fbpx

Książka Krzysztofa Matysa: “O podróżowaniu”

Książka ta powstawała długo. Teksty, które znalazły się w rozdziale drugim zacząłem pisać kilka lat temu. Ostatni z nich narodził się na początku 2020 roku, dosłownie na chwilę przed wybuchem epidemii. Są trochę, jak świadectwo innych czasów, jak zapis z epoki, która nagle się urwała, pozostawiając nas w dezorientacji i zagubieniu.

Przytoczone teraz mogą być wyrazem nadziei. Nadziei, która pozwala nam wierzyć, że tamto wróci, że znów będzie można podróżować i czerpać radość z poznawania świata.

Rozdział pierwszy poświęcony został wydarzeniom 2020 roku. Układa się w coś na kształt kroniki przedstawiającej rozwój wyjątkowej sytuacji. Kronikarzem w tym przypadku jest osoba z branży turystycznej, obserwująca proces od środka, skupiona na ratowaniu swojego biura, ale zaangażowana też w wielomiesięczny proces zabiegania o pomoc i wsparcie, jakiego potrzebuje branża turystyczna. Znajdą tam Państwo teksty, które odnoszą się do polityki rządu i działań konkretnych urzędników, odpowiedzialnych za warunki, w jakich przyszło nam funkcjonować. Pojawiają się tematy głośnie, znane szerokiej opinii publicznej, ale też rzeczy bardziej niszowe i skryte za branżowymi kulisami, takie o których można powiedzieć, że warto, by poznała je szersza opina publiczna.

Tęsknimy do otwartych granic i możliwości nieskrępowanego podróżowania.  Z wielką przyjemnością wybralibyśmy się na kolejne wycieczki. Z jesieni, która podobnie, jak wiosna, okazała się nieturystyczna, przenosimy je na przyszły rok. Wbrew wszystkiemu, wytrzymamy i wrócimy na szlaki! A autorowi będzie niezmiernie miło, jeśli książka ta choć odrobinę umili Państwu czas, jaki pozostał do dnia, gdy znów będziemy mogli spotkać się gdzieś tam, w dalekim świecie.

Oto fragmenty kilku opinii o książce:
“Zajmujące, odkrywcze i inspirujące do własnych przemyśleń. Krótkie teksty z sensem. Miałem wielką przyjemność z lektury. Żal, że nie dłuższa”.
“Część druga, to fantastyczne krótkie teksty – spostrzeżenia i przenikliwe obserwacje poświęcone zarówno miejscom, ludziom, jak i samemu podróżowaniu. Z opowieści bije szacunek do odwiedzanych kultur i rozumienie podróży jako szansy na poznanie, a nie tylko zaliczenie obecności. Inspirująca lektura”.
“Nie uwierzysz, ale połowę przeczytałam stojąc oparta o szafę w pokoju, drugą o krok dalej siedząc na krześle… Dzisiaj do mnie dotarła i tak tylko chciałam zerknąć do środka no i już utknęłam. A może raczej poleciałam… Gratuluję lekkości pióra, czyta się mega przyjemnie i trochę się cieszę z tego Covida, bo tak to kiedy byś ją wydał. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom podróży”.

Fragmenty książki:
O Mołdawii: Pozdrowienia z Kiszyniowa
I coś z przymrużeniem oka: Orły Turystyki

Krzysztof Matys, O podróżowaniu

Wydawnictwo Paśny Buriat, 2020 r.

stron 230

Format: 148×210, oprawa miękka ze skrzydełkami

Cena: 45,90 zł

NAKŁAD WYCZERPANY. Obecnie książka jest dostępna wyłącznie w formie e-booka. Zapraszamy do internetowej księgarni Wydawnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę