fbpx

Najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji

Na co się zdecydować, jaki program wycieczki wybrać? Z którym biurem podróży do Gruzji?! By ułatwić podjęcie decyzji spisaliśmy najistotniejsze plusy wycieczki Magiczne bezdroża Gruzji. Organizujemy ją od lat. To 11 dni pięknej przygody i możliwość rzeczywistego poznania kraju.

Mamy już setki usatysfakcjonowanych Klientów. Tu znajdują się opinie z wycieczki do Gruzji.

Gruzja Cminad Sameba KM Travel

U stóp góry Kazbek. W tle XIV-wieczna cerkiew Cminda Sameba

Program

Naprawdę dobrze pomyślany. Zobaczymy to, co trzeba: Tbilisi, Swanetię (Mestię i Uszguli), Batumi, Kutaisi, Gori, Mcchetę, Kazbegi i Kachetię. Wielką zaletą jest wizyta w Swanetii. Co ważne, tempo wycieczki jest dostosowane do lokalnych warunków. Nie spieszymy się nadmiernie. Gruzja jest takim krajem, w którym trzeba mieć czas również na to, by cieszyć się miejscowym wyśmienitym jedzeniem i winem. Więcej na ten temat w artykule: 10 największych atrakcji Gruzji.

Twierdza Ananuri na Gruzińskiej Drodze Wojennej

Pilot – przewodnik

Na naszych wycieczkach pracują najlepsi piloci. Tacy, którzy jednocześnie pełnią funkcję przewodnika. Są specjalistami od danego kierunku. Doskonale znają kraj, mają mnóstwo informacji, dużo i ciekawie opowiadają. Tylko w wyjątkowych przypadkach korzystają z pomocy miejscowych przewodników. Dzięki temu grupa nie traci czasu na tłumaczenie z lokalnego języka na język polski. Zostaje więcej czasu na zwiedzanie i piękne opowieści.

Gruziński stół. Wyśmienita i bogata kuchnia to jeden z wielkich atutów tego kraju

Kameralna grupa

Maksymalnie 16-18 osób. Dzięki temu podróżowanie i zwiedzanie odbywa się w komfortowych warunkach i miłej towarzyskiej atmosferze.

Hotele

Dobrej jakości i czyste. Pokoje z łazienkami, na wyposażeniu są również ręczniki. Hotele wielokrotnie zostały przez nas sprawdzone. Co istotne, są dogodnie położone, w centrach miast, a nie gdzieś na peryferiach, z których ciężko gdziekolwiek dotrzeć. W Tbilisi hotel znajduje się w obrębie starego miasta! Wieczorem, w wolnym czasie turyści mogą spacerować po pięknie oświetlonej starówce. W Batumi blisko plaży, centrum i nadmorskiego deptaka. W Kutaisi w ścisłym centrum, tuż przy słynnej fontannie. W Swanetii (w Mcchecie) hotel jest rewelacyjnie położony, z pięknym widokiem na zabytkowe kamienne wieże i okoliczne góry.

Katedra Bagrati w Kutaisi

Restauracje

Preferujemy kolacje w tradycyjnych restauracjach. Unikamy hotelowego jedzenia. Wybieramy dobre, klimatyczne restauracje serwujące typową gruzińską kuchnię. Wycieczka do Gruzji jest kulinarną ucztą. Stoły pełne wyśmienitych lokalnych potraw. Wśród nich na pewno nie zabraknie badridżani, chaczapuri, lobiani, chinkali, szaszłyków i kebabów…Wszystko to okraszone pysznym winem. Obowiązkowo, przynajmniej jedna kolacja z muzyka na żywo, w trakcie której ma miejsce pokaz narodowych tańców gruzińskich. Więcej na ten temat w artykule: Kuchnia gruzińska.

Lokalny klimat

Chcemy, żeby nasze wszystkie wycieczki dawały możliwość prawdziwego poznania kraju. W przypadku Gruzji udało się to znakomicie! Chłoniemy miejscowy klimat nie tylko zwiedzając i oglądając, ale też spotykając się z ludźmi, uczestnicząc w suprach i odwiedzając mniej uczęszczane przez turystów miejsca.

Sighnaghi, widok na dolinę Alazani

Wiedza, pasja i doświadczenie

Gruzja jest naszą pasją. Jeździmy tam od lat. Mamy niezbędne w takich krajach znajomości i wiedzę na temat lokalnych warunków. Nasi piloci-przewodniczy dużo piszą na temat turystycznych atrakcji kraju. W tym miejscu nie sposób przytoczyć wszystkie publikacje, dlatego ograniczymy się do kilku. Blog poświęcony Gruzji. Tu znajduje się cały cykl artykułów Krzysztof Matysa.

Warto też przeczytać materiały zamieszczone na naszej stronie w dziale: Artykuły/Gruzja.

Posłuchaj jak Krzysztof Matys opowiada o Gruzji: Polskie Radio.

gruzja wycieczki dla koneserwów

Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (około 18 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. 

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę