fbpx

Opinie o wycieczce do Gruzji

 

Jak Turyści oceniają Gruzję? Oto kilka opinii przesłanych przez naszych Klientów. Więcej informacji o jakości wycieczek organizowanych przez nasze biuro znajdą Państwo tu: Opinie o Krzysztof Matys Travel.

****************

W sobotę wróciliśmy z magicznych bezdroży Gruzji. To znaczy moje ciało wróciło, a dusza jeszcze została na Kaukazie. Mam nadzieję, że wróci. Jeśli nie, będzie Pan musiał zabrać mnie tam jeszcze raz J.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem nie tylko tego niezwykłego kraju, ale także perfekcyjnej organizacji wycieczki, znajomości tematu, znakomitej trasy. Jednak największym atutem naszej wyprawy byli ludzie.
Pan Jacek na lotnisku poinformował nas, że mamy najlepszą z najlepszych przewodniczek, ale nikt z nas nie był przygotowany na zjawisko, jakim jest Irina. Każdego dnia zadziwiała nas i zachwycała, jest najlepsza ambasadorką Guzji, jaką ten kraj mógłby sobie wymarzyć, inteligentna, dowcipna, ciepła, szczera, piękna, opiekuńcza, szalona, kochany Człowiek po prostu.
Bardzo dziękujemy za przepiękny czas, jaki spędziliśmy dzięki Panu i Pańskiemu teamowi.
Widać, że znacie się na tej robocie i kochacie ją.
Już przeglądamy ofertę innych wycieczek, wahamy się między Bajkałem a Uzbekistanem.
Pozdrawiamy,
Joanna Olczak & Michał Słomczykowski, październik 2018 r.

****************

Dziękujemy za bardzo udaną i ciekawą podróż do Gruzji. Było bardzo miło i wesoło, co jest zasługą zarówno Pani Magdy i naszego gruzińskiego przewodnika Tako, jak i całego zespołu uczestników naszej wycieczki. Mam nadzieję, że uda się nam jeszcze odwiedzić z wami Armenię a może jeszcze inne destynacje. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów,
Renata i Witold Mikułowscy, wrzesień 2018 r.

****************

Magiczne bezdroża Gruzji – lipiec 2018 r.

Plusy – cudowna wyprawa, piękne miejsca, ogromna różnorodność i niezapomniane wrażenia. Tak najkrócej można opisać ten magiczny wyjazd. Do tego niezwykły duet, dwoje wspaniałych ludzi – Jacek i Irina. To dzięki nim odkrywanie Gruzji było jeszcze ciekawsze. Ich otwartość, uśmiech i ogromna wiedza sprawiły, że czuliśmy się wyjątkowo dobrze. Tylko Gruzja może zaoferować śniadanie z widokiem na ośnieżone szczyty Kaukazu, a wieczorem kąpiel w Morzu Czarnym w tropikalnym Batumi. Dodatkowym atutem jest kameralna atmosfera, zapewniona przez niewielką grupę uczestników. Polecamy.

Minusy – za krótko 😉

Ewelina i Przemek, Białystok

****************

Wróciliśmy  bardzo zadowoleni ze wspaniałej wycieczki „Magiczne bezdroża Gruzji” (15–24.09.2017 r.).  Wycieczka dość intensywna, program doskonały (Gruzja od Kachetii do Swanetii). Zwiedziliśmy m.in.: Wielki Kaukaz (Uszguli i Mestia ze starymi basztami obronnymi oraz Kazbegi z Cminda Sameba), z wspaniałymi widokami na ośnieżoną Szcharę, Uszbę i Kazbek.  Zobaczyliśmy piękne i bardzo zróżnicowane Tbilisi, będące jednym z najstarszych miast na świecie, Mcchetę  z kościołem Dżwari (VI/VII w.), katedrą Sweti Cchoweli (XI w.) i klasztorem św. Nino,  Signagi z klasztorem Bodbe , Kutaisi oraz nadmorskie Batumi z niesamowitym ogrodem botanicznym. Odwiedziliśmy wykute w skale starożytne miasto Upliscyche.

Dobre hotele położone w centrach miast, doskonałe wyżywienie, wspaniałe supry z przepysznymi potrawami gruzińskimi, z  winem i czaczą. Spotykaliśmy się z bardzo przyjaznym nastawieniem Gruzinów do turystów, a w szczególności do Polaków, kraj bardzo bezpieczny.

Podróżowaliśmy, jako 16 osobowa grupa, wygodnym autokarem, a w górach wygodnymi samochodami terenowymi mitsubishi delica  z doskonałymi kierowcami.

Świetna nie do przecenienia Pani pilot i przewodnik w jednej osobie – Gvantsa Kobakhidze, z poczuciem humoru, doskonale znająca teren, historię, kulturę i teraźniejszość Gruzji i Polski oraz język polski (ocena w skali 1 – 6  co najmniej 10).  Podczas długich przejazdów przybliżała nam „cała Gruzję” oraz ukazywała podobieństwa i różnice w między Polską i Gruzją. Razem z kierowcą Padą stanowili idealny zespół.

– Pozdrawiamy Anna, Iwona i Zdzisław.

Marzymy o wyjeździe wiosną 2019 r. z Biurem Matys Travel do Kirgistanu i Uzbekistanu.

****************

Mieliśmy  niebywałą przyjemność  zobaczenia  i  zwiedzania  Magicznych  Bezdroży  Gruzji  w towarzystwie Krzysztofa Matysa w lipcu 2017 roku. To była niezapomniana  wyprawa. Perfekcyjnie  przygotowany  program  wycieczki,  wyselekcjonowane  hotele z  bardzo  dobrym  położeniem, przepięknymi  widokami  i  bardzo  dobrym  jedzeniem.  Dziękujemy  za  głębokie  i  szczegółowe  przedstawienie  Gruzji  z jej  długą  historią  i bogatą  tradycją. Dziękujemy za  zapoznanie  nas  z  gruzińską  codziennością, z jej  aktualnymi  problemami. Bogaty  program  wyjazdu  obejmuje niemal  całą  Gruzję, drogi  i  bezdroża,  miasta  i wsie,  modne  i  niezasypiające  Tbilisi  w kontraście  z  rzadko  odwiedzaną,  dziką  Swanetią,  winiarską  Kachetię, piękne  krajobrazy  Kaukazu  oraz  nadmorski,  słynny  kurort  Batumi. Z  lubością  wspominamy  gruzińskie  supry (kolacje) z toastami, tańcami, przepysznym  tradycyjnym  jedzeniem, winem, koniakiem  i  czaczą…
Mimo  tak  bogatego  programu  wycieczka  nie   była męcząca. Daliśmy radę. Poznaliśmy przemiłych  ludzi, towarzyszy naszej  podróży  z różnych  zakątków Polski.
Dziękujemy  za pokazanie nam Gruzji  od  kuchni  –  dosłownie  i  w  przenośni.
Planujemy  już dalsze  wyprawy  z biurem  Krzysztofa… może  za  rok  Armenia…? Białoruś…? Podlasie..? Z  biurem  Krzysztof  Matys  Travel  jedziemy!

– Marlena Rymer-Rymarczyk i Arek Rymarczyk, Aneta i  Rafał  Śledzińscy, Alina i  Piotr Chanieccy, Joanna i  Krzysztof  Bołtryk, Dagmara i Piotr  Sołowińscy.

****************
Odbyłem wspaniałą wycieczkę do Gruzji z Matys Travel (październik 2016). Bardzo dobra organizacja, transport i hotele, nie mówiąc już o wspaniałych suprach, “chachy” i winie. Pan Krzysztof to znawca Gruzji i wspaniały gawędziarz.
Gruzja to zachwycające krajobrazy, z ośnieżonymi szczytami Kaukazu w tle, przyjemnym klimatem i smaczną kuchnią. To również przyjaźni nam ludzie. Najbardziej wspominam podświetlaną grotę w Kutaisi,klasztor Alawerdi i oczywiście Mestię (szczególnie podświetlone baszty nocą). Poznałem sympatycznych uczestników wycieczki z całej Polski. Pozdrawiam Kasię, Małgosię i Adama oraz pozostałych turystów. Już planuję kolejną wycieczkę w przyszłym roku (Armenia, Mołdawia lub Uzbekistan).
– Jan Nawalany, Brzeg Dolny.

****************

Wraz z Krzysztofem Matysem, wesołą gruzińską przewodniczką oraz grupą miłych towarzyszy zwiedziliśmy we wrześniu 2016 najważniejsze miejsca Gruzji. Wycieczka zorganizowana przez biuro Krzysztofa to uczta intelektualna i zmysłowa, pozwala poznać Gruzję poprzez jej historię, zabytki, krajobrazy jak również zwyczaje, smaki i zapachy. Słuchanie opowieści Krzysztofa o dawnej i współczesnej historii Gruzji to czysta przyjemność. Trasa wycieczki jest bardzo dobrze ułożona, hotele bardzo dobre, wyżywienie smaczne, no i te niezapomniane supry…! Pozdrawiamy i szczerze polecamy „Magiczne bezdroża Gruzji”.

– Irmina i Włodek.

****************

Gloria dla wspaniałego przewodnika wycieczki dla koneserów (jak pisze na swojej stronie). Wróciłam z wycieczki „Magiczne bezdroża Gruzji” (zorganizowanej przez Biuro Krzysztofa) w pełni zadowolona i usatysfakcjonowana.Wspaniała atmosfera, duża wiedza historyczna w piękny sposób przekazywana przez Krzysztofa, cudowne krainy Gruzji, które nam pokazał. Bardzo dobre hotele, wspaniałe kolacje z przepysznymi potrawami gruzińskimi, z pysznym winem, z czaczą (lokalny trunek pędzony z owoców) i tańcami zespołów regionalnych. Dziękuję Ci Krzysiu za cudowną wyprawę po bezkresnych bezdrożach GRUZJI.
– Krystyna Glinka, maj 2016.

****************

Czuję  się zobowiązany do wyrażenia mojej opinii na temat wycieczki organizowanej przez biuro turystyczne  Krzysztof Matys Travel. Miałem przyjemność uczestniczyć w wycieczce organizowanej przez Pana Krzysztofa  osobiście do Gruzji. Wycieczka  ta dała mi bardzo dużo satysfakcji , gdyż była zorganizowana  bardzo profesjonalnie  i ciekawie. Pan Krzysztof  wykazał się  wyjątkową wiedzą  o Gruzji , zarówno jej historii  jak i życia współczesnego. Zaskoczył mnie  nawet tym w czym się znam  jako enolog tj. na znajomości produkcji przez Gruzinów wina i występujących tu pełnej gamie  komercyjnych  gatunków. Gruzja to kolebka religii chrześcijańskiej i produkcji wina. W obu dziedzinach Pan Krzysztof profesjonalistą. Podczas wycieczki wszystko  zorganizowane  wg przysłowiowego „szwajcarskiego zegarka”. Było ciekawie i wesołe. Świetne zakwaterowanie i wyżywienie.  Wyśmienita frajda uczestniczyć  w takiej wycieczce. Czekam na następne już z niecierpliwością.
– Mikołaj Korol, właściciel winnicy w Mielniku.

****************

Wprawdzie byłam tylko na jednej wycieczce zorganizowanej przez biuro p. Krzysztofa Matysa (Gruzja, wiosna 2013), ale polecam je bez wahania znajomym. Fachowy przewodnik i pilot w jednej osobie okazał się miłośnikiem zwiedzanego kraju. Świetna organizacja wycieczki nie kolidowała z pewną elastycznością, pozwalającą czasem na rozszerzanie przewidzianego programu. Miła atmosfera została zapamiętana chyba przez wszystkich uczestników.
– Pozdrawiam, Małgorzata Mańkowska.

****************

Serdecznie polecam biuro podróży Matys Travel, odbyłem na razie jedną wycieczkę: Gruzja klasycznie sierpień 2013 i już żałuję że w tym roku nie pasują terminy na kolejny wyjazd, nad wszystkim góruje profesjonalizm: doskonały program, pilot, wrażenia – tylko jeździć! Pozdrawiam.
– Darek z Ciechanowa.

****************

Z biurem Krzysztof Matys Travel odbyliśmy wycieczkę do Gruzji w grupie 16 osób (2012 r.). Program był bardzo interesujący i bogaty. Poza walorami programu i zwiedzanych miejsc szczególnie satysfakcjonująca była atmosfera. Odbyliśmy podróż wręcz w rodzinnej atmosferze i w doskonałych warunkach bytowych. Z utęsknieniem czekam na wyjazd do Armenii i Iranu.
– Marianna i Aleksy Breczko.

****************

Chcąc podsumować w kilku słowach podróże (było ich do tej pory dwie Gruzja i Mołdawia, ale pewnie to nie koniec) z Krzysztof Matys Travel muszę powiedzieć że każda z nich miała wspólny mianownik – Krzysztof. Niewątpliwie jego zaangażowanie w realizację programów, profesjonalizm i znajomość miejscowych realiów jest wartością jakiej nie oferują duzi komercyjni touroperatorzy. Tym cenniejsze jest to że indywidualne programy zwiedzania uatrakcyjniają “nieprzewidziane” wydarzenia, a to udział w gruzińskim weselu, spotkanie z Baronem Cyganów, czy przezabawne pożegnanie młodych chłopaków ze wsi idących do wojska. Krzysztof Matys, daje także niewątpliwie wartość dodaną do odwiedzanych miejsc, przez osobistą znajomość ludzi i olbrzymią wiedzę historyczną. W taki sposób stajemy się nie tylko biernymi obserwatorami krajobrazów, lecz mamy szansę poczuć klimat odrębnej kultur.
– Szczerze Polecam – Andrzej z Ostródy.

****************

Bardzo dziękuję za fantastyczna wyprawę do Gruzji. Wszystko było dobrze zorganizowane i przemyślane. Dodatkowo niezwykła fachowość i wiedza przewodnika uatrakcyjniła i tak fajny wyjazd.
– Pozdrawiam, Beata.

****************

Rok temu biuro Krzysztofa Matysa zorganizowało, dla grupy moich przyjaciół, wyjazd do Gruzji, okazało się, że wybór biura okazał się strzałem w dziesiątkę!!!! Poleciał z nami pan Krzysztof, ogromna wiedza, fantastyczny dar opowiadania, niezwykle miły towarzysz podróży, dyskretny, nienarzucający się, ale czujny, pojawiał się zawsze, kiedy sytuacja tego wymagała. Cała wycieczka była perfekcyjnie zorganizowana, hotele spełniły nasze oczekiwania, program bardzo urozmaicony i ciekawy.Grupa 12 osób wróciła zakochana w Gruzji, uważam, że dzięki panu Matysowi.
– Róża z Warszawy.

****************

Więcej opinii o wycieczkach do Gruzji znajduje się tu: O biurze (na dole strony).

Zebraliśmy najistotniejsze zalety naszej wycieczki. Tekst znajduje się tu: Najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji

10 dni pięknej przygody: wycieczka do Gruzji.

Zapisz

Zapisz

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

 

Jedna odpowiedź do “Opinie o wycieczce do Gruzji”

  1. Adam Miotke pisze:

    Pragnę wyrazić swoją opinię na temat biura podróży Krzysztof Matys Travel z którą to miałem przyjemność podróżować po Gruzji w lipcu 2017 roku. To była naprawdę wielka przyjemność uczestniczyć w tej imprezie z kilku powodów.Pierwszy powód to piloci w osobie Pana Krzysztofa oraz przemiłej Pani Lenki. Ci ludzie na temat Gruzji wiedzą wszystko albo jeszcze więcej. To po pierwsze . Po drugie to wzorowa organizacja imprezy . Wszystko zapięte na ostatni guzik.Dobrej klasy hotele i wyżywienie w nich to następny powód dla którego warto wybrać to biuro.Wreszcie to z czego słynie Gruzja (super SUPRY I WINO) oczywiście to prawdziwe wino.Grupa 16 osobowa to bardzo dobry pomysł na tak intensywną wycieczkę.Pozdrawiam wszystkich uczestników imprezy i liczę na rychłe spotkanie na następnej wycieczce z biurem Pana Krzysztofa.Dziękuję Adam Miotke

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter