fbpx

Armenia.

Górzysty kraj ze średnią wysokością 1,8 tys. m n.p.m. powinien mieć dobre warunki narciarskie. I tak rzeczywiście jest. Kaukaz zaprasza narciarzy!

Armenia i Gruzja to dwa najstarsze chrześcijańskie kraje świata. Już chociażby z tego powodu warto się tam wybrać. Do tego piękne górskie krajobrazy, rewelacyjne zabytki architektury sakralnej, wyśmienita kuchnia i bardzo gościnni ludzie.

Formalnie region ten należy do Azerbejdżanu. W rzeczywistości jest niepodległym państwem. Tyle, że nieuznawanym przez żaden kraj na świecie. Karabach ma wybierane władze, armię, zagraniczne przedstawicielstwa (m.in. w USA i Rosji), flagę i swoją straż graniczną, a mimo to jest tak, jakby wcale nie istniał.

Kraj malowniczy, góry wysokie i piękne, aż 90 proc. powierzchni to tereny leżące powyżej 1000 m n.p.m. (40 proc. ma więcej niż 2 tys.!). Niesamowite zabytki pierwszego w historii chrześcijańskiego kraju. Kościoły, klasztory i starożytne świątynie. Atrakcjami Armenia nie ustępuje Gruzji, a w opinii wielu turystów nawet ją przewyższa!

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter