fbpx

Opinie o wycieczce: Gruzja – Armenia

Oto kilka opinii nadesłanych przez naszych Turystów. Więcej znajduje się tu: Opinie o naszym biurze oraz pod linkiem O biurze – na dole strony.

Mamy nadzieję, że pomogą Państwu w podjęciu decyzji o wyborze wycieczki.

********

Gruzja – Armenia 18.09.2019 – 29.09.2019.
Wyjazd rewelacyjny. To co zobaczyliśmy na „pętli kaukaskiej” przez te parę dni pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Piękno krajobrazu przeplatało się z historią oraz teraźniejszością.
Jacek jako Pasterz grupy wspaniały. Skarbnica wiedzy, kultura osobista a zarazem „wulkan” dowcipu. Stworzył wspaniałą atmosferę w całej grupie.
Przewodnicy miejscowi Gruzja – Nika oraz Armenia – Galik bardzo dobrze znający historie swoich narodów, życzliwi oraz bardzo pomocni w trudnych momentach.
Był to nasz pierwszy, ale nie ostatni wyjazd z Matys Travel.
Urszula i Geniek

********

W środę dobiegła końca nasza wycieczka przez Gruzję i Armenię. Było świetnie – zgrana grupa, dobrana emocjonalnie i naprawdę ŚWIETNY przewodnik pan Jacek Świercz. Zachwycił nas wiedzą i erudycją. Znakomitym rozwiązaniem był przedostatni dzień w Batumi, dając nam możliwość relaksu i wypoczynku z kąpielą w Morzu Czarnym włącznie.
Ta wycieczka jest naprawdę godna polecenia.
Pozdrawiamy.
Zadowoleni turyści z Hamburga, czerwiec 2019.
– Jagoda i Włodek

********

Cieszymy się bardzo, że zdecydowałyśmy się na wycieczkę do Gruzji i Armenii z Pana biurem. Zauroczyła nas Gruzja i Armenia, ich piękne krajobrazy, zabytki a zwłaszcza przyjaźni ludzie. Długo będziemy wspominać wieczorne wspólne supry i dzbany dobrego wina.
Panie Krzysztofie jako przewodnik jest Pan profesjonalistą, pańska wiedza i umiejętność jej przekazania to dodatkowe atuty tej wycieczki. Także przewodnicy gruzińscy i ormiański którzy nam towarzyszyli na trasie bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach.
Polecamy bardzo wszystkim zainteresowanym wycieczkę do Gruzji i Armenii z biurem Krzysztof Matys Travel.
Do zobaczenia na kolejnych wycieczkach.
Serdecznie pozdrawiamy
Małgorzata i Barbara, wrzesień 2018 r.

Gaumar-dżos!!!!
Gaumar-dżos!!!!
Gaumar-dżos-dżos-dżos!!!!

********

Gruzja – wzdłuż i wszerz, w górę (Kazbegi) i w dół ( poziom morza w Batumi) – a nawet w głąb (skalne miasto Wardzia). Do tego niezwykle słonecznie,smacznie i wesoło (gruzińskie wina, czacza i muzyka niezwykle subtelnie tę wesołość podkreśliły).

Armenia – przeglądając przed wyjazdem program wycieczki – wyglądała na „przerywnik” w procesie poznawania Gruzji. A okazała się dla wielu z nas najważniejszym punktem programu…

Pilot (jakoś w tym wypadku to słowo słabo przechodzi przez gardło) Opiekun? Lider? Mistrz Ceremonii??? – Jacek Świercz. Panie Jacku! Wszyscy pamiętamy o starochrześcijańskich korzeniach obydwu narodów, a nawet o tym kto komu zafundował alfabet! No i rzecz oczywista także o tym, że krewetki i napalm wcale nie muszą leżeć daleko od siebie… 😉 Dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy, wspaniałą atmosferę, moc wrażeń, zawsze aktualną prognozę pogody i zdumiewający rygor czasowy!  Do zobaczenia!

Szacunek i ukłony dla całej ekipy Krzysztof Matys Travel.

– Wszyscy uczestnicy wycieczki (czerwiec 2017 r.): Przemysław Stopczyk, Małgorzata Głuszek-Stopczyk, Kamila i Włodzimierz Kobylińscy, Katarzyna i Andrzej Piotrowscy Jacek i Dorota Burda, Ewa Zofia Sawka, Dorota i Bogdan Bartkiewicz, Małgorzata i Jacek Stankiewicz, Lucyna i Andrzej Pieńczykowscy, Iwona Stankiewicz.

********

Wycieczka do Gruzji i Armenii którą odbyliśmy we wrześniu ubiegłego roku w grupie ośmiorga szczecinian – zorganizowana była perfekcyjnie, a pilot w Twojej osobie był świetnie przygotowany merytorycznie z olbrzymią wiedzą o krajach które zwiedzaliśmy.

Podobało nam się także Twoje podejście do całej grupy, która była większa niż ośmioro ze Szczecina – byłeś wesoły, dowcipny, taktowny ale trzymający dyscyplinę – i tak powinno być.

Dobór miejsc które zwiedzaliśmy, środków lokomocji, pilotów miejscowych a także kultowych lokalnych restauracji był wręcz idealny.

– Weronika i Włodzimierz Łyczywek, Szczecin

********

Od wielu lat myśleliśmy o wyprawie do Gruzji i Armenii, ale ciągle był problem z wyborem biura podróży. Ostatecznie po selekcji różnych ofert, zdecydowaliśmy się na propozycję Krzysztof Matys Travel, co okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Wyjazd spełnił nasze oczekiwania, organizacja była perfekcyjna, a przewodnictwo pana Krzysztofa i lokalnych przewodników rewelacyjne. Hotele dobre, a posiłki były serwowane w regionalnych i znakomitych restauracjach. Wobec powyższego rekomendujemy to biuro dla planujących wyjazd do Gruzji i Armenii.

– Wacław i Ryszarda z Zielonej Góry, rok 2014.

********

Panie Krzysztofie jesteśmy bardzo wdzięczni za wspaniałą wyprawę do Gruzji i Armenii.

Dzięki wszechogromnej wiedzy, jaką Pan dysponuje, te dwa kraje stały się nam  bliskie i urocze, a mieszkańcy byli na prawdę ciepli i serdeczni. To z pewnością Pan podróże do tej części świata uczynił absolutnie niezwykłymi i fascynującymi. Ta wyprawa – można ją nazwać śmiało – Wyprawą Życia na Kaukaz – zasługuje w pełni na takie określenie, ponieważ była wytrawną ucztą dla naszych wszystkich zmysłów. Pan Krzysztof zadbał o każdy szczegół doskonałej wycieczki tj. ambitna lekcja historii dziejów, kultury, architektury, obyczajów, a nawet literatury pięknej.

Maksyma: „Podróże kształcą” sprawdzi się tylko wtedy, gdy pojedzie się w świat z tak charyzmatycznym, doświadczonym i wręcz imponującym znawcą tematu danego regionu. Nam dane było eksplorować  w doskonałym stylu  Gruzję i Armenię! Całokształtu dopełniło smaczne jedzenie, wytworne trunki, dobra baza hotelowa, a także regionalna muzyka na  żywo, szczególnie występy zespołu artystów z Teatru Narodowego z Tbilisi.

Jeżeli ktoś chce zaplanować dobrze swój wolny czas i zyskać wiele niezapomnianych wrażeń, tym zajmie się zapewne doskonale Pan Krzysztof. Zasłużył naszym zdaniem na pełne zaufanie w tym zakresie.

Serdecznie pozdrawiamy,  30 czerwca 2014 r.

– Ludomira Wachowiak i Alek Stasiek

********

Pragnę podziękować za świetną organizacje wyprawy do Gruzji i Armenii w czerwcu br. Ze względu na sytuację na Ukrainie długo się zastanawiałam czy wybór tej trasy na pewno jest właściwy. Po powrocie nie mam najmniejszych wątpliwości, że wybór trasy i Biura był jak najbardziej słuszny. Profesjonalizm Pana Krzysztofa  i sposób przekazywania wiedzy historycznej, politycznej  jest godny podziwu. Urocze miejsca Gruzji i Armenii (m.in. trasa wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu) to uczta dla ducha, wspaniałe regionalne potrawy to uczta dla ciała (niektóre potrawy próbuję  wprowadzić do  menu w Polsce). Dużo podróżuję i z całą odpowiedzialnością mogę polecić Biuro Pana Krzysztofa (mam na oku już kolejną wyprawę i myślę, że będzie to  Biuro P. Krzysztofa).

– Jadwiga

********

Nasz wycieczka: GRUZJA – ARMENIA

Warto także zwrócić uwagę na standard, który oferujemy (hotele, posiłki, piloci/przewodnicy, program…). Hotele nie tylko dobrej jakości, ale też dogodnie położone, np. w Tbilisi – w centrum, blisko największych atrakcji (idealnie na wieczorne spacery); w Batumi – w centrum i blisko plaży; nad Sewanem – tuż nad brzegiem jeziora, z pięknym widokiem, itd. Restauracje serwujące dobrą miejscową kuchnię – w Gruzji i Armenii to bardzo ważne! Degustacje lokalnych trunków. Wychodzimy mocno poza ramy standardowej, masowej turystyki. Najlepiej oddają to OPINIE naszych Turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter