fbpx

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 18 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

Uwaga! Od 10 czerwca 2022 r. Uzbekistan nie wymaga już ani zaświadczeń o zaszczepieniu, ani testów PCR.

Zobacz Opinie o wycieczce do Uzbekistanu

1 dzień: WARSZAWA  TASZKENT

Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów Terminal 2 (nowy). Wylot do Taszkentu z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Taszkent. Khazrati Imam

2 dzień: TASZKENT

Przylot Taszkentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Śniadanie, dzień poświęcony na spokojne zwiedzanie Taszkentu: kompleksu architektonicznego Khazreti Imam, na który składają się między innymi: szkoła koraniczna (medresa) Barack – Khan oraz meczet Tillay – Sheih, następnie wizyta na placu Niepodległości oraz Emira Timura. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Taszkent. Pomnik Timura

3 dzień: TASZKENT – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Samarkandy (jedno z najdłużej zamieszkałych miast świata). Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany, powstała w VI w. p.n.e. Zwiedzanie historycznej części miasta (lista UNESCO): mauzoleum Emira Timura (Tamerlana), mauzoleum Ruhabad, wielkiego i malowniczego placu Registan, który jest jedną z wizytówek Uzbekistanu. Dalsze zwiedzanie, m.in. meczet Bibi Chanum oraz kompleks architektoniczny Szach-i Zinda. Odwiedzimy też tutejszy bazar, będzie możliwość kupienia typowych uzbeckich wyrobów rękodzieła, słodyczy i owoców. Następnie degustacja lokalnego wina. Tradycyjna kolacja u jednej z rodzin. Nocleg w hotelu.

Panorama Chiwy o zachodzie słońca

4 dzień: SAMARKANDA – SZACHRISABZ – BUCHARA

Śniadanie. Przejazd autokarem do Szachrisabz (lub Shahrisabz) – miejsca urodzenia Timura Chromego (Tamerlana), zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO): ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andersa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Następnie przejazd do Buchary. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Chiwa

5 dzień: BUCHARA

Śniadanie. Zwiedzanie Buchary. Miasto jest jak żyjący zabytek: meczety, tradycyjne targowiska i medresy. Ileż tego tu jest! Wystarczyłoby, żeby obdzielić kilka żyjących z turystyki miast. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”: mauzoleum Samanidów (IX – X wiek), symbolu miasta – kompleksu Po-i Kalon z olbrzymim minaretem Kalyan (lista UNESCO) i meczetem mogącym pomieścić 12 tys. wiernych. Podczas zwiedzania będzie czas by skosztować kawy lub herbaty w tradycyjnym czajchanie. Dalsze zwiedzanie, m.in. XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, meczet Bolo Houz, założona jeszcze w starożytności twierdza Ark oraz malowniczy Czor Minor. Wizyta na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja w zabytkowym budynku szkoły koranicznej. W trakcie kolacji pokaz tradycyjnych tańców ludowych z różnych regionów Uzbekistanu. Wieczór w zabytkowym centrum miasta. Nocleg.

Buchara. Czor Minor

6 dzień: BUCHARA – CHIWA

Przejazd do Chiwy przez pustynię Kizil – Kum (Czerwone Piaski), trasą wiodącą wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, którą niegdyś podążały setki karawan łączących Azję z Europą. W ciągu przejazdu okazja do podziwiania lokalnych krajobrazów. Postój w tradycyjnym czajchanie na lunch (w formie lunchboxów) Przyjazd do Chiwy, kolacja i nocleg.

Samarkanda. Plac Registan

7 dzień: CHIWA – TASZKENT

Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy (lista UNESCO) miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku. Przyjęło się uważać, że zabytki Chiwy nie mają sobie równych w całej Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. rezydencję ostatniego chana, twierdzę Iczan Kala, medresę i najwyższy w Uzbekistanie minaret Islam Chodży – 56 m wysokości, główny meczet Dżama i pałac Tasz Chauli zwany „Kamiennym Pałacem”. Spacer malowniczymi uliczkami. Przerwa na obiad w trakcie zwiedzania. Wieczorem transfer na lotnisko, przelot do Taszkentu (terminal krajowy). Kolacja w lokalnej restauracji. City tour po Taszkencie. Transfer na lotnisko (terminal międzynarodowy).

Manty, uzbeckie pierogi

8 dzień: TASZKENT – WARSZAWA

Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów. Przylot do Warszawy.

Terminy:

23.09.2022 – 30.09.2022 – Brak wolnych miejsc! W podobnym terminie polecamy wycieczkę: Armenia – perła Kaukazu.

29.04.2023 – 06.05.2023 – W tym terminie cena wyższa o 1500 PLN. Brak wolnych miejsc!

Kameralna grupa, maksymalnie 18 osób! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ szybko kończą się wolne miejsca w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena: 4 950 PLN + 900 USD.

Cena obejmuje:

– przelot na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa z przesiadką w jednym z portów lotniczych

– noclegi w hotelach 4 i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

– śniadania i kolacje oraz 2 obiady

– jedna kolacja z pokazem tańców (wieczór folklorystyczny)

– degustacja lokalnego wina

– przelot w Uzbekistanie

– przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem

– przejazdy szybką koleją oraz samochodami osobowymi

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę pilota na całej trasie oraz przewodników lokalnych

– składka na TFG

– ubezpieczenie KL, NW i bagaż

Cena nie obejmuje:

– zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników: 30 EUR/osoba

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 160 USD

 

………………………………………..

Wiza do Uzbekistanu. Od 1 lutego 2019 roku Polacy udający się do Uzbekistanu w celach turystycznych na okres maksymalnie 30 dni nie potrzebują wiz! Więcej o tym tu: Do Uzbekistanu bez wiz.

Zobacz nasze artykuły:

Uzbekistan – tu zostaniesz milionerem!

Uzbekistan: Samarkanda, Buchara….

Nasz film z Uzbekistanu.

Tu można posłuchać, jak Krzysztof Matys opowiada o Uzbekistanie: audycja „Ucho na świat”.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości


  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter