fbpx

Egipt.

Egipt jest krajem, w który spędziłem najwięcej czasu i który miałem okazję poznać najdokładniej. Najpierw stypendium naukowe na Uniwersytecie Kairskim, następnie kilka lat pracy w charakterze przewodnika grup turystycznych. Prawie rok mieszkałem w Kairze, dzięki czemu udało mi się dotrzeć w najmniej dostępne zakamarki tego niesamowitego miasta. W pojedynkę i z turystami, zjeździłem cały Egipt. W tym miejscu przedstawiam kilka relacji i opisów. Zapraszam do lektury. Jeśli będziecie mieli Państwo pytania, proszę o kontakt. A tu znajdziecie
najlepsze oferty wycieczek do Egiptu.

Niżej zamieszczamy najważniejsze informacje dotyczące Egiptu oraz rady praktyczne, przeznaczone przede wszystkim dla turystów planujących wakacje w kraju nad Nilem. Znajdziecie tu również to, co powinien przekazać Wam rezydent na pierwszym spotkaniu informacyjnym. Ciekawostki oraz niezbędne informacje.

Kair, centrum islamskiego świata

Drugi etap wycieczki objazdowej po Egipcie – jedziemy do Kairu. Zostawiamy statek, który przez kilka dni był naszym domem. Żegnamy się ze specyficznym, wyjątkowym Górnym Egiptem. Jedziemy na północ, do Kairu; kiedyś – najwspanialszego miasta świata!

Najbardziej komfortowy sposób zwiedzania Egiptu

Piękne, z niczym nieporównywalne widoki, wszak to już głęboka Afryka. Statek płynie na odcinku 200 km pomiędzy miastami Luksor i Asuan, czyli przez teren południowego Egiptu. Do dyspozycji mamy słoneczny pokład z basenem i barem.

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter