fbpx

Kazachstan, wycieczka

Wyprawa do serca Azji Centralnej. Wspaniała przyroda, piękne krajobrazy i monumentalna współczesna architektura. Od Astany do Ałmatów. Dla koneserów podróży!

1 dzień: WARSZAWA – ASTANA
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Astany z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Po przylocie do Kazachstanu, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Ałmaty

2 dzień: ASTANA (NUR-SUŁTAN)
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Kazachstanu. Astana to nowoczesne miasto, położone na stepach, nad rzeką Iszym, w północnej części kraju. W programie m.in. plac Niepodległości, na którym znajduje się meczet Sułtana Khazret, największy tego typu obiekt w Azji Środkowej. Następnie zobaczymy pomnik Astana-Baiterek, czyli panoramiczną wieżę znajdującą się przed pałacem prezydenckim. Wieża zaprojektowana została przez angielskiego architekta Normana Fostera. Z budowli roztacza się wspaniały widok na miasto. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu w Astanie.

3 dzień: ASTANA – AŁMATY
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Ałmatów (czas trwania lotu ok. 1 h 20 min). Zwiedzanie “południowej stolicy” Kazachstanu rozpocznie się od wizyty w Parku Panfiłowa, w którym znajduje się jeden z najpiękniejszych drewnianych budynków na świecie – Katedra Zenkowa. Zobaczymy również Pomnik Chwały i Wiecznego Płomienia, który poświęcony został ofiarom za walkę o wolność i niepodległość kraju oraz Państwowy Teatr Opery i Baletu, plac Republiki i główny meczet. Odwiedzimy też Zielony Bazar, który uważany jest za jedną z głównych atrakcji miasta. Poczujemy tam atmosferę prawdziwego rynku wschodniego – jego kolory i zapachy nas zachwycą. Będziemy mogli zakupić słynne orientalne słodycze, ale nie można zapomnieć o targowaniu się! Kolacja w lokalnej restauracji, Nocleg w hotelu w Ałmatach.

Wielkie Jezioro Ałamatyńskie

4 dzień: AŁMATY – AŁTYN EMEL
Po śniadaniu, przejazd do Parku Narodowego Ałtyn Emel. Zobaczymy Tamgały Tas, jest to fascynujący starożytny zabytek, na którym zachowały się wyrzeźbione w skale petroglify. Prawdopodobnie zostały wykonane około XVI w. p.n.e. Wśród przedstawionych rysunków znajdują się tajemnicze bóstwa i inskrypcje buddyjskie, szeroko znane wśród ekspertów kultury indyjskiej. Archeolodzy sugerują, że kiedyś istniała tu świątynia buddyjska, używana przez miejscową ludność do modlitwy i medytacji. Ponadto w Tamgały Tas zachowały się tureckie inskrypcje runiczne z VIII-IX wieku, które mogli pozostawić Kipczacy – lud turecki pierwotnie zamieszkujący dorzecze górnego Irtyszu. Zobaczymy także kurhany Besszatyr, będące cmentarzyskiem i miejscem kultu starożytnych plemion Saka. Wyglądają one jak naturalne wzgórza, każde mierzy powyżej 20 metrów. Obiad. Jedną z większych atrakcji parku są Śpiewające Wydmy (Singing Sands), w odpowiednio wietrznych warunkach wydają charakterystyczny, dudniący odgłos. Istniejące dwa wzgórza z piaskowca, Duży i Mały Kalkan, mają ponad 120 m wysokości i 4 km długości! Mimo zmiennej pogody, silnych wiatrów, Śpiewające Wydmy pozostają w tym samym miejscu od tysiącleci. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Ałtyn Emel.

Jezioro Kaindy

Ałmaty – Wielkie Jezioro Ałmatyńskie
Śniadanie, a następnie wyjazd na zwiedzanie. Zobaczymy Alma – Arasan, strefę rekreacyjną. Zjemy lunch w kazachskiej jurcie, w której poczujemy prawdziwą kazachską atmosferę, kulturę oraz tradycję. Skosztujemy kazachskiej kuchni narodowej, napijemy się kumysu i szubatu (mleka końskiego i wielbłądziego). Zobaczymy również tradycyjne kazachskie tańce. Następnie pojedziemy do wąwozu Dużych Ałmatów, gdzie na wysokości 2510 m n. p. m znajduje się Wielkie Jezioro Ałmatyńskie. Jest to jedno z najbardziej malowniczych górskich jezior. Niebo i otaczające góry wyglądają pięknie w odbiciu tafli jeziora. U podstawy szczytu Ałmatów, będziemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę gór z malowniczymi szczytami pokrytymi jodłą, osiką i jałowcem. W drodze powrotnej odwiedzimy ,,Falcon Farm’’ – jest to placówka szkoląca ptaki drapieżne do polowań w tradycyjny sposób. Zobaczymy pokaz ze specjalnie wyszkolonymi ptakami. Kolacja w jednej z restauracji. Po kolacji powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień: Ałtyn Emel – Jezioro Kaindy
Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Przejazd do Jeziora Kaindy – jeziora z podwodnym lasem. Jezioro Kaindy położone jest wśród wspaniałego lasu sosnowego na wysokości 2000 m n. p. m. i słynie z jego pochodzenia. Powstało w 1911 roku na skutek silnego trzęsienia ziemi, które wywołało osunięcie się ziemi. Woda w jeziorze jest bardzo zimna, dlatego igły zalanych drzew są dobrze zachowane i wyraźnie widoczne przez przezroczystą powierzchnię wody, a suche łodygi jodły wychodzą na powierzchnię wody. Nie da się opisać słowami całego tego mistycznego zjawiska – trzeba tam udać się i zobaczyć wszystko na własne oczy. Wyjazd do osady Saty. Zakwaterowanie w pensjonacie i obiadokolacja. Nocleg w pensjonacie.

Kanion Szaryński

5 dzień: Jezioro Kolsai – Ałmaty
Po śniadaniu wyjazd do Ałmatów. Po drodze zwiedzimy Kanion Szaryński (Charyn). Kanion Szaryński to naturalny kompleks, nazywany “młodszym bratem Kanionu Kolorado”. Wysokość stromych zboczy kanionu wynosi do 150-300 metrów. Nadzwyczajny podział terenu jest uderzający: liczne wąwozy tworzą gęstą, chaotyczną sieć. Wiatr i woda stworzyły piękną „Dolinę Zamków”, otoczoną wieżami zbudowanymi ze skał osadowych. Długość doliny wynosi ponad 2 km, szerokość 20-80 metrów. Przyjazd do Ałmatów i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Ałmatach.

Katedra Zenkow

6 dzień: Ałmaty – Astana
Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę po mieście. Zaczniemy od zwiedzania centralnej części Ałmatów. Posłuchamy o historii oraz rozwoju południowej stolicy Kazachstanu. Następnie wybierzemy się do jednego z najstarszych parków Ałmatów – Parku Panfilow, w którym znajduje się jeden z najpiękniejszych drewnianych budynków na świecie – Katedra Zenkow. Zobaczymy również Pomnik Chwały i Wiecznego Płomienia, który poświęcony został ofiarom za walkę o wolność i niepodległość kraju. Po zwiedzeniu miasta dotrzemy do Medeo słynącego z kompleksu sportowego. Posiada lodowisko o powierzchni 10,5 tys. m2. Malowniczą, krętą górską drogą udamy się na wzgórze Kok-Tobe, na którym znajduje się najwyższa wieża telewizyjna na świecie. Park znajduje się na wysokości 1130 m n.p.m., który słynie ze swojego panoramicznego widoku. Ze szczytu wzgórza zjedziemy słynną kolejką linową do Ałmatów. Wczesny obiadokolacja, a następnie przejazd na dworzec kolejowy i nocny przejazd pociągiem sypialnym (przedziały 2-osobowe) do Astany.

Monumentalna architektura stolicy Kazachstanu

7 dzień: Astana (Nur-Sułtan)
Po przyjeździe do Astany przejazd do hotelu, wczesne zakwaterowanie i śniadanie. Krótki odpoczynek w hotelu, a następnie zwiedzanie Astany. Zobaczymy między innymi Millenium Axis, słynne ze wspaniałych konstrukcji architektonicznych oraz Rynek Główny, i meczet Hasret Sultan. Wspaniałą panoramę stolicy Kazachstanu będziemy mogli podziwiać na tarasie widokowym Astana-Baiterek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień: Astana – Alzhir – Astana
Po śniadaniu wyjazd do Alzhir, zwanego „obozem kobiecych łez”. W czasach ZSRR przetrzymywano w nim żony mężczyzn uznanych za zdrajców ojczyzny. Niewinne kobiety musiały odbywać wyroki, ponieważ były bliskimi osobami dla osób oskarżonych o zdradę, według obwiązującej wtedy maksymy: ,,członek rodziny, zdrajcą ojczyzny’’. Następnie odwiedzimy Pałac Pokoju i Pojednania, w którego wnętrzu mieści się m.in. kazachstański teatr operowy oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi m.in. Astana Arena. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Astanie.

Astana

9 dzień: Astana – Warszawa
Rano wyjazd na lotnisko i wylot do Warszawy, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Planowy przylot do Warszawy o godzinie 11:50.

TERMIN: 16.09.2024 – 24.09.2024
CENA za osobę: 4 800 PLN + 1050 USD

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– przeloty na trasie Warszawa – Astana i Ałmaty – Warszawa;
– noclegi w hotelach 3* i w pensjonacie (pokoje 2-osobowe);
– przelot lokalny na trasie Astana – Ałmaty;
– wyżywienie: śniadania i obiady lub kolacje zgodnie z programem;
– przejazdy komfortowym autokarem;
– przejazdy samochodami terenowymi;
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;
– ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW i bagaż);
– obowiązkowa składka na TFG;
– opieka polskiego pilota wycieczki na całej trasie oraz usługi przewodników lokalnych.

CENA NIE ZAWIERA:

– Biletów stępów do zwiedzanych obiektów: 110 USD/osoba
– Napiwków dla miejscowej obsługi w kwocie 40 USD/osoba.
– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 260 USD.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę