fbpx

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj, Abu Dhabi, Szardża, Oman… Zabierzemy Państwa na wycieczkę w przyszłość pełną blichtru, bogactwa i super nowoczesnych rozwiązań, ale nie zaniedbamy również przeszłości oraz arabskiej, lokalnej tradycji i kultury. Wszystko to w 51. roku istnienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla koneserów wyjątkowych podróży!

1 dzień: WARSZAWA – DUBAJ

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Dubaju PLL LOT. Powitalna kolacja arabska i krótki spacer po Bastakiyah – historycznej dzielnicy Dubaju. Nocleg w hotelu w Dubaju.

Nasza wycieczka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

2 dzień: DUBAJ

Śniadanie. Zwiedzanie Dubaju, miasta-symbolu aspiracji, obchodzących w tym roku 50-lecie swego istnienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 2020 roku pod względem ilości wieżowców ZEA zrównały się z Japonią, zaś Dubaj wydaje się stanowić wyzwanie rzucone naturze i ludzkiej wyobraźni. Podczas zwiedzania miasta będziemy starać się nie tylko podziwiać spektakularne i zadziwiające projekty, ale postaramy się znaleźć uzasadnienie dla ich istnienia w tej części świata. W programie wjazd na w naszej ocenie najatrakcyjniejszy w mieście taras widokowy The View at the Palm, kolejką monorail udamy się na sam kraniec Palm Jumeirah – zabudowanego licznymi rezydencjami i hotelami archipelagu sztucznych wysp w kształcie 16-ramiennej palmy daktylowej. Udamy się również do Medinat Souk, skąd roztacza się piękny widok na kolejny symbol Dubaju – Burj-Al Arab – budynek w kształcie żagla mieszczący ultra-luksusowy hotel. Kolacja i nocleg w 4* hotelu w Dubaju.

Dubaj, Burj-Al Arab

3 dzień: SZARDŻA

Śniadanie. Nasze podróże cechuje chęć poznawania świata nie tylko takim, jakim chciałby być, ale jakim jest, stąd obecność w programie Szardży – najbardziej konserwatywnego emiratu kraju (jedyny, w którym obowiązuje całkowita prohibicja). W przeciągu kilkugodzinnego pobytu odwiedzimy tamtejsze słynne targi oraz Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Po powrocie do Dubaju nie omieszkamy odwiedzić tradycyjnej dzielnicy miasta i znajdującego się tam słynnego targu złota. Kolacja i nocleg w 4* hotelu w Dubaju.

Palm Jumeirah

4 dzień: DUBAJ – OMAN – DUBAJ 

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Masandam, położonego w Sułtanacie Omanu . Rejs statkiem po Zatoce Omańskiej z pięknymi widokami na góry. Relaks na wodach zatoki. Nocleg w 4* hotelu w Dubaju.

5 dzień: DUBAJ – ABU DHABI (Abu Zabi)

Śniadanie. Przejazd do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi. Całodniowe zwiedzanie miasta. Drugie największe miasto Emiratów obrało nieco mniej ekstrawagancką niż Dubaj drogę promocji w świecie. Wieżowcom i kapiącym złotem hotelom towarzyszą tu projekty kulturowe – w tym Dom Rodziny Abrahamowej – kompleks budynków na rzecz tolerancji, mieszczący w sobie świątynie trzech religii abrahamowych: islamu, chrześcijaństwa i judaizmu oraz spektakularny Luwr Abu Dhabi – pierwsze w świecie islamskim muzeum o charakterze uniwersalnym i jednocześnie największy francuski projekt kulturalny poza granicami Francji.

Rejs łodzią Masandam, Oman

Podczas naszego zwiedzania miasta odwiedzimy największy w kraju meczet szejka Zayeda oraz równie spektakularny pałac prezydencki Qasr Al Watan. Przejedziemy obok toru Formuły 1 oraz parku rozrywki Ferrari World. Kolacja i nocleg w 5* hotelu z prywatną plażą.

6 dzień: ABU DHABI

Śniadanie. Czas wolny, który można poświęcić na plażowanie przy naszym hotelu. Osoby chętne udadzą się z pilotem grupy na zwiedzanie muzeum Luwr Abu Dhabi, a w razie życzenia również na kawę z płatkami złota. Z pewnością wystarczy czasu na odpoczynek na hotelowej plaży. Kolacja i nocleg w 5* hotelu w Abu Dhabi.

7 dzień: ABU DHABI – DUBAJ – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy.

Abu Zabi. Wielki Meczet Szejka Zajida

 

TERMIN: 04.03.2023 – 11.03.2023 – Brak wolnych miejsc!

CENA: 3800 PLN + 1060 USD

CENA OBEJMUJE:

– Przelot Warszawa-Dubaj-Warszawa liniami PLL LOT;

– Noclegi w Dubaju w hotelu 4* oraz noclegi w 5* hotelu w Abu Dhabi;

– Śniadania i obiadokolacje, w tym jedna kolacja przybliżająca kulturę i tradycje kulinarne Emiratów;

– Bilety wstępu: monorail, łódź abra, meczet szejka Zayeda, Pałac Qasr Al Watan, wstęp do Muzeum Cywilizacji Islamskiej;

– Transfery z i na lotnisko w Dubaju klimatyzowanym autokarem;

– Całodniowe zwiedzanie Dubaju (godz. 10-19), Abu Dhabi (godz. 9-18) oraz Szardży z licencjonowanym przewodnikiem;

– Rejs do Musandam w Omanie;

– Bilety wstępu;

– Opiekę orientalisty-pilota wycieczek podczas zwiedzania Zjednoczonych Emiratów Arabskich;

– Obowiązkowe płaty TFG oraz TFP;

– Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż.

CENA NIE OBEJMUJE:

– Napiwków dla lokalnych kierowców i obsługi: 30 USD/os.;

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 370 USD.


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości


  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter