fbpx

Jordania. Petra i dużo więcej!

Amman, Dżarasz, Adżlun, Madaba, Nebo, Morze Martwe, Petra, Wadi Rum, Akaba, Karak… Osiem dni, a jeden piękniejszy od drugiego. Pasjonująca wycieczka. Mnóstwo atrakcji w pięknym i bardzo interesującym kraju. Jordania dla koneserów podróży!

Petra

Zobacz OPINIE o wycieczce do Jordanii.

1 dzień: WARSZAWA – AMMAN

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie. Przelot do Ammanu. Popołudniowe zwiedzanie stalicy Jordanii. Dzisiejszy Amman to kilkumilionowa nowoczesna metropolia o historii liczącej niemal 10 tys. lat! Wymieniony w Starym Testamencie pod nazwą Rabbat Ammon. Zobaczymy m.in. monumentalny rzymski teatr, położony w samym centrum miasta oraz cytadelę. Kolacja i nocleg w hotelu w Ammanie.

Dżarasz, pozostałości wielkiego rzymskiego miasta

2 dzień: AMMAN – DŻARASZ – ADŻLUN – AMMAN

Po śniadaniu przejazd do położonego nieopodal Ammanu niewielkiego miasta Adżlun słynącego z zamku z epoki wypraw krzyżowych. Następnie zwiedzanie starożytnego miasta Dżarasz. Zabytkowe obiekty przez wieki pokryte były piaskiem, dzięki temu jest jednym z najlepiej zachowanych rzymskich miast. Zobaczymy między innymi łuk triumfalny, ogromny plac otoczony 63 jońskimi kolumnami,  przespacerujemy się antycznym deptakiem Cardo Maximus, gdzie co chwilę będziemy mieli okazję oglądać pozostałości dobrze zachowanych antycznych budowli, w tym przepiękną fontannę Nimfeum. Odwiedzimy amfiteatr i bizantyjskie kościoły z pięknymi mozaikami. Po zwiedzaniu wracamy na kolację i nocleg do hotelu w Ammanie.

Dżerasz

3 dzień: AMMAN – MADABA – GÓRA NEBO – KARAK – PETRA

Po śniadaniu wyjazd do Madaby, malowniczego miasteczka leżące przy starożytnej Drodze Królewskiej. Zobaczymy słynną, najstarszą i najlepiej zachowaną mapę Ziemi Świętej. Mapa ta powstała w formie posadzki kościoła na przełomie VI i VII wieku. Do dziś duża część mozaiki zachowała się w doskonałym stanie. Następnie udamy się na Górę Nebo , czyli do miejsca, skąd Mojżesz miał ujrzeć Ziemię Obiecaną. Góra Nebo wznosi się u południowych krańców Morza Martwego, niedaleko ujścia Jordanu. Z wysokości prawie 800 metrów widać doskonale izraelski brzeg morza, a przy dobrej widoczności nawet wieże kościołów w Jerozolimie. Stąd do najważniejszych miejsc Ziemi Świętej jest już bardzo blisko. Do Jerycha 27 kilometrów, do Jerozolimy 46, a do Betlejem 50. W dalszej kolejności zwiedzimy Karak – słynny zamek z okresu wypraw krzyżowych. Popołudniu przejazd do Petry, kolacja i nocleg w hotelu w Petrze.

Petra, Skarbiec

4 dzień: PETRA – WADI RUM

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, najsłynniejszego miejsca w całej Jordanii. W stolicy starożytnego królestwa Nabatean spędzimy cały dzień. Petra to legendarne miasto przeżywające czasy świetności w okresie przełomu er, od XII wieku było zupełnie zapomniane. Jego tajemnic zazdrośnie strzegli miejscowi Beduini. Odkryte zostało dopiero na początku XIX wieku, przez niesamowitego podróżnika, geografa i szpiega brytyjskiego, Johanna Ludwiga Burchardta. W wielkim ogólnoświatowym plebiscycie w 2007 roku Petra wybrana została jednym z siedmiu współczesnych cudów świata. Petra jest tak ciekawa i intrygująca, że trzeba zobaczyć ją na własne oczy i przekonać się czy zasługuje na miano cudu. Naturalne bogactwo górzystego terenu w znakomity sposób łączy się z wyrafinowaną kulturą i masywną architekturą Nabatejczyków, którzy samodzielnie rzeźbili teatry, świątynie, fasady, grobowce, klasztory, domy i drogi w różnokolorowej skale z piaskowca. Po zwiedzaniu transfer do Wadi Rum, zakwaterowanie, beduińska kolacja na pustyni i nocleg.

Wadi Rum

5 dzień: WADI RUM – AKABA

Wschód słońca nad pustynią. Następnie śniadanie. Rano cieszymy się urokami pustyni Wadi Rum znanej z pięknych krajobrazów urozmaiconych fantazyjnie wyrzeźbionych przez piasek i wiatr różnorodnych form skalnych. Dwugodzinne safari, w czasie którego będziemy przemieszczać się po pustyni samochodami terenowymi. Będziemy mogli przekonać się, że pustynia mieni się różnymi kolorami, m.in.: czerwienią, pomarańczą, różem, brązem i złotem. Od 2011 roku Wadi Rum wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tutaj odbywały się zdjęcia do wielu filmowych produkcji, między innymi do Gwiezdnych Wojen. Miejsce to zostało uwiecznione również w powieści Lawrance’a -“Siedem filarów mądrości”. Po safari krótki przejazd do Akaby nad Morze Czerwone, do turystycznego kurortu i portu, okna na świat Jordanii.  Zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu czas wolny w Akabie. Wykorzystać go można na spacer, odpoczynek lub kąpiel w morzu. Kolacja i nocleg.

Wybrzeże Morza Martwego

6 dzień: AKABA – MORZE MARTWE

Śniadanie. Akaba jest specyficznym i interesującym miejscem – tu spotykają się cztery granice, egipska, izraelska, jordańska i saudyjska. To tu bieg rozpoczyna starożytna Droga Królewska, wielokrotnie opisana na kartach Starego Testamentu, która jest najprawdopodobniej, najstarszą ciągle używaną trasą na świecie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na północ, nad Morze Martwe. Zakwaterowanie w hotelu, plażowanie nad Morzem Martwym. Kolacja i nocleg.

Cytadela w Ammanie

7 dzień: MORZE MARTWE – AMMAN

Po śniadaniu mamy jeszcze trochę czasu, na to by cieszyć się urokami tego wyjątkowego miejsca. Morze Martwe to najniższy punkt na ziemi –  ponad 400 metrów poniżej poziomu mórz! Czas ten wykorzystamy na kąpiel lub spacer nad brzegiem Morza Martwego. Następnie przejazd do stolicy Jordanii. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem czas na zakupy lub spacer w Ammanie. Pożegnalna kolacja i nocleg.

8 dzień: AMMAN – WARSZAWA  

 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

TERMINY:
26.03.2023 – 02.04.2023 – Brak wolnych miejsc!
27.04.2023 – 04.05.2023 – Brak wolnych miejsc! Dopłata do wysokiego sezonu: 350 zł/osoba.
15.10.2023 – 22.10.2023 – Brak wolnych miejsc!
03.11.2023 – 10.11.2023 – Brak wolnych miejsc!
08.04.2025 – 15.04.2025 – Są wolne miejsca, zapraszamy!

CENA: 3 900 PLN + 800 USD

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– bilety lotnicze na trasie Warszawa – Amman – Warszawa,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,
– safari samochodami 4×4 na pustyni Wadi Rum,
– zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami), jeden nocleg na campingu na pustyni Wadi Rum w 2-osobowych komfortowych domkach z prywatnymi łazienkami,
– wyżywienie: śniadania i obiady lub obiadokolacje zgodnie z programem,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

CENA NIE ZAWIERA:
– opłaty wjazdowe do Jordanii i opłat rządowych: 95 USD/osoba,
– zwyczajowych napiwków: 40 USD/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 240 USD.

Autor programu: Krzysztof Matys – pilot wycieczek i przewodnik, który do Jordanii jeździ od ponad 15 lat. Zaczynał przygodę z tym kierunkiem w 2006 roku. Zobacz nasze artykuły o Jordanii.

OPINIE o wycieczce do Jordanii

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę