fbpx

Japonia, 11 dni

Podróż do Kraju Wschodzącego Słońca z wyjątkowym pilotem i przewodnikiem. Kiedy wybieramy się do Japonii, to w takim towarzystwie, które umożliwia rzeczywiste poznanie kultury tego niesamowitego kraju. Wyprawę poprowadzi Jacek Wan.

1 dzień: WARSZAWA – TOKIO

Spotkanie grupy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Tokio (polski LOT).

Japonia wiosną

Japonia

2 dzień: TOKIO

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w Ginza. Spacer po Tsukiji – największym na świecie targu rybnym, gdzie skosztujemy najlepszego sushi w Japonii. Po południu spacer po Ginza, najelegantszej dzielnicy Tokio (wizyta w luksusowym domu handlowym). Nocleg w Tokio.

3 dzień: TOKIO

Śniadanie, Przejazd do Asakusy – tradycyjnego kompleksu świątynnego w Tokio – Sensoji – dzielnica o charakterze turystycznym; tradycyjnie obowiązkowy punkt zwiedzania stolicy dla przybyszów z prowincji i z zagranicy. Rejs statkiem po rzece Sumidagawa do Odaiby (sztuczna wyspa; symbol nowoczesnej Japonii). Jeżeli czas pozwoli po drodze odwiedzimy Hamarikyu – najstarszy ogród tokijski, zbudowany przez shoguna Ieyasu – opcjonalnie czarka zielonej herbaty – taka sama jak w ceremonii chanoyu. Panorama miasta z budynku Fuji TV. Przejazd nowoczesną kolejką bez motorniczego do Shinbashi (Ginza). Opcjonalnie wizyta w świetnym klubie jazzowym Blue Note Tokyo (koszt ok. 10 000 yen). Nocleg w Tokio.

Japonia Tokio

Tokio nocą

4 dzień: TOKIO – HAKONE – FUJI – IZU

Śniadanie, przejazd autokarem z Tokio do Hakone. Zwiedzanie sławnego chramu shintoistycznego Hakone Jinja. Następnie Owakudani – gejzery wodne i błotne w centrum krateru dawnego wulkanu (obecnie trwa erupcja, więc jeżeli będą zamknięte wyjazd nad jezioro Kawaguchiko – skąd pięknie widać Fuji). Rejs statkiem po jeziorze Ashi (Ashiko). Przejazd kolejką górską z widokiem na górę Fuji. Zakwaterowanie w hotelu.  Kolacja w hotelu w strojach hotelowych (yukata – niezapomniane przeżycie). Typowy bogaty japoński posiłek, będący nieodłączną częścią pobytu w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim. Nocleg w tradycyjnym hotelu japońskim (ryokan) w Hakone (kąpiel w gorących źródłach).

 

5 dzień: KIOTO

Śniadanie, wyjazd do Kyoto Shinkansenem (bagaż zostawiamy w hotelu w Kyoto). Następnie wyjazd autobusem miejskim do Arashiyama – Tenryuji, gdzie zwiedzimy świątynię i ogród Tenryuji (jeden z pierwszych buddyjskich ogrodów w Japonii). Spacer po najbardziej znanym japońskim bambusowym lesie Sagano, opcjonalnie rejs łódką po rzece Oi – romantyczna zakątek, opisywany w wielu powieściach i poematach (koszt ok. 2000Y). Propozycja kolacji w autentycznej historycznej restauracji z XVII wieku – najbardziej wykwintny japoński posiłek kaiseki-ryori, kilkanaście potraw podawanych po kolei, a nie jednocześnie, jak to jest japońskim zwyczajem (opcjonalnie – dopłata ok. 60$, obowiązkowa wcześniejsza rezerwacja)). Dla chętnych fakultatywnie w godzinach popołudniowych kurs ubierania kimon (profesjonalny makijaż i tradycyjny strój – zdjęcia); koszt około 6 000 yen (godziny 17:00 – 19:00).

 

Japonia Nikko

Nikko

6 dzień: KIOTO

Śniadanie, wyjazd autokarem na całodzienną wycieczkę szlakiem najważniejszych zabytków:

  • Nijojo (zamek samurajski)
  • Kinkaku-ji (złoty pawilon)
  • Ryoan-ji (najsławniejszy kamienny ogród)
  • Kiyomizudera (świątynia na palach) – wizyta na cmentarzu buddyjskim
  • Nishijin Orimono (Centrum tkactwa artystycznego) – pokaz kimon

Wizyta w Gion (dzielnicy gejsz) – przedstawienie w Gion Corner (taniec gejsz, iebana, ceremonia herbaty, tradycyjna japońska muzyka i teatr – spektakl 60 min).

 

Japonia Fuji

Góra Fuji

7 dzień: KIOTO – NARA

Śniadanie, przejazd lokalnym pociągiem do Horyuji. Zwiedzanie najstarszej drewnianej świątyni na świecie Horyuji, wybudowanej w 711 r. Jest to pierwszy japoński zabytek wpisany na listę UNESCO.

Przejazd pociągiem do Nara, zwiedzanie drewnianego skarbca z VII w. – Shosoin (wnętrza niedostępne dla zwiedzających). Następnie zobaczymy Todaiji – największą drewnianą budowle na świecie.

Wyjazd do Uji. Zwiedzanie świątyni Byodoin. Wizyta w najstarszej japońskiej herbaciarni z XVI wieku. Uczestnictwo w ceremonii oraz próba samodzielnego mielenia matchi (naparu). Powrót pociągiem do Kioto.

Japonia Kioto

Kioto

8 dzień: KIOTO

Śniadanie, Wyjazd Shinkansenem do Okayamy, gdzie zobaczymy jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych Japonii – Korakuen. Przejazd Shinkansenem do Himeji i zwiedzanie jednego z najbardziej znanych zamków samurajskich „Biała czapla”. Powrót Shinkansenem do Kioto.

9 dzień: KIOTO – TAKAYAMA – SHIRAKAWAGO

Śniadanie, wyjazd Shinkansenem z Kioto do Gifu. Wynajętymi samochodami przejedziemy do Mino – centrum japońskiego papieru. Zwiedzanie Takayamy – miasteczka utrzymanego w stylu XVIII w. Zwiedzanie Shirakawago. Kolacja i nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Hidzie lub Shirakawago.

 

japonia_geisze

Jedno z przedstawień w Kioto

 

10 dzień: HIDA – TOKIO

Śniadanie, przejazd do Tokio i czas wolny. Wizyta w dzielnicy Harajuku. Nocleg w Tokio.

 

11 dzień: TOKIO – WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko Narita, wylot do Polski o godz. 10.15.

 

TERMIN: na zamówienie grupy.

CENA : 15 300 PLN.

 

Cena zawiera:

– przelot na trasie Warszawa -Tokio -Warszawa liniami lotniczymi LOT.

– JR Passy, bilety na kolej i autokar w wybranych dniach (wg programu)

– noclegi w hotelach i ryokanie

– 9 śniadań, 2 kolacje oraz 9 obiadów w formie lokalnych barów

– opiekę pilota Jacka Wana

– ubezpieczenie NNW, KL i bagaż (KL: 40 000 EUR; NNW: 30 000 PLN; BP: 2 000 PLN).

 

Dodatkowo płatne:

– bilety wstępów. Na wstępy do muzeów, spektakle w teatrze, wjazd kolejką linową, rejsy statkiem, opłaty kolejami lokalnymi należy przeznaczyć ok. 300 USD

– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 3 500 PLN

– opcjonalnie ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji (wariant standard 100% – 495 PLN/os, wariant super 100% – 600 PLN/os.), Choroby Przewlekłe – 240 PLN/os.

————————————————————————

Polecamy też nasze pozostałe wycieczki, w tym m.in.: Chiny, Etiopia, Iran, Mołdawia, Petersburg i Wyspy Sołowieckie.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter