fbpx

Książka Krzysztofa Matysa: „O podróżowaniu”

Książka ta powstawała długo. Teksty, które znalazły się w rozdziale drugim zacząłem pisać kilka lat temu. Ostatni z nich narodził się na początku 2020 roku, dosłownie na chwilę przed wybuchem epidemii. Są trochę, jak świadectwo innych czasów, jak zapis z epoki, która nagle się urwała, pozostawiając nas w dezorientacji i zagubieniu.

Przytoczone teraz mogą być wyrazem nadziei. Nadziei, która pozwala nam wierzyć, że tamto wróci, że znów będzie można podróżować i czerpać radość z poznawania świata.

Rozdział pierwszy w całości poświęcony został wydarzeniom z czasów pandemii. Układa się w coś na kształt kroniki przedstawiającej rozwój trudnej i wyjątkowej sytuacji. Kronikarzem w tym przypadku jest osoba z branży turystycznej, obserwująca proces od środka, skupiona na ratowaniu swojego biura, ale zaangażowana też w wielomiesięczny proces zabiegania o pomoc i wsparcie, jakiego potrzebuje branża turystyczna. Znajdą tam Państwo teksty, które odnoszą się do polityki rządu i działań konkretnych urzędników, odpowiedzialnych za warunki, w jakich przyszło nam funkcjonować. Pojawiają się tematy głośnie, znane szerokiej opinii publicznej, ale też rzeczy bardziej niszowe i skryte za branżowymi kulisami, takie o których można powiedzieć, że warto, by poznała je szersza opina publiczna.

Tęsknimy do otwartych granic i możliwości nieskrępowanego podróżowania.  Z wielką przyjemnością wybralibyśmy się na kolejne wycieczki. Z jesieni, która podobnie, jak wiosna, okazała się nieturystyczna, przenosimy je na przyszły rok. Wbrew wszystkiemu, wytrzymamy i wrócimy na szlaki! A autorowi będzie niezmiernie miło, jeśli książka ta choć odrobinę umili Państwu czas, jaki pozostał do dnia, gdy znów będziemy mogli spotkać się gdzieś tam, w dalekim świecie.

Krzysztof Matys, O podróżowaniu

Wydawnictwo Paśny Buriat, 2020 r.

stron 230

Format: 148×210, oprawa miękka ze skrzydełkami

Cena: 45,90 zł

W sprzedaży od 15 października 2020 r. w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy też do księgarni Wydawnictwa. Zakupu dokonać można również pisząc do nas maila na adres: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter