fbpx

Wycieczka do Wilna na Kaziuki

Kaziuk to największe, najbardziej huczne święto Wilna. Odbywa się co roku na początku marca. To także najstarszy jarmark w tej części Europy. Jego historia liczy ponad 400 lat!

Na cały weekend miasto zamienia się w kolorowe, wesołe, pełne rozrywek, muzyki i straganów miejsce. Poza rzemieślnikami i artystami z Litwy są również sprzedawcy z sąsiednich krajów. To rewelacyjny moment na zakup interesujących pamiątek i wyrobów rękodzieła, ale też dobry czas na raczenie się specjałami miejscowej kuchni.

Na Kaziukach nie może zabraknąć palm wielkanocnych

Święto powstało dla uczczenia królewicza Kazimierza, patrona Polski i Litwy, wnuka Władysława Jagiełły. Kazimierz przygotowywany do objęcia tronu, zmarł przedwcześnie w Grodnie. Pochowany został w Katedrze Wileńskiej. Kanonizowany w 1604 roku.

Na zamówienie grupy zrealizujemy dowolny program wycieczki na Litwę. Niżej znajduje się przykładowy i najczęściej wybierany program Wileńskich Kaziuków. Zainteresowanych prosimy o kontakt. Polecamy też naszą wycieczkę Litwa: Wilno – Troki – Kowno.


1 dzień: BIAŁYSTOK – AUGUSTÓW – TROKI – WILNO

07.00 – wyjazd z Białegostoku. 08.00 – wyjazd z Augustowa. Przyjazd do Trok. Obiad: tradycyjna kuchnia karaimska, z której słyną Troki (kibiny i rosół). Zwiedzanie położonego na wyspie Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Przejazd do Wilna, zakwaterowania w hotelu tuż obok wileńskiej Starówki. Kolacja i nocleg w Wilnie.

Troki zimą

2 dzień: WILNO

Śniadanie. Kilkugodzinne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem, m.in.: Stare Miasto, Ostra Brama, Katedra, Muzeum Adama Mickiewicza, kościół św. Ducha, Uniwersytet Wileński, cmentarz na Rossie. Następnie czas wolny i udział w imprezach kaziukowych. Obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Starówce.

3 dzień: WILNO – KOWNO – AUGUSTÓW – BIAŁYSTOK

Śniadanie. Dla chętnych możliwość uczestnictwa we Mszy świętej w kościele przy Ostrej Bramie. Czas wolny na udział w imprezach kaziukowych. Następnie przejazd do Kowna. Zwiedzanie kowieńskiej starówki, zobaczymy m.in. Dom Perkuna, Ratusz, kościół św. Witolda, bazylikę św. Piotra i Pawła. Wyjazd do Polski, przejazd do Białegostoku przez Augustów. Przyjazd do Białegostoku około godz. 20:00.

Termin: 04.03.2022 – 06.03.2022
Cena za osobę: 750,00 zł

Kaziuki to okazja do barwnych pochodów i zabaw

Cena obejmuje:

– przejazd komfortowym autokarem;

– 2 noclegi w hotelu w wybranej opcji 3* przy Starówce w Wilnie;

– 2 śniadania, 1 obiad i 2 kolacje;

–  usługi przewodnika: zwiedzanie Trok, Kowna i Wilna;

–  opiekę pilota, ubezpieczenie turystyczne.

Cena nie obejmuje:

– bilety wstępów i napiwki w kwocie 15 euro/osoba;

– ewentualna dopłata do pokoju jednoosobowego: 150 zł.

…………………………….

Osoby zaszczepione (posiadające paszport covidowy) wjeżdżają na Litwę bez testów. Osoby niezaszczepione powinny wykonać test antygenowy na 48 godz. przed wjazdem na Litwę.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter