fbpx

Wycieczka do Uzbekistanu. Opinie

Oto kilka opinii o wycieczce do Uzbekistanu przesłanych przez naszych Turystów. Więcej recenzji naszego biura znajdą Państwo w zakładce: Opinie.

*****************

Dwa tygodnie temu wróciliśmy z Uzbekistanu, ale duchem wciąż jeszcze tam jesteśmy. Było wspaniale pod każdym względem. Niesamowicie ciekawy kraj, perfekcyjna organizacja wycieczki, fajna i zgrana grupa, no i wartość dodana – przewodnik Jacek Świercz, z którym jesteśmy gotowi jechać z zamkniętymi oczami na koniec świata. Najlepszą pointą niechaj będzie informacja, że już jesteśmy zapisani na kolejną wycieczkę z Matys Travel, tym razem do Jordanii. Czekamy z niecierpliwością.
– Joanna Olczak, maj 2022

*****************

Bardzo ciekawa wycieczka, zabytki zapierające dech w piersiach. Organizacja perfekcyjna. Wszystko godne polecenia, a na szczególną uwagę zasługuje osoba Jacka Świercza – pilota wycieczki – ogromna wiedza, kultura osobista i poczucie humoru.
– Beata i Janusz Szopińscy, maj 2022

*****************

Jest grudzień, za oknem śnieg i mróz a my wspominamy Uzbekistan (październik 2021). Jego niezapomniane kolory, ciekawą, trudną historię, ludzi mijanych na (czystych) ulicach, wspaniałe monumentalne zabytki. Ciekawość innych kultur zaprowadziła nas (z biurem Matys i super przewodnikiem Jackiem Świerczem) do kraju gdzie od razu staliśmy się milionerami. 500 PLN to 1 322 155 sumów uzbeckich. Zwiedzając Uzbekistan Jacek dzielił się z nami wiadomościami historycznymi dotyczącymi całej Azji Centralnej , opowiadając również o tych trudnych tematach jak katastrofa ekologiczna, postępującej radykalizacji w sferze religii czy rządach dyktatorskich prowadzonych właśnie w tych regionach Azji. Podróże nie tylko kształcą ale również powodują że mamy wspaniałe wspomnienia do których możemy w każdej, mroźnej chwili powrócić. Pozdrawiamy

– Małgosia i Maciek

*****************

Wyprawa do Uzbekistanu, w której miałem przyjemność uczestniczyć, to niesamowite przeżycie. Sama organizacja wyjazdu bardzo dobra właściwie pod każdym względem. Nasz pilot i zarazem przewodnik, Pan Jacek Świercz, dał się poznać jako osoba o niesamowitej wiedzy na temat tego kraju i szeroko pojętego Orientu, perfekcyjny organizator i bardzo doświadczony pilot. Jego opowieściom przysłuchiwaliśmy się z wielką przyjemnością.

Dla mnie Uzbekistan pozostanie w pamięci jako kraj bardzo życzliwych i uczciwych ludzi, pełen bajecznych, niezwykle kolorowych zabytków, tętniących życiem bazarów, bezkresnych pól bawełny. Jest to miejsce, gdzie naprawdę czuć klimat Jedwabnego Szlaku. Ze swej strony mogę gorąco polecić tę wycieczkę w wykonaniu biura Matys Travel.

– Robert, październik 2018

*****************

Czy marzyliście, by zanurzyć się w zupełnie inny świat, pełen atmosfery dawnych wieków, miast żywcem wyjętych z baśni 1001 nocy, dotknąć historii innych ludów? Wybierzcie Uzbekistan.

Na tych ziemiach naprawdę wiele się działo. Była ona łakomym kąskiem dla wielu władców i najeźdźców. Tu miał swą siedzibę Timur Wielki czyli Tamerlan, którego grób znajduje się w Samarkandzie. Ale przed nim byli Persowie, Aleksander Wielki, Arabowie, Turcy, a po nim m. in. Uzbecy, Rosjanie. Czy wyliczać jeszcze? Urzekające miasta – Samarkanda, Buchara, Chiwa i in. pozwalają dotknąć czasów Jedwabnego Szlaku i urokliwego piękna i harmonii Wschodu. A poza tym przyjaźni ludzie, spokój bez natłoku turystów, nienatarczywi handlarze. Szczególne słowa uznania należą się p. Jackowi Świerczowi, który z pasją i bezpiecznie przeprowadził naszą „karawanę”. Impreza naprawdę wzorowo przygotowana. Polecam!

– Jolanta Iwanowska

*****************

Wycieczka do Uzbekistanu zorganizowana znakomicie. Ciekawy kraj, pełen zachwycających zabytków, jeszcze bez tłumów turystów. Ludzie serdeczni i życzliwi. Posiłki w lokalnych restauracjach pozwoliły zapoznać się z  tradycyjną kuchnią uzbecką.  A takiego przewodnika jak p. Jacek Świercz życzę wszystkim wycieczkowiczom.

– Bożena Gorbacz

*****************

Dziękuję za bardzo udaną wycieczkę do Uzbekistanu: 29.04 – 6.05.2017. Zarówno kraj jak i pilot (Jacek Świercz) okazali się wspaniali. Trasa sensownie ułożona, chociaż zabrakło kotliny fergańskiej. Było cudnie, opowieści p. Jacka przeurocze. Wyjazd marzeń – polecam wszystkim.

– Maria Szmeja

*****************

Bardzo polecam Uzbekistan z p. Jackiem Świerczem – było bajecznie. O kraju mam mieszane uczucia, muszę przemyśleć ile dobrego tam komuna zrobiła, a ile złego… Kraj na pewno nie w pełni demokratyczny, ale czyściutko, pociągi szybsze niż w Polsce, ludzie przyjaźni, handlarze nie nachalni, zabytki powalające, przyroda (wiosną) cudowna. Wyjazd pozostawia wiele przemyśleń.

– Maria

*****************

Dziękujemy Państwu za sprawnie zorganizowaną, interesującą wyprawę do Uzbekistanu. Program optymalnie przystosowany do miejscowych warunków pozwalający na zapoznanie się z perłami dawnego Jedwabnego Szlaku. Szczególnie doceniamy opiekę naszego pilota pana Jacka Świercza, którego profesjonalizm zapewnił poczucie bezpieczeństwa na całej trasie. Jego wiedza, wrażliwość – ujmujące. Serdecznie pozdrawiamy, z nadzieją na dalsze podróże!

– Monika i Edward Bajkaczowie

*****************

Więcej opinii o naszym biurze.

Część opinii znajduje się również w zakładce O biurze (na dole strony).

Perły architektury: Samarkanda, Buchara, Chiwa i Szachrisabz – miasto Tamerlana. Pilot/przewodnik wyśmienicie znającym Uzbekistan, będzie Państwu wiele o nim opowiadał. Kameralna grupa (maksymalnie 18 osób!) i wysoki standard świadczeń. Wycieczka dla koneserów.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Jedna odpowiedź do “Wycieczka do Uzbekistanu. Opinie”

  1. Jaro pisze:

    Zwiedzaliśmy Uzbekistan na przełomie kwietnia i maja pod opieką Jacka Świercza. Jadąc wyobrażaliśmy sobie, iż trafimy na granice cywilizacji. I tu pozytywne rozczarowanie – piękny kraj, przyjazni ludzie, czysto i duuuuużo zabytków. Mimo trudnej historii przyszłość dla tego kraju rysuje się pozytywna. Warto i trzeba zobaczyć to przepiękne miejsce, skosztować lokalych potraw i win oraz wysłuchać opowieści Jacka którego wiedza oraz umiejętności organizacyjne są rewelacyje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę