fbpx

Białoruś na bis: Mińsk, Witebsk, Orsza…

Wycieczka na Białoruś. Za pierwszy razem trzeba zobaczyć Grodno, Nowogródek, Świteź, Zaosie, Mir i Nieśwież (zobacz program). A jadąc drugi raz? No właśnie, warto pojechać aż za Mińsk: do Witebska i Orszy. Tam również jest kawałek polskiej historii. A poza tym, oczywiście Marc Chagall, czyli Mark Zacharowicz Szagal (Мойша Захарович Шагалов). Zapraszamy!

Zobacz opinie o naszych wycieczkach.

1 dzień: BIAŁYSTOK – MIŃSK
O godzinie 06:00 wyjazd z Białegostoku i przejazd na granicę z Białorusią. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Mińska około godziny 16:00. Zakwaterowanie w hotelu Belarus – hotel ten jest wizytówką białoruskiej turystyki, świetnie położony w centrum miasta, z rewelacyjnym widokiem na Mińsk. Zwiedzanie mińskiej starówki, w programie m.in. Górne Miasto z ratuszem i Soborem św. Ducha, kościół Najświętszej Marii Panny, rynek, spacer najstarszą w mieście ulicą Niemiha oraz malowniczymi uliczkami, przy których znajdują się przytulne kawiarnie, domy rzemiosła i galerie artystyczne. Kolacja i nocleg.

Widok na Mińsk z hotelu Bielarus

2 dzień: MIŃSK – WITEBSK

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Witebska, w którym rozkoszować się będziemy wspaniałą architekturą miasta z tysiącletnią historią, łączącą cechy zachodniej i wschodniej kultury. W programie m.in. dom Marca Chagalla, w którym artysta spędził dzieciństwo i młodość – zanurzyć się tu możemy w atmosferę przełomu XIX i XX wieku, próbując zrozumieć źródło natchnienia artysty.

Po zakwaterowaniu w hotelu czas na obiad w tradycyjnej restauracji Lamous.

Następnie przejazd do Zdrawniewa – dworu malarza Ilji Riepina, przedstawiciela realizmu, cenionego za mistrzowskie wyczucie barwy i światła. Na pewno kojarzymy takie jego dzieła, jak: „Burłacy na Wołdze”, „Kozacy piszą list do tureckiego sułtana” czy „Car Iwan Groźny i jego syn”.  Zwiedzanie muzeum. Będziemy mieli tu także czas na spróbowanie miejscowej herbaty z ziołami oraz na degustację słynnych białoruskich słodyczy.

Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Miasto Marca Chagalla

3 dzień: WITEBSK – ORSZA – MOHYLEW – MIŃSK
Śniadanie i wyjazd do Orszy. Zwiedzanie zabytkowego miasta nad Dnieprem, gdzie w opowieściach przewodnika przeplatać się będą historyczne bitwy, dziedzictwo architektoniczne i kulturowe oraz biografie sławnych ludzi. W programie także wizyta w największej w Europie fabryce lnu Orsha Flax Factory (Białoruś znana jest z dobrych i niedrogich lnianych wyrobów).

Następnie przejazd do Mohylewa i zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. ratusz z 1679 roku, Teatr Dramatyczny, Pałac Jerzego Konisskiego, katedrę Trójcy Świętej, plac Gwiazd, ulicę Leninskaja (dawniej Vetrianaya) ze wspaniałymi budynkami z XVIII-XIX wieku, kościół Farny św. Kazimierza. Następnie odwiedzimy skansen „Białoruska wieś etnograficzna z XIX wieku”, gdzie nie tylko zobaczymy ale także będziemy mogli spróbować produkty białoruskich mistrzów. Po obiedzie w restauracji Korczma powrót do Mińska.

Zakwaterowanie w hotelu w Mińsku. Nocleg.

Muzeum Ilji Riepina

4 dzień: MIŃSK – BIAŁYSTOK

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Białegostoku. Po drodze odwiedzimy monaster Zaśnięcia Matki Bożej w Żyrowicach – jednego z najważniejszych obiektów Prawosławia na Białorusi. Następnie przejazd do Mereczowszczyzny – rodzinnej miejscowości Tadeusza Kościuszki – wizyta w odrestaurowanym dworze Kościuszków.

Przejazd na granicę, gdzie będziemy mieli okazję zrobić zakupy w sklepie wolnocłowym. Powrót do Białegostoku w godzinach wieczornych.

Piękna architektura wschodniej Białorusi

CENA: 1050  zł/osoba.

TERMINY:
23.08.2018 – 26.08.2018 – Są wolne miejsca. Zapraszamy!

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– Transport autokarem na całej trasie zwiedzania;
– Zakwaterowanie w hotelach w Mińsku i Witebsku, pokoje 2-osobowe z łazienkami;
– Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;
–  Wyżywienie: śniadania i obiady lub kolacje – zgodnie z programem;
– Opiekę pilota-przewodnika;
– Ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:
– Kosztów wizy białoruskiej oraz pośrednictwa wizowego: 100 zł/osoba;
– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Kontakt dla osób zainteresowanych tą wycieczką: [email protected], tel. 85 742 90 16 lub 602 584 587.

Informacja o wizach. W celu uzyskania wizy na Białoruś należy przesłać do naszego biura niezbędne dokumenty najpóźniej na miesiąc przed wyjazdem na wycieczkę. Wymagane dokumenty: wniosek wizowy wypełniony na komputerze, paszport ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu oraz jedna fotografia paszportowa. Pomagamy w wypełnieniu wniosku wizowego.

Wycieczka została skalkulowana na grupę minimum 30 osób.

Tu można posłuchać, jak Krzysztof Matys w Polskim Radiu opowiada o Białorusi: audycja „Ucho na świat”.

Osobom przyjeżdżającym na tę wycieczkę z dalszych regionów Polski polecamy przy okazji zwiedzenie choćby części Podlasia, miejsc położonych najbliżej Białegostoku: Szlak Tatarski z Supraślem i Kruszynianami, Tykocin czy Krainę Otwartych Okiennic. Więcej o tym tu: Turystyczna Polska Wschodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę