fbpx

Nepal.

Nepal to Himalaje i najwyższy szczyt kuli ziemskiej – oficjalna nazwa nepalska: Sagarmatha czyli Czoło Nieba. Nepal to także naturalna dżungla w Parku Narodowym Chitwan, tygrysy, nosorożce, słonie, krokodyle, delfiny słodkowodne… Buddyzm, fantastyczne stupy buddyjskie i miejsce narodzin Buddy, a wszystko to w hinduistycznym kraju. Nepal to też wyśmienita architektura, tu powstała znana najlepiej z Chin i Birmy pagoda. To żywa bogini Kumari. A ostatnimi czasy również fascynujące zmiany polityczne i społeczne, kraj na naszych oczach przeobraża się z królestwa w republikę. Nepal to bardzo kuszące miejsce…

Nepal to w ogromnej większości góry. Ale na południowym skraju znajduje się niewielki nizinny teren. Zawsze niedostępny, odizolowany, przetrwał do naszych czasów zachowując bogactwo naturalnej dżungli. To Park Narodowy Chitwan.

Jak zdobywano najwyższe szczyty, w jaki sposób przeciętny turysta może dziś podziwiać Mount Everest, i jak wysoka tak naprawdę jest ta góra. Dlaczego rząd obraduje w maskach tlenowych oraz co to wszystko ma wspólnego z homoseksualistami. O tym w poniższym artykule.

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter