fbpx

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj, Abu Dhabi, Szardża, Fudżajra… Zabierzemy Państwa na wycieczkę w przyszłość pełną blichtru, bogactwa i super nowoczesnych rozwiązań, ale nie zaniedbamy również przeszłości oraz arabskiej, lokalnej tradycji i kultury. Dla koneserów wyjątkowych podróży!

1 dzień: WARSZAWA – DUBAJ

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Dubaju PLL LOT. Kolacja i nocleg w hotelu w Dubaju.

Nasza wycieczka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

2 dzień: DUBAJ

Śniadanie. Zwiedzanie Dubaju, miasta-symbolu aspiracji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 2020 roku pod względem ilości wieżowców ZEA zrównały się z Japonią, zaś Dubaj wydaje się stanowić wyzwanie rzucone naturze i ludzkiej wyobraźni. Podczas zwiedzania miasta będziemy starać się nie tylko podziwiać spektakularne i zadziwiające projekty, ale postaramy się znaleźć uzasadnienie dla ich istnienia w tej części świata. Chętni będą mieli szansę na wjazd na taras widokowy na najwyższym wieżowcu świata – Burj Khalifa, kolejką monorail udamy się na sam kraniec Palm Jumeirah – zabudowanego licznymi rezydencjami i hotelami archipelagu sztucznych wysp w kształcie 16-ramiennej palmy daktylowej. Co wyjątkowe, znajdziemy czas, aby udać się w naszej ocenie na najatrakcyjniejszy w mieście taras widokowy The View at the Palm, skąd można zobaczyć w pełni skalę palmowego projektu. Zatrzymamy się przy Mall of Emirates – Ski Dubai, gdzie będzie można nacieszyć oczy śniegiem na będącym pod dachem całorocznym stoku narciarskim. Udamy się również do Medinat Souk, skąd roztacza się piękny widok na kolejny symbol Dubaju – Burj-Al Arab – budynek w kształcie żagla mieszczący ultra-luksusowy hotel. Arabska kolacja powitalna i nocleg w hotelu w Dubaju.

Dubaj, Burj-Al Arab

3 dzień: SZARDŻA

Śniadanie. Nasze podróże cechuje chęć poznawania świata nie tylko takim, jakim chciałby być, ale jakim jest, stąd obecność w programie Szardży – najbardziej konserwatywnego emiratu kraju (jedyny, w którym obowiązuje całkowita prohibicja). W przeciągu kilkugodzinnego pobytu odwiedzimy tamtejsze słynne targi oraz Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Po powrocie do Dubaju krótki spacer po Bastakiyah – historycznej dzielnicy Dubaju oraz wizyta na słynnym targu złota i przypraw. Kolacja i nocleg w hotelu w Dubaju.

Palm Jumeirah

4 dzień: DUBAJ – FUDŻAJRA – DUBAJ 

Śniadanie. Przejazd przez góry Hadżar do kolejnego emiratu kraju – położonej na wybrzeżu Zatoki Omańskiej Fudżajry. Odwiedzimy tam najstarszy meczet w kraju – Al-Bidyah oraz położony w stołecznym mieście emiratu fort. Lunch. W drodze powrotnej do hotelu przystaniemy przy słynnym Muzeum Nowoczesności. Nocleg w hotelu w Dubaju.

5 dzień: DUBAJ – ABU DHABI (Abu Zabi)

Śniadanie. Przejazd do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi. Całodniowe zwiedzanie miasta. Drugie największe miasto Emiratów obrało nieco mniej ekstrawagancką niż Dubaj drogę promocji w świecie. Wieżowcom i kapiącym złotem hotelom towarzyszą tu projekty kulturowe – w tym Dom Rodziny Abrahamowej – kompleks budynków na rzecz tolerancji, mieszczący w sobie świątynie trzech religii abrahamowych: islamu, chrześcijaństwa i judaizmu oraz spektakularny Luwr Abu Dhabi – pierwsze w świecie islamskim muzeum o charakterze uniwersalnym i jednocześnie największy francuski projekt kulturalny poza granicami Francji. Zwiedzanie ekspozycji stałej Luwr Abu Dhabi. 

Abu Zabi

Podczas zwiedzania miasta odwiedzimy największy w kraju meczet szejka Zayeda, jak również przejedziemy obok toru Formuły 1 oraz parku rozrywki Ferrari World. Kolacja i nocleg Abu Dhabi w renomowanym 5* hotelu z własną plażą.

6 dzień: ABU DHABI

Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy spektakularny pałac prezydencki Qasr al Watan. Czas wolny na wypoczynek, kawę z płatkami złota lub możliwość wizyty w jednym z trzech parków rozrywki lub udziału w pustynnym safari. To na pustyniach Abu Dhabi kręcone były pustynne sceny najsłynniejszego filmu 2021 roku – Diuna. Kolacja i nocleg w hotelu w Abu Dhabi.

7 dzień: ABU DHABI – DUBAJ – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy.

Wielki Meczet Szejka Zajida

 

TERMINY:
03.03.2024 – 09.03.2024 – Brak wolnych miejsc!

CENA: 3950 PLN + 1050 USD

CENA OBEJMUJE:

– Przelot Warszawa-Dubaj-Warszawa liniami PLL LOT;

– Noclegi w Dubaju w dobrze ocenianym hotelu 3* oraz noclegi w 5* hotelu w Abu Dhabi;

– Śniadania i obiadokolacje, w tym jedna kolacja przybliżająca kulturę i tradycje kulinarne Emiratów;

– Bilety wstępu: monorail, łódź abra, meczet szejka Zayeda, Luwr Abu Dhabi,  Muzeum Cywilizacji Islamskiej;

– Transfery z i na lotnisko w Dubaju klimatyzowanym autokarem;

– Całodniowe zwiedzanie Dubaju (godz. 10-19), Abu Dhabi (godz. 9-18) oraz Szardży i Fudżajry z licencjonowanym przewodnikiem;

– Opiekę orientalisty-pilota wycieczek podczas zwiedzania Zjednoczonych Emiratów Arabskich;

– Obowiązkowe płaty TFG oraz TFP;

– Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż.

CENA NIE OBEJMUJE:

– Napiwków dla lokalnych kierowców i obsługi: 30 USD/os.;

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 290 USD.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę