fbpx

Petersburg to jedno wielkie muzeum i architektoniczne dzieło sztuki, mozaika europejskich metropolii z rosyjskimi akcentami. Swym przepychem przyćmiewa inne miasta Rosji, dawna stolica imperium rosyjskiego, w której sąsiadują ze sobą splendor i bieda.
Określenia można mnożyć: Wenecja Północy, rosyjska stolica kultury, najmłodsza europejska metropolia; tu odbył się najbardziej romantyczny pojedynek i wybuchła większość rewolucji.
Wszystko to mieliśmy okazję zweryfikować dzięki wycieczce z biura Matys Travel z nieocenionym Panem Jackiem Świerczem w sierpniu 2019. I wciąż pozostajemy w zachwycie!
Wycieczka trwała 6 dni. Myślę, że jest to niezbędne minimum, aby moc poczuć to miasto, zapoznać się z jego historią, zabytkami, galeriami sztuki …i nie zwariować z nadmiaru wrażeń.
Nasza rosyjska przewodniczka Pani Tania: niezwykle kompetentna erudytką i troskliwa ciepła osoba oczarowała nas wiedzą o tajemnicach tego miasta.
Piękny czas, spędzony w znanym z poprzednich wycieczek z P. Jackiem, gronem – już przyjaciół z całej Polski. Wspólnie planujemy kolejne wycieczki z Państwa biurem, bo jest ono gwarantem jakości i kompetencji, elastyczności i pewności, że wszystko będzie na najwyższym poziomie!
Dziękujemy serdecznie,

Małgorzata i Jacek Stankiewiczowie


Bajkał — marzenie podróżników…
Wycieczka nad Bajkał z Biurem Podróży Matys Travel dowodzi, że marzenia się spełniają. Nasze to czerwiec 2019 roku.
Piękna przyroda, życzliwi ludzie, magiczna atmosfera. Irkuck, Listwianka, Wierszyna, Olchon… Historia i teraźniejszość…
Bardzo dziękujemy za opiekę i wspaniały program nieocenionej pilotce, pani Magdalenie Matys oraz wyjątkowemu przewodnikowi Pawłowi Kabelisowi, którzy stworzyli niepowtarzalny klimat wycieczki i zadbali o każdy szczegół wyprawy.
Pozdrawiamy serdecznie wesołą, zgraną i zdyscyplinowaną grupę turystów, z którymi mieliśmy zaszczyt podróżować.

Jolanta i Andrzej Bielakowie


Byłyśmy na wyprawie nad Bajkał (czerwiec 2019). Program zapewnił nam coś dla ducha, oka i ciała. Naszym głównym celem był Bajkał, rzeczywistość przerosła wyobrażenia. Podróż koleją dostarczyła nam pięknych krajobrazów, ciekawych opowieści i swojego rodzaju egzotyki (kto był wie o co chodzi). Spotkanie z księdzem Karolem i mieszkańcami Wierszyny było wzruszające i zarazem wesołe. Paweł to bardzo profesjonalny przewodnik i pozytywny człowiek, bardzo dziękujemy za interesujące opowieści i pomoc w każdej sytuacji. Magda to pilotka i opiekunka z energią (nieustającą), zawsze mająca nas na „oku”.
Byłyśmy pierwszy raz z Państwa biurem, ale myślę że nie ostatni. Dziękujemy za wspaniały czas, życzymy wielu pomysłów na nowe podróże.
Dziękujemy również uczestnikom wyprawy za miłą atmosferę. Serdecznie pozdrawiamy,

Elżbieta i Teresa z Gdyni


Wycieczka do Iranu /02.04-10.04.2019/ pozostanie w moim sercu na zawsze.

Mieliśmy wspaniałego przewodnika, pana Alberta Kwiatkowskiego, który sprawił, że poznaliśmy nie tylko najważniejsze zabytki, miasta i ciekawe miejsca w Iranie ale udało mu się zapoznać nas i bardzo zainteresować kulturą, poezją, piękną sztuką kaligrafii, opowieściami o historii Iranu i o życiu jego mieszkańców, ich zainteresowaniach, talentach i życiu rodzinnym.

Dzisiaj Iran i jego mieszkańcy, dzięki tej wycieczce i panu Albertowi, stali się dla mnie bardzo bliscy.

Przed wyjazdem do Iranu należy zadbać tylko o poprawę kondycji fizycznej i zamiast korzystać z windy trenować chodzenie po schodach.

Pozdrawiam serdecznie Organizatorów wyprawy do Iranu, wszystkich Uczestników z mojej grupy i oczywiście Pana Alberta.

 

Maria Zakrzewska


W październiku 2018 roku mieliśmy przyjemność odbyć podróż do Iranu z biurem Krzysztof Matys Travel. Pierwsze pytanie, jakie padało ze strony naszych znajomych, to czy nie boimy się tam jechać. Przyznam, była chwila konsternacji, ale po wnikliwej analizie kilku „lektur” zdecydowaliśmy się spróbować. I nie żałujemy. Kraj jest bardzo bezpieczny (no może poza ruchem ulicznym:)), ludzie mili i uczynni, ciekawi turystów i ich opinii. Nasi opiekunowie z biura podróży postarali się, aby niczego nam nie brakowało: mieliśmy świetnego, merytorycznego przewodnika (pozdrawiamy Jacka Świercza), komfortowe 4-gwiazdkowe hotele, logiczny niemęczący program zwiedzania i możliwość posmakowania wyśmienitej kuchni. Dane nam także było uczestniczyć w kolacji w prywatnym mieszkaniu Irańczyków. Poznaliśmy ogromną historię Persji, ich kulturę i zwyczaje (to zupełnie wywróciło do góry nogami nasze stereotypowe myślenie o tym kraju). Ze względu na sankcje nie ma tam obecnie zbyt wielu turystów, ale przez to nie ma kolejek do wejścia do licznych atrakcji. Poza tym jest stosunkowo tanio, można zakupić wiele cennych pamiątek (nam udało się przywieźć m.in. piękny perski dywan). Dużo podróżujemy indywidualnie, ale pierwszy raz „zaryzykowaliśmy” wycieczkę z biurem podróży. I w przypadku tego konkretnego: Krzysztof Matys Travel już wiemy, że zaryzykujemy jeszcze kilkakrotnie. W najbliższym czasie wybieramy się z nimi na kolejne dwa wypady. Gorąco polecamy.

Sylwia i Tomek Kałuccy ze Szczecina


Wycieczka po Armenii z biurem Podróży „Matys Travel” z Białegostoku była spełnieniem moich i mojej żony marzeń zobaczenia pierwszego chrześcijańskiego państwa. Oprócz zabytków sakralnych, mieliśmy możliwość oglądnięcia biblioteki starodruków i nowego miasta jakim jest obecnie Erewań. Trasa wycieczki pozwoliła nam poznać piękno Kaukazu. Organizator wycieczki zadbał nie tylko o ucztę dla oczu, ale także dla podniebienia – serwując nam również tradycyjne potrawy i napoje Ormian. Również zapewniony został wygodny odpoczynek po całym dniu wrażeń. Była to nasza czwarta wycieczka z tym biurem za każdym razem udana. Dziękujemy i pozdrawiamy. (Kraków, 2018).

Danuta i Zdzisław Hermanowie


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter