fbpx

Magiczne bezdroża Gruzji

Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (około 18 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. 

Podawane przez nas ceny są kompletne. Zawierają wszystkie obligatoryjne opłaty. Zobacz jak turyści oceniają tę wycieczkę: Opinie o wycieczce do Gruzji.

Podkreślamy, że obecnie w Gruzji jest całkowicie bezpiecznie! Wydarzenia na Ukrainie nie mają żadnego wpływu na sytuację w Gruzji. Więcej na ten temat tu: Czy w Gruzji jest bezpiecznie?

1 dzień: WARSZAWA – TBILISI
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

tbilisi_staremiasto_gruzja

Starówka w Tbilisi. Na pierwszym planie słynne łaźnie siarkowe, wyżej Zamek Narikala

2 dzień: TBILISI
Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie: Stare Miasto, świątynia Metechi z XIII w. – jeden z najbardziej znaczących zabytków miasta, słynne tbiliskie łaźnie siarkowe ‘carskie banie’, zamek Narikała (główna twierdza miasta, wjedziemy tu nowoczesną kolejką górską) – rozpościera się stąd piękny widok na Tbilisi. Czas wolny na lunch (proponujemy rewelacyjną restaurację na starówce). Dalsze zwiedzanie: m.in. katedra Sioni oraz pochodząca z przełomu V i VI wieku cerkiew Anczischati. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne “złoto Kolchidy”. Przejdziemy się reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja typowych gruzińskich potraw i miejscowego wina.

gruzja_kutaisi_bagrati_krzysztofmatys

Katedra Bagrata w Kutaisi

3 dzień: TBILISI – MCCHETA – GORI – UPLISCYCHE – KUTAISI
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.), katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i klasztoru św. Nino. Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Józefa Stalina. Przerwa na lunch będzie okazją do spróbowania kolejnych, wyjątkowych gruzińskich potraw. Zwiedzanie wykutego w skale starożytnego miasta Upliscyche oraz – dla chętnych – wizyta w muzeum Stalina. Przejazd do Kutaisi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Kutaisi.

gruzja_uplisciche_krzysztofmatys

Skalne miasto Uplisciche


4 dzień: KUTAISI – MESTIA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mestii. Zwiedzanie jaskini Sataplia (słynna z doskonale zachowanych tu śladów stóp dinozaurów – ewenement na światowa skalę!). Po drodze zobaczymy też piękną katedrę Bagrati (wzniesiona w 1003 r.). Jest ona symbolem jedności narodowej i potęgi państwa gruzińskiego. Zwiedzimy położony w malowniczych górach monastyr Gelati – doskonale zachowany kompleks, którego główne budynki wzniesiono w XII w., w okresie złotych wieków Gruzji. Zobaczymy tu dobrze zachowane średniowieczne freski. Przejazd przez pasma górskie: ekscytująca podróż do SWANETII, regionu z licznie występującymi tu lodowcami, a także z zachowanymi do dzisiaj unikalnymi tradycjami miejscowej ludności. Przetrwało tu wiele średniowiecznych baszt rodowych, które służyły Swanom jednocześnie za warownię i dom. Mury wież chroniły ich przed atakami obcych armii, feudalnych panów, a także przed sąsiadami żądnymi wypełnić krwawą zemstę rodową. Wieczorem przyjazd do Mestii – zabudowanej mnóstwem wież miejscowości, będącej stolicą regionu. Kolacja i nocleg.

swanetia mestia

Mestia w Swanetii. Słynne kamienne baszty obronne – XII wiek!

(Artykuł na temat Swanetii)

5 dzień: MESTIA – USHGULI – MESTIA
Wycieczka po Mestii, zobaczymy m.in. wiekowe domy z kamiennymi basztami oraz regionalne muzeum etnograficzne. Przejazd do Uszguli, średniowiecznej, najeżonej wieżami wsi, położonej na wysokości 2200 m n.p.m. Zwiedzanie cerkwi z XII wieku, która jest ozdobiona pięknymi freskami. Podczas obiadu na pewno skosztujemy kubdari – specjalności kuchni swańskiej. Chętni sięgną też po czaczę, lokalną okowitę. Podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającymi się wierzchołkami Szchary (5068 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gruzji) oraz słynnej Uszby. Powrót do Mestii. Kolacja i nocleg w hotelu.

gruzja_uszguli_1_krzysztofmatys

Uszguli, najwyżej położona europejska wieś!

6 dzień: MESTIA – ZUGDIDI – BATUMI
Śniadanie, przejazd do Zugdidi i dalej do Batumi, tętniącego życiem kurortu położonego nad brzegami Morza Czarnego. W ciągu kilku godzin jazdy zjedziemy z wysokości ośnieżonych gór do subtropikalnych plaż. Czas wolny w Batumi na plażowanie lub spacer po ładnym, nadmorskim bulwarze. Możliwość skorzystania z bogatej oferty życia nocnego, kolacja i nocleg.

gruzja_batumi_krzysztofmatys

Centrum Batumi

7 dzień : BATUMI – TBILISI
Po śniadaniu czas wolny w Batumi, następnie wykwaterowanie z hotelu i wizyta w słynnym Ogrodzie Botanicznym, gdzie z tarasów rozciąga się wspaniały widok na turkusowe wody morza oraz na urzekające pola Batumi (znane z upraw herbaty – dawniej chluba całego ZSRR). Na pewno przypomnimy sobie znaną piosenkę Filipinek. Popołudniu przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Uroczysta kolacja z pokazem tańców gruzińskich i degustacją wina.

Mccheta, chinkali i wino z kwewri

8 dzień: TBILISI – KACHETIA
Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki oraz degustacja wina w lokalnej winiarni. W programie m.in. wizyta w urokliwym, malowniczo położonym miasteczku Signagi, zwiedzanie klasztoru Bodbe (tu znajduje się grób św. Nino, która w IV wieku schrystianizowała Gruzję). Na pewno będzie okazja, żeby spróbować czurczheli – słynnych gruzińskich słodyczy wyrabianych z orzechów i soku winogronowego. Kolacja w tradycyjnej winiarni, degustacja wina. Powrót do Tbilisi, nocleg.

gruzja_signagi_krzysztofmatys

Signagi. W tle dolina Alazani

9 dzień: TBILISI – ANANURI – KAZBEGI
Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną; obok Swanetii, jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Zwiedzamy twierdzą Ananuri i położoną na wysokości 2170 m. XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba). Rozpościera się stąd piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2379 m n.p.m.). Powrót do Tbilisi. Pożegnalna kolacja w restauracji (gruzińska tradycyjna kuchnia). Nocleg.

gruzja cminda sameba kazbegi

Cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba) u stóp góry Kazbek

10 dzień: TBILISI – WARSZAWA
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA: 3900 PLN + 850 USD


Terminy
:

27.04.2024 – 06.05.2024 – Brak wolnych miejsc!
24.04.2025 – 03.05.2025 – Są wolne miejsca, zapraszamy!

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– Przeloty bezpośrednie na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa.
– Transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania, w górzystym rejonie Swanetii samochody terenowe.
– Zakwaterowanie: hotele 3* i 4* miejscowego standardu, w pokojach 2-osobowych z łazienkami.
– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje – w tym tradycyjne gruzińskie supry, wspaniała miejscowa kuchnia.
– Pokaz tańców gruzińskich.
– Opiekę polskojęzycznego pilota na czas trwania imprezy.
– Przewodnicy po zwiedzanych obiektach.
– Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
– Degustacje wina i czaczy.
– Składka na TFG.
– Ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż.


CENA NIE ZAWIERA:

– Napiwków: 40 USD/osoba
– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (290 USD).
– Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (nowy obowiązek, od 1 stycznia 2021 r.): 13 PLN/osoba.

Dlaczego akurat taki program? Jaka jest przewaga naszego biura nad innymi organizatorami? Żeby ułatwić Państwu podjęcie decyzji spisaliśmy to w punktach. Oto materiał podsumowujący najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji. Wiele mówi też o naszym podejściu do turystyki.


Do poczytania:
artykuły na temat Gruzji.
A tu można posłuchać jak o Gruzji opowiada Krzysztof Matys: Polskie Radio.

Organizujemy wycieczki do Gruzji i Armenii dla klientów indywidualnych oraz dla grup. Oba kraje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na większość naszych wycieczek miejsca sprzedają się z dużym wyprzedzeniem. W związku z tym zainteresowanych prosimy o pilny kontakt: [email protected], tel. 85 742 90 16.

Organizujemy również wyjazdy indywidualne – także z przelotem linią Wizz Air do Kutaisi.

Gruzja jest naszą pasją. Mamy tam doskonałe kontakty i duże doświadczenie – jako jedno z pierwszych biur w Polsce rozpoczęliśmy organizację wycieczek do Gruzji. Nasi piloci są specjalistami, doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają. Zapraszamy!

Poniżej kilka ostatnich opinii wypraw do Gruzji:

Jesteśmy mega zadowoleni z wyjazdu do Gruzji, który poprowadziła Gvantsa niesamowita osoba z niewyobrażalnie dużą wiedzą, która z ogromną pasją i ciekawością przekazywała nam informacje na przeróżne tematy dotyczące Gruzji. Nigdy w życiu nie byliśmy na lepszym wyjeździe. Super, precyzyjnie zorganizowany cały czas, bardzo różnorodnie i mimo dużych odległości do pokonywania w autokarze czas podróży organizowany przez Gvantse mijał bardzo szybko i miło. Były legendy, opowiastki, historia i degustację. Bardzo polecam objazdówkę po Gruzji z biurem podróży Matys Travel.

– Izabela i Radosław Śliwka, wrzesień 2022.

Gruzja mnie zachwyciła. Do tego stopnia, że mam ochotę wrócić. Pewnie mogłoby być inaczej gdybyśmy wybrali inne biuro podróży. Gwarancją sukcesu biura Krzysztof Matys Travel jest perfekcyjne przygotowanie programu i następnie jego realizacja. Gvantsa, która ten program realizowała uczyniła to w sposób DOSKONAŁY. Raz jeszcze pragnę jej podziękować. Biuro podróży zapewniło nam wygodne hotele w doskonałej lokalizacji, autokar z klimatyzacją i wi-fi, bezpiecznego i przemiłego kierowcę, fantastyczny program, wspaniałe supry. Pozdrawiam wszystkich uczestników naszej wyprawy. Z niecierpliwością oczekuję kolejnej podróży z biurem Krzysztof Matys Travel.

– Ewa z rodziną, lipiec 2022.

Szanowny Panie Krzysztofie, minął tydzień a my ciągle jesteśmy pod wrażeniem wycieczki do pięknej Gruzji. Miał Pan rację, że można się zakochać w tym państwie i nawet ponowna podróż niektórych uczestniczek 😊 po latach do Gruzji była wielką przyjemnością i wiązała się z nowymi odkryciami. To wszystko było jednak możliwe dzięki wspaniałej organizacji wycieczki, świetnego programu pozwalającego nie tylko przejechać bezdroża Gruzji i poznać jej uroki, ale również popróbować bardzo dobrej kuchni gruzińskiej, napić się świetnego prawdziwego wina, po którym nie boli głowa, spróbować czaczy u babuszki i poznać zwyczaje Gruzinów. Ale wiadomo, że oprócz programu potrzebny jest dobry przewodnik i Nasza urocza Gvantsa była nie tylko dobrym, ale wspaniałym przewodnikiem. Potrafiła w swym przekazie połączyć miłość do Gruzji i Polski. Do tego wszystkiego doszła wspaniała grupa uczestników. Jubileuszowa, piąta moja wyprawa z Biurem Matys Travel była kolejną cudowną przygodą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne w 2022 roku. Serdecznie pozdrawiamy
– Elzbieta i Halina, wrzesień/październik 2021

Tu znajdują się OPINIE O NASZYM BIURZE.

Zobacz film z naszych wycieczek do Gruzji poniżej:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę