fbpx

Opinie o wycieczce do Gruzji

Jak Turyści oceniają Gruzję? Oto ponad 30 opinii o wycieczce Magiczne bezdroża Gruzji przesyłanych przez naszych Klientów od 2012 roku  Więcej opinii znajdą Państwo w zakładce “O biurze” oraz w panelu : OPINIE o Krzysztof Matys Travel.

****************

Jesteśmy mega zadowoleni z wyjazdu do Gruzji, który poprowadziła Gvantsa niesamowita osoba z niewyobrażalnie dużą wiedzą, która z ogromną pasją i ciekawością przekazywała nam informacje na przeróżne tematy dotyczące Gruzji. Nigdy w życiu nie byliśmy na lepszym wyjeździe. Super, precyzyjnie zorganizowany cały czas, bardzo różnorodnie i mimo dużych odległości do pokonywania w autokarze czas podróży organizowany przez Gvantse mijał bardzo szybko i miło. Były legendy, opowiastki, historia i degustację. Bardzo polecam objazdówkę po Gruzji z biurem podróży Matys Travel.

– Izabela i Radosław Śliwka, wrzesień 2022.

Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (około 18 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. W 2023 r. wycieczka wydłużona o 1 dodatkowy dzień, a więc jeszcze bardziej atrakcyjna.

Polecam gorąco dla wszystkich niezdecydowanych wycieczkę Magiczne bezdroża Gruzji. Czekałam na nią długo, bo w międzyczasie przydarzyła się nam wszystkim pandemia i o wyjazdach trzeba było na chwilkę zapomnieć. Ale Gruzja była w mej duszy i czekała na pierwszą możliwą okazję. Wycieczka spełniła moje oczekiwania i wyobrażenia o Gruzji w 100%. Wojna na Ukrainie nie jest żadną przeszkodą w planowaniu wyjazdu do Gruzji. Jest bezpiecznie, serdecznie i miło. Po prostu WYJĄTKOWO. A wyjątkowo ze względu na przecudowną osobę, którą była nasza przewodniczka Gvantsa. Jest ona wyśmienitą ambasadorką swojego kraju. Jest miła, sympatyczna, mądra, zawsze uśmiechnięta, ma przeogromną wiedzę, którą co ważne potrafi przekazać w sposób interesujący i nie nudny. Otrzymałam przeogromną porcję informacji i wiadomości o kraju i ludziach w kontekście geograficznym, politycznym i kulturowym. Dzięki uczestnictwu w naszym wyjeździe właściciela biura P. Krzysztofa przekonałam się, że to rzeczywiście człowiek z pasją, który na przemian z Gvantsą swoimi opowieściami przybliżał nam piękno tego kraju, co w ostatnim dniu wycieczki przypłacił zapaleniem krtani. Będę wspominać w szare jesienne dni smakowite supry i cudowną gruzińską muzykę na żywo, mając przed oczyma ośnieżone szczyty Szchary, Uszby i Kazbeku oraz urokliwie położone cerkiewki z XI i XII wieku. Pozdrawiam serdecznie.

– Wioletta Ż., sierpień/wrzesień 2022.

****************

Gruzja mnie zachwyciła. Do tego stopnia, że mam ochotę wrócić. Pewnie mogłoby być inaczej gdybyśmy wybrali inne biuro podróży. Gwarancją sukcesu biura Krzysztof Matys Travel jest perfekcyjne przygotowanie programu i następnie jego realizacja. Gvantsa, która ten program realizowała uczyniła to w sposób DOSKONAŁY. Raz jeszcze pragnę jej podziękować. Biuro podróży zapewniło nam wygodne hotele w doskonałej lokalizacji, autokar z klimatyzacją i wi-fi, bezpiecznego i przemiłego kierowcę, fantastyczny program, wspaniałe supry. Pozdrawiam wszystkich uczestników naszej wyprawy. Z niecierpliwością oczekuję kolejnej podróży z biurem Krzysztof Matys Travel.

– Ewa z rodziną, lipiec 2022.

****************

Magiczne bezdroża Gruzji to wyprawa, która na długo pozostanie w naszej pamięci. A powody? Jest ich kilka.

1. Termin wyjazdu tj. 24 kwiecień – 3 maj 2022 r. oznaczał wiosnę, ale też wiązał się niezaprzeczalnie z trwająca wojną na Ukrainie. Powyższe spowodowało, że grupa liczyła tylko 8 osób. A przecież “do odważnych świat należy”. My nie mieliśmy żadnych wątpliwości, tym bardziej, że pan Krzysztof Matys – właściciel Biura zapewnił o bezpieczeństwie w trakcie wyjazdu. To zapewnienie nam wystarczyło, ponieważ dotychczasowe (juz trzy) wyprawy z Krzysztof Matys Travel w żadnym momencie nie sprawiły zawodu. A wracając do pory roku – termin wyjazdu umożliwił obejrzenie w całym rozkwicie roślinności charakterystycznej dla tego rejonu świata, z dominacją wszędobylskiej glicynii, ale też pozwolił na spacer po ośnieżonych ścieżkach w Ushguli.

2. Gvantsa jako pilot wyprawy zagwarantowała poznanie Gruzji nie tylko w wymiarze doznań turystycznych, ale również tych kulturowo-społecznych. Dzięki osobie, która spędziła większość życia w Gruzji, mogliśmy zrozumieć i poznać zwyczaje ludzi tu mieszkających, poznać ich upodobania i wręcz wkroczyć w ich życie codzienne. Gvantsa zagwarantowała nam rzetelną wiedzę o kraju i jego mieszkańcach. Ale nie było to dla nas zaskoczeniem. Krzysztof Matys Travel zawsze gwarantuje merytorycznych pilotów.

3. Program wyprawy obejmuje najbardziej atrakcyjne miejsca w Gruzji. Jest tu zarówno możliwość zwiedzenia stolicy, ale też niezapomnianej Swanetii. Gruzińska Droga Wojenna to kolejny punkt programu, który z kolei zmusza do refleksji. Nie sposób wymienić wszystkich. Ale z pewnością trzeba podkreślić, że poczucie bezpieczeństwa drogowego zapewniał nam kierowca, kolejna osoba służąca radą i pomocą. W trakcie całej wyprawy mieliśmy możliwość poznania specjałów kuchni gruzińskiej (włącznie z przepisami), degustacji lokalnych trunków oraz uczestniczenia w pokazie tańców gruzińskich.

4. Uczestnicy wyprawy wnieśli również swój wkład w jej atrakcyjność. Pozostaje tylko życzyć sobie zawsze takich towarzyszy podróży. Pozdrawiamy serdecznie.

Nie sposób oczywiście przelać na papier wszystkich odczuć i wrażeń, jakie pozostawia wyprawa do Gruzji. Niezaprzeczalnym natomiast pozostaje fakt, że efekt wzmacnia profesjonalizm Biura, z którego usług skorzystaliśmy. I na pewno nie będzie to nasza ostatnia wyprawa z Krzysztof Matys Travel.

– Ula i Radek, maj 2022

****************

Szanowny Panie Krzysztofie, minął tydzień a my ciągle jesteśmy pod wrażeniem wycieczki do pięknej Gruzji. Miał Pan rację, że można się zakochać w tym państwie i nawet ponowna podróż niektórych uczestniczek 😊 po latach do Gruzji była wielką przyjemnością i wiązała się z nowymi odkryciami. To wszystko było jednak możliwe dzięki wspaniałej organizacji wycieczki, świetnego programu pozwalającego nie tylko przejechać bezdroża Gruzji i poznać jej uroki, ale również popróbować bardzo dobrej kuchni gruzińskiej, napić się świetnego prawdziwego wina, po którym nie boli głowa, spróbować czaczy u babuszki i poznać zwyczaje Gruzinów. Ale wiadomo, że oprócz programu potrzebny jest dobry przewodnik i Nasza urocza Gvantsa była nie tylko dobrym, ale wspaniałym przewodnikiem. Potrafiła w swym przekazie połączyć miłość do Gruzji i Polski. Do tego wszystkiego doszła wspaniała grupa uczestników. Jubileuszowa, piąta moja wyprawa z Biurem Matys Travel była kolejną cudowną przygodą. Z niecierpliwością czekamy na kolejne w 2022 roku. Serdecznie pozdrawiamy
– Elzbieta i Halina, wrzesień/październik 2021

****************

Nasi serdeczni przyjaciele ze wspólnej podróży Magiczne Bezdroża Gruzji (27.08 – 6.09.21) wyrazili swoją opinię, pod którą możemy się tylko podpisać obiema rękami. Wycieczka miała bardzo bogaty program, jednocześnie wszystko perfekcyjnie zaplanowane i zorganizowane. Biuro Matys Travel zadbało o każdy szczegół począwszy od wspaniałej przewodniczki Ireny, poprzez dobór miejsc do zwiedzania, hoteli na noclegi i restauracji, w których serwowane potrawy zachwycały nas smakiem. Irena w cudowny sposób potrafiła przekazać nam wszelkie informacje o historii, kulturze, obyczajach Gruzji, przy tym każdego dnia rozśmieszała nas do łez, co niewątpliwie wpłynęło na bardzo dobrą atmosferę naszej wycieczki. Nacieszyliśmy nasze oczy cudami natury i architektury, spotkaliśmy przesympatycznych Gruzinów, którzy naprawdę lubią Polaków, jedliśmy przepyszne potrawy i degustowaliśmy wspaniałe napitki. Dopełnieniem tych wszystkich ochów i achów byli fantastyczni uczestnicy, z którymi mieliśmy zaszczyt przebywać przez 10 dni.

Każdemu z czystym sercem możemy polecić Magiczne Bezdroża Gruzji z Matys Travel.

– Z serca dziękujemy Ela i Jarek

****************

Wraz z mężem uczestniczyliśmy w wyprawie Magiczne Bezdroża Gruzji (27.08 – 6.09.21) z autorskim biurem podróży Matys Travel , którą możemy określić jednym słowem REWELACJA!
Po pierwsze, drugie i trzecie IRENA, nasza opiekunka i przewodniczka, która podbiła nasze serca. Wspaniała! niestandardowa  kobieta z ogromną wiedzą i pasją opowiadająca o swoim kraju, co skutkuje fascynacją odbiorców i chęcią powrotu do Gruzji raz jeszcze.
PrzeCudny kierowca, z którym komfortowym autokarem bezpiecznie podróżowaliśmy.
Hotele, gdzie bardzo(!) wygodnie wypoczywaliśmy oraz restauracje w których cieszyliśmy  zmysły wyśmienitym regionalnym jedzeniem, muzyką i tańcami.
Całości dopełnia zaproponowany, wynikający z lat doświadczeń program, ten z kolei pozwolił nam przeżyć  wiele wrażeń ( wspaniałe krajobrazy, góry, regionalna kultura itd…) i zabrać ze sobą miłe  wspomnienia.
Dziękujemy naszym współuczestnikom wyprawy za wspaniałą atmosferę, którą  cieszyliśmy się podczas całej wyprawy i przy każdym wspólnym spotkaniu😘
Będziemy głośno opowiadać o tym wydarzeniu i gorąco polecać  chętnym, przygotowując się do następnej wyprawy z Biurem.
Pozdrawiamy 👋👍😁

– Ela i Zbyszek ze Szczecina

****************

Wycieczka do Gruzji (27.08-06-09) była niezwykle udana. Opłaciło się czekać (wyjazd miał się odbyć w ubiegłym roku). Impreza była perfekcyjnie zorganizowana, zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc i nawet ulewa w Batumi nie zepsuła naszego dobrego samopoczucia, choć ogród botaniczny z pewnością lepiej wyglądałby w słońcu… Pan Krzysztof powiedział nam na lotnisku, że będziemy zadowoleni z naszej gruzińskiej przewodniczki. Ja nie jestem z Niej zadowolona, ja jestem Nią zachwycona! Wspaniała dziewczyna doskonale mówiąca po polsku, pozytywnie zakręcona i tworząca fantastyczną atmosferę każdego dnia, Dla mnie, na równi z tym co zobaczyłam, ważne jest to, czego dowiedziałam się o Gruzji. Nie tylko o odwiedzanych miejscach ale także o tym pięknym i gościnnym kraju, o jego historii i teraźniejszości, życiu codziennym i zwyczajach. A to wszystko dzięki naszej kochanej, cudownej Irenie.
Po tak udanym urlopie nie pozostaje nic innego jak planować kolejny wyjazd…. z Matys Travel oczywiście!

– Anna

****************

Jako uczestnik wyprawy “Magiczne bezdroża Gruzji” (lipiec 2021) mogę ocenić ją w samych superlatywach 😃
Wszystko dzięki osobom odpowiedzialnym za jej przeprowadzenie: Magda, która była naszym pilotem, zadbała o wspaniałą atmosferę i o to, by wszyscy (a towarzystwo było naprawdę genialne!) byli zadowoleni. Nika, nasz przewodnik, tak opowiadał o Gruzji i jej historii, że ciężko się nie zauroczyć i zainteresować tym krajem i perypetiami, z którymi się boryka. Dzięki Cotne, naszemu kierowcy, wszędzie dotarliśmy bezpiecznie na czas, co na gruzińskich drogach jest nie lada wyczynem ❤
To, co zobaczyłem i zwiedziłem, przerosło moje oczekiwania. Wycieczka była dopracowana – widać serce i pasję włożoną w jej przygotowanie, opracowanie logistyki, wyselekcjonowanie atrakcji. Wszystko było zaplanowane, nawet takie detale, jak toalety podczas długich tras autokarem. A warto wspomnieć, że przejechaliśmy praktycznie całą Gruzję, ponad 2400 km. Świetne restauracje (dla mnie najistotniejsza część programu 🤩) oraz baza noclegowa; komfortowy autokar z klimatyzacją i WiFi.
W samolocie powrotnym liczyłem, że kolejny raz usłyszę „Nazywam się Magda Matys i jestem Państwa pilotem” oraz „Kto chce wina?”, ale niestety ku mojemu niepocieszeniu pilotem był kto inny 🙈 Będzie mi tego brakowało. Było naprawdę super.
Polecam i liczę, że jeszcze będę miał przyjemność uczestniczyć w wyjazdach organizowanych przez Magdę i Krzysztofa!

– Stefan Perszka

****************

Kolejna, bo już trzecia wyprawa z biurem Krzysztof Matys Travel. Jak zawsze pełen profesjonalizm. Zobaczyliśmy Gruzję, kraj o bogatej historii, dzięki wspaniałemu programowi oraz rozległej wiedzy naszych przewodników, stwarzających niezapomnianą atmosferę w czasie całej podróży a szczególnie każdej supry ( kolacji) z toastami.
Wspaniała atmosfera również dzięki Uczestnikom, którym dziękuję za wspólnie spędzony czas.
Dziękuję całej ekipie Krzysztof Matys Travel za doznane przeżycia.
Następna wyprawa z tym biurem już w październiku, serdecznie pozdrawiam.

– Tadeusz z Krakowa, lipiec 2021

Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (około 18 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. W 2023 r. wycieczka wydłużona o 1 dodatkowy dzień, a więc jeszcze bardziej atrakcyjna.

****************

Przepraszam, że prawie miesiąc zbierałam się do napisania paru słów. Wir spraw codziennych, rodzinnych oraz obowiązków w pracy wciąga niemiłosiernie, ale mam wciąż wspaniałe wspomnienia z Magicznych Bezdroży Gruzji i to wciąż wzbudza uśmiech oraz przywraca dobre samopoczucie.
To nasz pierwszy wyjazd z Państwa biurem. Mój całkowicie intuicyjny wybór gdzie słowo “pasja” odegrało kluczową rolę – uwielbiam i szanuję ogromnie ludzi z pasją – okazał się fenomenalny. Razem z mężem oraz z bratem i bratową jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i serdecznie dziękujemy. To była wspaniała wyprawa, pełna niezapomnianych wrażeń. Gruzja jest cudowna. Wszystko było super zorganizowane. Szczególne podziękowania i buziaki dla Gvantsy za jej ogromną wiedzę, troskę, cierpliwość oraz serce, które nam oddała podczas wyjazdu, z nią Gruzja naprawdę była magiczna.
Wyjazd z Waszym biurem był dla nas szczególny, to prezent jaki zrobiliśmy sobie z mężem na 55 urodziny oraz 30 lecie małżeństwa. Dziękuję, że to prezent fantastyczny i niezapomniany.
Mam nadzieję, że kiedyś znów wybierzemy się razem na zwiedzanie naszego świata.
Życzę zdrowia i sukcesów, niech pasja i moc będzie z Wami!
– Beata Skrzypek, październik 2019

****************

Minęło kilka dni od naszego powrotu z magicznych bezdroży Gruzji (wrzesień 2019). Nie dziwię się, że Gruzja stała się tak popularna wśród turystów. Kraj jest naprawdę przepiękny – niesamowite krajobrazy w Swanetii i Kazbeku, wiekowe zabytki kultury chrześcijańskiej, świetna kuchnia, dobre wina i bardzo gościnni Gruzini. I przysłowiowa wisienka na torcie – nasza przewodniczka – GWANTSA. Fantastyczna dziewczyna, wspaniały przewodnik z olbrzymią wiedzą i chęcią zauroczenia nas swoim krajem. Gorąco polecam tę wycieczkę, każdemu kto marzy o wyjeździe do Gruzji , a biuro Matys Travel organizuje ją świetnie – mała grupa, fajna trasa, doskonała organizacja i przede wszystkim super przewodnik.
Nie mogę się doczekać przyszłorocznej oferty biura.
– Ewa Gołębiowska

****************

Kolejny wyjazd z Biurem Krzysztofa Matysa utwierdził nas w przekonaniu, że podróże z NIMI, są z najwyższej półki. Wróciliśmy z Gruzji, nie wystarczy fakt,że jest to przepiękny kraj, musi być jeszcze to coś. Fantastyczna organizacja, niesamowita Gwanca-przewodniczka, która wkładała całą siebie, abyśmy się czuli dopieszczeni, w pełnym tego słowa znaczeniu. Niesamowita wiedza,fantastycznie przekazywana, empatia, supry-biesiady, tego nigdy się nie zapomni. Dodam,że grupa była fantastycznie zorganizowana, z poczuciem humoru, za co wszystkim bardzo dziękuję. Każdy, kto chce spędzić cudowny urlop, polecam wyjazd z tym oto BIUREM. Zapewniam wszystkich,że nie przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm.
– Grażyna i Piotr z Białegostoku, maj 2019.

****************

W sobotę wróciliśmy z magicznych bezdroży Gruzji. To znaczy moje ciało wróciło, a dusza jeszcze została na Kaukazie. Mam nadzieję, że wróci. Jeśli nie, będzie Pan musiał zabrać mnie tam jeszcze raz J.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem nie tylko tego niezwykłego kraju, ale także perfekcyjnej organizacji wycieczki, znajomości tematu, znakomitej trasy. Jednak największym atutem naszej wyprawy byli ludzie.
Pan Jacek na lotnisku poinformował nas, że mamy najlepszą z najlepszych przewodniczek, ale nikt z nas nie był przygotowany na zjawisko, jakim jest Irina. Każdego dnia zadziwiała nas i zachwycała, jest najlepsza ambasadorką Guzji, jaką ten kraj mógłby sobie wymarzyć, inteligentna, dowcipna, ciepła, szczera, piękna, opiekuńcza, szalona, kochany Człowiek po prostu.
Bardzo dziękujemy za przepiękny czas, jaki spędziliśmy dzięki Panu i Pańskiemu teamowi.
Widać, że znacie się na tej robocie i kochacie ją.
Już przeglądamy ofertę innych wycieczek, wahamy się między Bajkałem a Uzbekistanem.
Pozdrawiamy,
– Joanna Olczak & Michał Słomczykowski, październik 2018 r.

****************

Dziękujemy za bardzo udaną i ciekawą podróż do Gruzji. Było bardzo miło i wesoło, co jest zasługą zarówno Pani Magdy i naszego gruzińskiego przewodnika Tako, jak i całego zespołu uczestników naszej wycieczki. Mam nadzieję, że uda się nam jeszcze odwiedzić z wami Armenię a może jeszcze inne destynacje. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów,
– Renata i Witold Mikułowscy, wrzesień 2018 r.

****************

Magiczne bezdroża Gruzji – lipiec 2018 r.

Plusy – cudowna wyprawa, piękne miejsca, ogromna różnorodność i niezapomniane wrażenia. Tak najkrócej można opisać ten magiczny wyjazd. Do tego niezwykły duet, dwoje wspaniałych ludzi – Jacek i Irina. To dzięki nim odkrywanie Gruzji było jeszcze ciekawsze. Ich otwartość, uśmiech i ogromna wiedza sprawiły, że czuliśmy się wyjątkowo dobrze. Tylko Gruzja może zaoferować śniadanie z widokiem na ośnieżone szczyty Kaukazu, a wieczorem kąpiel w Morzu Czarnym w tropikalnym Batumi. Dodatkowym atutem jest kameralna atmosfera, zapewniona przez niewielką grupę uczestników. Polecamy.

Minusy – za krótko 😉

– Ewelina i Przemek, Białystok

****************

Wróciliśmy  bardzo zadowoleni ze wspaniałej wycieczki „Magiczne bezdroża Gruzji” (15–24.09.2017 r.).  Wycieczka dość intensywna, program doskonały (Gruzja od Kachetii do Swanetii). Zwiedziliśmy m.in.: Wielki Kaukaz (Uszguli i Mestia ze starymi basztami obronnymi oraz Kazbegi z Cminda Sameba), z wspaniałymi widokami na ośnieżoną Szcharę, Uszbę i Kazbek.  Zobaczyliśmy piękne i bardzo zróżnicowane Tbilisi, będące jednym z najstarszych miast na świecie, Mcchetę  z kościołem Dżwari (VI/VII w.), katedrą Sweti Cchoweli (XI w.) i klasztorem św. Nino,  Signagi z klasztorem Bodbe , Kutaisi oraz nadmorskie Batumi z niesamowitym ogrodem botanicznym. Odwiedziliśmy wykute w skale starożytne miasto Upliscyche.

Dobre hotele położone w centrach miast, doskonałe wyżywienie, wspaniałe supry z przepysznymi potrawami gruzińskimi, z  winem i czaczą. Spotykaliśmy się z bardzo przyjaznym nastawieniem Gruzinów do turystów, a w szczególności do Polaków, kraj bardzo bezpieczny.

Podróżowaliśmy, jako 16 osobowa grupa, wygodnym autokarem, a w górach wygodnymi samochodami terenowymi mitsubishi delica  z doskonałymi kierowcami.

Świetna nie do przecenienia Pani pilot i przewodnik w jednej osobie – Gvantsa Kobakhidze, z poczuciem humoru, doskonale znająca teren, historię, kulturę i teraźniejszość Gruzji i Polski oraz język polski (ocena w skali 1 – 6  co najmniej 10).  Podczas długich przejazdów przybliżała nam „cała Gruzję” oraz ukazywała podobieństwa i różnice w między Polską i Gruzją. Razem z kierowcą Padą stanowili idealny zespół.

– Pozdrawiamy Anna, Iwona i Zdzisław.

Marzymy o wyjeździe wiosną 2019 r. z Biurem Matys Travel do Kirgistanu i Uzbekistanu.

****************

Mieliśmy  niebywałą przyjemność  zobaczenia  i  zwiedzania  Magicznych  Bezdroży  Gruzji  w towarzystwie Krzysztofa Matysa w lipcu 2017 roku. To była niezapomniana  wyprawa. Perfekcyjnie  przygotowany  program  wycieczki,  wyselekcjonowane  hotele z  bardzo  dobrym  położeniem, przepięknymi  widokami  i  bardzo  dobrym  jedzeniem.  Dziękujemy  za  głębokie  i  szczegółowe  przedstawienie  Gruzji  z jej  długą  historią  i bogatą  tradycją. Dziękujemy za  zapoznanie  nas  z  gruzińską  codziennością, z jej  aktualnymi  problemami. Bogaty  program  wyjazdu  obejmuje niemal  całą  Gruzję, drogi  i  bezdroża,  miasta  i wsie,  modne  i  niezasypiające  Tbilisi  w kontraście  z  rzadko  odwiedzaną,  dziką  Swanetią,  winiarską  Kachetię, piękne  krajobrazy  Kaukazu  oraz  nadmorski,  słynny  kurort  Batumi. Z  lubością  wspominamy  gruzińskie  supry (kolacje) z toastami, tańcami, przepysznym  tradycyjnym  jedzeniem, winem, koniakiem  i  czaczą…
Mimo  tak  bogatego  programu  wycieczka  nie   była męcząca. Daliśmy radę. Poznaliśmy przemiłych  ludzi, towarzyszy naszej  podróży  z różnych  zakątków Polski.
Dziękujemy  za pokazanie nam Gruzji  od  kuchni  –  dosłownie  i  w  przenośni.
Planujemy  już dalsze  wyprawy  z biurem  Krzysztofa… może  za  rok  Armenia…? Białoruś…? Podlasie..? Z  biurem  Krzysztof  Matys  Travel  jedziemy!

– Marlena Rymer-Rymarczyk i Arek Rymarczyk, Aneta i  Rafał  Śledzińscy, Alina i  Piotr Chanieccy, Joanna i  Krzysztof  Bołtryk, Dagmara i Piotr  Sołowińscy.

****************
Odbyłem wspaniałą wycieczkę do Gruzji z Matys Travel (październik 2016). Bardzo dobra organizacja, transport i hotele, nie mówiąc już o wspaniałych suprach, “chachy” i winie. Pan Krzysztof to znawca Gruzji i wspaniały gawędziarz.
Gruzja to zachwycające krajobrazy, z ośnieżonymi szczytami Kaukazu w tle, przyjemnym klimatem i smaczną kuchnią. To również przyjaźni nam ludzie. Najbardziej wspominam podświetlaną grotę w Kutaisi,klasztor Alawerdi i oczywiście Mestię (szczególnie podświetlone baszty nocą). Poznałem sympatycznych uczestników wycieczki z całej Polski. Pozdrawiam Kasię, Małgosię i Adama oraz pozostałych turystów. Już planuję kolejną wycieczkę w przyszłym roku (Armenia, Mołdawia lub Uzbekistan).
– Jan Nawalany, Brzeg Dolny.

****************

Wraz z Krzysztofem Matysem, wesołą gruzińską przewodniczką oraz grupą miłych towarzyszy zwiedziliśmy we wrześniu 2016 najważniejsze miejsca Gruzji. Wycieczka zorganizowana przez biuro Krzysztofa to uczta intelektualna i zmysłowa, pozwala poznać Gruzję poprzez jej historię, zabytki, krajobrazy jak również zwyczaje, smaki i zapachy. Słuchanie opowieści Krzysztofa o dawnej i współczesnej historii Gruzji to czysta przyjemność. Trasa wycieczki jest bardzo dobrze ułożona, hotele bardzo dobre, wyżywienie smaczne, no i te niezapomniane supry…! Pozdrawiamy i szczerze polecamy „Magiczne bezdroża Gruzji”.

– Irmina i Włodek.

****************

Gloria dla wspaniałego przewodnika wycieczki dla koneserów (jak pisze na swojej stronie). Wróciłam z wycieczki “Magiczne bezdroża Gruzji” (zorganizowanej przez Biuro Krzysztofa) w pełni zadowolona i usatysfakcjonowana.Wspaniała atmosfera, duża wiedza historyczna w piękny sposób przekazywana przez Krzysztofa, cudowne krainy Gruzji, które nam pokazał. Bardzo dobre hotele, wspaniałe kolacje z przepysznymi potrawami gruzińskimi, z pysznym winem, z czaczą (lokalny trunek pędzony z owoców) i tańcami zespołów regionalnych. Dziękuję Ci Krzysiu za cudowną wyprawę po bezkresnych bezdrożach GRUZJI.
– Krystyna Glinka, maj 2016.

****************

Czuję  się zobowiązany do wyrażenia mojej opinii na temat wycieczki organizowanej przez biuro turystyczne  Krzysztof Matys Travel. Miałem przyjemność uczestniczyć w wycieczce organizowanej przez Pana Krzysztofa  osobiście do Gruzji. Wycieczka  ta dała mi bardzo dużo satysfakcji , gdyż była zorganizowana  bardzo profesjonalnie  i ciekawie. Pan Krzysztof  wykazał się  wyjątkową wiedzą  o Gruzji , zarówno jej historii  jak i życia współczesnego. Zaskoczył mnie  nawet tym w czym się znam  jako enolog tj. na znajomości produkcji przez Gruzinów wina i występujących tu pełnej gamie  komercyjnych  gatunków. Gruzja to kolebka religii chrześcijańskiej i produkcji wina. W obu dziedzinach Pan Krzysztof profesjonalistą. Podczas wycieczki wszystko  zorganizowane  wg przysłowiowego „szwajcarskiego zegarka”. Było ciekawie i wesołe. Świetne zakwaterowanie i wyżywienie.  Wyśmienita frajda uczestniczyć  w takiej wycieczce. Czekam na następne już z niecierpliwością.
– Mikołaj Korol, właściciel winnicy w Mielniku.

****************

Wprawdzie byłam tylko na jednej wycieczce zorganizowanej przez biuro p. Krzysztofa Matysa (Gruzja, wiosna 2013), ale polecam je bez wahania znajomym. Fachowy przewodnik i pilot w jednej osobie okazał się miłośnikiem zwiedzanego kraju. Świetna organizacja wycieczki nie kolidowała z pewną elastycznością, pozwalającą czasem na rozszerzanie przewidzianego programu. Miła atmosfera została zapamiętana chyba przez wszystkich uczestników.
– Pozdrawiam, Małgorzata Mańkowska.

****************

Serdecznie polecam biuro podróży Matys Travel, odbyłem na razie jedną wycieczkę: Gruzja klasycznie sierpień 2013 i już żałuję że w tym roku nie pasują terminy na kolejny wyjazd, nad wszystkim góruje profesjonalizm: doskonały program, pilot, wrażenia – tylko jeździć! Pozdrawiam.
– Darek z Ciechanowa.

****************

Z biurem Krzysztof Matys Travel odbyliśmy wycieczkę do Gruzji w grupie 16 osób (2012 r.). Program był bardzo interesujący i bogaty. Poza walorami programu i zwiedzanych miejsc szczególnie satysfakcjonująca była atmosfera. Odbyliśmy podróż wręcz w rodzinnej atmosferze i w doskonałych warunkach bytowych. Z utęsknieniem czekam na wyjazd do Armenii i Iranu.
– Marianna i Aleksy Breczko.

****************

Chcąc podsumować w kilku słowach podróże (było ich do tej pory dwie Gruzja i Mołdawia, ale pewnie to nie koniec) z Krzysztof Matys Travel muszę powiedzieć że każda z nich miała wspólny mianownik – Krzysztof. Niewątpliwie jego zaangażowanie w realizację programów, profesjonalizm i znajomość miejscowych realiów jest wartością jakiej nie oferują duzi komercyjni touroperatorzy. Tym cenniejsze jest to że indywidualne programy zwiedzania uatrakcyjniają “nieprzewidziane” wydarzenia, a to udział w gruzińskim weselu, spotkanie z Baronem Cyganów, czy przezabawne pożegnanie młodych chłopaków ze wsi idących do wojska. Krzysztof Matys, daje także niewątpliwie wartość dodaną do odwiedzanych miejsc, przez osobistą znajomość ludzi i olbrzymią wiedzę historyczną. W taki sposób stajemy się nie tylko biernymi obserwatorami krajobrazów, lecz mamy szansę poczuć klimat odrębnej kultur.
– Szczerze Polecam – Andrzej z Ostródy.

****************

Bardzo dziękuję za fantastyczna wyprawę do Gruzji. Wszystko było dobrze zorganizowane i przemyślane. Dodatkowo niezwykła fachowość i wiedza przewodnika uatrakcyjniła i tak fajny wyjazd.
– Pozdrawiam, Beata.

****************

Rok temu biuro Krzysztofa Matysa zorganizowało, dla grupy moich przyjaciół, wyjazd do Gruzji, okazało się, że wybór biura okazał się strzałem w dziesiątkę!!!! Poleciał z nami pan Krzysztof, ogromna wiedza, fantastyczny dar opowiadania, niezwykle miły towarzysz podróży, dyskretny, nienarzucający się, ale czujny, pojawiał się zawsze, kiedy sytuacja tego wymagała. Cała wycieczka była perfekcyjnie zorganizowana, hotele spełniły nasze oczekiwania, program bardzo urozmaicony i ciekawy.Grupa 12 osób wróciła zakochana w Gruzji, uważam, że dzięki panu Matysowi.
– Róża z Warszawy.

****************

Więcej opinii o wycieczkach do Gruzji znajduje się tu: O biurze (na dole strony).

Zebraliśmy najistotniejsze zalety naszej wycieczki. Tekst znajduje się tu: Najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji

10 dni pięknej przygody: wycieczka do Gruzji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

4 odpowiedzi na “Opinie o wycieczce do Gruzji”

 1. Adam Miotke pisze:

  Pragnę wyrazić swoją opinię na temat biura podróży Krzysztof Matys Travel z którą to miałem przyjemność podróżować po Gruzji w lipcu 2017 roku. To była naprawdę wielka przyjemność uczestniczyć w tej imprezie z kilku powodów.Pierwszy powód to piloci w osobie Pana Krzysztofa oraz przemiłej Pani Lenki. Ci ludzie na temat Gruzji wiedzą wszystko albo jeszcze więcej. To po pierwsze . Po drugie to wzorowa organizacja imprezy . Wszystko zapięte na ostatni guzik.Dobrej klasy hotele i wyżywienie w nich to następny powód dla którego warto wybrać to biuro.Wreszcie to z czego słynie Gruzja (super SUPRY I WINO) oczywiście to prawdziwe wino.Grupa 16 osobowa to bardzo dobry pomysł na tak intensywną wycieczkę.Pozdrawiam wszystkich uczestników imprezy i liczę na rychłe spotkanie na następnej wycieczce z biurem Pana Krzysztofa.Dziękuję Adam Miotke

 2. Marek pisze:

  Szukaliśmy wycieczki do Gruzji na Majówkę 2019. Biura Matys Travel wcześniej nie znaliśmy. Zachęciła nas strona biura i opinie innych osób. Oczywiście, nie są to opinie umieszczone na niezależnej od biura stronie, ale też Gruzja nie leży na końcu świata. Uznaliśmy, że damy szansę Matys Travel i sobie 🙂
  Jak się okazało to była dobra decyzja.
  Spodobał mi się kontakt z biurem – bezproblemowy (zarówno mailowy jak i telefoniczny) i przyjazny.
  Do Gruzji lecieliśmy ukraińskimi liniami z przesiadką w Kijowie. Ukraińskie Boeingi skoro latają do Warszawy to muszą spełniać europejskie standardy, ale wewnątrz są mało unijne i potrzebują odświeżenia. Inna grupa z tego biura leciała bezpośrednio do Tbilisi Lotem. Ja gdybym miał wybór poleciałbym ponownie przez Kijów z powodu lepszych godzin lotów (Lot przylatuje do Tbilisi środku nocy. UIA w ciągu dnia. Mieliśmy dodatkowe popołudnie w Tbilisi.)
  Mocną stroną biura jest organizacja. Nasza wycieczka przypadła w trakcie prawosławnej Wielkanocy. Stąd konieczne były zmiany w planie z powodu zamknięcia niektórych obiektów. Przeprowadzono je sprawnie. Zrealizowaliśmy cały plan wycieczki. W trakcie przejazdu przez Kaukaz okazało się że na naszej drodze jest trudne do pokonania dla busa osuwisko. Istniało realne zagrożenie, ze nie będzie mógł go pokonać. Nasi przewodnicy przygotowali awaryjny transport zanim dotarliśmy do osuwiska!
  Kolejny plus to niewielka grupa – kilkanaście osób. Dzięki Magdzie, naszej pilotce (pozdrawiam Cię Magda), szybko się zintegrowaliśmy 🙂
  Biuro chwali się że ma najlepszych przewodników. Z przyjemnością muszę powiedzieć że to prawda. Nam, oprócz Magdy, Gruzję pokazywał Nika – Gruzin, który dzieciństwo spędził w Polsce i dobrze mówi po polsku. Byłem na wielu wycieczkach i mam to szczęście, że miałem wielu dobrych przewodników. Nika pokazał nam nie tylko piękne strony Gruzji ale i te trudniejsze. Mam wrażenie, że starał się pokazać nam nie kraj z folderu, ale prawdziwy. Paradoksalnie spowodowało to odbieram Gruzję bardzo pozytywnie. Nika to jednak ktoś więcej niż przewodnik. Przepraszam, że w opinii o wycieczce piszę, takie patetyczne słowa, ale po prostu muszę. Nika to szlachetny i dobry człowiek jakich rzadko się spotyka.
  Przed wyjazdem szukając wycieczki do Gruzji spotykałem się z opiniami o niskim standardzie gruzińskich hoteli. Te w których byliśmy, podobno, jak na gruzińskie standardy, to dobre turystyczne hotele. Biuro wybrało hotele w bardzo dobrej lokalizacji (w centrach miast, na starówkach, wszędzie blisko. Hotel w Mcchecie ma rewelacyjny widok). Dodatkowo czyste łazienki i łóżka oraz przyzwoite jedzenie. Dla mnie to najistotniejsze. A że w jednym z hoteli winda omijała moje piętro, bo architekt zaplanował w miejscu drzwi windy, dla ozdoby, duży żyrandol 🙂 to drobiazg o którym myślę obecnie z rozbawieniem.
  Plan wycieczki oceniam jako dobry. Ma on jeden minus – Batumi. Jedzie się tam cały dzień, zwiedzając po drodze ładny, stary ogród botaniczny. Wieczorem spacer po mieście (mieliśmy szczęście bo była piękna pogoda i nie padało). Rano wyjazd i ponownie cały dzień w autobusie. Początkowo byłem wkurzony. W Batumi nie ma nic tak cennego żeby spędzić dodatkowy dzień w autobusie. Gdybyśmy tam nie jechali moglibyśmy ten cały dzień spędzić np. w Tbilisi. Wydaje mi się, że to była nie tylko moja pierwsza myśl. Jednak być w Gruzji i nie być w Batumi? Nie zastanawiajcie się. Jedzcie do Batumi. Warto. Choćby po to żeby poznać cały kraj.
  A teraz najważniejsze (dla mnie): Nie jedźcie do Gruzji z kimś kto Was nie zawiezie do Swanetii. Tam trzeba być. Zobaczycie jak piękne są góry Kaukazu. Najlepiej tak jak my w maju, kiedy jeszcze szczyty pokryte są śniegiem. Dla mnie wyglądają wtedy obłędnie (zrobicie świetne zdjęcia)
  I wreszcie jedzenie. Jeżeli lubicie wino i dobre jedzenie możecie jechać z tym biurem. My byliśmy zadowoleni. Jeżeli nie lubicie wina i wolicie czaczę (gruziński bimber) to zapewne też się Wam spodoba 🙂

 3. Anna Minczewska pisze:

  Wybraliśmy wiosenną czerwcową wycieczkę “Magiczne bezdroża Gruzji” ze względu na Swanetię, na której zobaczeniu nam zależało.
  Propozycja biura ” Krzysztof Matys Travel” oferuje najciekawszą, naszym zdaniem, trasę po Gruzji i jest świetnie rozłożona w czasie zwiedzania. Cudowne miejsca, bardzo dobre hotele no i świetne wyżywienie w doskonałych restauracjach. Ponadto przeurocza przewodniczka Irina. Jasnowłosa Gruzinka, śliczna, dowcipna z dużą wiedzą o swoim kraju.
  Swanetia nas nie zawiodła. To cudowny , jeszcze “nie zadeptany” przez turystów, rejon wysokiego Kaukazu Zachodniego.
  Zresztą wszystko co zdążyliśmy zobaczyć było warte odwiedzenie i pozostawiło bardzo miłe wspomnienia.
  A zaczęło się pechowo bo nasz lot do Tbilisi został odwołany mimo, że zajęliśmy już miejsca w samolocie. Była noc, Państwo Krzysztof i Magdalena Matysowie nie pozostawili nas sobie . Załatwili lot do Tbilisi dodatkowym samolotem dnia następnego. Nie straciliśmy ani jednego dnia z naszego programu, ponieważ p.Matys przesunął cały program. Ponadto dostaliśmy na koszt biura “Krzysztof Matys Travel” jeszcze dodatkowy dzień dłużej w Batumi. Byliśmy zachwyceni.
  Teraz prawnicy biura p. Krzysztofa Matysa próbują załatwić dla nas odszkodowanie od linii lotniczych LOT za przesunięcie wylotu z Warszawy.
  Niezależnie od sytuacji awaryjnej na samym początku, którą dzięki uprzejmości pp Krzysztofa i Magdaleny Matysów, uznaliśmy za dodatkową przygodę – jesteśmy zauroczeni naszą wycieczką do Gruzji.
  Z pewnością będziemy chcieli skorzystać ponownie z bardzo bogatej oferty podróży Biura pp Krzysztofa i Magdaleny Matysów i serdecznie polecamy biuro pp Matysów wszystkim.
  Podróżujemy bardzo dużo lecz nigdy nie spotkaliśmy się z tak życzliwym zaangażowaniem organizatorów.
  Ania i Janek Minczewscy z Warszawy.

 4. Jolanta pisze:

  W dniu 7 czerwca 2022r. wróciliśmy z wycieczki do Gruzji, którą pokazywała nam niezastąpiona Gvantsa. Było wspaniale. Cudowne widoki i niesamowita atmosfera. Program został ułożony w taki sposób, aby wszystko co warte uwagi zobaczyć. Hotele w poszczególnych miejscach były bardzo przyjemne, a jedzenie w lokalnych restauracjach na długo zapamiętam. No i oczywiście wino, które nie wymaga żadnego komentarza. Gruzini są bardzo otwarci i uśmiechnięci, kraj bezpieczny i wszystkim go polecam na turystyczne wypady. Jak wszyscy i ja przez chwilę zastanawiałam się, czy może jednak nie jest to dobry czas na wyjazd do Gruzji, ale obawy okazały się zupełnie bezpodstawne. Szkoda tylko, że tak krótko byliśmy w Batumi, bo miasto jest niesamowite. Dziękuję na fajny wyjazd. Do następnego razu – Jola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę