fbpx

Azerbejdżan. Wycieczka

Trzeci, obok Gruzji i Armenii, kraj Kaukazu Południowego. Najmniej znany, intrygujący, kuszący miejscami opisanymi w „Przedwiośniu” oraz powieści „Ali i Nino”. Zaglądamy do miejsc pomijanych przez masowy ruch turystyczny, niespiesznie zwiedzając, ciesząc się pięknymi widokami i wyśmienitą miejscową kuchnią. Wycieczka dla koneserów wyjątkowych podróży!

1 dzień: WARSZAWA – BAKU

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Baku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Baku to połączenie pięknych zabytków z monumentalną nowoczesną architekturą

2 dzień: BAKU

Śniadanie. Zwiedzanie Baku, jednego z najpiękniejszych i najbogatszych miast Kaukazu Południowego. W programie m.in. Miasto Wewnętrzne (Iczeri Szecher), czyli bakijska starówka przypominająca muzeum pod gołym niebem. Krętymi uliczkami wędrujemy wśród zabytkowych meczetów, karawanserajów, zamożnych domów i łaźni. Zobaczymy Wieżę Dziewiczą oraz pałac Szachów Szirwanu. Przespacerujemy się ulicą Nizamiego – słynną ulicą targową. Czas wolny na obiad i zakup pamiątek. Następnie wizyta w imponującym architekturą Centrum Kultury Heydara Alijewa. Zobaczymy też część miasta, w której rozgrywała się gorączka ropy naftowej z przełomu XIX i XX wieku. Powitalna kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Baku.

Centrum Kultury Heydara Alijewa w Baku

3 dzień: BAKU – GUBA – CHYNAŁYG – BAKU

Śniadanie. Jednodniowa wycieczka w region gór Kaukazu. Przejedziemy malowniczą trasa wzdłuż wybrzeża do miasta Guba, położonego u stóp góry Szachdag (4250 m n.p.m.), dawnej stolicy Chanatu Gubińskiego. Wizyta w Krasnej Słobodzie, dzielnicy zamieszkanej przez żydowską diasporę. Następnie przejazd do położonej na wysokości 2200 m n.p.m. wsi Chynałyg (Xinaliq). Mieszkańcy tej miejscowości stanowią osobną grupę etniczną, posługują się swoim wyjątkowym językiem i uważają się za potomków Noego. Powrót do Baku na kolację i nocleg.

Bogata azerska kuchnia

4 dzień: BAKU – SZAMACHY – LAHICZ – SZEKI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku regionu Szeki, leżącego w paśmie Wielkiego Kaukazu, wciśniętego pomiędzy Dagestan i gruzińską Kachetię. Nasza trasa wiedzie przez Szamachy (Samaxi), gdzie zwiedzimy wielki meczet z VIII w. Następnie dotrzemy do zagubionej wśród gór miejscowości Lahych (Lahicz), która od setek lat jest ważnym centrum rzemiosła, słynącym z wytwarzanych ręcznie czekanek (płaskorzeźb, ozdób i naczyń miedzianych), wyrobów z drewna oraz dywanów. Dawniej powstawały tu słynne i pożądane kolczugi, zbroje i broń. Przejedziemy przez malowniczy region południowych stoków Kaukazu, zwany „krainą wąwozów” oraz „krajem kwiatów”. Kolacja i nocleg w Szeki, jednym z najładniej położonych miast Azerbejdżanu.

W górach

5 dzień: SZEKI – KISZ – GANDŻA

Śniadanie. Przejazd do Kisz, gdzie zobaczymy najstarszy chrześcijański kościół w Azerbejdżanie, z V wieku! Następnie zwiedzanie Szeki, m.in. pałac chanów szekińskich z XVIII w., gdzie oprócz pięknej fasady uwagę przyciągają dwa imponujące platany posadzone w 1530 r. Atmosferę pałacu tworzą znajdujące się wewnątrz malowidła o intensywnej kolorystyce i barwne okna. Wizyta w centrum tradycyjnych rzemiosł, gdzie można obejrzeć i kupić m.in. piękne jedwabne chusty, hafty, kaukaskie czapki. Od wieków Szeki słynęło z produkcji jedwabiu. Kupcy z różnych krajów przyjeżdżali tu, by nabyć miejscowe tkaniny. Przejazd do  Giojgiolskiego Parku Narodowego, a następnie do miejscowości Gandża (Ganja). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Pałac w Szeki

6 dzień: GANDŻA – BAKU

Śniadanie. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta w Azerbejdżanie. W czasach swej największej świetności, na przełomie XII i XIII w., Gandża (Giandża, Ganja) była wielkim centrum handlu i rzemiosł. Zobaczymy między innymi meczet szejka Abasa (Dżuma), karawanseraj oraz mauzoleum Nizamiego, uważanego powszechnie za najwybitniejszego poetę świata muzułmańskiego przełomu XII i XIII wieku. Czas wolny na lunch. Następnie przejazd do Baku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Ganja

7 dzień: BAKU – GOBUSTAN – PÓŁWYSEP ABSZERON – BAKU

Śniadanie. Krótki przejazd w okolice Baku i wizyta w rezerwacie Gobustan, gdzie na pagórkowatym terenie, wśród wąwozów i jarów zobaczymy między innymi błotne wulkany oraz petroglify (naskalne rysunki) wykonane przez ludzi z epoki kamienia. Następnie wizyta na półwyspie Abszeron, dokąd turystów przyciąga spektakularna „płonąca góra” – Janardag (Yanardag). W wyniku wydobywania się gazu w szczelinach skalnych pojawiają się płomienie. Zobaczymy też świątynię czcicieli ognia (Ateszgiach) w Surachanach. Powrót do Baku, wieczorem czas wolny. Pożegnalna kolacja i nocleg.

Baku nocą

8 dzień: BAKU – WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Baku i wylot do Warszawy.

TERMIN:
25.05.2024 – 01.06.2024 – Brak wolnych miejsc!
14.06.2025 – 21.06.2025 – Są wolne miejsca, zapraszamy!

CENA: 3550 PLN + 850 USD

CENA ZAWIERA:
– bezpośredni przelot na trasie Warszawa – Baku – Warszawa,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania w Azerbejdżanie,
– hotele 3* i 4* w atrakcyjnych lokalizacjach,
– śniadania i obiady lub obiadokolacje zgodnie z programem,
– opieka profesjonalnego, polskojęzycznego przewodnika przez wszystkie dni imprezy,
– obowiązkowe składki na TFG i TFP,
– ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW i bagaż).

CENIA NIE ZAWIERA:
– kosztów wizy w kwocie 25 USD. W celu uzyskania wizy należy wypełnić prosty formularz na stronie evisa.gov.az W tym zakresie nasze biuro oczywiście służy pomocą oraz niezbędnymi informacjami.
– bilety do zwiedzanych obiektów: 70 USD/osoba,
– napiwków dla lokalnej obsługi w kwocie 30 USD/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 230 USD.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę