fbpx

Gruzja. Wizzair, Kutaisi

Organizujemy wszelkiego rodzaju wyjazdy do Gruzji. Wycieczki objazdowe, programy na zamówienie, konferencje, szkolenia, rajdy off-road, narty, wypoczynek w Batumi…

Gruzja, Tsminda Sameba

Kazbegi, Cminda Sameba (Tsminda Sameba)

Najpopularniejsza wycieczka:
Gruzja ze Swanetią

Proponujemy też programy indywidualne, na zamówienie, dla dowolnej ilości osób, w oparciu o przeloty linią lotniczą Wizzair do Kutaisi z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Berlina lub Wilna. Niżej znajduje się kilka przykładowych ofert (8 oraz 11 dni). Na zamówienie możemy zmodyfikować program według życzeń Klienta, np. przedłużyć o kilka dni wypoczynku w Batumi. Zobacz program: Gruzja – szlakiem wina.

 

GRUZJA, 8 dni

Kutaisi – Gori – Kazbegi – Kachetia – Tbilisi – Mccheta – Borżomi – Wardzia  Kutaisi

Program indywidualny, lotnisko Kutaisi (przelot Wizzair)

 

1 dzień: WARSZAWA, KATOWICE, POZNAŃ lub WROCŁAW – KUTAISI

Po przylocie do Kutaisi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Program w zależności od godziny przylotu. Zazwyczaj jest to zwiedzanie Kutaisi i okolic: klasztor Gelati katedra Bagrati, jaskinie Sataplia lub Prometeusza. Kolacja i nocleg.

2 dzień: KUTAISI – GORI – KAZBEGI

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Gori. Zwiedzanie Muzeum Stalina oraz skalnego miasta Upliscciche. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Na trasie przystanek przy pięknie położonej twierdzy Ananuri oraz w kurorcie górskim Gudauri. Przekroczenie Przełęczy Krzyżowej – 2379 m n.p.m. Zakwaterowanie w rodzinnym pensjonacie w Kazbegi (Stepantsminda) – miasteczko pięknie położone u stóp góry Kazbek. Lokalna kolacja z chinkali i domową czaczą. Nocleg.

3 dzień: KAZBEGI – KACHETIA

Śniadanie. Zwiedzanie Kazbegi i okolic. Wyjazd w kierunku Kachetii, głównego regionu uprawy winorośli i centrum gruzińskiego wina. Przekroczenie przełęczy Gombori. Wizyta w mieście Telawi (starówka, lokalny targ m.in. z owocami i warzywami). Następnie przejazd do tradycyjnej, gruzińskiej winnicy, w której wytwarza się wino w glinianych kwewri. Kolacja i nocleg w winnicy! Na stole na pewno pojawią się słynne kachetyjskie szaszłyki oraz wino „tetri” – jest to wino białe, ale dzięki wyjątkowemu procesowi produkcji ma nieco ciemniejszy kolor i właściwości wina czerwonego! Zobaczymy też jak wypieka się gruziński chleb.

4 dzień: KACHETIA – TBILISI

Śniadanie. Przejazd przez Kachetię. Po drodze zobaczymy m.in. dolinę Alazanii (główne miejsce uprawy winorośli) oraz piękne, jak z bajki miasteczko Signagi. Wizyta w zespole pałacowo-parkowym Cinandali. Na uwagę zasługuje tutejsza, bogato zaopatrzona piwnica z winem. Będzie też okazja by kupić czurczhele – wytwarzane domowym sposobem słodycze z orzechów włoskich i soku winogronowego. Przejazd do Tbilisi. Kolacja w restauracji, degustacja lokalnego piwa, zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi (3*, tuż przy pięknie oświetlonej Starówce) i nocleg.

5 dzień: TBILISI

Czas na spokojne zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie, m.in. bazylika Anczischati (VI wiek!), łaźnie siarkowe „carskie banie” oraz katedra Sioni. Wjazd kolejką linową na wzgórze z zamkiem Narikała (piękny widok). Przerwa na obiad i gruzińskie, ciemne żywe piwo. Następnie wizyta w Gruzińskim Muzeum Narodowym (zobaczymy tu słynne “złoto Kolchidy”). Spacer reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego. Kolacja w tradycyjnej restauracji, potrawy kuchni narodowej, miejscowe wino oraz gruzińska muzyka.

6 dzień: TBILISI – MCCHETA – BORDŻOMI

Po śniadaniu przejazd przez malownicze tereny górskie do Bordżomi. Po drodze wizyta w pierwszej stolicy Gruzji – Mchcecie. Zwiedzanie pięknie położonego kościoła Dżwari oraz katedry Sweti Cchoweli. Po przyjeździe do Bordżomi wizyta w parku zdrojowym i możliwość testowania słynnej  wody mineralnej. Zakwaterowanie w pensjonacie w Bordżomi. Kolacja (wyśmienita tradycyjna, lokalna kuchnia).

7 dzień: BORDŻOMI – WARDZIA – KUTAISI

Śniadanie. Zwiedzanie wykutego w skale miasta Wardzia. Położony w górach kompleks wywiera niezapomniane wrażenie. Po drodze zatrzymujemy się przy średniowiecznej twierdzy Chertwisi. Przyjazd do Kutaisi, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

8 dzień: KUTAISI – WARSZAWA, KATOWICE lub WROCŁAW

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

CENA, w zależności od ilości osób:

4 osoby: 1390 USD/osoba;

6 osób: 1250 USD/osoba.

Przy większej ilości osób wycena na zapytanie. Organizujemy wycieczki również dla dużych grup, liczących 100 i więcej osób.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Transport samochodem Mitsubishi Delica (terenowy van, 8 miejsc);

– Zakwaterowanie: wg programu: pensjonaty i hotele, pokoje 2-osobowe;

– Wyżywienie: śniadania i kolacje.

– Degustacje gruzińskiego wina, brandy i czaczy.

– Opiekę miejscowego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;

– Ubezpieczenie turystyczne.

CENA NIE ZAWIERA:

Przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem.

– Napiwków w kwocie 4 USD/osoba/dzień.

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 120 USD.

Zobacz nasz artykuł o turystyce w Kutaisi.

GRUZJA, 11 dni. Program ze Swanetią.

Kutaisi – Tbilisi – Kazbegi – Kachetia  – Mccheta – Gori – Borżomi – Wardzia – Batumi – Mestia – Ushguli – Kutaisi

Program indywidualny, lotnisko Kutaisi (przelot Wizzair)

 

1 dzień: KATOWICE (lub WARSZAWA, POZNAŃ, BERLIN, WILNO) – KUTAISI – TBILISI

Przelot do Kutaisi z Katowic, Warszawy, Berlina lub Wilna.

Program tego dnia w zależności od godziny przylotu do Kutaisi.

Przejazd do Tbilisi i zwiedzanie jednego z najstarszych miast na świecie: Stare Miasto, wjazd kolejką linową na górujące nad Tbilisi wzgórze – tuż obok zamku Narikała (głównej twierdzy miasta) – rozpościera się stąd piękny widok na stolicę Gruzji. Dalsze zwiedzanie: pochodząca z przełomu V i VI wieku malutka cerkiew Anczischati. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne “złoto Kolchidy”. Przejdziemy się reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Powitalna kolacja z winem i pokazem tańców gruzińskich. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

2 dzień: TBILISI – KACHETIA

Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki (Bodbe, Alawerdi, Tsinandali) oraz degustacja wina w lokalnej winiarni. W programie m.in. wizyta w urokliwym, malowniczo położonym miasteczku Signagi. Nasza trasa wiedzie wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu. Kolacja i nocleg w Tbilisi.

 

3 dzień: TBILISI – ANANURI – KAZBEGI

Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną (nazwa pochodzi z XIX wieku) – jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Zwiedzamy twierdzą Ananuri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri. Z miejscowości Kazbegi rozpościera się piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.) i położoną na wysokości 2170 m. XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Tsminda Sameba). Kolacja i nocleg w hotelu w Tbilisi.

 

4 dzień: TBILISI – MCCHETA – GORI – BAKURIANI

Po śniadaniu przejazd do Mcchety, starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.) i katedry Sweti Cchoweli (XI w.). Następnie przejazd do Gori. Zwiedzanie skalnego miasta Upliscciche (bardzo malownicze miejsce) oraz – dla chętnych – Muzeum Stalina. Przejazd do Bordżomi, wizyta w parku zdrojowym i testowanie słynnej wody leczniczej. Nocleg i kolacja w górskim kurorcie Bakuriani.

 

5 dzień: BAKURIANI – BORDŻOMI – WARDZIA – BATUMI

Po śniadaniu przejazd do Wardzi i zwiedzanie wykutego w skale miasta i klasztoru w Wardzi. Położony w górach kompleks wywiera niezapomniane wrażenie. Po drodze zatrzymujemy się przy średniowiecznej twierdzy Chertwisi. Następnie przejazd do Batumi. Po drodze zatrzymujemy się w Bordżomi – wizyta w parku zdrojowym i testowanie słynnej wody mineralnej. Zakwaterowanie w hotelu w Batumi. Kolacja, nocleg.

 

6 dzień: BATUMI

Śniadanie. Zwiedzanie Batumi, w tym Ogrodu Botanicznego – rozpościera się stąd piękny widok na zatokę nad którą wznosi się miasto oraz twierdzy Gonio – domniemane miejsce pochówku apostoła Macieja. Czas wolny, możliwość plażowania a wieczorem skorzystania z bogatej oferty życia nocnego. Kolacja i nocleg.

 

7 dzień: BATUMI – MESTIA (Swanetia)

Śniadanie. Przejazd przez pasma górskie: ekscytująca podróż do SWANETII, regionu z licznie występującymi tu lodowcami, a także z zachowanymi do dzisiaj unikalnymi tradycjami miejscowej ludności. Znajduje się tu wiele średniowiecznych baszt rodowych, które służyły Swanom jednocześnie za warownię i dom. Mury wież chroniły ich przed atakami obcych armii, feudalnych panów, a także przed sąsiadami żądnymi wypełnić krwawą zemstę rodową. Kolacja i nocleg w rodzinnym pensjonacie.

 

8 dzień: MESTIA – USHGULI – MESTIA

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Ushguli – średniowiecznej wsi, najeżonej kamiennymi wieżami, położonej na wysokości 2200 m n.p.m. Podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającymi się wierzchołkami gór – naczelne miejsce zajmuje Szchara (5068 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gruzji). Popołudniowy powrót do Mestii, czas wolny, kolacja i nocleg.

 

9 dzień: MESTIA – KUTAISI

Po śniadaniu zwiedzanie muzeum w Mestii. Wjazd na punkt widokowy Hatsvali – rewelacyjny widok na Mestię i górę Szubę. Przejazd do Kutaisi. Po drodze przystanek na olbrzymiej tamie Enguri. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

 

10 dzień: KUTAISI

Śniadanie. Kutaisi city tour. Zwiedzanie katedry Bagrami (wzniesiona w 1003 roku!) oraz wspaniałego zespołu klasztornego Gelati, zobaczymy tu pięknie zachowane, średniowieczne freski. Oba obiekty znajdują się na liście UNESCO. Zwiedzanie jaskini Prometeusza. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

11 dzień: KUTAISI – KATOWICE, WARSZAWA, POZNAŃ, BERLIN lub WILNO

Transfer na lotnisko w Kutaisi.

 

CENA, w zależności od ilości osób:

4 osoby: 1490 USD/osoba;

6 osób: 1250 USD/osoba.

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Transport samochodem Mitsubishi Delica (terenowy van, 8 miejsc);

– Zakwaterowanie: wg programu: pensjonaty i hotele, pokoje 2-osobowe;

– Wyżywienie: śniadania i kolacje.

– Degustacje gruzińskiego wina.

– Opiekę miejscowego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;

– Ubezpieczenie turystyczne.

 

CENA NIE ZAWIERA:

– Przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem.

– Napiwków w kwocie 4 USD/osoba/dzień.

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 130 USD.

GRUZJA, SWANETIA, 5 dni

Kutaisi – Mestia – Uszguli – Batumi – Kutaisi

Program indywidualny, lotnisko Kutaisi (przelot Wizzair)

 

I dzień: WARSZAWA – KUTAISI

Przelot do Kutaisi. Transfer do hotelu, kolacja (regionalna kuchnia). Nocleg.

II dzień: KUTAISI – MESTIA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mestii. Przejazd przez pasma górskie: ekscytująca podróż do SWANETII, regionu z licznie występującymi tu lodowcami, a także z zachowanymi do dzisiaj unikalnymi tradycjami miejscowej ludności. Znajduje się tu wiele średniowiecznych baszt rodowych, które służyły Swanom jednocześnie za warownię i dom. Mury wież chroniły ich przed atakami obcych armii, feudalnych panów, a także przed sąsiadami żądnymi wypełnić krwawą zemstę rodową. Kolacja i nocleg w kwaterach u swańskiej rodziny. Będzie to doskonała okazja do poznania tutejszej gościnności.

III dzień: MESTIA – USHGULI – MESTIA

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Uszguli – średniowiecznej, najeżonej kamiennymi wieżami wsi, położonej na wysokości 2200 m n.p.m. Podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającymi się wierzchołkami gór – naczelne miejsce zajmuje Szchara (5068 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gruzji). Popołudniowy powrót do Mestii, czas wolny, kolacja i nocleg.

IV dzień: MESTIA – BATUMI

Śniadanie, przejazd przez piękne górskie tereny do Batumi. Po drodze możliwość postoju na czarnych, powulkanicznych plażach Ureki. Batumi jest stolicą autonomicznej republiki Adżarii. Wizyta tu to doskonała okazja do zapoznania się z adżarską kuchnią – nawet chaczapuri jest tu inne niż w pozostałych regionach Gruzji! Inne są przyprawy (słynna adżika!), pojawiają się wpływy kuchni tureckiej oraz oczywiście ryby i owoce morza. Dopełnieniem będzie miejscowa herbata (zielona i czarna). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu 3*, położonym w centrum i blisko plaży.

V dzień: BATUMI – KUTAISI – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny w Batumi. Przejazd do Kutaisi i zwiedzanie: klasztor Gelatii – fotogeniczne miejsce i pięknie zachowane średniowieczne freski oraz zbudowana w 1003 r. katedra Bagrati. Transfer na lotnisko, wylot do Polski o godz. 21:00.

CENA, w zależności od ilości osób:

4 osoby: 780 USD/osoba;

6 osób: 690 USD/osoba.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Transport samochodem Mitsubishi Delica (terenowy van,8 miejsc);

– Zakwaterowanie: wg programu: pensjonaty i hotele, pokoje 2-osobowe;

– Wyżywienie: śniadania i kolacje.

– Degustacje gruzińskiego wina, brandy i czaczy.

– Opiekę miejscowego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;

– Ubezpieczenie turystyczne.

CENA NIE ZAWIERA:

Przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem.

– Napiwków w kwocie 4 USD/osoba/dzień.

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 40 USD.

GRUZJA, 5 dni

Kutaisi – Gori – Mccheta – Tbilisi – Borżomi – Wardzia – Kutaisi

Program indywidualny, lotnisko Kutaisi (przelot Wizzair)

 

I dzień: WARSZAWA – KUTAISI

Przelot do Kutaisi. Transfer do hotelu, kolacja (regionalna kuchnia). Nocleg.

II dzień: KUTAISI – GORI – TBILISI

Po śniadaniu przejazd do Tbilisi. Po drodze zwiedzamy Gori (Muzeum Stalina oraz skalne miast Uplisciche), a następnie Mcchetę – starożytną stolicę Gruzji (Dżwari oraz katedrę Sewti Cchowali). Kolacja, zakwaterowanie w hotelu (3*, obok Starówki) i nocleg.

III dzień: TBILISI – BORŻOMI

Czas na spokojne zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie, m.in. bazylika Anczischati (VI wiek!), łaźnie siarkowe „carskie banie” oraz katedra Sioni. Wjazd kolejką linową na wzgórze z zamkiem Narikała (piękny widok). Następnie wizyta w Gruzińskim Muzeum Narodowym (zobaczymy tu słynne “złoto Kolchidy”). Przejazd do Borżomi. Zakwaterowanie w rodzinnym pensjonacie i tradycyjna, gruzińska kolacja.

IV dzień: BORŻOMI – WARDZIA – KUTAISI

Śniadanie. Zwiedzanie wykutego w skale miasta Wardzia. Położony w górach kompleks wywiera niezapomniane wrażenie. Po drodze zatrzymujemy się przy średniowiecznej twierdzy Chertwisi. Przyjazd do Kutaisi, kolacja i nocleg w hotelu.

V dzień: KUTAISI – WARSZAWA

Zwiedzanie Kutaisi i okolic: klasztor Gelatii – fotogeniczne miejsce i pięknie zachowane średniowieczne freski oraz zbudowana w 1003 r. katedra Bagrati. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy o godz. 21:00.

CENA, w zależności od ilości osób:

4 osoby: 700 USD/osoba;

6 osób: 680 USD/osoba.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Transport samochodem Mitsubishi Delica (terenowy van,8 miejsc);

– Zakwaterowanie: wg programu: pensjonaty i hotele, pokoje 2-osobowe;

– Wyżywienie: śniadania i kolacje.

– Degustacje gruzińskiego wina, brandy i czaczy.

– Opiekę miejscowego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;

– Ubezpieczenie turystyczne.

CENA NIE ZAWIERA:

Przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem.

– Napiwków w kwocie 4 USD/osoba/dzień.

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów.

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 40 USD.

Kontakt: [email protected], tel 85 742 90 16 lub 692 499 766. Zapraszamy!

Zobacz nasz film z Gruzji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę