fbpx

Japonia, 12 dni

Podróż do Kraju Wschodzącego Słońca z wyjątkowym pilotem i przewodnikiem. Kiedy wybieramy się do Japonii, to w takim towarzystwie, które umożliwia rzeczywiste poznanie kultury tego niesamowitego kraju. Wyprawę poprowadzi Piotr Karpiński.

1 dzień: WARSZAWA – TOKIO

Spotkanie grupy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tokio z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Japonia wiosną

Japonia

2 dzień: TOKIO

Przylot na lotnisko Narita. Przejazd koleją do centrum miasta. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu w Tokio. 

3 dzień: TOKIO

Zwiedzanie stolicy Japonii. W programie m.in. wjazd na punkt widokowy Tokyo Metropolitan Government Building oraz dzielnica Ginza. Staniemy też na słynnym skrzyżowaniu Shibuya, popatrzymy na Pałac Cesarski. Lunch i nocleg w Tokio.

Takie zdjęcia zrobimy w Japonii. Kioto

4 dzień: TOKIO – NIKKO – TOKIO

Śniadanie. Wizyta w Nikko, gdzie w XVII wieku 15 tysięcy artystów i rzemieślników wzniosło w chińsko-japońskim stylu grobowce shogunów z rodu Tokugawa (UNESCO). Zobaczymy Toshogu – przepięknie położone na porośniętych lasem wzgórzach imponujące mauzoleum Tokugawy Ieyasu oraz Taiyuinbyo, w którym spoczywa jego wnuk Tokugawa Iemitsu. Odwiedzimy też mającą 1200 lat świątynię Rinnoji z imponującymi drewnianymi posagami Buddy. Następnie powrót na dalsze zwiedzanie stolicy Japonii. Kolacja i nocleg w Tokio.

Złoty pawilon jesienią

5 dzień: TOKIO – MATSUMOTO – KANAZAWA 

Śniadanie. Przejazd pociągiem do Matsumoto (dla naszego komfortu główne bagaże zostaną wysłane przesyłką kurierską do Kioto), gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych i najautentyczniejszych japońskich zamków – z racji na swą czerń nazywany jest „Zamkiem Kruków”. Przejazd do Kanazawy. Kanazawa jest drugim największym miastem, które uniknęło zniszczeń okresu 2 wojny światowej. Kolacja i nocleg w Kanazawie.

Japonia Tokio

Tokio nocą

6 dzień: KANAZAWA – KENROKUEN – KIOTO

Zwiedzanie Kenrokuen – najsłynniejszego historycznego ogrodu krajobrazowego w Japonii. Przejazd pociągiem do Kioto oraz wieczorna wizyta w  historycznej dzielnicy Gion. Kolacja i nocleg w Kioto (główne bagaże oczekują w hotelu).

Japonia Nikko

Nikko

7 dzień: KIOTO

Zwiedzanie Kioto – stolicy Japonii do 1868 roku, miasta tysiąca świątyń – jednego z największych na świecie skupisk cudów architektury (UNESCO). W 2014 roku Kioto zostało ogłoszone najpiękniejszym miastem świata. Zobaczymy między innymi Zamek Nijo, niezapomnianą świątynię Złotego Pawilonu oraz symbol miasta – świątynię Kyomizu (główny pawilon w renowacji). Odwiedzimy Fushimi Inari z setkami cynobrowych bram torii, jak również ogród Ryoan-ji – najsłynniejszy na świecie przykład kamiennego ogrodu. Kolacja i nocleg w Kioto.

Japonia Fuji

Góra Fudżi

8 dzień: KIOTO – NARA – KIOTO

Śniadanie. Zwiedzanie pobliskiej Nary – pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii. Zwiedzanie niezwykłej świątyni Todaiji (największa drewniana budowle na świecie! lista UNESCO), mieszczącej brązowy posąg Buddy oraz spacer po otaczającym ją parku zasiedlonym przez setki łagodnych i przyjaznych ludziom danieli. Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga. Czas wolny, który można przeznaczyć na odwiedzenie świątyni Horyuji – najstarszej drewnianej świątyni na świecie, wybudowanej w 711 r. – jest to pierwszy japoński zabytek wpisany na listę UNESCO. Kolacja i nocleg w Kioto.

Japonia Kioto

Kioto

9 dzień: KIOTO – HIROSZIMA – MIYAJIMA – KIOTO 

Śniadanie. Jednodniowa wycieczka do Hiroszimy i Miyajimy – wyspy, gdzie znajduje się główne sanktuarium tradycyjnej religii japońskiego archipelagu – szintoizmu (słynna brama Tori jest w remoncie – planowany termin zakończenia prac to jesień 2020 – powinni zdążyć przed naszym przyjazdem). Obiad w formie lunchboxów. Wizyta w Hiroszimie, gdzie odwiedzimy miejsca upamiętnienia tragicznego wybuchu bomby atomowej. Zobaczymy tzw. Kopułę Bomby Atomowej oraz odwiedzimy Muzeum Pokoju. W drodze powrotnej do Kioto foto stop w Himeji, gdzie znajduje się kolejny słynny japoński zamek nazywanym Zamkiem Białej Czapli. Nocleg w Kioto.

Świątynia Todaiji

10 dzień: KIOTO – TOKIO

Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Tokio. Lunch w pociągu. Dalsze zwiedzanie stolicy Japonii. Niedzielny spacer w dzielnicy Akihabara –zadziwiającym skupisku salonów pachinko, sklepów z elektroniką i komiksami będącym miejscem niedzielnych spotkań przedstawicieli tzw. kultury Otaku. Wizyta w jednym z popularniejszych centrów handlowych w celu dokonania przedostatnich zakupów. Nocleg w Tokio.

Japoński ogród w listopadzie

11 dzień: TOKIO – HAKONE – KAMAKURA – TOKIO

Śniadanie. Wycieczka do Hakone – słynnego kurortu położonego w Parku Narodowym Fuji-Hakone-Izu. Rejs po jeziorze z widokiem na Górę Fudżi (UNESCO) będącą symbolem Japonii. W drodze do Tokio wizyta w Kamakurze – nadmorskim miasteczku, którego wielką atrakcją jest świątynia z wielkim mosiężnym pomnikiem Buddy (UNESCO). Kolacja i nocleg w Tokio.

Zamek Białej Czapli jesienią

12 dzień: TOKIO – KAMKURA 

Śniadanie. Czas wolny. Popołudniowa wizyta w Kamkurze – nadmorskim miasteczku, którego wielką atrakcją jest świątynia z wielkim mosiężnym pomnikiem Buddy (UNESCO). Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13 dzień: TOKIO – WARSZAWA 

Przylot do Warszawy.

TERMINY:
01.05.2024 – 12.05.2024Brak wolnych miejsc! W tym terminie program nieznacznie zmieniony: Zobacz program
12.05.2024 – 24.05.2024 – Brak wolnych miejsc!  Program wycieczki w tym terminie.
03.11.2024 – 15.11.2024 – Brak wolnych miejsc!

CENA : 7900 PLN + 2450 USD

Cena zawiera:

– przelot na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa

– transport na całej trasie zwiedzania (przejazdy szybką koleją w ramach biletu dla obcokrajowców JR Pass, komunikacją miejską oraz autokarem)

– noclegi w hotelach 3 i 4*

– śniadania i urozmaicone obiadokolacje

opiekę pilota

– ubezpieczenie NNW, KL i bagaż (KL: 40 000 EUR; NNW: 30 000 PLN; BP: 2 000 PLN).

Dodatkowo płatne:

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz napiwki:  380 USD;

– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 710 USD.

Jak wszystkie wyspiarskie kultury Japonia oferuje opowieść oryginalną. W czasie wycieczki pragnę podzielić się z Państwem zachwytem nad kilkunastoma obiektami wpisanymi na listę UNESCO i pokazać to co uznałem za najwartościowsze. Program daje szansę zachwycić się Japonią – krajem, który w oryginalny sposób łączy dawne z nowoczesnym, równie często zachwyca, co śmieszy, bezrefleksyjnie naśladuje, a jednak pozostaje przy własnej tradycji.
– Piotr Karpiński, autor programu i pilot wycieczki.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę