fbpx

Etiopia.

    
Znajdziecie tu Państwo artykuły i reportaże z podróży do Etiopii.
Jeżdżę tam jako pilot-przewodnik grup turystycznych. Mam spore doświadczenie, więc jeśli myślicie Państwo o wyprawie do Etiopii, to proszę śmiało kontaktować się ze mną. Polecę najkorzystniejsze opcje. A może pojedziemy tam razem…

Co jedzą Etiopczycy i czego my, turyści, możemy tam skosztować. O przebojach i uwarunkowaniach etiopskich kuchni pisze ktoś, kto wielokrotnie, zdany był na jej oryginalne smaki. Ale nie jest to recenzja kulinarna.

W trakcie podróży po południowych, najbardziej odizolowanych rejonach Etiopii, miałem okazję odwiedzić tamtejszą szkołą podstawową.

Największym skarbem etiopskiego Kościoła i samej Etiopii jest… Arka Przymierza.
Arki Przymierza strzeże dziś jeden człowiek. Jest to mnich wskazywany przez swojego poprzednika. Od chwili, gdy zostaje strażnikiem, aż do swojej śmierci, przebywa razem z Arką.

Południowa Etiopia to jeden z najbardziej odizolowanych terenów w Afryce. Od reszty świata odgrodzona jest wysokimi, sięgającymi czterech tysięcy metrów pasmami gór i trudnymi do przebycia pustyniami. Malaryczny klimat, położenie z dala od centrów cywilizacyjnych i specyficzne ukształtowanie terenu sprawiały, że obszar ten zawsze był wyjątkowo niedostępny.

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter