fbpx

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

Zobacz Opinie o wycieczce do Uzbekistanu

1 dzień: WARSZAWA  TASZKENT

Spotkanie grupy o godzinie 10:40 na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów Terminal 2 (nowy). 12:40 – wylot do Taszkentu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Taszkent. Khazrati Imam

2 dzień: TASZKENT

Przylot Taszkentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Śniadanie, dzień poświęcony na spokojne zwiedzanie Taszkentu: kompleksu architektonicznego Khazreti Imam, na który składają się między innymi: szkoła koraniczna (medresa) Barack – Khan oraz meczet Tillay – Sheih, następnie wizyta na placu Niepodległości oraz Emira Timura. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Taszkent. Pomnik Timura

3 dzień: TASZKENT – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Samarkandy (jedno z najdłużej zamieszkałych miast świata). Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany, powstała w VI w. p.n.e. Zwiedzanie historycznej części miasta (lista UNESCO): mauzoleum Emira Timura (Tamerlana), mauzoleum Ruhabad, wielkiego i malowniczego placu Registan, który jest jedną z wizytówek Uzbekistanu. Dalsze zwiedzanie, m.in. meczet Bibi Chanum oraz kompleks architektoniczny Szach-i Zinda. Odwiedzimy też tutejszy bazar, będzie możliwość kupienia typowych uzbeckich wyrobów rękodzieła, słodyczy i owoców. Następnie degustacja lokalnego wina. Tradycyjna kolacja u jednej z rodzin. Nocleg w hotelu.

Panorama Chiwy o zachodzie słońca

4 dzień: SAMARKANDA – SZACHRISABZ – BUCHARA

Śniadanie. Przejazd autokarem do Szachrisabz (lub Shahrisabz) – miejsca urodzenia Timura Chromego (Tamerlana), zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO): ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andersa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Następnie przejazd do Buchary. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Chiwa

5 dzień: BUCHARA

Śniadanie. Zwiedzanie Buchary. Miasto jest jak żyjący zabytek: meczety, tradycyjne targowiska i medresy. Ileż tego tu jest! Wystarczyłoby, żeby obdzielić kilka żyjących z turystyki miast. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”: mauzoleum Samanidów (IX – X wiek), symbolu miasta – kompleksu Po-i Kalon z olbrzymim minaretem Kalyan (lista UNESCO) i meczetem mogącym pomieścić 12 tys. wiernych. Podczas zwiedzania będzie czas by skosztować kawy lub herbaty w tradycyjnym czajchanie. Dalsze zwiedzanie, m.in. XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, meczet Bolo Houz, założona jeszcze w starożytności twierdza Ark oraz malowniczy Czor Minor. Wizyta na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja w zabytkowym budynku szkoły koranicznej. W trakcie kolacji pokaz tradycyjnych tańców ludowych z różnych regionów Uzbekistanu. Wieczór w zabytkowym centrum miasta. Nocleg.

Buchara. Czor Minor

6 dzień: BUCHARA – CHIWA

Przejazd do Chiwy przez pustynię Kizil – Kum (Czerwone Piaski), trasą wiodącą wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, którą niegdyś podążały setki karawan łączących Azję z Europą. W ciągu przejazdu okazja do podziwiania lokalnych krajobrazów. Postój w tradycyjnym czajchanie na lunch (w formie lunchboxów) Przyjazd do Chiwy, kolacja i nocleg.

Samarkanda. Plac Registan

7 dzień: CHIWA – URGENCZ – TASZKENT

Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy (lista UNESCO) miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku. Przyjęło się uważać, że zabytki Chiwy nie mają sobie równych w całej Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. rezydencję ostatniego chana, twierdzę Iczan Kala, medresę i najwyższy w Uzbekistanie minaret Islam Chodży – 56 m wysokości, główny meczet Dżama i pałac Tasz Chauli zwany „Kamiennym Pałacem”. Spacer malowniczymi uliczkami. Przerwa na obiad w trakcie zwiedzania. Wieczorem transfer na lotnisko, przelot do Taszkentu (terminal krajowy). Kolacja w lokalnej restauracji. City tour po Taszkencie. Transfer na lotnisko (terminal międzynarodowy).

Manty, uzbeckie pierogi

8 dzień: TASZKENT – WARSZAWA

Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów. Przylot do Warszawy o godzinie 11:50.

 

Terminy:

27.04.2019 – 04.05.20192 ostatnie wolne miejsca!

18.05.2019 – 25.05.2019 – Są wolne miejsca. Zapraszamy!

Kameralna grupa, maksymalnie 16 osób! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ szybko kończą się wolne miejsca w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena: 4 950 PLN + 650 USD.

Cena obejmuje:

– przelot na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych

– noclegi w hotelach 4 i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

– śniadania i kolacje oraz 2 obiady

– jedna kolacja z pokazem tańców (wieczór folklorystyczny)

– degustacja lokalnego wina

– przeloty w Uzbekistanie: Urgencz – Taszkent

– przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem

– przejazdy szybką koleją oraz samochodami osobowymi

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

– opiekę pilota B.P. Krzysztof Matys Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych

– składka na TFG

– ubezpieczenie KL, NW i bagaż

Cena nie obejmuje:

– zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników: 30 EUR/osoba

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 110 USD


Wielkość grupy:
10 – 16 osób.

………………………………………..

Wiza do Uzbekistanu
W lipcu 2018 r. uproszczono zasady wizowania. Wystarczy wypełnić prosty formularz, wizę otrzymuje się elektronicznie, na podany adres e-mail, bez konieczności składania paszportu w ambasadzie Uzbekistanu. Opłata za wizę wynosi aktualnie 20 USD. Uczestnikom naszych wycieczek pomagamy w uzyskaniu wizy. Więcej o tym tu: Wizy do Uzbekistanu.

Zobacz nasze artykuły:

Uzbekistan – tu zostaniesz milionerem!

Uzbekistan: Samarkanda, Buchara….

Nasz film z Uzbekistanu.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter