fbpx

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 18 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

Zobacz Opinie o wycieczce do Uzbekistanu

1 dzień: WARSZAWA  TASZKENT

Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Taszkentu.

Taszkent. Khazrati Imam

2 dzień: TASZKENT

Przylot Taszkentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odpoczynek w hotelu. Śniadanie, dzień poświęcony na spokojne zwiedzanie Taszkentu: kompleksu architektonicznego Khazreti Imam, na który składają się między innymi: szkoła koraniczna (medresa) Barack – Khan oraz meczet Tillay – Sheih, następnie wizyta na placu Niepodległości oraz Emira Timura. Kolacja w lokalnej restauracji i nocleg.

Taszkent. Pomnik Timura

3 dzień: TASZKENT – SAMARKANDA

Śniadanie. Przejazd szybkim pociągiem do Samarkandy (jedno z najdłużej zamieszkałych miast świata). Starożytna Marakanda, była stolicą historycznej krainy Sogdiany, powstała w VI w. p.n.e. Zwiedzanie historycznej części miasta (lista UNESCO): mauzoleum Emira Timura (Tamerlana), mauzoleum Ruhabad, wielkiego i malowniczego placu Registan, który jest jedną z wizytówek Uzbekistanu. Odwiedzimy też tutejszy bazar, będzie możliwość kupienia typowych uzbeckich wyrobów rękodzieła, słodyczy i owoców. Następnie degustacja lokalnego wina. Tradycyjna kolacja u jednej z rodzin. Nocleg w hotelu.

4 dzień: SAMARKANDA

Śniadanie. Dalsza cześć zwiedzania Samarkandy, miasta o niezwykłej historii oraz pełnej architektonicznego bogactwa. Zobaczymy m.in. meczet Bibi Chanum oraz kompleks architektoniczny Szach-i Zinda, mauzoleum Guri Emir (XIV-XV w.) i obserwatorium Uług Bega. Czas wolny, który można spędzić w jednej z czajchan przy filiżance herbaty. Kolacja. Nocleg w hotelu.

Panorama Chiwy o zachodzie słońca

5 dzień: SAMARKANDA – SZACHRISABZ – BUCHARA

Śniadanie. Przejazd autokarem do Szachrisabz (lub Shahrisabz) – miejsca urodzenia Timura Chromego (Tamerlana), zwiedzanie historycznego centrum miasta (lista UNESCO): ruiny pałacu Ak – Saray, mauzoleum Jahongir, kompleks Dor – ut Tillavat, meczet Kok Gumbaz. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich należących do Armii gen. Andersa, której 6 dywizja piechoty była formowana w rejonie miasta. Następnie przejazd do Buchary. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Chiwa

6 dzień: BUCHARA

Śniadanie. Zwiedzanie Buchary. Miasto jest jak żyjący zabytek: meczety, tradycyjne targowiska i medresy. Ileż tego tu jest! Wystarczyłoby, żeby obdzielić kilka żyjących z turystyki miast. Zwiedzanie świętego miasta Centralnej Azji – Buchary zwanej „Perłą Orientu”: mauzoleum Samanidów (IX – X wiek), symbolu miasta – kompleksu Po-i Kalon z olbrzymim minaretem Kalyan (lista UNESCO) i meczetem mogącym pomieścić 12 tys. wiernych. Podczas zwiedzania będzie czas by skosztować kawy lub herbaty w tradycyjnym czajchanie. Dalsze zwiedzanie, m.in. XIV-wieczne mauzoleum Chashma Ayub, meczet Bolo Houz, założona jeszcze w starożytności twierdza Ark oraz malowniczy Czor Minor. Wizyta na orientalnym targu jedwabnym i bazarze dywanów. Kolacja w zabytkowym budynku szkoły koranicznej. W trakcie kolacji pokaz tradycyjnych tańców ludowych z różnych regionów Uzbekistanu. Wieczór w zabytkowym centrum miasta. Nocleg.

Buchara. Czor Minor

7 dzień: BUCHARA – CHIWA

Przejazd do Chiwy przez pustynię Kizil – Kum (Czerwone Piaski), trasą wiodącą wzdłuż starożytnego Jedwabnego Szlaku, którą niegdyś podążały setki karawan łączących Azję z Europą. W ciągu przejazdu okazja do podziwiania lokalnych krajobrazów. Postój w tradycyjnym czajchanie na lunch (w formie lunchboxów) Przyjazd do Chiwy, kolacja i nocleg.

Samarkanda. Plac Registan

8 dzień: CHIWA – TASZKENT

Śniadanie. Zwiedzanie historycznego centrum Chiwy (lista UNESCO) miasta leżącego na słynnym Jedwabnym Szlaku. Przyjęło się uważać, że zabytki Chiwy nie mają sobie równych w całej Azji Środkowej. Zobaczymy m.in. rezydencję ostatniego chana, twierdzę Iczan Kala, medresę i najwyższy w Uzbekistanie minaret Islam Chodży – 56 m wysokości, główny meczet Dżama i pałac Tasz Chauli zwany „Kamiennym Pałacem”. Spacer malowniczymi uliczkami. Przerwa na obiad w trakcie zwiedzania. Wieczorem transfer na lotnisko, przelot do Taszkentu. Kolacja. 

Manty, uzbeckie pierogi

9 dzień: TASZKENT – WARSZAWA

Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy.

Terminy:

24.04.2024 – 02.05.2024Brak wolnych miejsc!
04.10.2024 – 12.10.2024 – Brak wolnych miejsc!
11.10.2024 – 19.10.2024 – Brak wolnych miejsc!
27.04.2025 – 05.05.2025 – Są wolne miejsca, zapraszamy!

Kameralna grupa, około 18 osób! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ szybko kończą się wolne miejsca w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena: 5 350 PLN + 950 USD.

Cena obejmuje:

– przelot na trasie Warszawa – Taszkent – Warszawa

– noclegi w hotelach 4 i 3* w pokojach 2-osobowych z łazienkami

– śniadania i kolacje oraz 2 obiady

– jedna kolacja z pokazem tańców (wieczór folklorystyczny)

– degustacja lokalnego wina

– przelot w Uzbekistanie

– przejazdy klimatyzowanym autokarem

– przejazdy szybką koleją

– opiekę pilota na całej trasie oraz przewodników lokalnych

– składka na TFG

– ubezpieczenie KL, NW i bagaż

Cena nie obejmuje:

– zwyczajowych napiwków dla kierowców i przewodników: 40 USD/osoba

– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 110 USD/osoba

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 270 USD

 

………………………………………..

Wiza do Uzbekistanu. Od 1 lutego 2019 roku Polacy udający się do Uzbekistanu w celach turystycznych na okres maksymalnie 30 dni nie potrzebują wiz! Więcej o tym tu: Do Uzbekistanu bez wiz.

Zobacz nasze artykuły:

Uzbekistan – tu zostaniesz milionerem!

Uzbekistan: Samarkanda, Buchara….

Nasz film z Uzbekistanu.

Tu można posłuchać, jak Krzysztof Matys opowiada o Uzbekistanie: audycja “Ucho na świat”.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę