fbpx

Portugalia

Wycieczka dla koneserów wyjątkowych podróży. Bogaty program, w tym doskonała miejscowa kuchnia i wino. Piękne krajobrazy, malownicze zabytki, rejs statkiem po Douro i czas na plażowanie w Nazare. Tu można posłuchać jak Krzysztof Matys opowiada o Portugalii.

 

1 dzień: WARSZAWA – LIZBONA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przylot do Lizbony, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Lizbonie.

2 dzień: LIZBONA

Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony rozpoczniemy od przedmieścia Belem m.in. Klasztor Hieronimitów, Torre Belem, Pomnik Odkrywców. Następnie zwiedzanie dzielnic i ich najciekawszych miejsc Baixa oraz Alfamy. Popołudniu czas wolny. Kolacja z muzyką fado na żywo. Powrót do hotelu. Nocleg w Lizbonie.

Lizbona

3 dzień: LIZBONA – CABO DA ROCA – NAZARE

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Sintry – bajkowe  miasteczko położone wśród gór i lasów z zamkami i pałacami oraz ogrodami  wpisanego na listę  UNESCO, zwiedzanie pałacu Quinta da Regaleira, dalsza podróż wiedzie na Cabo da Roca na najdalej na zachód wysunięty cypel Europy; z  wysokości 140 m podziwiać będzie można  Atlantyk. Nocleg i kolacja w Nazare wyjątkowym miasteczku, gdzie znajdują się najwyższe klify w Portugalii sięgające 100 m wysokości.

4 dzień: NAZARE – OBIDOS – BATALHA – NAZARE

Śniadanie. Zwiedzanie średniowiecznego miasteczka Obidos, znanego ze słynnej wiśniówki ginja de Obidós. A następnie przejazd do klasztoru w Batalha (lista UNESCO). Powrót do Nazare i czas wolny na obiad (świeże ryby i owoce morza) oraz na plażowanie. Nocleg i kolacja w Nazare.

5 dzień: NAZARE – COIMBRA – DOURO – CAVE VILA GAIA – PORTO

Śniadanie. Przejazd do Coimbry – zwiedzanie miasta, w tym uniwersytetu – jednego ze starszych na świecie. Następnie przyjazd do Porto. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta m.in. kościół S. Francisco. Rejs statkiem po rzece Douro. Wizyta w słynnych Cave Vila Gaia – degustacja porto. Nocleg i kolacja w Porto.

6 dzień: PORTO – MINHO – GUIMARAES – PORTO

Dokończenie zwiedzania miasta Porto. Następnie wyruszamy w kierunku dolnego Minho. Najpierw zatrzymujemy się w Guimaraes – pierwsza stolica, z której portugalski król Henryk I ruszał na południe w celu odzyskiwania ziem portugalskich z rąk Maurów. Guimaraes hipnotyzuje magią swoich wąskich uliczek, średniowiecznych balkonów, na których wisi suszące się pranie. Właśnie dzięki tej magii i atmosferze zostało wybrane stolicą europejskiej kultury w 2012 roku. Popołudniu czas wolny w Porto. Pożegnalna kolacja. Nocleg w hotelu w Porto.

7 dzień: PORTO – LIZBONA – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Warszawy.

CENA: w zależności od wielkości grupy.

TERMIN: do ustalenia.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa,

– zakwaterowanie: 6 nocy w hotelach klasy turystycznej, pokoje 2-osobowe z łazienkami,

– wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje, w tym 1 kolacja z muzyką fado na żywo,

– opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w Portugalii,

– transport autokarowy w Portugalii,

– rejs statkiem po Douro,

– degustacje wina, w tym degustacja porto w Cave Vila Gaia,

– ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia, NNW i bagaż.

Zobacz też: Mołdawia winem płynąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter