fbpx

Wycieczka do Wilna na Kaziuki

Kaziuk to największe, najbardziej huczne święto Wilna. Odbywa się co roku na początku marca. To także najstarszy jarmark w tej części Europy. Jego historia liczy ponad 400 lat! Termin wycieczki: 8-10 marca 2024 r.

Na cały weekend miasto zamienia się w kolorowe, wesołe, pełne rozrywek, muzyki i straganów miejsce. Poza rzemieślnikami i artystami z Litwy są również sprzedawcy z sąsiednich krajów. To rewelacyjny moment na zakup interesujących pamiątek i wyrobów rękodzieła, ale też dobry czas na raczenie się specjałami miejscowej kuchni.

Na Kaziukach nie może zabraknąć palm wielkanocnych

Święto powstało dla uczczenia królewicza Kazimierza, patrona Polski i Litwy, wnuka Władysława Jagiełły. Kazimierz przygotowywany do objęcia tronu, zmarł przedwcześnie w Grodnie. Pochowany został w Katedrze Wileńskiej. Kanonizowany w 1604 roku.

PROGRAM WYCIECZKI:

1 dzień: WARSZAWA – BIAŁYSTOK – AUGUSTÓW – TROKI – WILNO

05:00 – wyjazd z Warszawy. 07:45 – wyjazd z Białegostoku. Przyjazd do Trok. Lekki obiad: tradycyjna kuchnia karaimska, z której słyną Troki (kibiny i rosół). Zwiedzanie położonego na wyspie Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do Wilna, zakwaterowania w hotelu tuż obok wileńskiej Starówki. Kolacja i nocleg w Wilnie.

Troki zimą

2 dzień: WILNO

Śniadanie. Kilkugodzinne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in.: Stare Miasto, Ostra Brama, Katedra, Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Ducha, Uniwersytet Wileński, cmentarz na Rossie. Następnie czas wolny i udział w imprezach kaziukowych. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Starówce.

3 dzień: WILNO – KOWNO – AUGUSTÓW – BIAŁYSTOK – WARSZAWA 

Śniadanie. Dla chętnych możliwość uczestnictwa we Mszy świętej w kościele przy Ostrej Bramie. Czas wolny na udział w imprezach kaziukowych. Następnie przejazd do Kowna. Zwiedzanie kowieńskiej starówki, zobaczymy m.in. Dom Perkuna, Ratusz, kościół św. Witolda, bazylikę św. Piotra i Pawła. Wyjazd do Polski, przejazd przez Augustów i Białystok do Warszawy.

Termin: 08.03.2024 – 10.03.2024 – Są wolne miejsca, zapraszamy!
Cena za osobę (wyjazd z Białegostoku): 990,00 PLN
Cena za osobę (wyjazd z Warszawy): 1190,00 PLN

Kaziuki to okazja do barwnych pochodów i zabaw

Cena obejmuje:

– przejazd komfortowym autokarem;

– 2 noclegi w hotelu 3* przy Starówce w Wilnie;

– 2 śniadania, 1 obiad i 2 kolacje;

–  usługi przewodnika: zwiedzanie Trok, Kowna i Wilna;

– zestaw słuchawkowy tour guide;

– obowiązkowa składka na TFG i TFP;

–  opiekę pilota,

– ubezpieczenie turystyczne.

Cena nie obejmuje:

– bilety wstępów i napiwki w kwocie 30 euro/osoba;

– ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego: 250 zł.

…………………………….

Na zamówienie grupy zrealizujemy dowolny program wycieczki na Litwę. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Polecamy też naszą wycieczkę Litwa: Wilno – Troki – Kowno.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę