fbpx

Opinie o wycieczce: Gruzja – Armenia

Oto kilka opinii nadesłanych przez naszych Turystów. Więcej znajduje się tu: Opinie o naszym biurze oraz pod linkiem O biurze – na dole strony.

Mamy nadzieję, że pomogą Państwu w podjęciu decyzji o wyborze wycieczki.

********

Gruzja – Armenia 18.09.2019 – 29.09.2019.
Wyjazd rewelacyjny. To co zobaczyliśmy na „pętli kaukaskiej” przez te parę dni pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Piękno krajobrazu przeplatało się z historią oraz teraźniejszością.
Jacek jako Pasterz grupy wspaniały. Skarbnica wiedzy, kultura osobista a zarazem „wulkan” dowcipu. Stworzył wspaniałą atmosferę w całej grupie.
Przewodnicy miejscowi Gruzja – Nika oraz Armenia – Galik bardzo dobrze znający historie swoich narodów, życzliwi oraz bardzo pomocni w trudnych momentach.
Był to nasz pierwszy, ale nie ostatni wyjazd z Matys Travel.
Urszula i Geniek

Wycieczka zawiera najbardziej atrakcyjne miejsca w Armenii. Docieramy do miejsc, które omija masowy ruch turystyczny. Dodatkowym atutem jest wyśmienita lokalna kuchnia i przednie trunki. Kameralna grupa (około 18 osób) oraz pilot/przewodnik doskonale znający kraj.

********

W środę dobiegła końca nasza wycieczka przez Gruzję i Armenię. Było świetnie – zgrana grupa, dobrana emocjonalnie i naprawdę ŚWIETNY przewodnik pan Jacek Świercz. Zachwycił nas wiedzą i erudycją. Znakomitym rozwiązaniem był przedostatni dzień w Batumi, dając nam możliwość relaksu i wypoczynku z kąpielą w Morzu Czarnym włącznie.
Ta wycieczka jest naprawdę godna polecenia.
Pozdrawiamy.
Zadowoleni turyści z Hamburga, czerwiec 2019.
– Jagoda i Włodek

********

Cieszymy się bardzo, że zdecydowałyśmy się na wycieczkę do Gruzji i Armenii z Pana biurem. Zauroczyła nas Gruzja i Armenia, ich piękne krajobrazy, zabytki a zwłaszcza przyjaźni ludzie. Długo będziemy wspominać wieczorne wspólne supry i dzbany dobrego wina.
Panie Krzysztofie jako przewodnik jest Pan profesjonalistą, pańska wiedza i umiejętność jej przekazania to dodatkowe atuty tej wycieczki. Także przewodnicy gruzińscy i ormiański którzy nam towarzyszyli na trasie bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach.
Polecamy bardzo wszystkim zainteresowanym wycieczkę do Gruzji i Armenii z biurem Krzysztof Matys Travel.
Do zobaczenia na kolejnych wycieczkach.
Serdecznie pozdrawiamy
Małgorzata i Barbara, wrzesień 2018 r.

Gaumar-dżos!!!!
Gaumar-dżos!!!!
Gaumar-dżos-dżos-dżos!!!!

Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (około 18 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. 

********

Gruzja – wzdłuż i wszerz, w górę (Kazbegi) i w dół ( poziom morza w Batumi) – a nawet w głąb (skalne miasto Wardzia). Do tego niezwykle słonecznie,smacznie i wesoło (gruzińskie wina, czacza i muzyka niezwykle subtelnie tę wesołość podkreśliły).

Armenia – przeglądając przed wyjazdem program wycieczki – wyglądała na “przerywnik” w procesie poznawania Gruzji. A okazała się dla wielu z nas najważniejszym punktem programu…

Pilot (jakoś w tym wypadku to słowo słabo przechodzi przez gardło) Opiekun? Lider? Mistrz Ceremonii??? – Jacek Świercz. Panie Jacku! Wszyscy pamiętamy o starochrześcijańskich korzeniach obydwu narodów, a nawet o tym kto komu zafundował alfabet! No i rzecz oczywista także o tym, że krewetki i napalm wcale nie muszą leżeć daleko od siebie… 😉 Dziękujemy za ogrom przekazanej wiedzy, wspaniałą atmosferę, moc wrażeń, zawsze aktualną prognozę pogody i zdumiewający rygor czasowy!  Do zobaczenia!

Szacunek i ukłony dla całej ekipy Krzysztof Matys Travel.

– Wszyscy uczestnicy wycieczki (czerwiec 2017 r.): Przemysław Stopczyk, Małgorzata Głuszek-Stopczyk, Kamila i Włodzimierz Kobylińscy, Katarzyna i Andrzej Piotrowscy Jacek i Dorota Burda, Ewa Zofia Sawka, Dorota i Bogdan Bartkiewicz, Małgorzata i Jacek Stankiewicz, Lucyna i Andrzej Pieńczykowscy, Iwona Stankiewicz.

********

Wycieczka do Gruzji i Armenii którą odbyliśmy we wrześniu ubiegłego roku w grupie ośmiorga szczecinian – zorganizowana była perfekcyjnie, a pilot w Twojej osobie był świetnie przygotowany merytorycznie z olbrzymią wiedzą o krajach które zwiedzaliśmy.

Podobało nam się także Twoje podejście do całej grupy, która była większa niż ośmioro ze Szczecina – byłeś wesoły, dowcipny, taktowny ale trzymający dyscyplinę – i tak powinno być.

Dobór miejsc które zwiedzaliśmy, środków lokomocji, pilotów miejscowych a także kultowych lokalnych restauracji był wręcz idealny.

– Weronika i Włodzimierz Łyczywek, Szczecin

********

Od wielu lat myśleliśmy o wyprawie do Gruzji i Armenii, ale ciągle był problem z wyborem biura podróży. Ostatecznie po selekcji różnych ofert, zdecydowaliśmy się na propozycję Krzysztof Matys Travel, co okazało się „strzałem w dziesiątkę”. Wyjazd spełnił nasze oczekiwania, organizacja była perfekcyjna, a przewodnictwo pana Krzysztofa i lokalnych przewodników rewelacyjne. Hotele dobre, a posiłki były serwowane w regionalnych i znakomitych restauracjach. Wobec powyższego rekomendujemy to biuro dla planujących wyjazd do Gruzji i Armenii.

– Wacław i Ryszarda z Zielonej Góry, rok 2014.

********

Panie Krzysztofie jesteśmy bardzo wdzięczni za wspaniałą wyprawę do Gruzji i Armenii.

Dzięki wszechogromnej wiedzy, jaką Pan dysponuje, te dwa kraje stały się nam  bliskie i urocze, a mieszkańcy byli na prawdę ciepli i serdeczni. To z pewnością Pan podróże do tej części świata uczynił absolutnie niezwykłymi i fascynującymi. Ta wyprawa – można ją nazwać śmiało – Wyprawą Życia na Kaukaz – zasługuje w pełni na takie określenie, ponieważ była wytrawną ucztą dla naszych wszystkich zmysłów. Pan Krzysztof zadbał o każdy szczegół doskonałej wycieczki tj. ambitna lekcja historii dziejów, kultury, architektury, obyczajów, a nawet literatury pięknej.

Maksyma: „Podróże kształcą” sprawdzi się tylko wtedy, gdy pojedzie się w świat z tak charyzmatycznym, doświadczonym i wręcz imponującym znawcą tematu danego regionu. Nam dane było eksplorować  w doskonałym stylu  Gruzję i Armenię! Całokształtu dopełniło smaczne jedzenie, wytworne trunki, dobra baza hotelowa, a także regionalna muzyka na  żywo, szczególnie występy zespołu artystów z Teatru Narodowego z Tbilisi.

Jeżeli ktoś chce zaplanować dobrze swój wolny czas i zyskać wiele niezapomnianych wrażeń, tym zajmie się zapewne doskonale Pan Krzysztof. Zasłużył naszym zdaniem na pełne zaufanie w tym zakresie.

Serdecznie pozdrawiamy,  30 czerwca 2014 r.

– Ludomira Wachowiak i Alek Stasiek

********

Pragnę podziękować za świetną organizacje wyprawy do Gruzji i Armenii w czerwcu br. Ze względu na sytuację na Ukrainie długo się zastanawiałam czy wybór tej trasy na pewno jest właściwy. Po powrocie nie mam najmniejszych wątpliwości, że wybór trasy i Biura był jak najbardziej słuszny. Profesjonalizm Pana Krzysztofa  i sposób przekazywania wiedzy historycznej, politycznej  jest godny podziwu. Urocze miejsca Gruzji i Armenii (m.in. trasa wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu) to uczta dla ducha, wspaniałe regionalne potrawy to uczta dla ciała (niektóre potrawy próbuję  wprowadzić do  menu w Polsce). Dużo podróżuję i z całą odpowiedzialnością mogę polecić Biuro Pana Krzysztofa (mam na oku już kolejną wyprawę i myślę, że będzie to  Biuro P. Krzysztofa).

– Jadwiga

********

Nasz wycieczka: GRUZJA – ARMENIA

Warto także zwrócić uwagę na standard, który oferujemy (hotele, posiłki, piloci/przewodnicy, program…). Hotele nie tylko dobrej jakości, ale też dogodnie położone, np. w Tbilisi – w centrum, blisko największych atrakcji (idealnie na wieczorne spacery); w Batumi – w centrum i blisko plaży; nad Sewanem – tuż nad brzegiem jeziora, z pięknym widokiem, itd. Restauracje serwujące dobrą miejscową kuchnię – w Gruzji i Armenii to bardzo ważne! Degustacje lokalnych trunków. Wychodzimy mocno poza ramy standardowej, masowej turystyki. Najlepiej oddają to OPINIE naszych Turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę