasi turyści na czas wycieczki ubezpieczeni są przez Signal Iduna:
Koszty leczenia (KL): 40 000 euro.
Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NW): 30 000 zł.
Bagaż podróżny: 2 000 zł.

Dodatkowo można ubezpieczyć się w zakresie:
1. Kosztów leczenia chorób przewlekłych. Koszt: 3,5 euro/osoba/dzień.
2. Kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej: 3,5% wartości imprezy.

Szczegółowe warunki ubezpieczenia otrzymacie Państwo u nas w biurze.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

32 odpowiedzi na “O biurze”

 1. Wacław i Ryszarda pisze:

  Od wielu lat myśleliśmy o wyprawie do Gruzji i Armenii, ale ciągle był problem z wyborem biura podróży. Ostatecznie po selekcji różnych ofert, zdecydowaliśmy się na propozycję Krzysztof Matys Travel, co okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Wyjazd spełnił nasze oczekiwania, organizacja była perfekcyjna, a przewodnictwo pana Krzysztofa i lokalnych przewodników rewelacyjne. Hotele dobre, a posiłki były serwowane w regionalnych i znakomitych restauracjach. Wobec powyższego rekomendujemy to biuro dla planujących wyjazd do Gruzji i Armenii.
  Uczestnicy z Zielonej Góry.

 2. DAREK I EDYTA pisze:

  Byliśmy uczestnikami wycieczki do Litwy w okresie 15-17.08.2014r. wszystko było przygotowane PROFESJONALNIE.Pani Alicja nasza pilotka merytoryczna oraz profesjonalna. Wszystko zgodnie z opisem oferty, punktualnie i co najważniejsze sympatycznie. W skali od 1 do 10 z czystym sumieniem daje 11.
  I bardzo wysoko oceniam pana Waldemara przewodnika, bardzo duża wiedza historyczna oraz poczucie humoru. Wszystkim polecam to biuro podróży. I nigdy was nie zapomnę.
  turyści z Białegostoku.
  Czekam na kolejne super oferty.

 3. Krystyna pisze:

  Moja opinia o organizacji wycieczki „Magiczne bezdroża Gruzji”jest b. pozytywna.Polecam wszystkim wyprawy z BIUREM: krzysztofmatys.pl Profesjonalnie przygotowany i zorganizowany cały wyjazd.Dziękuję i mam nadzieję,że jeszcze się spotkamy na kolejnych wyprawach, Krystyna Glinka.

 4. Włodek i Irmina pisze:

  Wraz z Krzysztofem Matysem , wesołą gruzińską przewodniczką oraz grupą miłych towarzyszy zwiedziliśmy we wrześniu 2016 najważniejsze miejsca Gruzji. Wycieczka zorganizowana przez biuro Krzysztofa to uczta intelektualna i zmysłowa, pozwala poznać Gruzję poprzez jej historię, zabytki, krajobrazy jak również zwyczaje, smaki i zapachy. Słuchanie opowieści Krzysztofa o dawnej i współczesnej historii Gruzji to czysta przyjemność. Trasa wycieczki jest bardzo dobrze ułożona, hotele bardzo dobre, wyżywienie smaczne, no i te niezapomniane supry…! Pozdrawiamy i szczerze polecamy „Magiczne bezdroża Gruzji”. Irmina i Włodek.

  • Grażyna i Janusz pisze:

   Magiczne bezdroża Gruzji – wrzesień 2016r.
   Wielkie dzięki za przygotowanie i zrealizowanie tak wspaniałej wycieczki. Pańska i „Gwancy” wiedza historyczna oraz umiejętności organizatorskie zapewniły nam uczestnikom tej wyprawy niezapomniane tylko pozytywne wrażenia. Życzymy dalszych sukcesów. Osobiście popieram ze wszech miar zasadę wielkości grupy nieprzekraczającej 16 osób. Biuro godne polecenia już zbieramy pieniążki na następną wycieczkę. Serdecznie pozdrawiamy Współuczestników naszej wyprawy z „Gwancę” i Panem szczególnie.

 5. Ula i Jacek pisze:

  Magiczne bezdroża Gruzji 2016 – takich wyjazdów długo się nie zapomina, takich opowieści słucha się z zapartym tchem, takie klimaty chce się znowu przeżywać. Dziękujemy za perfekcyjną organizację, zaangażowanie i pasję w odkrywaniu z nami Kaukazu, fantastycznych miejsc i wspaniałych ludzi. Ukłony dla Krzysztofa i Gvantsy, naszych przewodników po magicznej Gruzji. Polecamy Biuro Krzysztof Matys Travel tym wszystkich, którzy chcieliby dostać coś więcej niż tylko wyjazd na wakacje. Nam pozostaną w pamięci wspaniałe opowieści o miejscach, w których byliśmy, wyśmienita kuchnia i przede wszystkim ciekawość do jeszcze lepszego poznania Kaukazu.

  Serdecznie pozdrawiamy
  Ula i Jacek z Wrocławia

 6. Maria i Jan pisze:

  Wielkie dzięki za wspaniałą wyprawę do Gruzji , wszystko zagrało tak perfekcyjnie jak w Szwajcarskim zegarku .Przed wyjazdem moja wiedza o Gruzji była bardzo mierna a teraz mogę powiedzieć że dzięki Krzysztofowi i uroczej Gwantsy wiem bardzo dużo.Dziękujemy za poznanie historii ,doznania ,smaki ,atmosferę opiekę i do zobaczenia na następnych wyprawach .
  Biuro godne polecenia
  Serdecznie pozdrawiamy
  Maria i Jan

 7. Malgorzata i Jan Szafran pisze:

  We wrzesniu tego roku przezylismy niezapomiana gruzinska przygode. Dzieki sympatycznym wspólpodrôznikom, niezwyklemu profesjonalizmowi p. Krzysztofa, jego ogromnej wiedzy i zdolnosciom gawedziarskim, doskonalej, precyzyjnej organizacji.
  Dzieki uroczej i sympatycznej Gvantsie, bedacej naturalnym lacznikiem z Gruzja.
  Dzieki Wam zrozumielismy Gruzje, polubilismy, rozsmakowalismy sie w niej. Sposób, w jaki to uczyniliscie, zasluguje na najwyzsze uznanie. Dziekujemy Wam bardzo.
  Do Gruzji, tylko z Matysem.
  Malgorzata i Jan Szafran

 8. jarek pisze:

  Gruzja ciągle w głowie…
  Minęło już trochę czasu od powrotu a wspomnienia i fotografie ciągłe żywe.
  Jeśli ktoś chce jechać na „wycieczkę” to czekają biura podróży, ale jeśli chcemy przeżyć przygodę i poczuć kraj to tylko TUTAJ.
  Organizacyjnie -„perfecto” począwszy od pierwszego kontaktu poprzez noclegi w dobrych hotelach i wytworne kolacje zakrapiane białym winem( o „poczęstunkach” parkingowych —nie wspomnę bo to tajemnica firmowa?)
  Krzysztof i Gwanza pozwolili nam poczuć ten przepiękny kraj –gościnnych ludzi i cudne góry.
  Profesjonalizm Krzysztofa –jego ogromna wiedza historyczna połączona z pasja która go przepełnia czyni wyprawy z Nim niezapomnianymi.
  Az się chce wracać…
  Polecam i …do zabaczenia
  Jarek Przerwa

 9. Jan pisze:

  Odbyłem wspaniałą wycieczkę do Gruzji z Matys Travel. Bardzo dobra organizacja, transport i hotele, nie mówiąc już o wspaniałych suprach, „chachy” i winie. Pan Krzysztof to znawca Gruzji i wspaniały gawędziarz.
  Gruzja to zachwycające krajobrazy, z ośnieżonymi szczytami Kaukazu w tle, przyjemnym klimatem i smaczną kuchnią. To również przyjaźni nam ludzie.
  Najbardziej wspominam podświetlaną grotę w Kutaisi,klasztor Alawerdi i oczywiście Mestię (szczególnie podświetlone baszty nocą). Poznałem sympatycznych uczestników wycieczki z całej Polski. Pozdrawiam Kasię, Małgosię i Adama oraz pozostałych turystów. Już planuję kolejną wycieczkę w przyszłym roku (Armenia, Mołdawia lub Uzbekistan).
  Jan Nawalany, Brzeg Dolny

 10. TERESA I HENIEK pisze:

  Byliśmy na wycieczce w Gruzji we wrześniu 2016. Gruzja to piękny, ciekawy i przyjazny kraj, nie spodziewaliśmy się tak przyjaznej i ciepłej atmosfery, czuliśmy się komfortowo i bezpiecznie. Organizacja wycieczki perfekcyjna, program bogaty, ale dopasowany do składu wiekowego uczestników. Wina dosyć, innych trunków również. Szczególna wartość wycieczki, to bogata wiedza Krzysztofa o historii Gruzji, tej najodleglejszej i najnowszej, znajomość obyczajów , kultury . Warto pojechać na wyprawę do Gruzji z Krzysztofem. Polecamy wszystkim, nie zawiedziecie się.
  Teresa i Heniek Gryfice

 11. Maria Szmeja pisze:

  Dziękuję za bardzo udaną wycieczkę do Uzbekistanu- 29.04- 6.05. 2017. Zarówno kraj jak i pilot (Jacek Świercz) okazali się wspaniali. Trasa sensownie ułożona, chociaz zabrakło kotliny fergańskiej. Było cudnie, opowieści p. Jacka przeurocze. Wyjazd marzeń- polecam wszystkim

 12. Jolanta Iwanowska pisze:

  Czy marzyliście, by zanurzyć się w zupełnie inny świat, pełen atmosfery dawnych wieków, miast żywcem wyjętych z baśni 1001 nocy, dotknąć historii innych ludów? Wybierzcie Uzbekistan. Na tych ziemiach naprawdę wiele się działo. Była ona łakomym kąskiem dla wielu władców i najeźdźców. Tu miał swą siedzibę Timur Wielki czyli Tamerlan, którego grób znajduje się w Samarkandzie. Ale przed nim byli Persowie, Aleksander Wielki, Arabowie, Turcy, a po nim m. in. Uzbecy, Rosjanie. Czy wyliczać jeszcze? Urzekające miasta- Samarkanda, Buchara, Chiwa i in. pozwalają dotknąć czasów Jedwabnego Szlaku i urokliwego piękna i harmonii Wschodu. A poza tym przyjaźni ludzie, spokój bez natłoku turystów, nienatarczywi handlarze. Szczególne słowa uznania należą się p. Jackowi Świerczowi, który z pasją i bezpiecznie przeprowadził naszą „karawanę”. Impreza naprawdę wzorowo przygotowana. Polecam!

 13. Daria Romatowska pisze:

  Składamy serdeczne podziękowania całemu zespołowi Biura Podróży za przygotowanie nam wspaniałej wycieczki na Białoruś w czerwcu tego roku. Jesteśmy zauroczeni krajem, przedstawianym nam w Polsce wyłącznie jako miejsce zła i przemocy, a teraz wiemy, że tak pięknych i dziewiczych terenów jakie są na Białorusi trudno jest znaleźć na świecie. Nie spotkaliśmy się też wcześniej z tak ogromnym patriotyzmem, którego my dorośli i nasza młodzież moglibyśmy się uczyć od nich. Szczególne podziękowania składamy Pani Wandzie – za profesjonalne przygotowanie programu wycieczki i jej organizację oraz naszym przewodnikom – Panu Edwardowi, który zachwycił nas ogromną wiedzą, kulturą i umiłowaniem Ojczyzny, a gdyby nie Pan Grzegorz – nasz wyjazd wyglądałby dużo skromniej. Dzięki ich zaangażowaniu i znajomości historii zobaczyliśmy miejsca owiane straszną tajemnicą, gdzie ginęli żołnierze AK i nasi rodacy. Dla nas była to wycieczka pełna niespodzianek i mocnych wzruszeń, które na zawsze pozostaną w naszych sercach.
  W imieniu Klubu „Włóczykij” – Daria Romatowska

 14. Paweł pisze:

  Mołdawia godna poznania z biurem Krzysztofa Matysa. Super wycieczka zwłaszcza dla emeryta. cały pobyt w jednym hotelu, wyśmienita kuchnia i dobre wino i przysłowiowa gościnność miejscowych.

 15. Szczeciniacy pisze:

  We wrześniu odbyliśmy wycieczkę na Białoruś. Wycieczka 8 osobowa z indywidualnym programem zwiedzania.Celem wycieczki było odwiedzenie miejsc związanych z historią naszej rodziny żyjącej na tych terenach do końca wojny. Przewodnik Edward przeniósł nas w czasy przedwojenne i wojenne tych ziem w sposób bardzo emocjonalny powodując wzruszenie w naszych sercach. Dobra organizacja i znajomość lokalnych warunków przez organizatorów Matys Travel, pozwoliły nam zwiedzić na spokojnie Grodno, Nowogródek, Zaosie, Wasiliszki, przy czym część atrakcji wybiegała poza ustalony program. Nie było problemów z bieżącym dostosowaniem się do potrzeb wycieczki. Czas wypełniony maksymalnie, łącznie z zasmakowaniem życia wieczorno-nocnego na miejscowych imprezach disco. Ponadto dobre jedzenie w muzycznej oprawie, schludne, czyste hotele, obiad pożegnalny w iście białoruskim swojskim klimacie. To wszystko sprawiło, że ta wycieczka na długo zapadnie nam w pamięci. Oczywiście jak najbardziej pozytywnie.

 16. Jaron pisze:

  W sierpniu byłem na wycieczce w Mołdawii z biurem Matys Travel. Bogaty program wycieczki, świetna organizacja, profesjonalizm Pana Krzysztofa Matysa i miejscowych przewodników, dobra pogoda. Doceniam też fakt, że nocowaliśmy tylko w jednym hotelu w Kiszyniowie. Mołdawia- kraj bardzo zielony, kilometry pól słonecznika, kukurydzy i … winnic. Niesamowite piwnice winne w Cricova i Melesti Mici. Piękne klasztory i majestatyczny Dniestr. Dzika Gagauzja i piękny Tyraspol (Naddniestrze). Dobra prosta kuchnia, świetne wino, muzyka, przyjaźni nam ludzie. Czego więcej można oczekiwać? Na pewno pojadę do Mołdawii jeszcze raz. Polecam.
  Janek z Brzegu Dolnego

 17. Marcin pisze:

  W październiku tego roku wspólnie z przyjaciółmi zaliczyliśmy wspaniałą wycieczkę do Mołdawii zorganizowaną przez autorskie biuro podróży Krzysztofa Matysa. Pragnę podkreślić słowo autorskie, jako, że nasza wycieczka była indywidualnie zorganizowana dla naszej 10 osobowej grupy i pomimo, że wcześniej z Krzysztofem się nie znaliśmy, to podczas naszej kilkuminutowej rozmowy wymieniliśmy nasze oczekiwania co do wyjazdu i dzisiaj mogę potwierdzić, że Krzysztof doskonale potrafi uszyć wyjazd na miarę. Uwielbiam ludzi którzy wykonują swoją pracę z pasją, a jego biuro i jego współpracownicy tacy po prostu są. Posiadają ogromną wiedzę o miejscu w które zawożą swoich klientów, widać na każdym kroku z jaką radością przybliżają historię, kulturę, kuchnię no i oczywiście jak to w Mołdawii smak wina. Do tego wszystkiego perfekcyjna organizacja całego wyjazdu.
  Polecam wszystkim biuro podróży krzysztofmatys.pl no i oczywiście Mołdawię.
  Asia i Marcin z przyjaciółmi (Kępno)

 18. Władysław Karol J pisze:

  W majowy weekend wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się na Białoruś korzystając z usług biura Krzysztof Matys .Wycieczka 3 dniowa po terenie Drugiej RP.Wspaniała organizacja .Wzruszające i życzliwe przyjęcie miejscowej ludności.Pilotka a zarazem właścicielka biura przemiła ,wesoła ,kompetentna -super,super.Przewodnik Edward z bogatą wiedzą historyczną i nie tylko….Podczas wycieczki przeżyliśmy dużo wrażeń . Warto było polecamy to biuro turystyczne – choć uczestnicy wycieczki pochodzili z różnych stron Polski to wystarczyły 3 dni aby się zintegrować a była to zasługa pilotki Magdyyy
  Jola ,Karol i Czarek

 19. Ania i Jan Antorniuk pisze:

  Wrzesień jest pięknym miesiącem na zwiedzanie Gruzji i Armenii. Uczta dla duszy, oczu i podniebienia. Jesień to przecież czas zbiorów pysznych, wygrzanych słońcem warzyw, owoców i winooogron (ach to winooo!). Do tego piękne, bardzo stare budowle obronne i obiekty sakralne nie otoczone wysokim murem. Można tam wejść i uczestniczyć w odbywających się obrzędach. Piękna zielono-złota Armenia.Cudowne widoki wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu, który wydaje się być usłany zielonym suknem. Zachwycająca przyroda, bajecznie łączące się dwie rzeki o białym i czarnym kolorze. Miasta wykute w skałach. Gruzja i Armenia to kraje z bardzo starą historią. Mieszkańcy życzliwi, gościnni pomimo trudów jakie im życie i położenie geograficzne niesie.
  Wisienką na torcie jest przyjemność podróżowania ze wspaniałym przewodnikiem Panem Krzysztofem Matysem. Merytoryczny, doświadczony dbający o każdy szczegół. Kopalnia wiedzy związanej z każdym zwiedzanym obiektem czy regionem. Wspaniałe było to, że starał się przekazać jak najwięcej wiadomości podczas podróży autokarem a nie w trakcie zwiedzania. Nie przeszkadzł – pomagał, pozwalał cieszyć się wspaniałymi widokami. Dobre hotele, lokalizacja zawsze blisko centrum.Bardzo bezpiecznie.Wieczorem kolacje-supry w lokalnych restauracjach. Pyszności. Dla chętnych spacer.

  Wrzesień 2018 rok Ania i Jan Antoniuk

 20. Grażyna pisze:

  Kolejny wyjazd z Biurem Krzysztofa Matysa utwierdził nas w przekonaniu ,że podróże z NIMI,są z najwyższej półki.Wróciliśmy z Gruzji,nie wystarczy fakt,że jest to przepiękny kraj,musi być jeszcze to coś.Fantastyczna organizacja,niesamowita Gwanca-przewodniczka,która wkładała całą siebie,abyśmy się czuli dopieszczeni,w pełnym tego słowa znaczeniu.Niesamowita wiedza,fantastycznie przekazywana,empatia,supry-biesiady,tego nigdy się nie zapomni.Dodam,że grupa była fantastycznie zorganizowana,z poczuciem humoru,za co wszystkim bardzo dziękuję.Każdy,kto chce spędzić cudowny urlop,polecam wyjazd z tym oto BIUREM.Zapewniam wszystkich ,że nie przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm.
  Grażyna i Piotr z Białegostoku.

 21. Uczestnicy wyprawy do St.Petersburga.Sierpień 2019 pisze:

  Na to,że w czasie wyprawy do St.Petersburga zostaniemy oczarowani pięknem sztuki, kunsztem twórców,wręcz przepychem- byliśmy przygotowani po lekturze programu. Ermitaż,Carskie Sioło,Peterhoff,Pawlowsk imponują,sycą zmysły,uczą…
  Ale niezwykle istotne okazało się także to o czym w programie wyprawy nie wspomniano-indywidualne spacery po mieście, pozwalające poczuć jego klimat, wejść w jego rytm, przesuwać w wyobraźni slajdy z przeczytanych dzieł Dostojewskiego…Balans pomiędzy czasem poświęconym na realizację planu wycieczki a czasem na własne smakowanie St.Petersburga idealny.
  Niegodziwością byłoby nie wspomnieć o wkładzie jaki dla odczuwania tych doznań włożyli nasz pilot- Pan Jacek Świercz i rosyjska przewodniczka- Pani Tatiana. Co dzień najpierw solidna podbudowa teoretyczna, by potem z oglądanych arcydzieł wyciągnąć maksimum smaku.Po raz kolejny okazało się, że największym atutem biura Krzysztof Matys Travel są ludzie. To krzepi. Dziękujemy!

 22. Grażyna i Piotr pisze:

  Wróciliśmy z wyprawy na Wyspy Sołowieckie,cudownej wycieczce na którą czekaliśmy i będzie w naszej pamięci na zawsze.Biuro Krzysztofa Matysa jak zwykle stanęło na wysokości zadania.Program,noclegi cała oprawa,a za sprawą Jacka wiedza jaką nam przekazał,niesamowita ,rodzinna atmosfera,jego empatia i chęć dogodzenia każdemu sprawiało,że czuliśmy się jak starzy znajomi.Rewelacyjna grupa,żal było się rozstawać i za to dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki.Wszystkie wyjazdy z Biurem Krzysztofa są dopięte na ostatni guzik.Ogromną przyjemnością są wszystkie wyjazdy z Nimi.Polecam z całego serca wszystkim nie zdecydowanym,a my czekamy na terminy letnio-jesienne na 2020 rok.Grażyna i Piotr.

 23. Grażyna i Piotr pisze:

  Wróciliśmy z wyprawy na Wyspy Sołowieckie,cudownej wycieczce na którą czekaliśmy i będzie w naszej pamięci na zawsze.Biuro Krzysztofa Matysa jak zwykle stanęło na wysokości zadania.Program,noclegi cała oprawa,a za sprawą Jacka wiedza jaką nam przekazał,niesamowita ,rodzinna atmosfera,jego empatia i chęć dogodzenia każdemu sprawiało,że czuliśmy się jak starzy znajomi.Rewelacyjna grupa,żal było się rozstawać i za to dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki.Wszystkie wyjazdy z Biurem Krzysztofa są dopięte na ostatni guzik.Ogromną przyjemnością są wszystkie wyjazdy z Nimi.Polecam z całego serca wszystkim niezdecydowanym,a my czekamy na terminy letnio-jesienne na 2020 rok.Grażyna i Piotr.

 24. Anna pisze:

  Kilka dni temu wróciliśmy z wyprawy na Sardynię. To była moja kolejna wyprawa z biurem Krzysztof Matys Travel i kolejne piękne pełne cudownych wrażeń przeżycie. Nie bez znaczenia jest tutaj fantastyczny klimat tej wyspy i przepiękne widoki, które cały czas nas otaczały. W największym skrócie – sardyńska wyprawa to powiewy historii (i mistarala ;-)) , przepiękne krajobrazy i przepyszna sardyńska kuchnia . Na żądnych bardziej ekstremalnych wrażeń oczekiwało 650 schodków do Groty Neptuna w 30-stopniowym upale (my, na szczęście podpłynęliśmy statkiem :-))) i potężna fala, która dość mocno nas pokołysała w rejsie na Korsykę. Poza tym był również czas na plażowanie i kąpiel w ciepłym morzu oraz biesiadowanie u pasterzy.
  Szczególne podziękowania dla naszej pilotki Mileny za jej ogromną wiedzę historyczną i realioznawczą , opiekę i anielską wręcz cierpliwość.
  Podumowując – do zobaczenia na kolejnej wyprawie z „Matysami” !!!

 25. Bożena Jakubowicz pisze:

  W lipcu br (30.06.-11.07.2019 r.) byliśmy uczestnikami wycieczki do Gruzji i Armenii z biurem turystycznym Krzysztof Matys Travel.
  Oto nasze refleksje:
  1. Dobra organizacja, program ciekawy, opracowany w szczegółach.
  2. Wygodny transport, bezpieczne przejazdy ze świetnymi kierowcami, dobre hotele, smaczne regionalne posiłki.
  3. Mała, kameralna, 12-osobowa grupa, atmosfera wzajemnej życzliwości, integracja stopniowa i dobrowolna.
  4. Przewodnik, p. Jacek, charakteryzujący się ogromną wiedzą, oczytaniem, inteligencją, dowcipem, elokwencją oraz bezpośrednim sposobem bycia.
  5. Przewodnicy lokalni polskojęzyczni, kompetentni, uprzejmi, troskliwi, spieszący z pomocą, gdy zaszła potrzeba.
  6. Krajobrazy wspaniałe, trasy czasem męczące, ale do pokonania nawet dla emerytów.
  7. Jesteśmy oczarowani Gruzją i Armenią, mamy piękne wspomnienia.
  8. Polecamy!
  P.S. Już planujemy kolejny wyjazd z tą samą firmą i tym samym (!) przewodnikiem.

  Bożena i Antoni Jakubowiczowie

 26. Ewa pisze:

  Wyprawa do Albanii była warta wszystkich pieniędzy! Znakomita organizacja, brak ukrytych kosztów(!), pilotka Iza- cudowna! ciepła, kompetentna, życzliwa. Wspaniałe towarzystwo – zero marudzenia, non stop humor, Jedzenie wyśmienite, a sam kraj Albania zaskakuje i zachwyca. Czy mogę jeszcze coś dodać? Pakujcie się i wyjazd!

 27. Albania i nietylko pisze:

  Najpierw Była Mołdawia niby nic mały kraj z dobrym winem , ale to jak ten kraj , gościnność , winnice i atrakcje przedstawił nam Matys Travel to Himalaje Wyjazd wspaniały zarówno poznawczo jak i kulinarnie . Jak teraz po drugim wyjeździe z Matysem sądzę to ta strona biesiadno -towarzyska jest wizytówką wyjazdów z Matys Travel. Dlaczego tak twierdzę bo wielu znajomych mów, że nie wyjechałoby na objazd Albanii i Kosowa , a właśnie tam byliśmy po raz drugi z Matysem i to w maju tego roku po odblokowaniu pandemii. I co – wspaniały wyjazd Jak poprzednio cudowna opiekunka na miejscu Iza / Moja Albania/ i wypakowany wiedzą Krzysztof Matys / nie wiem jak on to wszystko pamięta i uaktualnia ?/ Trasa niezwykle atrakcyjna od gór 2600 mnpm po plaże nadmorskie i lokalne biesiady i kulinaria oczywiście Jak się okazuje i mała Albania i amerykańskie Kosowo mogą absolutnie pozytywnie zaskoczyć jeśli ktoś wie jak i co pokazać Fantastyczne biuro podróży szczególnie dla tych którzy chcą wyjść poza widokówkę i zbliżyć się do smaków zapachów i mieszkańców Pozdrawiamy Małgorzata i Waldemar

 28. Grażyna i Piotr pisze:

  Wróciliśmy z wycieczki po Albanii i Kosowie, państwach, które nas urzekły pod każdym względem.Organizacja wycieczki rewelacyjna.
  Uważamy, że biuro stanęło na wysokości zadania, fantastyczna przewodniczka Iza, która ma ogromną wiedzę i potrafi w cudowny sposób ją przekazać, miła, pełna empatii,byliśmy Nią zachwyceni. Kuchnia fantastyczna, dzięki posiłkom w różnych lokalnych .restauracjach,mieliśmy możliwość poznać chyba wszystkie albańskie smaki począwszy od sałatek, różnistych mięs, ryb i owoców morza.Wina było bardzo duuużo, ha,ha, a raki również można próbować.Muszę koniecznie wspomnieć o grupie, cudownej, były tańce i śpiewy, myślę,że jeszcze się spotkamy na wyjazdach z biurem KRZYSZTOFA MATYSA.To nie był pierwszy wyjazd z tym biurem, muszę powiedzieć, że nigdy nie zawiedliśmy się. Wszystkie wyjazdy bardzo profesjonalnie są zorganizowane i dają wiele satysfakcji, za co dziękujemy, myślimy już o kolejnych trasach o ile covid-19 nie pokrzyżuje planów. Pozdrawiam wszystkich kompanów naszej wycieczki do Albanii 11.06-18.06.21.Grażyna i Piotr.

 29. Barbara pisze:

  Byłam z biurem Matys Travel Białystok na wycieczce w Gruzji sierpień\wrzesień 2021r..To był bajecznie spędzony czas ,organizator zadbał nie tylko o bezpieczeństwo.Harmonogram wycieczki był wypełniony „po brzegi” atrakcjami .Matys Travel to Biuro Podróży „górnych lotów”,hotele gdzie mieszkaliśmy ,autokar którym przemieszczaliśmy się, były wysokiej klasy,mogliśmy odpoczywać w komfortowych warunkach .Przemierzyliśmy praktycznie cały kraj -podziękowania Panu Krzysztofowi Matysowi właścicielowi Biura Matys Travel ,dzięki Jego organizacji całego przedsięwzięcia znalazłam wszystko co chciałam ,czyli piękne widoki ,gościnnych cudownych ludzi ,najstarsze i najpiękniejsze zabytki ,winnice,mogłam kosztować tradycyjne i regionalne potrawy .Polecam to biuro ,wszystkie obiecane atrakcje zostały zrealizowane z nawiązką.Przewodniczka P.Irka jest wesołą ,bardzo zaangażowaną w swoja pracę osobą,kierowca autokaru wykazał się wielkim opanowaniem i wysokimi kwalifikacjami w swoim zawodzie,czułam się bezpieczna,zrelaksowana .Cała grupa ,z którą zdecydowałam się „wyruszyć w nieznane” była rewelacyjna ,nawiązaliśmy wiele znajomości,przyjazni.Chcę także podkreślić rolę Pani Pauliny Zagraby ,dzięki jej fachowości i uprzejmości zawsze wiedziałam o aktualnościach dotyczących wycieczek.Pozdrawiam -Barbara Zalewska .

 30. Gruzja 2021r. pisze:

  Krótko: polecam odkrywanie naprawdę! magicznej! Gruzji z Biurem Matys Travel.
  Wycieczka sierpień/wrzesień 2021r. profesjonalnie zorganizowana i nic nie zmąciło radości, nawet deszcz(yk:) w Batumi.
  To był piękny czas, piękne okoliczności, pozytywni ludzie!
  Ps.Resztę opisała Basia…
  Ps.2. Do zobaczenia w Armenii ….z Matysami rzecz jasna!
  Turystyka z Poznania.

 31. Krzysztof pisze:

  Przed każdym wyjazdem zastanawiamy się czy wyobrażenie kraju do którego jadę pokryje się z rzeczywistością . Każdy z nas myśli że zna GRUZJĘ -bezkresne pola ,wysoki Kaukaz, herbaciane pola Batumi, Dżygici i oczywiście przyjaźni i gościnni ludzie.Ale to tylko nasze wyobrażenia. A rzeczywistość . W tym kraju prawie się pokrywają. Naszym przewodnikiem była przemiła i przesympatyczna Gvantsa .Prawdziwa GRUZINKA -otwarta ,szczera i kochająca swój kraj. Obwiozła nas po prawie całej Gruzji( ponad 2200 km.),pokazując nam piękne miejsca ale i te które powinny się zmienić. Opowiadała o historii i o terażniejszości, Przekazała nam tyle informacji że prawdę mówiąc nie sposób je zapamiętać. Cały program wycieczki podzielę na 3 części.
  Pierwsza to obiekty typowo historyczne- jest co oglądać, kamienne cerkwie czasami datowane na 6 wiek .ich wnętrza czasami bardzo surowe czasami udekorowane przepięknymi freskami.
  Druga to co Gruzini określają jako RAJ na ziemi – przepiękne widoki gór. wiosek z przedziwnymi kamiennymi wieżami, licznymi większymi i całkiem małymi wodospadami, pokryte lasami pagórki.
  Trzecia to- supra ,Tamada i to wszystko co kuchnia gruzińska może zaoferować. oczywiście z wszechobecnym winem.
  Krzysztof udało ci się ułożyć program wycieczki w taki sposób iż my jej uczestnicy stworzyliśmy grupę dobrych starych znajomych.
  Do zobaczenia na innych wyjazdach. Krzysztof i Marzena ze STARGARDU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter