fbpx

Esencja Chin

Autorska wycieczka sinologa Piotra Karpińskiego. Program obejmuje osiem obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO.  Mocne spotkanie z Państwem Środka. Pragniemy pokazać Chiny wielkomiejskie i te prowincjonalne, fascynujące swą dynamiką i siłą, ale również urzekające lokalnością.

Jedna z opinii: Byliśmy z Piotrem Karpińskim na takiej wycieczce 1,5 roku temu. Super program, super organizacja, super grupa, super Piotr! Maryla Ćwiklińska. Więcej opinii o naszym biurze.

1 dzień: WARSZAWA – PEKIN
Wylot PLL LOT z lotniska Fryderyka Chopina w Warszawie do Pekinu (godz. 16:35).

Pekin

2 dzień: PEKIN
Przylot do Pekinu w godzinach porannych. Wizyta w Świątyni Nieba (obiekt światowego dziedzictwa kultury UNESCO) oraz spacer po dzielnicy będącej sercem dawnego Pekinu – hutongach. Kolacja powitalna z kaczką po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

3 dzień: PEKIN
Wizyta w centrum chińskiego świata – na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju oraz zwiedzanie Pałacu Cesarskiego (tzw. Zakazanego Miasta, UNESCO). Wejście na usypane zgodnie z zasadami feng shui wzgórze Jingshan, to szansa na podziwianie Zakazanego Miasta w pełnej krasie oraz poznanie skali Pekinu. Lunch. Wizyta w świątyni lamaistycznej Yonghegong – najważniejszej poza Tybetem świątyni buddyzmu tybetańskiego. Nocleg w Pekinie.

4 dzień: PEKIN
Zwiedzanie słynnego Pałacu Letniego (UNESCO) – rezydencji cesarzowej Cixi oraz jednego z najbardziej spektakularnych odcinków Wielkiego Muru – Badaling (UNESCO). Kolacja i nocleg w Pekanie.

Wielki Mur

5 dzień: PEKIN – DATONG
Przejazd do Datong (UNESCO), będącego spektakularnym skupiskiem tysięcy figur Buddy. Po drodze zobaczymy okolicę, w której już za trzy lata odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie Pekin 2022. Kolacja i nocleg w Datong.

6 dzień: DATONG – PINGYAO
Przejazd do Pingyao. Po drodze zwiedzanie słynnego Wiszącego Klasztoru. Stare Miasto w Pingyao (UNESCO) uchodzi za najlepiej zachowane autentyczne stare miasto w Chinach. Wciąż sprawia wrażenie miejsca, które nie uległo zupełnej komercjalizacji. Nocleg w Pingyao.

7 dzień: PINGYAO – XI’AN 
Przejazd szybką koleją do Xi’an, miasta, które przez ponad tysiąc lat było stolicą Chin. Zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi (UNESCO) oraz wieczorny spacer po słynnej Dzielnicy Muzułmańskiej. Kolacja i nocleg w Xi’an.

8 dzień: XI’AN – SUZHOU 
Wycieczka do położonego na obrzeżach Xi’an drugiego najsłynniejszego po Wielkim Murze zabytku dawnych Chin – Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO). Powrót do miasta i zwiedzanie Muzeum Prowincji Shaanxi – jednego z najbogatszych w zbiory muzeów Chin. Przejazd nocnym pociągiem do Suzhou. Podróż odbywa się w dobrych warunkach, zaś system organizacji chińskich kolei i nocna podróż są atrakcją samą w sobie.

Szanghaj

9 dzień: SUZHOU – ZHOUZHUANG – SZANGHAJ
Przyjazd do Suzhou, a następnie przejazd do Zhouzhuang – „chińskiej Wenecji”, najsłynniejszej z kilku wielowiekowych miejscowości zbudowanych nad gęstą siecią kanałów. Zhouzhuang, to jedna z niewielu na świecie miejscowości, do których wjazd jest biletowany. Przejazd do pobliskiego Szanghaju. Udział w niesamowitym wieczornym show akrobatycznym, z których słynie miasto oraz spacer po słynnym Bundzie. Kolacja i nocleg w Szanghaj

10 dzień: SZANGHAJ
Zwiedzanie Szanghaju. Spektakularne miasto w swojej krótkiej historii stało się zarówno miejscem początku chińskiego przemysłu i kapitalizmu, jak również chińską kolebką idei komunistycznej. To „chińskie okno na świat” może fascynować zarówno lasem wieżowców dzielnicy Pudong, jak również późno dziewiętnastowieczną dzielnicą Bund. Tego dnia wjedziemy na wieżę widokową „Perła Orientu” oraz pospacerujemy po tzw. „starym mieście” Yuyuan, gdzie znajdzie się czas na ostatnie zakupy pamiątek. Przejazd superszybką koleją do Pekinu. Kolacja i nocleg w Pekinie.

11 dzień: PEKIN – WARSZAWA
Wylot do Warszawy, przylot do Polski we wczesnych godzinach popołudniowych.

chiny xian armia terakotowa wycieczka

Muzeum Terakotowej Armii

Terminy:
23.06.2019 – 03.07.2019 – Brak wolnych miejsc!

Cena: 8 150 PLN

Cena zawiera:
– przelot na trasie Warszawa-Pekin-Warszawa (bezpośrednie połączenie LOT),
– transfery i przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem, przejazdy szybkimi pociągami w Chinach,
– zakwaterowanie w pokojach 2-os. z łazienką w hotelach 4*,
– posiłki wg programu wraz z jedną szklanką napoju bezalkoholowego gratis,
– opiekę polskiego pilota wycieczek – sinologa (Piotr Karpiński) podczas realizacji programu w Chinach oraz lokalnych przewodników,
– ubezpieczenie KL, NW i bagażu,
– składka na TFG,
– wizę chińską wraz z opłatą Chińskiego Centrum Wizowego*.

Cena nie obejmuje:
– napiwków dla lokalnych przewodników (55 USD, płatne na miejscu),
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (235 USD/osoba),
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-os. 260 USD.

* WIZA. W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do naszego biura następujące dokumenty:

1. Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron)
2. Wypełniony wniosek wizowy (dostępny w naszym biurze). Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie.
3. Jedno zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu).

Grupa będzie nieznacznie większa, niż nasze standardowe grupy, skalkulowana została na ok. 20 osób.

Piotr Karpiński – sinolog, tłumacz języka chińskiego, wykładowca akademicki, pilot wycieczek. Twórca portalu Twoje Chiny, autor programów wycieczek po Chinach. Artykuły Piotra Karpińskiego Chiny zawsze niezwykłe oraz Xi’an – stolica 13 dynastii.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Trasa ta, to 11 dni w podróży, 8 obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Program intensywny w treści, choć celowo układ posiłków i przejazdów ma na celu najlepsze zagospodarowanie czasu, aby ta podróż była przede wszystkim przyjemnością z obcowania z niezwykłą cywilizacją. W Pekinie dajemy sobie czas na odpoczynek po podróży, którą odbywamy komfortowo dzięki bezpośredniemu połączeniu PLL LOT. Trasa bez przelotów na terenie Chin, po Państwie Środka przemieszczamy się niezawodnymi pociągami. Celem programu nie było bicie jakichkolwiek rekordów, lecz pokazanie Państwu bogactwa chińskiej kultury i historii. Smaczkiem trasy są niezwykle rzadko odwiedzane przez Europejczyków Datong i Pingyao. Bardzo się cieszę na ten program i wspólną podróż przez Chiny.

– Piotr Karpiński


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter