fbpx

Peru – Boliwia

Wspaniała wyprawa. Jednym z ważnych atutów wycieczki będzie zwiedzanie Machu Picchu o wschodzie słońca! Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób). Jest to oferta dla koneserów ambitnych podróży.


1 dzień: WARSZAWA – LIMA

Spotkanie na lotnisko Chopina w Warszawie. Przelot do Limy (przez jeden z europejskich portów lotniczych). Transfer do hotelu i nocleg.

Peru, Machu Picchu

Peru, Machu Picchu

2 dzień: LIMA – PARACAS – NAZCA

Wcześnie rano wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na Wyspy Ballestas, gdzie zobaczymy kolonie lwów morskich i egzotycznych ptaków, m.in. kormorany, głuptaki, pingwiny, pelikany. Przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej, z której można podziwiać sławne linie Nazca (figury ręki i drzewa). Kolacja i nocleg.

3 dzień: NAZCA –  AREQUIPA

Śniadanie. Osoby zainteresowane mogą wykupić fakultatywny przelot awionetką nad płaskowyżem  (tajemnicze linie Nazca najlepiej widać z lotu ptaka), ok. 125 USD, lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych. Obiad. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. Po drodze postoje na zdjęcia w najbardziej widokowych miejscach.

4 dzień: AREQUIPA

Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Peru – Arequipa.  Udamy się na punkt widokowy Carmen Alto. Zobaczymy klasztor Świętej Katarzyny, który po 400 latach zamknięcia został udostępniony dla zwiedzających. Program obejmuje również wizytę na Plaza de Armas, jednym z najładniejszych rynków Peru. Po obiedzie czas wolny na spacer po mieście.

Peru, Maras

Peru, Maras

5 dzień: AREQUIPA – COLCA – CHIVAY

Po śniadaniu ruszamy w podróż do kanionu Colca, jednego z najgłębszych na Ziemi. 185 kilometrowa trasa obfituje w malownicze widoki oraz stada pasących się lam i wikunii. Przyjazd do Chivay. Obiad. Dla chętnych przejazd do gorących źródeł La Calera (kąpiel w basenach z naturalnie gorącą wodą).

6 dzień: CHIVAY – PUNO

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do punktu widokowego Krzyż Kondora, skąd rozciąga się najlepszy widok na kanion Colca. Miejsce to jest także punktem obserwacji szybujących kondorów. Przejazd do Puno, miasta leżącego na brzegu legendarnego Jeziora Titicaca. Po drodze posiłek (lunch box) oraz postoje na punktach widokowych. Zakwaterowanie i kolacja w Puno.

7 dzień: PUNO – LA PAZ

Przejazd do La Paz. Po drodze wizyta w Chucuito (świątynia płodności) i Pomata (kościół Dominikanów z oknami z przezroczystego alabastru). Piesze przejście granicy peruwiańsko-boliwijskiej w Desaguadero. Po stronie boliwijskiej zwiedzimy jedną z najważniejszych stref archeologicznych kraju – Tiahuanaco. Obiad i i kontynuacja drogi do La Paz.

8 dzień: LA PAZ

Zwiedzanie La Paz. W programie m.in. oferująca nieziemskie krajobrazy Dolina Księżycowa, nowoczesne centrum, Plac Murillo, Targ Czarowników (z magicznymi rekwizytami) oraz punkt widokowy Quili Quili. Po południu czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg.

Boliwia, La Paz

Boliwia, La Paz

9 dzień: LA PAZ – COPACABANA – PUNO

Przejazd z La Paz do Puno przez Copacabana, miasteczko położone nad jeziorem Titicaca. Zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego będącego głównym celem pielgrzymek w Boliwii. Przyjazd do Puno. Wycieczka na zamieszkałe przez Indian pływające wyspy Uros. Spacer po jednej z wysp i zapoznanie się z tradycyjnym życiem jej mieszkańców. Powrót do Puno na kolację.

10 dzień: PUNO – CUZCO

Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie cmentarzyska w Sillustani. Krótki postój na widokowej przełęczy La Raya. Obiad. Zwiedzanie świątyni boga Wiracocha w Raqchi oraz pięknego kościoła kolonialnego w Andahuaylillas, zwanego Kaplicą Sykstyńską Ameryki Południowej. Nocleg w Cuzco.

11 dzień: CUZCO

Przejazd na tereny zabytkowych budowli inkaskich w okolicy Cuzco: Puca-Pucara, Tambomachay, Quenqo oraz fortecy Sacsahuáman, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cuzco. Zwiedzanie centrum miasta, dawnej stolicy potężnego imperium Inków.  Czas wolny na zakupy i samodzielne odkrywanie zakamarków miasta. Wieczorem kolacja połączona z występem zespołu folklorystycznego.

Peru, Moray

Peru, Moray

12 dzień: CUZCO – AGUAS CALIENTES

Wycieczka do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie Chinchero, gdzie znajduje się wyjątkowej urody kościół. Następnie tarasów w Moray, nazywanych „genetycznym laboratorium Inków” oraz fotogenicznych solanek w Maras, gdzie od wieków nieprzerwanie kontynuowana jest produkcja soli. Przejazd doliną Urubamby do Ollantaytambo, jednej z najlepiej zachowanych osad Inków. Zwiedzanie ruin wspaniałej, choć nigdy nie ukończonej „Świątyni Słońca”. Obiad. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, położonego w pobliżu Machu Picchu. Nocleg.

13 dzień; MACHU PICCHU – CUSCO

Zwiedzanie Machu Picchu, jednego z siedmiu nowych cudów świata. Wycieczkę do zaginionego miasta Inków zaczniemy bardzo wcześnie rano, aby móc je podziwiać o wschodzie słońca. Oprócz zwiedzania z przewodnikiem, będzie również czas na kontemplację i samodzielny spacer po najwspanialszym kompleksie archeologicznym całego kontynentu. Powrót do Aguas Calientes na obiad. Przejazd do Cusco.

14 dzień: CUSCO – LIMA

Rano przelot do Limy. Zwiedzanie najstarszej, kolonialnej części stolicy Peru. Na początek Plaza Mayor, przy której znajduje się Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi i katedra, gdzie zobaczymy grobowiec sławnego konkwistadora Francisco Pizarro. Po obiedzie podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, w dużej części pochodzących ze splądrowanych grobowców.

15 dzień: LIMA

Do południa czas wolny na ostatnie zakupy czy spacer nad Pacyfikiem. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

16 dzień: WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

Termin: 03.04.2019 – 18.04.2019.
Cena:  8 900 PLN + 1 350 USD.

Wielkość grupy: maksymalnie 16 osób!

 

Cena obejmuje:

– przeloty międzynarodowe (przez jeden z europejskich portów lotniczych);

– przelot wewnętrzny Cusco-Lima (z opłatą lotniskową);

– pociąg typu Expeditions Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo

– zakwaterowanie w hotelach 3* na bazie pokojów dwuosobowych;

– przejazdy autobusami prywatnymi dla grupy;

– śniadania i obiady (9) lub kolacje (5). Szóstego dnia dodatkowo lunch box;

–  opiekę pilota na całej trasie oraz przewodników lokalnych;

– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż).

Cena nie obejmuje:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 220 USD);

– zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych (50 USD/osoba);

– wydatków natury osobistej: napoje do posiłków, alkohole, rozmowy telefoniczne.

O trasie wycieczki:

Peru jest zdecydowanie najpopularniejszym krajem Ameryki Południowej wśród polskich turystów. Nie dziwi to, bo nic nie pobudza wyobraźni bardziej, niż zaginione, owiane tajemnicami Machu Picchu. Kiedy hiszpańscy konkwistadorzy podbijali w XV wieku potężne imperium Inków, miasto było już opuszczone i zapomniane. Dżungla szybko wróciła na wydarte siłą tereny i po kilku wiekach nikt już nawet nie pamiętał, jaką nosiło nazwę. Ruiny były znane miejscowym farmerom i odwiedzane przed ich odkryciem w 1911 roku. Ale dopiero dzięki wizycie amerykańskiego naukowca świat dowiedział się o istnieniu ruin wspaniałego miasta. Co prawda Hiram Bingham szukał Vilcabamby, ostatniej stolicy królestwa Inków, ale znalazł coś, co dziś jest wizytówką nie tylko Peru, ale całej Ameryki Południowej. Uznane za jeden z siedmiu nowych cudów świata, przyciąga rzesze turystów z całego świata. Dlatego nie ma szans na to, że Machu Picchu będziemy zwiedzać w samotności. Chcemy jednak zrobić wszystko, żeby oglądać to miejsce o możliwie najlepszej porze. Dlatego w przeciwieństwie do większości biur podróży będziemy podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Machu Picchu o wschodzie słońca. To jest ten moment, który na zawsze zostaje w pamięci i dla którego warto się wysilić. Bo nie chodzi mi o to, żeby Machu Picchu ZOBACZYĆ. Chodzi o to, żeby je PRZEŻYĆ. Na tej wycieczce każdy uczestnik będzie miał czas, żeby spokojnie i bez pośpiechu podziwiać najwspanialsze dzieło Inków. Zapraszamy!

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę