fbpx

Portugalia

Wycieczka dla koneserów wyjątkowych podróży. Bogaty program, w tym doskonała miejscowa kuchnia i wino. Piękne krajobrazy, malownicze zabytki, rejs statkiem po Douro i czas na plażowanie. Tu można posłuchać jak Krzysztof Matys opowiada o Portugalii.

Lizbona

1 dzień: WARSZAWA – LIZBONA

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przylot do Lizbony, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Lizbonie.

2 dzień: LIZBONA

Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony rozpoczniemy od najstarszej dzielnicy Alfamy, która pozwala nam poczuć klimat średniowiecznego miasta. Plątaniną krętych uliczek dotrzemy do katedry Se oraz Zamku św. Jerzego, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejście do dzielnicy Baixa oraz czas wolny na lunch i kawę. Następnie zwiedzanie dzielnicy Belem, gdzie zobaczymy m.in. symbole potęgi Portugalii z czasów wielkich odkryć geograficznych: wieże Belem i klasztor Hieronimitów. Obiadokolacja w restauracji, na stole nie zabraknie oczywiście miejscowych potraw i wina. Nocleg w hotelu w Lizbonie.

Torre de Belem

3 dzień: LIZBONA – CABO DA ROCA – SINTRA – CALDAS DA RAINHA

Śniadanie. Zwiedzanie Sintry – bajkowe  miasteczko położone wśród gór i lasów z zamkami i pałacami oraz ogrodami  wpisanego na listę  UNESCO, zwiedzanie pałacu Quinta da Regaleira. Tego dnia odwiedzimy też Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy, gdzie “ląd się kończy, a morze zaczyna”; z  wysokości 140 m podziwiać będzie można  Atlantyk. Przejazd do Caldas da Rainha. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

4 dzień: CALDAS DA RAINHA – COIMBRA – COSTA NOVA  – PORTO

Śniadanie. Przejazd do Coimbry – zwiedzanie miasta, w tym uniwersytetu – jednego z najstarszych na świecie, założonego w 1290 r. Następnie przyjazd do Porto, po drodze wizyta w urokliwym Costa Nova. Zakwaterowanie w hotelu w Porto. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem spacer po mieście. Nocleg.

5 dzień: PORTO

Śniadanie. Zwiedzanie Porto. Czas wolny w dzielnicy Ribeira, podczas którego będziemy mogli spróbować lokalnego przysmaku, czyli francesinha. Następnie rejs po rzece Douro i degustacja porto. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w Porto.

6 dzień: PORTO – NAZARE – FOZ DE ARELHO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w jednym z najbardziej urokliwych nadmorskich miasteczek Portugalii – Nazare.  Następnie przejazd do hotelu nad Oceanem Atlantyckim: region Foz de Arelho/Peniche. Czas wolny na relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Porto

7 dzień: FOZ DE ARELHO

Śniadanie. Dzień na odpoczynek nad oceanem w regionie Foz de Arelho/Peniche. Dla chętnych możliwość wyjazdu fakultatywnego na wyspy Ilhas Berlengas. Jest to wyprawa motorówkami na idylliczne wysepki, gdzie można plażować i rozkoszować się dziką przyrodą Portugali. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: FOZ DE ARELHO – BATALHA – OBIDOS

Śniadanie, a następnie przejazd do klasztoru w Batalha (lista UNESCO), jednego z najwspanialszych portugalskich obiektów architektonicznych, gdzie zobaczymy m.in. piękne krużganki królewskie oraz nagrobek Henryka Żeglarza.  Zwiedzanie średniowiecznego, malowniczego miasteczka Obidos, znanego ze słynnej wiśniówki ginja de Obidós. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: FOZ DE ARELHO – LIZBONA – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Warszawy.

Sintra

CENA: 3 900 PLN + 860 EUR

TERMINY:
28.05.2024 – 05.06.2024 – Brak wolnych miejsc!
21.09.2024 – 29.09.2024 – Brak wolnych miejsc!

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa,

– zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami,

– wyżywienie: śniadanie i obiadokolacje, w tym 1 kolacja z muzyką fado na żywo,

– opieka polskojęzycznego pilota/przewodnika w Portugalii,

– transport autokarowy w Portugalii,

– rejs statkiem po Douro,

– degustacje wina,

– obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

– ubezpieczenie turystyczne: Koszty Leczenia, NNW i bagaż.

CENA NIE ZAWIERA:

– bilety wstępów do zwiedzanych zabytków: 60 EUR/osoba,

– napiwki w kwocie 40 EUR/osoba,

– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 270 EUR.

Artykuł Krzysztofa Matysa o Lizbonie.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę