fbpx

Esencja Chin

Autorska wycieczka sinologa Piotra Karpińskiego. Program obejmuje kilkanaście obiektów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Mocne spotkanie z Państwem Środka. Atrakcyjny termin – kwiecień 2019 r.

Ta trasa, to 10 pełnych dni pobytu w Chinach, podczas których odwiedzimy 5 miast i 3 słynne mniejsze miejscowości oraz 1 masyw górski. Program intensywny w treści, choć celowo układ posiłków i  przejazdów ma na celu najlepsze zagospodarowanie czasu, aby ta podróż była przede wszystkim przyjemnością z obcowania z niezwykłą cywilizacją. Celem programu nie było bicie jakichkolwiek rekordów, lecz pokazanie Państwu bogactwa chińskiej kultury i natury.

Jedna z opinii: Byliśmy z Piotrem Karpińskim na takiej wycieczce 1,5 roku temu. Super program, super organizacja, super grupa, super Piotr! Maryla Ćwiklińska. Więcej opinii o naszym biurze.

1 dzień: WARSZAWA – PEKIN
Wylot z lotniska Fryderyka Chopina do Pekinu z przesiadką w europejskim porcie lotniczym.

Pekin

2 dzień: PEKIN
Przylot do Pekinu w godzinach porannych. Wizyta w Świątyni Nieba (obiekt światowego dziedzictwa kultury UNESCO) oraz spacer po dzielnicy będącej sercem dawnego Pekinu – hutongach. Kolacja powitalna z kaczką po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

3 dzień: PEKIN
Wizyta w centrum chińskiego świata – na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju oraz zwiedzanie Pałacu Cesarskiego (tzw. Zakazanego Miasta, UNESCO). Wejście na usypane zgodnie z zasadami feng shui wzgórze Jingshan, to szansa na podziwianie Zakazanego Miasta w pełnej krasie oraz poznanie skali Pekinu. Lunch. Wizyta w świątyni lamaistycznej Yonghegong – najważniejszej poza Tybetem świątyni buddyzmu tybetańskiego. Nocleg w Pekinie.

4 dzień: PEKIN
Zwiedzanie słynnego Pałacu Letniego (UNESCO) oraz jednego z najbardziej spektakularnych odcinków Wielkiego Muru – Badaling (UNESCO). Kolacja i nocleg w Pekanie.

Wielki Mur

5 dzień: PEKIN – LUOYANG – XI’AN 
Przejazd szybką koleją do Luoyang, gdzie znajdują się wyryte w nadrzecznym klifie słynne groty Longmen (UNESCO), będące spektakularnym skupiskiem ponad 10 tysięcy figur Buddy. Półtoragodzinny przejazd szybką koleją do Xi’an, miasta, które przez ponad tysiąc lat było stolicą Chin. Wieczorny spacer po mieście, w tym słynnej Dzielnicy Muzułmańskiej. Kolacja i nocleg w Xi’an.

6 dzień: XI’AN
Wycieczka do położonego na obrzeżach Xi’an drugiego najsłynniejszego po Wielkim Murze zabytku dawnych Chin – Muzeum Armii Terakotowej (UNESCO). Powrót do Xi’an. Zwiedzanie Muzeum Prowincji Shaanxi oraz Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi (UNESCO). Kolacja i nocleg w Xi’an.

7 dzień: XI’AN – TUNXI (ŻÓŁTE GÓRY)
Przelot do Tunxi położonego u stóp Gór Żółtych. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg Tunxi.

Szanghaj

8 dzień: ŻÓŁTE GÓRY
Wjazd kolejką linową do serca niezwykłych Gór Żółtych. Widok zatopionych w chmurach ostrych szczytów gór i porastających ich zbocza sosen uważany jest za jeden z najsłynniejszych spośród chińskich krajobrazów. W tym rejonie nie tylko same góry zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Natury UNESCO, ale i kilka położonych w pobliżu miejscowości znalazło się na tej liście. Kolacja i nocleg w Żółtych Górach.

9 dzień: SUZHOU
Zwiedzanie niezwykłej wioski Hongcun (UNESCO), przejazd w kierunku miasta jedwabiu i ogrodów – Suzhou, po drodze postój w pięknie położonym nad kanałami Wuzhen. Kolacja i nocleg w Suzhou.

Żółte Góry

1o dzień: SUZHOU – ZHOUZHUANG – SZANGHAJ 
Zwiedzanie jednego ze słynnych ogródów Suzhou (UNESCO), wizyta w fabryce jedwabiu. Przejazd do Zhouzhuang – „chińskiej Wenecji”, najsłynniejszej z kilku wielowiekowych miejscowości zbudowanych nad gęstą siecią kanałów. Zhouzhuang to jedna z niewielu miejscowości na świecie, do których wjazd jest biletowany. Przejazd do pobliskiego Szanghaju. Zachęcamy do udziału w niesamowitym wieczornym show akrobatycznym, z których słynie Szanghaj. Kolacja i nocleg w Szanghaju.

11 dzień: SZANGHAJ
Całodzienne zwiedzanie Szanghaju. Spektakularne miasto w swojej krótkiej historii stało się zarówno miejscem początku chińskiego przemysłu i kapitalizmu, jak również chińską kolebką idei komunistycznej. To „chińskie okno na świat” może fascynować zarówno lasem wieżowców dzielnicy Pudong, jak również późno dziewiętnastowieczną dzielnicą Bund. Tego dnia wjedziemy na wieżę widokową „Perła Orientu”, pospacerujemy po tzw. „starym mieście” Yuyuan, gdzie znajdzie się czas na ostatnie zakupy pamiątek. Kolacja i spacer po słynnym Bundzie, okazja na podziwianie iluminacji dzielnicy wieżowców Pudong. Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

12 dzień: SZANGHAJ – WARSZAWA
Przylot do Warszawy w godzinach przedpołudniowych.

chiny xian armia terakotowa wycieczka

Muzeum Terakotowej Armii

Terminy:
03.04.2019 – 14.04.2019 – Są wolne miejsca. Zapraszamy!

Kwiecień w Chinach to czas pięknej wiosny, bardzo dobra pora na zwiedzanie. Unikamy też największego tłoku, który jest tam w czasie weekendu majowego.

Cena: 8 450 PLN

Cena zawiera:
– przelot na trasie Warszawa-Pekin, Szanghaj-Warszawa (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych),
– transfery i przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem, przejazdy szybkimi pociągami w Chinach,
– zakwaterowanie w pokojach 2-os. z łazienką w hotelach 3* i 4*,
– posiłki wg programu wraz z jedną szklanką napoju bezalkoholowego gratis,
– opiekę polskiego pilota wycieczek – sinologa podczas realizacji programu w Chinach oraz lokalnych przewodników,
– ubezpieczenie KL, NW i bagażu,
– składka na TFG,
– wizę chińską*.

Cena nie obejmuje:
– napiwków dla lokalnych przewodników (60 USD, płatne na miejscu),
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (270 USD/osoba),
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-os. 330 USD.

* WIZA. W celu uzyskania wizy chińskiej należy najpóźniej na 40 dni przed terminem rozpoczęcia wycieczki wysłać do naszego biura następujące dokumenty:

1. Paszport (musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy i musi posiadać co najmniej 6 wolnych, sąsiadujących ze sobą stron)
2. Wypełniony wniosek wizowy (dostępny w naszym biurze). Podpis na wniosku musi być identyczny z podpisem w paszporcie.
3. Jedno zdjęcie 3,5 cm x 4,5 cm (kolorowe, aktualne, zrobione przodem do obiektywu).

Grupa będzie nieznacznie większa, niż nasze standardowe grupy, skalkulowana została na ok. 20 osób.

Piotr Karpiński – sinolog, tłumacz języka chińskiego, wykładowca akademicki, pilot wycieczek. Twórca portalu Twoje Chiny, autor programów wycieczek po Chinach. Artykuły Piotra Karpińskiego Chiny zawsze niezwykłe oraz Xi’an – stolica 13 dynastii.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter