fbpx

Portugalia

Wycieczka dla koneserów wyjątkowych podróży. Bogaty program, w tym doskonała miejscowa kuchnia i wino. Piękne krajobrazy, malownicze zabytki, rejs statkiem po Douro i czas na plażowanie. Tu można posłuchać jak Krzysztof Matys opowiada o Portugalii.

Lizbona

Uwaga! 1 lipca 2022 r. Portugalia zniosła obowiązek okazywania certyfikatu poświadczającego przyjęcie szczepionki, przebycie SARS-CoV-2 lub negatywny wynik testu.

1 dzień: WARSZAWA – LIZBONA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przylot do Lizbony, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Lizbonie.

2 dzień: LIZBONA

Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony rozpoczniemy od najstarszej dzielnicy Alfamy, która pozwala nam poczuć klimat średniowiecznego miasta. Plątaniną krętych uliczek dotrzemy do katedry Se oraz Zamku św. Jerzego, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejście do dzielnicy Baixa oraz czas wolny na lunch i kawę. Następnie zwiedzanie dzielnicy Belem, gdzie zobaczymy m.in. symbole potęgi Portugalii z czasów wielkich odkryć geograficznych: wieże Belem i klasztor Hieronimitów. Obiadokolacja w restauracji, na stole nie zabraknie oczywiście miejscowych potraw i wina. Nocleg w hotelu w Lizbonie.

Torre de Belem

3 dzień: LIZBONA – CABO DA ROCA – SINTRA – LIZBONA

Śniadanie. Zwiedzanie Sintry – bajkowe  miasteczko położone wśród gór i lasów z zamkami i pałacami oraz ogrodami  wpisanego na listę  UNESCO, zwiedzanie pałacu Quinta da Regaleira. Tego dnia odwiedzimy też Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy, gdzie „ląd się kończy, a morze zaczyna”; z  wysokości 140 m podziwiać będzie można  Atlantyk. Powrót do Lizobony, wieczorne wyjście na miasto i obiadokolacja w jednej z restauracji. Nocleg w hotelu w Lizbonie.

4 dzień: LIZBONA – OBIDOS – FOZ DE ARELHO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie średniowiecznego, malowniczego miasteczka Obidos, znanego ze słynnej wiśniówki ginja de Obidós. Następnie przejazd do hotelu nad Oceanem Atlantyckim. Czas wolny na relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Porto

5 dzień: FOZ DE ARELHO

Śniadanie. Dzień na odpoczynek nad oceanem. Dla chętnych możliwość wyjazdu fakultatywnego na wyspy Ilhas Berlengas. Jest to wyprawa motorówkami na idylliczne wysepki, gdzie można plażować i rozkoszować się dziką przyrodą Portugali. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: FOZ DE ARELHO – BATALHA – NAZARE 

Śniadanie, a następnie przejazd do klasztoru w Batalha (lista UNESCO), jednego z najwspanialszych portugalskich obiektów architektonicznych, gdzie zobaczymy m.in. piękne krużganki królewskie oraz nagrobek Henryka Żeglarza.   Następnie wizyta w jednym z najbardziej urokliwych nadmorskich miasteczek Portugalii – Nazare. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: FOZ DE ARELHO – COIMBRA – COSTA NOVA  – PORTO

Śniadanie. Przejazd do Coimbry – zwiedzanie miasta, w tym uniwersytetu – jednego z najstarszych na świecie, założonego w 1290 r. Następnie przyjazd do Porto, po drodze wizyta w urokliwym Costa Nova. Zakwaterowanie w hotelu w Porto. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem spacer po mieście. Nocleg.

Sintra

8 dzień: PORTO

Śniadanie. Zwiedzanie Porto. Czas wolny w dzielnicy Ribeira, podczas którego będziemy mogli spróbować lokalnego przysmaku, czyli francesinha. Następnie rejs po rzece Douro i degustacja porto. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Porto.

9 dzień: PORTO – LIZBONA – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Warszawy.

CENA: 3 500 PLN + 740 EUR

TERMINY:
07.06.2023 – 15.06.2023 – Ostatnie wolne miejsca!
19.07.2023 – 27.07.2023 – W tym terminie wycieczka droższa o 400 PLN.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa,

– zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami,

– wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje, w tym 1 kolacja z muzyką fado na żywo,

– opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w Portugalii,

– transport autokarowy w Portugalii,

– rejs statkiem po Douro,

– degustacje wina,

– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

– ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia, NNW i bagaż.

CENA NIE ZAWIERA:

– bilety wstępów do zwiedzanych zabytków: 55 EUR/osoba,

– napiwki w kwocie 30 EUR/osoba.

Artykuł Krzysztofa Matysa o Lizbonie.


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości


  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter