fbpx

Wycieczka do Jordanii. Opinie

Jordania, piękny i bogaty w atrakcje kraj na super wycieczkę! Oto opinie przesłane przez Turystów.

****************

Do Jordanii wybrałam się po raz drugi. Kilka lat temu byłam tam przez 3 dni w połączeniu ze zwiedzaniem Izraela. Interesuję się historią Bliskiego Wschodu, w szczególności archeologią biblijną. Wiele krajów, których zwiedzanie i poznanie proponuje biuro Matys Travel , położonych jest na terenach, o których możemy poczytać w Biblii. Tak więc od kilku lat wędruję w poszukiwaniu śladów przeszłości. Odwiedziłam już z tym biurem Liban, Iran i Uzbekistan. Jordania była więc kolejną podróżą i jednocześnie …po raz drugi. Dlaczego po raz drugi? Pociągały mnie zamki, które można było zobaczyć- Ajloun (Adżlun) i Al- Karak z czasów Królestwa Jerozolimskiego, których wcześniej nie widziałam. Jordania to teren biblijnego Ammonu, Moabu czy Edomu. Choć dziś tych krajów już nie ma, ich magiczna historia nadal przyciąga. Tędy wędrował Mojżesz i Aaron (pochowany w Petrze), Eliasz, Jan Chrzciciel czy sam Jezus. W Muzeum Archeologicznym w Ammanie można zobaczyć stellę króla Meszy , na której po raz pierwszy pada nazwa Izrael, bowiem król Moabu Mesza zwyciężył plemię Izraelitów i postanowił zwycięstwo ogłosić światu na kamiennym „dokumencie”. Możemy zobaczyć m. in. zachwycające ruiny biblijnej Gerazy, a także mozaikę z mapą starożytnego świata w cerkwi w Madabie, górę Nebo- miejsce śmierci Mojżesza, nie wspominając o fantastycznej przyrodzie i wspaniałych krajobrazach. Wadi Rum nie do pobicia- camp na pustyni, „safari” wśród marsjańskiego krajobrazu, baran pieczony w podziemnym piecu, herbata u Beduinów czy jazda na wielbłądzie, płaskorzeźba w kamieniu Lawrence’a z Arabii. Każdy się zachwyci. A jeszcze Morze Czerwone, Morze Martwe, Petra czy urokliwa starożytna Droga Królewska, o której także wspominają Księgi Biblijne. I wszystko realizowane ze znawstwem i profesjonalizmem, w dobrych hotelach, ze świetną wschodnią kuchnią, z gawędą o historii i kulturze Bliskiego Wschodu samego szefa biura pana Krzysztofa Matysa. Byłam w Jordanii drugi raz, ale to nie znaczy, że ostatni. Polecam bardzo!
Jolanta Iwanowska, Białystok

****************

Chciałbym w kilku zdaniach przedstawić swoje wrażenia z wycieczki do Jordanii w dniach 03–10.11.2022 r. Przyznam się uczciwie, że na wycieczkę wybierałem się z mieszanymi uczuciami. Przede wszystkim, na ile bezpiecznie jest w tym kraju i czy jest coś ciekawego do zobaczenia [oczywiście poza dobrze znaną wszystkim Petrą]. Jednego przed wyjazdem byłem pewny tj. doskonałej organizacji wycieczki przez biuro Matys Travel. Oczywiście, że w tym punkcie się nie zawiodłem. Jak zawsze perfekcja w przysłowiowym każdym calu. Na miejscu okazało się, że marketing w Polsce dotyczący Jordanii jest na słabym poziomie. Kraj jest wyjątkowo bezpieczny, ludzie niezwykle mili i życzliwi – zawsze pomocni. Oczywiście, że Petra jest taką perełką w gronie miejsc koniecznych do zobaczenia, ale poza nią jest jeszcze tyle ciekawych miejsc, że dobrze jest robić dokumentację fotograficzną zwiedzanych miejsc, aby niczego nie zapomnieć. Ciekawe zamki, Amman, pustynia ,Morze Czerwone, Morze Martwe, z interesującym przekazem historycznym p Krzysztofa Matysa oraz Fadiego były dopełnieniem całości. Bardzo gorąco polecam wszystkim, którzy jeszcze w Jordanii nie byli, oczywiście z biurem podróży p Krzysztofa.
W roku ubiegłym po wycieczce do Sardynii z Korsyką powiedziałem , że jest to moja pierwsza wyprawa z tym biurem, ale na pewno nie ostatnia. Teraz była druga i wiem, że będą następne.
Pozdrawiam, Jan Mrozek

****************
Są podróże i są podróże z Matys Travel 🙂
Po Gruzji, po Uzbekistanie, wybraliśmy się na kolejną wycieczkę, tym razem do Jordanii. To był piękny czas.
Perfekcyjna organizacją, kameralna atmosfera, dobre towarzystwo, świetny program, merytoryczne zwiedzanie, Petra, zew przygody na pustyni Wadi Rum, obezwładniające jedzenie.
Każda wycieczka skomponowana jest tak, że poszerza nasze horyzonty i zapełnia białe miejsca na mapie w naszych głowach.
Mówi się, że podróże kształcą, Krzysztof Matys realizuje tę ideę w 100%.
Już się szykujemy na następną wyprawę.
Jedyna trudność to wybór kierunku, bo wszystkie są bardzo interesujące.
dziękujemy i do zobaczenia!
Joanna i Michał

****************
Wycieczka do Jordanii w listopadzie 2022 była dla mnie prawdziwym darem w postaci niezwykłej urody stolicy Amman i innych miast i osad przepięknie mieniących się bielą wyłożonych kamieniem wapiennym ścian. Na północy zachwycił mnie urok zielonych gajów oliwnych położonych na zboczach gór. Podziwiałam majestatyczne kolumny, budowle, teatry, świątynie, mozaiki powstałe za czasów imperium rzymskiego w mieście Geraza. Na górze Niebo, oczami Mojżesza, mogłam zobaczyć widok upragnionej Ziemi Obiecanej. Byłam zachwycona kanionem o wysokich, różnokolorowych, pięknie ukształtowanych przez wieki ścianach, który zaprowadził nas do miasta wykutego w skale, Petry, znajdującej się na liście siedmiu nowych cudów świata. Podziwiałam, podczas safari, niezwykły krajobraz najpiękniejszej pustyni Wadi Rum z wszechobecną czerwienią piasku pustynnego i wspaniale ukształtowanymi górami z piaskowca. Oczarowana byłam tamtejszymi wielbłądami z jednym garbem, bardzo przyjaznymi w stosunku do turystów. Zażyłam rozkosznej kąpieli w Morzu Czerwonym w Akabie. A w Morzu Martwym na przemian nakładałam na całe ciało czarną, miękką jak masło, glinkę i z wielką łatwością unosiłam się i przemieszczałam w wodzie. Jestem już w Polsce, ale cały czas przed oczami mam obrazy pięknych starych i współczesnych mozaik, ładnie ozdobionych wyrobów garncarskich. Czuję jeszcze smak przepysznych, różnorodnych posiłków. Nie zapomnę też ferii barw i kolorów oraz zapachów produktów oferowanych na bazarze w Ammanie. Mile wspominam też Jordańczyków, bardzo przyjaźnie nastawionych do nas, turystów z Polski. Dzięki naszemu jordańskiemu przewodnikowi Fadiemu moja wiedza o Jordanii, tradycjach i zwyczajach została bardzo poszerzona. Panu Krzysztofowi Matysowi wdzięczna jestem za bardzo obszerne i logiczne wyjaśnienia dotyczące historii, nie tylko Jordanii, ale również sąsiednich państw i regionów.
Pozdrawiam serdecznie, Maria Zakrzewska

****************

Bardzo dziękuję za wspaniałą, pełną wrażeń wycieczkę z Państwa biurem do Jordanii.
Okazało się ,że Jordania to nie tylko Petra, ale piękny kraj z wieloma zabytkami takimi jak cytadela w Ammanie, Dżarasz, czy zamki z okresu wypraw krzyżowych.
Na zawsze pozostanie w mojej pamięci widok z Góry Nebo na Ziemię Świętą i posadzka z najstarszą mapą Ziemi Świętej w kościele w Madabie.
Pan Krzysztof w roli pilota wycieczki bardzo dbał o dobre samopoczucie uczestników poprzez dostarczanie dodatkowych atrakcji takich jak: kolacje z miejscowym jedzeniem, fajką wodną, miejscowym winem czy baranem pieczonym metodą beduinów na pustyni Wadi Rum.
Wielkie wrażenie robi pustynia Wadi Rum. Zachwyca jej wygląd przed wschodem słońca, jak również podczas safari odkrytymi samochodami.
Na uwagę zasługuje olbrzymia wiedza p. Krzysztofa i miejscowego przewodnika.
Wszyscy byliśmy pod wrażeniem życzliwości i przyjaźni mieszkańców.
Gorąco polecam wyprawy z biurem Matys Travel.
Katarzyna Kwiatkowska

****************

Wyprawa do Jordanii to nasza kolejna wycieczka z biurem Matys Travel. W kwestii samej organizacji wyjazdu, tzn. hoteli, przejazdów, posiłków i samego zwiedzania, z wielką radością przyznajemy, iż nic się po pandemii nie zmieniło – tak jak wcześniej, pełen profesjonalizm i bardzo wysoki poziom usług :).
Byliśmy pod opieką samego Krzysztofa Matysa, który w sposób bardzo szczegółowy wyjaśniał nam zawiłości Bliskiego Wschodu, snuł opowieści na temat historii, kultury i zwyczajów panujących zarówno w tymże regionie jak i w samej Jordanii.
Mieliśmy również bardzo dobrego, polskojęzycznego, lokalnego przewodnika, który przybliżał nam ten przyjazny kraj i odpowiadał na nasze wszelkie pytania.
Ze swej strony możemy bardzo polecić tę bardzo ciekawą i pełną atrakcji wycieczkę. Naprawdę warto!
Magda & Robert

Zobacz też: Pozostałe opinie o naszym biurze.

Amman, Dżarasz, Adżlun, Madaba, Nebo, Morze Martwe, Petra, Wadi Rum, Akaba, Karak… Osiem dni, a jeden piękniejszy od drugiego. Pasjonująca wycieczka. Mnóstwo atrakcji w pięknym i bardzo interesującym kraju. Jordania dla koneserów podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę