fbpx

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj, Abu Dhabi, Szardża,  Expo… Zabierzemy Państwa na wycieczkę w przyszłość pełną blichtru, bogactwa i super nowoczesnych rozwiązań, ale nie zaniedbamy również przeszłości oraz arabskiej, lokalnej tradycji i kultury. Wszystko to w 50. roku istnienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dla koneserów wyjątkowych podróży!

1 dzień: WARSZAWA – DUBAJ

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Dubaju PLL LOT. Powitalna kolacja arabska i krótki spacer po Bastakiyah – historycznej dzielnicy Dubaju. Nocleg w hotelu w Dubaju.

2 dzień: DUBAJ

Śniadanie. Zwiedzanie Dubaju, miasta-symbolu aspiracji, obchodzących w tym roku 50-lecie swego istnienia Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W 2020 roku pod względem ilości wieżowców ZEA zrównały się z Japonią, zaś Dubaj wydaje się stanowić wyzwanie rzucone naturze i ludzkiej wyobraźni. Podczas zwiedzania miasta będziemy starać się nie tylko podziwiać spektakularne i zadziwiające projekty, ale postaramy się znaleźć uzasadnienie dla ich istnienia w tej części świata. Chętni będą mieli okazję na wjazd na taras widokowy na najwyższym wieżowcu świata – Burj Khalifa. Kolejką monorail udamy się na sam kraniec Palm Jumeirah – zabudowanego licznymi rezydencjami i hotelami archipelagu sztucznych wysp w kształcie 16-ramiennej palmy daktylowej. Co wyjątkowe, znajdziemy czas, aby udać się na prawdopodobnie najbardziej spektakularny taras widokowy w mieście – The View at the Palm, skąd można zobaczyć w pełni skalę palmowego projektu. 

Dubaj, Burj-Al Arab

Zatrzymamy się przy Mall of Emirates – Ski Dubai, gdzie będzie można nacieszyć oczy śniegiem na będącym pod dachem całorocznym stoku narciarskim. Zobaczymy również Medinat Souk, skąd roztacza się piękny widok na kolejny symbol Dubaju, czyli Burj-Al Arab – budynek w kształcie żagla mieszczący ultra-luksusowy hotel. Nie omieszkamy  odwiedzić również tradycyjnej dzielnicy miasta i znajdujący się tam słynny targ złota i przypraw. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień: SZARDŻA – RAS AL CHAJMA

Śniadanie. Nasze podróże cechuje chęć poznawania świata nie tylko takim, jakim chciałby być, ale jakim jest, stąd obecność w programie Szardży – najbardziej konserwatywnego emiratu kraju (jedyny, w którym obowiązuje całkowita prohibicja). W przeciągu kilkugodzinnego pobytu odwiedzimy tamtejsze słynne targi oraz Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Po powrocie do Dubaju wizyta na słynnym targu złota i przypraw. Kolacja i nocleg w Dubaju.

Palm Jumeirah

4 dzień: EXPO DUBAI

Śniadanie. Czas wolny. Będziemy gorąco zachęcać Państwa do odwiedzania z nami wyjątkowego wydarzenia, jakim jest trwające jedynie do końca marca 2021 r. Expo Dubai 2020. Wystawa Światowa w Dubaju jest godną kontynuatorką wielkich światowych wystaw w Londynie, Paryżu, czy Szanghaju. Niemal dwieście pawilonów – narodowych i tematycznych oferuje spotkanie ze światem takim, jakim jest i jakim chciałby być. Podczas pobytu na Expo wiele pawilonów narodowych otwiera restauracje, co stwarza szansę skosztowania potraw, których nie można dostać w naszej części Europy. Osoby mniej zainteresowane wystawą będą mogły dowolnie kształtować czas zwiedzania lub wykorzystać ten czas na realizację programu indywidualnego. Kolacja i nocleg w hotelu.

Expo w Dubaju

5 dzień: DUBAJ – Al AIN

Śniadanie. Czas wolny dla osób zainteresowanych zakupami lub licznymi atrakcjami Dubaju, jak parki rozrywki lub akwaria. My w tym dniu przewidujemy fakultatywną wycieczkę do oazy Al Ain (lista UNESCO), gdzie poszukamy początków idei Zjednoczonych Emiratów, zwiedzimy pałac szejka Zajida oraz fortecę Al Jahili oraz jeden z ostatnich targów wielbłądów. 

6 dzień: DUBAJ – ABU DHABI (Abu Zabi)

Śniadanie. Tego dnia opuścimy Dubaj i udamy się do stolicy państwa – Abu Dhabi. Drugie największe miasto Emiratów obrało nieco mniej ekstrawagancką niż Dubaj drogę promocji. Wieżowcom i kapiącym złotem hotelom towarzyszą projekty kulturowe – w tym Dom Rodziny Abrahamowej – kompleks budynków na rzecz tolerancji, mieszczący w sobie świątynie trzech religii: islamu, chrześcijaństwa i judaizmu oraz spektakularny Luwr Abu Dhabi – pierwsze w świecie islamskim muzeum o charakterze uniwersalnym i jednocześnie największy francuski projekt kulturalny poza granicami Francji. Przewidujemy nie tylko foto-stop, ale zwiedzanie tego wyjątkowego muzeum. Podczas naszego zwiedzania miasta odwiedzimy największy w kraju meczet szejka Zayeda, jak również przejedziemy obok toru Formuły 1 oraz parku rozrywki Ferrari World. Kolacja i nocleg w renomowanym 5* hotelu z własną plażą.

7 dzień: ABU DHABI

Śniadanie. Przedpołudniowy krótki spacer do spektakularnego pałacu prezydenckiego Qas al Watan. Czas wolny na wypoczynek, wizytę w jednym z trzech parków rozrywki lub pustynne safari. To na pustyniach Abu Dhabi kręcone były pustynne sceny najsłynniejszego filmu 2021 roku – Diuna. Kolacja w hotelu.

Abu Zabi. Wielki Meczet Szejka Zajida

Dzień 8: ABU DHABI – DUBAJ – WARSZAWA

Śniadanie. Do południa czas wolny, który można przeznaczyć na wypoczynek w luksusowym hotelu, wizytę na kawę ze złotymi płatkami w pobliskim hotelu uchodzącym za najbardziej ekskluzywny hotel Emiratów (tak, tak słynny hotel-żagiel już nim nie jest). Wczesnym popołudniem transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy. Przylot wieczorem około godz. 22.00.

TERMIN: 11.03.2022 – 18.03.2022 – Ostatnie wolne miejsca! Szukamy pani na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego.

CENA: 5 980,00 PLN

CENA OBEJMUJE:

– Przelot Warszawa-Dubaj-Warszawa liniami PLL LOT;

– Noclegi w Dubaju w nowym hotelu 3*, który w naszej subiektywnej ocenie w Europie sprostałby wyższej standaryzacji oraz noclegi wraz ze śniadaniami w 5* hotelu w Abu Dhabi;

– Śniadania i obiadokolacje, w tym jedna powitalna kolacja przybliżająca kulturę i tradycje kulinarne Emiratów;

– Bilety wstępu: jednodniowy wstęp na Expo 2020, monorail, łódź abra, meczet szejka Zayeda, Muzeum Luwr Abu Dhabi, pałac prezydencki Qas Al Watan, Muzeum Muzeum Cywilizacji Islamskiej;

– Transfery z i na lotnisko w Dubaju oraz między miastami klimatyzowanym autokarem lub busem;

– Całodniowe zwiedzanie Dubaju (godz. 10-19), Abu Dhabi (godz. 9-18) oraz Szardży z licencjonowanym przewodnikiem i w klimatyzowanym autokarze lub busie,

– Opłaty i podatki związane z pobytem, w tym opłaty na TFG oraz TFP;

– Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagaż;

– Opiekę orientalisty-pilota wycieczek.

CENA NIE OBEJMUJE:

-Biletów wstępu do miejsc nie wymienionych w programie, jako ujętych w cenie, w tym taras widokowy Burj Khalifa (ok. 40 USD), The View at the Palm (ok. 28 USD);

– Koszt wycieczki fakultatywnej El Ain: 75 USD;

– Napiwków dla lokalnych kierowców i obsługi: 20 USD/os.;

– Kosztów wykonania testu PCR (koszt należy wykonać samodzielnie nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem do Dubaju. Warunkiem wjazdu do ZEA jest przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR).

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 260 USD.


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości


  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter