fbpx

Wycieczka do Andaluzji

Andaluzja – region położony na styku dwóch kontynentów, historycznie łączy dwie cywilizacje: muzułmańsko-arabską i europejską. Bogaty w rewelacyjne zabytki, urzekający złożoną kulturą oraz wyśmienitą kuchnią i trunkami. Andaluzja, to miejsce, z którego nie chce się wracać. Obowiązkowy punkt w planie każdego podróżnika!

1 dzień: WARSZAWA – MALAGA – GRANADA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Malagi. Transfer do hotelu w Granadzie, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Granada, Alhambra

Granada, Alhambra

2 dzień: GRANADA

Śniadanie. Zwiedzanie Granady, miasta, położonego u podnóża gór Sierra Nevada. Historycznie jest to ostatnia twierdza Maurów na Półwyspie Iberyjskim. Jak mówi hiszpańskie przysłowie: „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in. słynną Alhambrę, czyli pełniący rolę twierdzy zespół pałacowo-ogrodowy. Zbudowany w XIII wieku i rozbudowany w następnym stuleciu jest arcydziełem architektury arabskiej, urzekającej arkadowymi galeriami kolumn, stalaktytowymi sklepieniami, barwnymi ornamentami oraz płytkami azulejos. Kolacja i nocleg.

3 dzień: GRANADA – KORDOBA – SEWILLA

Śniadanie. Przejazd do Kordoby, miasta mogącego poszczycić się jednym z najwspanialszych przykładów światowej architektury islamu. Mowa o Wielkim Meczecie (La Mezquita), słynnym między innymi z niepowtarzalnego lasu kolumn. Wzniesiony w VIII wieku obiekt kunsztem miał dorównywać wspaniałemu meczetowi Umajjadów w Damaszku. Parokrotnie rozbudowywany dziś pełni rolę katedry rzymskokatolickiej łącząc w sobie style architektoniczne dwóch cywilizacji. Zwiedzanie zabytkowego zespołu architektonicznego w Kordobie (lista UNESCO), oglądamy m.in. synagogę z XIV wieku w żydowskiej dzielnicy Juderia  i Puente Romano – rzymski most na Gwadalkiwirze. Czas wolny na starówce. Przejazd do Sewilli. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Wielki Meczet La Mezquita

Wielki Meczet (La Mezquita)

4 dzień: SEWILLA

Śniadanie. Zwiedzanie Sewilli, stolicy Andaluzji, jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii. Zabytkowe centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy tu m.in. katedrę Najświętszej Marii Panny, która jest największym i jednym z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie (powstała w XV wieku na miejscu dwunastowiecznego meczetu). Pozostawiony minaret o wysokości niemal 100 metrów wkomponowano w bryłę kościoła. W katedrze znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba. Popołudniu czas wolny na to, by nacieszyć się atmosferą sewilskiej starówki. Kolacja i nocleg.

5 dzień: SEWILLA – JERAZ DE LA FRONTERA –  KADYKS

Po śniadaniu przejazd do regionu zwanego Trójkątem sherry, słynącego z najlepszych jakości win oraz brandy. Wizyta w mieście Jeraz de la Frontera. To niekwestionowana stolica sherry (zwanego również jerez).  Zobaczymy tu m.in. gotycko-renesansowo-barokową katedrę de San Salvador oraz z całą pewnością sięgniemy po miejscowe trunki. Następnie krótki przejazd do Kadyksu, najstarszego europejskiego miasta, zwanego “hiszpańską Hawaną”. Założone przez Fenicjan, następnie rządzone przez Kartagińczyków i Rzymian, do ponownej wielkości wróciło w czasach wielkich odkryć geograficznych (stąd wypływał Kolumb w swoją drugą i czwartą podróż). Wizyta na starówce położonej na cyplu oblanym z trzech stron przez ocean. Zobaczymy m.in. barokową nową katedrę (Catedral Nueva) wyróżniająca się przyciągającą wzrok złotą kopułą oraz średniowieczną dzielnicę Barrio del Populo, zamienioną dziś w centrum kawiarnianego życia. Kolacja i nocleg.

Andaluzja Kordoba

Kordoba

6 dzień:  GIBRALTAR – RONDA – COSTA DEL SOL

Śniadanie. Wycieczka do Gibraltaru (jest to brytyjska enklawa). Wizyta w punkcie widokowym Punta Europa (widok na Cieśninę Gibraltarską). Zobaczymy też pomnik ustawiony w miejscu katastrofy gibraltarskiej , w której zginął premier rządu Polski na uchodźstwie, generał Władysław Sikorski. Następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, zobaczymy tu m.in. żyjące na wolności małpki, będące symbolem Gibraltaru. Czas wolny na zakupy – Gibraltar jest strefą wolnocłową. Popołudniu przejazd do Rondy, jednego z najpiękniejszych miast w Hiszpanii, uznawanego za najbardziej romantyczne miasto Andaluzji, opiewane przez takich artystów, jak Victor Hugo, Orson Welles i Ernest Hemingway. Na szczególną uwagę zasługuje niesamowite położenie Rondy na dwóch wzniesieniach, przedzielonych olbrzymią przepaścią. Zobaczymy m.in.  Plaza Duquesa de Parcent – reprezentacyjny plac wraz z ratuszem i zabytkowy most Puente Nuevo, łączący dwie części miasta. Kolacja i nocleg w hotelu na Costa del Sol, w okolicach Malagi.

7 dzień: COSTA DEL SOL

Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek na plaży. W najbliższym otoczeniu hotelu i plaży znajdują się restauracje serwujące ryby i owoce morza. Kolacja w hotelu i nocleg.

Andaluzja, Ronda

Ronda

8 dzień: MALAGA – WARSZAWA

Śniadanie i krótki przejazd do pobliskiej Malagi. Wizyta w historycznej części miasta (starówka, katedra, teatr rzymski z I w p.n.e.) oraz wjazd na punkt widokowy Gibralfaro. Zwiedzanie muzeum Pabla Picassa. Następnie transfer na lotnisko w Maladze i wylot do Warszawy.

TERMIN: 18.10.2024 – 25.10.2024 – Brak wolnych miejsc!

CENA: 3950 PLN + 900 EUR

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– bilety lotnicze na trasie Warszawa – Malaga – Warszawa,
– transport komfortowym autokarem/busem na całej trasie zwiedzania,
– zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 120 EUR/osoba,
– zwyczajowych napiwków: 30 EUR/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 240 EUR.

W przypadku tej wycieczki wyjątkowo grupa może liczyć ok. 25 osób.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę