fbpx

Esencja Chin

Autorski program sinologa Piotra Karpińskiego. Pragniemy pokazać Chiny wielkomiejskie i te prowincjonalne, fascynujące swą dynamiką i siłą, ale również urzekające lokalnością, potrafiące oszołomić naturą. Zgodnie z naszym podróżniczym zwyczajem odwiedzimy miejsca niezwykle piękne, a stosunkowo rzadko odwiedzane przez Europejczyków – Datong oraz Żółte Góry.

Jedna z opinii: Byliśmy z Piotrem Karpińskim na takiej wycieczce 1,5 roku temu. Super program, super organizacja, super grupa, super Piotr! Maryla Ćwiklińska. Więcej opinii o naszym biurze.

1 dzień: WARSZAWA – PEKIN
Spotkanie na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie o godz. 14:15. Wylot samolotu LOT do Pekinu o godz. 16:30.

Pekin

2 dzień: PEKIN
Przylot do Pekinu w godzinach porannych. Wizyta w Świątyni Nieba (obiekt światowego dziedzictwa kultury UNESCO) oraz spacer po dzielnicy będącej sercem dawnego Pekinu – hutongach. Obiad i nocleg w Pekinie.

3 dzień: PEKIN
Wizyta w centrum chińskiego świata – na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju oraz zwiedzanie Pałacu Cesarskiego (tzw. Zakazanego Miasta, UNESCO). Wejście na usypane zgodnie z zasadami feng shui wzgórze Jingshan, to szansa na podziwianie Zakazanego Miasta w pełnej krasie oraz poznanie skali Pekinu. Lunch. Wizyta w świątyni lamaistycznej Yonghegong – najważniejszej poza Tybetem świątyni buddyzmu tybetańskiego. Powitalna kolacja z kaczką po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

4 dzień: PEKIN
Zwiedzanie słynnego Pałacu Letniego (UNESCO) – rezydencji cesarzowej Cixi oraz jednego z najbardziej spektakularnych odcinków Wielkiego Muru – Badaling (UNESCO). Kolacja i nocleg w Pekinie.

Wielki Mur

5 dzień: PEKIN – DATONG
Przejazd nowootwartą koleją dużych prędkości do Datong (UNESCO), będącego spektakularnym skupiskiem tysięcy figur Buddy. Kolacja i nocleg w Datong.

6 dzień: DATONG – XI’AN
Zwiedzanie słynnego Wiszącego Klasztoru. Przejazd do Xi’an – stolicy 13 chińskich dynastii (UNESCO). Wieczorny spacer po słynnej Dzielnicy Muzułmańskiej. Kolacja i nocleg w Xi’an.

7 dzień: XI’AN – SUZHOU 
Wycieczka do położonego na obrzeżach Xi’an drugiego najsłynniejszego po Wielkim Murze zabytku dawnych Chin – Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO). Powrót do miasta i zwiedzanie Muzeum Prowincji Shaanxi – jednego z najbogatszych w zbiory muzeów Chin. Przejazd nocnym pociągiem do Suzhou. Podróż odbywa się w dobrych warunkach, zaś system organizacji chińskich kolei i nocna podróż są atrakcją samą w sobie.

Szanghaj

8 dzień: SUZHOU
Zwiedzanie jednego ze słynnych ogródów Suzhou (UNESCO), wizyta w fabryce jedwabiu. Kolacja i nocleg w Suzhou.

9 dzień: SUZHOU – ŻÓŁTE GÓRY
Około 4-godzinny przejazd w rejon Żółtych Gór. W tym rejonie nie tylko same góry zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Natury UNESCO, ale i kilka położonych w pobliżu miejscowości, w tym odwiedzane przez nas Hongcun znalazło się na tej liście, jako wyodrębnione wpisy. Zwiedzanie niezwykłej wioski Hongcun (UNESCO). Kolacja i nocleg w rejonie Żółtych Gór.

10 dzień: ŻÓŁTE GÓRY – SZANGHAJ
Przejazd kolejką linową do środka masywu Żółtych Gór (UNESCO). Kilkugodzinny pobyt w górach. Chęć zobaczenia wielu miejsc wymagać będzie chęci do spaceru, ale schody i równe alejki zapewniają względny komfort, zaś nawet osoby, które zdecydują się nie towarzyszyć nam w pełnym spacerze doświadczą zapierającego dech w piersiach unikalnego piękna Żółtych Gór. Zjazd kolejką i przejazd do Szanghaju. Kolacja i nocleg w Szanghaju (uwaga, to będzie długi i pełen atrakcji dzień).

Żółte Góry

11 dzień: SZANGHAJ

Zwiedzanie Szanghaju. Spektakularne miasto w swojej krótkiej historii stało się zarówno miejscem początku chińskiego przemysłu i kapitalizmu, jak również chińską kolebką idei komunistycznej. To „chińskie okno na świat” może fascynować zarówno lasem wieżowców dzielnicy Pudong, jak również późno dziewiętnastowieczną dzielnicą Bund. Kolacja i spacer po słynnym Bundzie, okazja do podziwiania iluminacji dzielnicy wieżowców Pudong.

12 dzień: SZANGHAJ
Dalsze zwiedzanie Szanghaju. Tego dnia wjedziemy na wieżę widokową „Perła Orientu”, ,pospacerujemy po tzw. „starym mieście” Yuyuan, gdzie znajdzie się czas na ostatnie zakupy pamiątek. Przejazd szybkim pociągiem do Pekinu. Kolacja i nocleg w Pekinie.

13 dzień: PEKIN – WARSZAWA
Transfer na lotnisko w Pekinie i bezpośredni przelot LOT do Warszawy, przylot do Polski o godz. 12:20.

chiny xian armia terakotowa wycieczka

Muzeum Terakotowej Armii

Terminy:
19.04.2020 – 01.05.2020
– Z powodu koronawirusa wycieczka w tym terminie została anulowana.

W kwietniu polecamy wycieczkę do Iranu – ostatnie 4 wolne miejsca!
Zobacz też propozycje na długi weekend majowy.

Cena: 7 990,00 PLN

Cena zawiera:
– przelot na trasie Warszawa-Pekin-Warszawa (bezpośrednie połączenie LOT),
– transfery i przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem, przejazdy szybkimi pociągami w Chinach,
– zakwaterowanie w pokojach 2-os. z łazienką w hotelach 4*,
– posiłki wg programu (śniadania i obiadokolacje) wraz z jedną szklanką napoju bezalkoholowego gratis,
– opiekę polskiego pilota wycieczek – sinologa (Piotr Karpiński) podczas realizacji programu w Chinach oraz lokalnych przewodników,
– ubezpieczenie KL, NW i bagażu,
– składka na TFG.

Cena nie obejmuje:
– opłaty wizowej w kwocie 445 PLN uiszczanej w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie*,
– napiwków dla lokalnych przewodników (65 USD, płatne na miejscu),
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (260 USD/osoba),
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-os. 290 USD.

* WIZA. Należy osobiście stawić się w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie przy ul. Siennej 39, w celu obowiązkowego złożenia odcisków palców. Wniosek wizowy wypełniany jest drogą elektroniczną. Będziemy wspierać Państwa zarówno w wypełnieniu formularza, jak i przy dopełnieniu pozostałych wymogów formalnych.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 3 wolne, sąsiadujące ze sobą strony.

Grupa będzie nieznacznie większa, niż nasze standardowe grupy, skalkulowana została na ok. 20 osób.

Piotr Karpiński – sinolog, tłumacz języka chińskiego, wykładowca akademicki, pilot wycieczek. Twórca portalu Twoje Chiny, autor programów wycieczek po Chinach. Artykuły Piotra Karpińskiego Chiny zawsze niezwykłe oraz Xi’an – stolica 13 dynastii.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Trasa ta, to 13 dni podróży, 10 obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, 11 pełnych dni pobytu w Chinach, podczas których odwiedzimy 3 najsłynniejsze miasta Chin, ale również mniejsze miejscowości oraz niezwykły masyw górski. Program bogaty w treści i konteksty, choć celowo ułożyliśmy go tak, aby dać uczestnikom szansę na nieco spokojniejsze, niż bywa zazwyczaj poznawanie Chinzwłaszcza Pekinu i Xi’an. Układ posiłków i  przejazdów ma na celu najlepsze zagospodarowanie czasu, aby ta podróż była przede wszystkim przyjemnością z obcowania z niezwykłą cywilizacją. Celem programu nie było bicie jakichkolwiek rekordów, lecz pokazanie Państwu bogactwa chińskiej kultury i natury. Bardzo się cieszę na ten program i wspólną podróż przez Chiny. Bardzo się cieszę na ten program i wspólną podróż przez Chiny.

– Piotr Karpiński

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę