fbpx

Chile – Argentyna. Winnice „Nowego Świata”

Piękna wycieczka. Zwiedzanie najbardziej interesujących miejsc Chile i Argentyny, połączone z degustacjami lokalnego wina. W programie znajdują się słynne winnice i uznane winiarskie regiony.  Autorski program Doroty Wasilewskiej, pilotki specjalizującej się w Ameryce Łacińskiej.


1 dzień: Warszawa – Santiago de Chile

Spotkanie grupy na Lotnisku Chopina w Warszawie – Hala Odlotów (Terminal A). Przelot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Santiago de Chile

2 dzień: Santiago de Chile
Przylot do stolicy Chile – Santiago de Chile. Zwiedzanie miasta: główny plac, przy którym znajdują się katedra i ratusz. Podziwianie fasady pałacu prezydenckiego (La Moneda), przejazd do najstarszej świątyni stolicy – kościoła św. Franciszka. Wjazd na Wzgórze św. Łucji – panorama miasta. Kolacja i nocleg w Santiago de Chile.

3 dzień: Santiago de Chile – Doliny Maipu i San Antonuo – Santiago de Chile
Śniadanie. Całodniowa wycieczka Dolinami Maipu i San Antonio. W czasie wycieczki wizyta w sanktuarium wotywnym Maipu, a następnie w winnicy ODFJELL w pobliżu miejscowości Padre Hurtado (zwiedzanie i degustacja). Dalszy przejazd doliną win, która słynie głównie z wyrobu win typu Sauvignon Blanc, Pinot Noir, Chardonnay i Syrah. Postój w Pomaire, miejscu znanym z wyrobu ceramiki użytkowej i dekoracyjnej, przejazd nad Pacyfik do miejscowości Isla Negra, gdzie znajduje się dom Pabla Nerudy. Powrót do hotelu w Santiago de Chile. Kolacja. Nocleg.

4 dzień: Santiago de Chile – Concha y Toro – Santiago de Chile
Śniadanie. Przejazd do doliny Maipu, wizyta w powstałej w 1883 roku słynnej chilijskiej winnicy CONCHA Y TORO, produkującej jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wina na świecie Casillero del Diablo. Zwiedzanie winnicy oraz degustacja powstających w niej win. Obiad. Czas wolny w Santiago de Chile. Nocleg w hotelu.

5 dzień: Santiago de Chile – Mendoza
Śniadanie. Całodzienny przejazd malowniczą górską trasą do głównego ośrodka winiarskiego w Argentynie – Mendozy, w okolicach której znajduje się blisko dwa tysiące winnic. Żyzna równina poprzecinana sieciami kanałów nawadniających, z których część powstała jeszcze w czasach prekolumbijskich oraz suchy klimat sprzyjają uprawie winorosli w tym rejonie. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Argentyna, Mendoza

6 dzień: Mendoza
Śniadanie. Zwiedzanie MENDOZY, stolicy wina argentyńskiego: Plac Niepodległości, Plac Hiszpański, Kościół Jezuitów. Przejazd do Maipu, w którym znajduje się Krajowe Muzeum Wina. Wizyta w Lujan de Cuyo, gdzie w XVI wieku posadzono pierwsze winorośla. Obecnie królują tu czerwone wina typu Cabernet, Syrah, Malbec oraz białe Chardonnay, Sauvignon, Semillon. Odwiedziny miejscowej winiarni z degustacją, a także wizyta w jednym z miejscowych kościołów z figurą Matki Bożej – Virgen de la Carrodilla, patronki zbioru winogron. Kolacja i nocleg.

7 dzień: Mendoza – San Juan
Śniadanie. Przejazd do SAN JUAN, regionu win Syrah i Cabernet. Zwiedzanie Muzeum Santiago Graffigna (ponad 140 lat historii winiarni) z degustacją wina oraz głównego zabytku miasta – majestatycznej katedry. Kolacja i nocleg.

8 dzień: San Juan – Chilecito
Śniadanie. Przejazd do CHILECITO, ośrodka winiarskiego w Argentynie. Po drodze wizyta w jednym z najczęściej odwiedzanych obiektów religijnych w Ameryce Południowej w ciekawej kaplicy La Difunta Correa w miejscowości Vallecatto oraz w parku z formacjami skalnymi w pięknej Dolinie Księżycowej (lista UNESCO) w której zobaczymy barwne formacje z piaskowca o dziwnych kształtach wyrzeźbione przez niszczące działanie wiatru oraz wody. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Chilechito – Villa Union – La Rioja
Śniadanie. Przejazd do VILLA UNION, gdzie wyrabia się miejscowe białe wino zwane patero. W procesie produkcji winogrona ugniata się tradycyjnie stopami. Następnie przejazd do LA RIOJA, najstarszego okręgu winiarskiego w Argentynie. Zwiedzanie miasta, którego najciekawszym zabytkiem jest kościół Santo Domingo z 1623 roku założony przy najstarszym klasztorze w Argentynie. Wizyta i degustacja win w winiarni Valle de la Puerta (lub podobnej). Kolacja i nocleg.

La Rioja

10 dzień: La Rioja – Tucuman
Śniadanie. Przejazd do Tucuman. Zwiedzanie miasta, w którym w 1816 roku ogłoszono niepodległość Argentyny: Kościół La Merced przechowujący wizerunek patronki miasta Matki Bożej Miłosierdzia, katedra, Dom Niepodległości. Kolacja i nocleg.

11 dzień: Tucuman – Cafayate
Śniadanie. Spacer po Tafi del Valle uważanej za świętą dolinę kultury prekolumbijskiej Diaguitas ze skupiskami domów rdzennej ludności oraz świętymi kamiennymi kręgami. Największą atrakcją doliny jest Park de los Menhires, gdzie zebrano menhiry – ustawione pionowo kamienne bloki dochodzące do 2 metrów wysokości. Zwiedzanie Quilmes, miejsca z pozostałościami przedhiszpańskiej zabudowy: fortyfikacje, zbiornik wodny, siedziby mieszkalne. Następnie przejazd i zwiedzanie urokliwego kolonialnego miasteczka CAFAYATE znanego ze znamienitych winiarni: Etchart, Michel Torino, Lavaque – wizyta oraz degustacja wina w jednej z nich. Kolacja i nocleg.

12 dzień: Cafayate – Salta
Śniadanie. Przejazd do urokliwego miasta Salty malowniczo położonego w dolinie rzeki Lermy. Zwiedzanie miasta nazywanego „piękną Saltą”, w którym wspaniała architektura kolonialna przeplata się z nowoczesną architekturą miejską: ratusz, katedra, sanktuarium patronki miasta. Kolacja i nocleg.

13 dzień: Salta – Buenos Aires
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Buenos Aires. Zwiedzanie stolicy Argentyny: portowa dzielnica La Boca, gdzie narodziło się tango oraz spojrzenie na nowoczesne oblicze Buenos Aires z dzielnicy Puerto Madero. Postój przy przepięknej Fontannie Syren. Wizyta na cmentarzu Recoleta na którym znajdują się groby najważniejszych i najbardziej wpływowych Argentyńczyków, najsłynniejszą pochowaną na nim osobą jest Eva Peron. Cmentarz znajduje się w ekskluzywnej dzielnicy Buenos Aires o tej samej nazwie. Kolacja z pokazem tango. Nocleg.

Buenos Aires

14 dzień: Buenos Aires – Warszawa
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Buenos Aires: plac główny – Plaza de Mayo z fasadą katedry i Pałacu Prezydenckiego (Casa Rosada), ratusz. Wizyta w dzielnicy Retiro, gdzie znajduje się pomnik generała San Martina, za sprawą którego Argentyna uzyskała niepodległość, Wieża Anglików i pierwszy wysokościowiec wybudowany w stolicy z charakterystyczną oryginalną architekturą. Przejazd obok Obelisku oraz postój przy budynku kongresu. Transfer na lotnisko. Odlot do Warszawy przez jeden europejski portów lotniczych.

15 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy na Lotnisko Chopina.

Termin: 10.02 – 24.02.2016

Cena imprezy: 3 650 PLN + 3 745 USD .

Cena obejmuje:
– zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2-osobowych z łazienkami
– śniadania, obiady lub kolacje zgodnie z programem w tym kolacja z pokazem tango w Buenos Aires
– przejazdy mikrobusem/autokarem zgodnie z programem
– opłacone bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz Parków Narodowych
– opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie
– ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
– VAT

Cena nie obejmuje:
– biletu lotniczego na trasie Warszawa – Santiago de Chile, Buenos Aires – Warszawa cena biletu
od 4650 PLN
– biletu lotniczego na trasie Salta – Buenos Aires cena biletu od 190 USD
– napojów do obiadów i kolacji
– napiwków
– ewentualnych opłat za filmowanie oraz fotografowanie oraz opłat za ewentualne wycieczki
fakultatywne
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Grupa realizowana już od 10 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę