fbpx

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

Zobacz Opinie o wycieczce do Uzbekistanu

1 dzień: WARSZAWA  TASZKENT

Spotkanie grupy o godzinie 10:40 na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów Terminal 2 (nowy). 12:40 – wylot do Taszkentu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Taszkent. Khazrati Imam

2 dzień: TASZKENT

Przylot Taszkentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Śniadanie, dzień poświęcony na spokojne zwiedzanie Taszkentu: kompleksu architektonicznego Khazreti Imam, na który składają się między innymi: szkoła koraniczna (medresa) Barack – Khan oraz meczet Tillay – Sheih, następnie wizyta na placu Niepodległości oraz Emira Timura. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Taszkent. Pomnik Timura

3 dzień: TASZKENT – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Samarkandy (jedno z najdłużej zamieszkałych miast świata). Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany, powstała w VI w. p.n.e. Zwiedzanie historycznej części miasta (lista UNESCO): mauzoleum Emira Timura (Tamerlana), mauzoleum Ruhabad, wielkiego i malowniczego placu Registan, który jest jedną z wizytówek Uzbekistanu. Dalsze zwiedzanie, m.in. meczet Bibi Chanum oraz kompleks architektoniczny Szach-i Zinda. Odwiedzimy też tutejszy bazar, będzie możliwość kupienia typowych uzbeckich wyrobów rękodzieła, słodyczy i owoców. Następnie degustacja lokalnego wina. Tradycyjna kolacja u jednej z rodzin. Nocleg w hotelu.

Panorama Chiwy o zachodzie słońca

4 dzień: SAMARKANDA – SZACHRISABZ – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd samochodami osobowymi do Szachrisabz (lub Shahrisabz) – miejsca urodzenia Timura Chromego (Tamerlana), zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO): ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andersa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Powrót do Samarkandy. Kolacja i nocleg.

Chiwa

5 dzień: SAMARKANDA – BUCHARA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Buchary. Miasto jest jak żyjący zabytek: meczety, tradycyjne targowiska i medresy. Ileż tego tu jest! Wystarczyłoby, żeby obdzielić kilka żyjących z turystyki miast. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”: mauzoleum Samanidów (IX – X wiek), symbolu miasta – kompleksu Po-i Kalon z olbrzymim minaretem Kalyan (lista UNESCO) i meczetem mogącym pomieścić 12 tys. wiernych. Podczas zwiedzania będzie czas by skosztować kawy lub herbaty w tradycyjnym czajchanie. Dalsze zwiedzanie, m.in. XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, meczet Bolo Houz, założona jeszcze w starożytności twierdza Ark oraz malowniczy Czor Minor. Wizyta na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja w zabytkowym budynku szkoły koranicznej. W trakcie kolacji pokaz tradycyjnych tańców ludowych z różnych regionów Uzbekistanu. Wieczór w zabytkowym centrum miasta. Nocleg.

Buchara. Czor Minor

6 dzień: BUCHARA – CHIWA

Przejazd do Chiwy przez pustynię Kizil – Kum (Czerwone Piaski), trasą wiodącą wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, którą niegdyś podążały setki karawan łączących Azję z Europą. W ciągu przejazdu okazja do podziwiania lokalnych krajobrazów. Postój w tradycyjnym czajchanie na lunch (w formie lunchboxów) Przyjazd do Chiwy, kolacja i nocleg.

Samarkanda. Plac Registan

7 dzień: CHIWA – URGENCZ – TASZKENT

Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy (lista UNESCO) miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku. Przyjęło się uważać, że zabytki Chiwy nie mają sobie równych w całej Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. rezydencję ostatniego chana, twierdzę Iczan Kala, medresę i najwyższy w Uzbekistanie minaret Islam Chodży – 56 m wysokości, główny meczet Dżama i pałac Tasz Chauli zwany „Kamiennym Pałacem”. Spacer malowniczymi uliczkami. Przerwa na obiad w trakcie zwiedzania. Wieczorem transfer na lotnisko, przelot do Taszkentu (terminal krajowy). Kolacja w lokalnej restauracji. City tour po Taszkencie. Transfer na lotnisko (terminal międzynarodowy).

Manty, uzbeckie pierogi

8 dzień: TASZKENT – WARSZAWA

Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów. Przylot do Warszawy o godzinie 11:50.

 

Terminy:

28.04.2018 – 05.05.2018 – Brak wolnych miejsc!

07.10.2018 – 14.10.2018 – Brak wolnych miejsc! Polecamy wycieczkę do Iranu!

27.04.2019 – 04.05.2019 – Są wolne miejsca. Zapraszamy!

Kameralna grupa, maksymalnie 16 osób! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ szybko kończą się wolne miejsca w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena: 4 750 PLN + 650 USD.

Cena obejmuje:

– przelot na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych

– noclegi w hotelach 4 i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

– śniadania i kolacje oraz 2 obiady

– jedna kolacja z pokazem tańców (wieczór folklorystyczny)

– degustacja lokalnego wina

– przeloty w Uzbekistanie: Urgencz – Taszkent

– przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem

– przejazdy szybką koleją oraz samochodami osobowymi

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę pilota B.P. Krzysztof Matys Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych

– składka na TFG

– ubezpieczenie KL, NW i bagaż

Cena nie obejmuje:

– wizy do Uzbekistanu: 290 PLN

– zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników: 25 EUR/osoba

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 110 USD


Wielkość grupy:
10 – 16 osób.

………………………………………..

Wiza do Uzbekistanu
Wymagana jest wiza turystyczna. Do wniosku wizowego, który wypełnia się on-line, należy dołączyć: aktualne zdjęcie (3,5 x 4,5), zaświadczenie o zatrudnieniu, paszport (minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu liczony od daty uzyskania wizy). Komplet dokumentów (2 x wniosek – wydrukowany  on-line i podpisany, zdjęcie, paszport, zaświadczenie o zatrudnieniu) należy dostarczyć najpóźniej na 15 dni roboczych przed wylotem do naszego biura. Możliwe jest również wizowanie we własnym zakresie.

Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje na temat zniesienia wiz dla obywateli Polski, którzy ukończyli 55 rok życia. Ostatnie decyzje rządu w Taszkencie odkładają ten projekt aż do 2021 roku. Więcej o tym tu: Do Uzbekistanu bez wiz.

Zobacz nasze artykuły:

Uzbekistan – tu zostaniesz milionerem!

Uzbekistan: Samarkanda, Buchara….

Nasz film z Uzbekistanu.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter