fbpx

Wycieczka do Andaluzji

Andaluzja – region położony na styku dwóch kontynentów, historycznie łączy dwie cywilizacje: muzułmańsko-arabską i europejską. Bogaty w rewelacyjne zabytki, urzekający złożoną kulturą oraz wyśmienitą kuchnią i trunkami. Andaluzja, to miejsce, z którego nie chce się wracać. Obowiązkowy punkt w planie każdego podróżnika!

1 dzień: WARSZAWA – MALAGA

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, bezpośredni przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień MALAGA – RONDA – GIBRALTAR

Śniadanie. Przejazd do Rondy, jednego z najpiękniejszych miast w Hiszpanii, uznawanego za najbardziej romantyczne miasto Andaluzji, opiewane przez takich artystów, jak Victor Hugo, Orson Welles i Ernest Hemingway. Na szczególną uwagę zasługuje niesamowite położenie Rondy na dwóch wzniesieniach, przedzielonych olbrzymią przepaścią. Zobaczymy m.in.  Plaza Duquesa de Parcent – reprezentacyjny plac wraz z ratuszem, dom Juana de Bosco, zabytkowy most Puente Nuevo, łączący dwie części miasta. Popołudniu przejazd do Gibraltaru, brytyjskiej enklawy. Wizyta w punkcie widokowym Punta Europa (imponujący widok na Cieśninę Gibraltarską). Następnie wjazd kolejką linową na Skałę Gibraltarską, zobaczymy tu m.in. żyjące na wolności małpki, będące symbolem Gibraltaru. Czas wolny na zakupy – Gibraltar jest strefą wolnocłową. Kolacja i nocleg.

Andaluzja, Ronda

Ronda

3 dzień: GIBRALTAR – KADYKS

Śniadanie. Krótki przejazd do Kadyksu, najstarszego europejskiego miasta, zwanego hiszpańską Hawaną. Założone przez Fenicjan, następnie rządzone przez Kartagińczyków i Rzymian, do ponownej wielkości wróciło w czasach wielkich odkryć geograficznych (stąd wypływał Kolumb w swoją drugą i czwartą podróż). Zwiedzanie starówki położonej na cyplu oblanym z trzech stron przez ocean. Kilkugodzinny pobyt wśród zabytków wkomponowanych w pełną uroku plątaninę wąskich uliczek. Zobaczymy m.in. barokową nową katedrę (Catedral Nueva) wyróżniająca się przyciągającą wzrok złotą kopułą, pozostałości rzymskiego teatru oraz średniowieczną dzielnicę Barrio del Populo, zamienioną dziś w centrum kawiarnianego życia. Popołudniu czas wolny, na odpoczynek i relaks na starówce.  Kolacja i nocleg.

4 dzień: KADYKS – JERAZ DE LA FRONTERA – SEWILLA

Po śniadaniu przejazd do położonego tuż obok Kadyksu regionu zwanego Trójkątem sherry, słynącego z najlepszych jakości win oraz brandy. Wizyta w mieście Jeraz de la Frontera. To niekwestionowana stolica sherry (zwanego również jerez).  Zobaczymy tu m.in. gotycko-renesansowo-barokową katedrę de San Salvador oraz z całą pewnością sięgniemy tu po miejscowe trunki. Następnie przejazd do Sewilli, stolicy Andaluzji, jednego z najpiękniejszych miast Hiszpanii. Zabytkowe centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy tu m.in. katedrę Najświętszej Marii Panny, która jest największym i jednym z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie (powstała w XV wieku na miejscu dwunastowiecznego meczetu). Pozostawiony minaret o wysokości niemal 100 metrów wkomponowano w bryłę kościoła. W katedrze znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba. Popołudniu czas wolny na to, by nacieszyć się atmosferą sewilskiej starówki. Kolacja i nocleg.

Andaluzja Kordoba

Kordoba

5 dzień: SEWILLA – KORDOBA

Śniadanie. Przejazd do Kordoby, miasta mogącego poszczycić się jednym z najwspanialszych przykładów światowej architektury islamu. Mowa o Wielkim Meczecie (La Mezquita), słynnym między innymi z niepowtarzalnego lasu kolumn. Wzniesiony w VIII wieku obiekt kunsztem miał dorównywać wspaniałemu meczetowi Umajjadów w Damaszku. Parokrotnie rozbudowywany dziś pełni rolę katedry rzymskokatolickiej łącząc w sobie style architektoniczne dwóch cywilizacji. Zwiedzanie zabytkowego zespołu architektonicznego w Kordobie (lista UNESCO), oglądamy m.in. synagogę z XIV wieku w żydowskiej dzielnicy Juderia  i Puente Romano – rzymski most na Gwadalkiwirze. Czas wolny na starówce. Kolacja i nocleg.

6 dzień:  KORDOBA – GRANADA

Śniadanie. Przejazd do Granady, miasta, położonego u podnóża gór Sierra Nevada. Historycznie jest to ostatnia twierdza Maurów na Półwyspie Iberyjskim. Jak mówi hiszpańskie przysłowie: „Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”. W trakcie zwiedzania zobaczymy m.in. słynną Alhambrę, czyli pełniący rolę twierdzy zespół pałacowo-ogrodowy. Zbudowany w XIII wieku i rozbudowany w następnym stuleciu jest arcydziełem architektury arabskiej, urzekającej arkadowymi galeriami kolumn, stalaktytowymi sklepieniami, barwnymi ornamentami oraz płytkami azulejos. Kolacja i nocleg.

Wielki Meczet La Mezquita

Wielki Meczet (La Mezquita)

7 dzień: GRANADA – MALAGA

Śniadanie i przejazd do pobliskiej Malagi. Zwiedzanie historycznej części miasta, w programie m.in: Zamek Gibralfaro, starówka, mauretańska forteca Alcazaba. Zobaczymy też katedrę (jedna z najpiękniejszych renesansowych świątyń Andaluzji), rzymski teatr z I w p.n.e. oraz dom narodzin Pabla Picassa.

8 dzień: MALAGA – WARSZAWA

Śniadanie. Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.

TERMIN: wkrótce pojawi się nowy termin na 2024 r.

CENA: 3 600 PLN + 750 USD

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– bilety lotnicze na trasie Warszawa – Malaga – Warszawa,
– transport komfortowym autokarem/busem na całej trasie zwiedzania,
– zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami),
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 120 EUR/osoba,
– zwyczajowych napiwków: 30 USD/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 240 EUR.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę