fbpx

Wycieczka do Wilna na Kaziuki

Kaziuk to największe, najbardziej huczne święto Wilna. Odbywa się co roku na początku marca. To także najstarszy jarmark w tej części Europy. Jego historia liczy ponad 400 lat!

Na cały weekend miasto zamienia się w kolorowe, wesołe, pełne rozrywek, muzyki i straganów miejsce. Poza rzemieślnikami i artystami z Litwy są również sprzedawcy z sąsiednich krajów. To rewelacyjny moment na zakup interesujących pamiątek i wyrobów rękodzieła, ale też dobry czas na raczenie się specjałami miejscowej kuchni.

Na Kaziukach nie może zabraknąć palm wielkanocnych

Święto powstało dla uczczenia królewicza Kazimierza, patrona Polski i Litwy, wnuka Władysława Jagiełły. Kazimierz przygotowywany do objęcia tronu, zmarł przedwcześnie w Grodnie. Pochowany został w Katedrze Wileńskiej. Kanonizowany w 1604 roku.

Na zamówienie grupy zrealizujemy dowolny program wycieczki na Litwę. Niżej znajduje się przykładowy i najczęściej wybierany program Wileńskich Kaziuków. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Polecamy też naszą wycieczkę Litwa: Wilno – Troki – Kowno.


1 dzień: WARSZAWA – BIAŁYSTOK – TROKI – WILNO

06.00 – wyjazd z Warszawy, 09.30 – wyjazd z Białegostoku (na zamówienie grupy możliwe wyjazdy z dowolnego miasta w Polsce). Przyjazd do Trok. Obiad: tradycyjna kuchnia karaimska, z której słyną Troki. Zwiedzanie położonego na wyspie Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do Wilna, zakwaterowania w hotelu tuż obok wileńskiej Starówki. Kolacja i nocleg w Wilnie. Uwaga: istnieje też możliwość zakwaterowania w hotelu w Trokach: 4*, aquapark z saunami, centrum SPA, kręgielnia i centrum sportowe.

Troki zimą

2 dzień: WILNO

Śniadanie. Kilkugodzinne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in.: Stare Miasto, Ostra Brama, Katedra, Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Ducha, Uniwersytet Wileński, Cmentarz na Rossie. Następnie czas wolny i udział w imprezach kaziukowych. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Starówce. Na zamówienie grupy możliwe zorganizowanie wieczoru integracyjnego, uroczystej kolacji z muzyką, itp.

3 dzień: WILNO – KOWNO – BIAŁYSTOK – WARSZAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Kowna. Zwiedzanie kowieńskiej starówki: Dom Perkuna, Ratusz, kościół św. Witolda, bazylika św. Piotra i Pawła. Obiad. Wyjazd do Polski, przejazd do Warszawy przez Augustów i Białystok lub na innej wybranej przez grupę trasie.


Termin:
Kaziuki odbywają się w jeden z weekendów marca.

Cena: w zależności od wielkości grupy i wybranego standardu hoteli.

Kaziuki to okazja do barwnych pochodów i zabaw

Cena obejmuje:

– przejazd komfortowym autokarem;

– 2 noclegi w hotelu w wybranej opcji (3* lub 4*) przy Starówce w Wilnie. Na życzenie grupy istnieje również możliwość zakwaterowania na jedną noc w kompleksie hotelowym 4* w Trokach;

– 2 śniadania, 2 obiady i 2 kolacje;

–  usługi przewodnika: zwiedzanie Trok, Kowna i Wilna;

–  opiekę pilota, ubezpieczenie turystyczne.

…………………………….

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter