fbpx

Zima w Gruzji

Narty, skutery śnieżne i piękne góry. A do tego trochę zwiedzania, wino i wyśmienita kuchnia… Oryginalny pomysł na zimowy wypoczynek. Organizujemy wyjazdy na narty do Gruzji do trzech najbardziej popularnych zimowych kurortów: Gudauri,  Bakuriani i Mestia.

Wszystkie mają nowoczesną bazę hotelową, gwarantowany śnieg i dobrej jakości infrastrukturę (trasy, wyciągi). W Gudari uprawiać można free-ride i heliskiing. Specjalnością Bakuriani są wyprawy na skuterach śnieżnych. Mestia to stolica Swanetii, jednego z najpiękniejszych górskich regionów na świecie. Więcej informacji na ten temat w artykule Narty w Gruzji.

Bakuriani Gruzja

Na narty do Gruzji

 

Najbardziej popularne jest Gudauri. Tu też znajdziemy najlepsze warunki dla narciarzy. Nowoczesny kurort położony w odległości 120 km od Tbilisi. Miejscowość leży na wysokości 2 tys. m n.p.m. Ze względu na taką wysokość kurort ma dobre warunki narciarskie od grudnia do końca kwietnia.

Całkowita długość tras zjazdowych to ponad 57 km, a średnia pokrywa śnieżna — 2,5 m. Najniższy punkt trasy narciarskiej leży na wysokości 2050 m, najwyższy aż 3250 m n.p.m.

Tu znajduje się program i ceny wyjazdu na narty do Gudauri: Narty w Gruzji. Gudauri. Oferta.

Bakuriani. Kurort położony 190 km od Tbilisi na wysokości 1700 m n.p.m.  16 stoków o różnych stopniach trudności. Sezon narciarski trwa od listopada do marca. Średnia pokrywa śnieżna — 0,6 m. Najdłuższa trasa liczy 5 km długości. Najwyższy punkt: 2850 m n.p.m.

Panorama Gudauri z widokiem na hotel Marco Polo

Bakuriani cieszyło się sporą sławą w czasach ZSRR. Było wtedy jednym z głównych ośrodków sportów zimowych. Dziś próbuje wrócić do dawnej świetności. Uprawia się tu również narciarstwo biegowe. Popularne są także wycieczki na skuterach śnieżnych.

 

Organizujemy wyjazdy narciarskie do Gruzji na zamówienie grup i turystów indywidualnych. Wycieczkę wzbogacić można o zwiedzanie, przynajmniej stołecznego Tbilisi, połączone z degustacją wina i wyśmienitej gruzińskiej kuchni. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Zobacz też: Narty w Iranie.

 

Przykładowy program łączący zwiedzanie Gruzji z atrakcjami zimowego wypoczynku:

1 dzień: WARSZAWA – TBILISI
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień: TBILISI – KACHETIA
Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki: katedra Alawerdi (XI w.), pałac Cinandali – muzeum Aleksandra Czawczawadze, poety i pisarza oraz jednego z twórców nowoczesnych metod produkcji gruzińskiego wina. Będziecie mieli Państwo możliwość spróbowania swoich sił w tworzeniu czurczheli – gruzińskich słodyczy z orzechów włoskich i soku winogronowego, wypieku chleba oraz przyrządzania szaszłyków. Zobaczycie też proces destylacji tradycyjnej gruzińskiej okowity (czacza) – degustacja. Supra – tradycyjna biesiada/kolacja. Nocleg w hotelu.

3 dzień: KACHETIA – TBILISI
Śniadanie. Wizyta na lokalnym bazarze w Telawi oraz w nowoczesnej wytwórni wina. Następnie odwiedzimy starą, tradycyjna winiarnię i zapoznamy się z najstarszym znanym na świecie i nadal praktykowanym w Kachetii, procesem wytwarzania wina. Degustacja wina. Wizyta w urokliwym, malowniczo położonym, obronnym miasteczku Signagi. Powrót do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Gruzja Bakuriani

Górski kurort – Bakuriani

4 dzień: TBILISI – MCCHETA – BAKURIANI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII wiek!) i przepięknej  katedry Sweti Cchoweli (XI w.). Przejazd w stronę zachodniej części kraju. Po drodze zwiedzanie skalnego miasta Uplisciche oraz klasztoru Timotesubani (XII/XIII w.). Zakwaterowanie w hotelu w narciarskim kurorcie Bakuriani. Kolacja w hotelu. Nocleg.

5 dzień: BAKURIANI
Śniadanie. Czas wolny, możliwość jazdy na nartach lub skorzystania z oferty wycieczki skuterami śnieżnymi (dodatkowo płatne). Do wyboru są różne trasy, od 15 km do 50 km długości i leżące na wysokości od 1500 m do 2600 m n.p.m. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Gruzja Bakuriani skutery

Zabawa na skuterach

6 dzień: BAKURIANI – TBILISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Tbilisi. Po drodze zwiedzanie, m.in. średniowieczna twierdza Rabati oraz kościół/klasztor Chintswisi (XII wiek) – pięknie zachowane freski! Zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi.

7 dzień: TBILISI
Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie. Stare Miasto, świątynia Metechi, słynne tbiliskie łaźnie siarkowe ‘carskie banie’, zamek Narikała (główna twierdza miasta) skąd rozpościera się piękny widok na Tbilisi, katedra Sioni oraz pochodząca z przełomu V i VI wieku cerkiew Anczischati. Czas wolny na alei Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Uroczysta kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja typowych gruzińskich potraw i miejscowego wina. Nocleg w hotelu.

8 dzień: TBILISI – WARSZAWA
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA: w zależności od wielkości grupy. Organizujemy wyjazdy dla grup od 2 do 100 osób!

Na życzenie możliwe są też zmiany w programie lub stworzenie programu całkowicie według oczekiwań Klienta!

Termin: do uzgodnienia, na indywidualne zapytanie.

 

Zobacz film pokazujący heli-skiing w Gudauri.

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę