fbpx

Gruzja – Armenia

Wycieczka do Gruzji i Armenii. Dwa piękne kraje Południowego Kaukazu w jednej wyprawie. Bogaty program zwiedzania plus wypoczynek na plażach Batumi. Kameralna grupa: maksymalnie 16-18 osób. Wyprawa dla koneserów ceniących wycieczki na najwyższym poziomie.

Zobacz jak Turyści oceniają tę wycieczkę: Gruzja – Armenia. Opinie


I dzień: WARSZAWA – TBILISI

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Gruzja, Tsminda sameba

Cminda Sameba, Kazbegi

 

II dzień: TBILISI – MCCHETA
Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie:
Stare Miasto, świątynia Metechi z XIII w. – jeden z najbardziej znaczących zabytków miasta, słynne tbiliskie łaźnie siarkowe ‘carskie banie’, zamek Narikała (główna twierdza miasta) skąd rozpościera się piękny widok na Tbilisi. Dalsze zwiedzanie: m.in. katedra Sioni oraz pochodząca z przełomu V i VI wieku cerkiew Anczischati. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne „złoto Kolchidy” oraz aleję Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat.
Przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.), katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i klasztoru św. Nino.
Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja typowych gruzińskich potraw i miejscowego wina.

Gruzja, Alawerdi

Katedra Alawerdi w Kachetii

III dzień: TBILISI – KACHETIA
Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki oraz degustacja wina w lokalnej winiarni. W programie m.in. wizyta w urokliwym, malowniczo położonym miasteczku Signagi, zwiedzanie klasztoru Bodbe (tu znajduje się grób św. Nino, która w wieku schrystianizowała Gruzję) oraz katedry Alawerdi – monumentalnego zabytku z XI wieku. Trasa wiedzie wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu. Kolacja w tradycyjnej winiarni. Powrót do Tbilisi i nocleg.

Gruzja, złoto Kolchidy

Tbilisi, Muzeum Narodowe, spinka do włosów ze zbiorów „złota Kolchidy”

IV dzień: TBILISI – ANANURI – KAZBEGI

Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną; obok Swanetii, jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Zwiedzamy twierdzą Ananuri i położoną na wysokości 2170 m. XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba). Rozpościera się stąd piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w Tbilisi.

Gruzja, Ananuri

Twierdza Ananuri na Gruzińskiej Drodze Wojennej

V dzień: TBILISI – SEWAN (Armenia)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku granicy z Armenią. Przekroczenie granicy. Zmiana autokaru. Wizyta w pięknych średniowiecznych klasztorach Haghpat i Sanahin – Uwaga! Stan na wrzesień 2019: droga do klasztorów Sanahin i Haghpat jest nieprzejezdna, w zamian w programie będą klasztory Haghartsin i Goszawank. Kolacja i nocleg w hotelu nad brzegiem jeziora Sewan.

VI dzień:  SEWAN – ERYWAŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez malownicze okolice jeziora Sewan zwanego „ormiańskim morzem” Zwiedzanie pięknie położonego monastyru Sewanawank (czarny klasztor). Wyjazd do Erewania. Wizyta w skalnym klasztorze Gegard, zwiedzanie wspaniale zachowanej pogańskiej świątyni we wsi Garni (I wiek). Zwiedzanie i spacer po Erywaniu. Po kolacji wizyta na Placu Republiki – pokaz grających fontann.

Armenia, Garni

Świątynia Garni

VII dzień: ERYWAŃ – ECZMIADZYN – ERYWAŃ

Wizyta w Eczmiadzynie (ormiański Watykan). Znajduje się tu nieduże muzeum, w którym zobaczyć można m.in. fragment drewna z arki Noego oraz grot włóczni, która przebito bok Jezusa). Następnie wizyta w starożytnych kościołach Gajane oraz Ripsime. Zwiedzanie pozostałości wyjątkowej świątyni Zwartnoc (VII wiek). Kolacja w jednej z tradycyjnych ormiańskich restauracji (muzyka na żywo).

VIII dzień: ERYWAŃ – WARDZIA (Gruzja) – BORDŻOMI

Śniadanie. Wyjazd z Erywania, przekroczenie granicy ormiańsko-gruzińskiej. Zwiedzanie wykutego w skale miasta Wardzia. Położony w górach kompleks wywiera niezapomniane wrażenie. Po drodze zatrzymujemy się przy średniowiecznej twierdzy Chertwisi. Zakwaterowanie i nocleg w kurorcie Bordżomi lub Bakuriani.

Armenia, Zwartnoc

Zwartnoc

IX dzień: BORDŻOMI – BATUMI

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Batumi. Wizyta w parku zdrojowym w Bordżomi, możliwość testowania słynnej wody mineralnej. Po drodze zobaczymy też katedrę Bagrati (wzniesiona w 1003 r.), jest ona symbolem jedności narodowej i potęgi państwa gruzińskiego. Zwiedzimy położony w malowniczych górach, monastyr Gelati – doskonale zachowany kompleks, którego główne budynki wzniesiono w XII w., w okresie złotych wieków Gruzji. Zobaczymy tu pięknie zachowane, wspaniałe wschodnie freski. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Batumi.

X dzień: BATUMI
Śniadanie. Zwiedzanie Batumi: twierdza Gonio, słynny Ogród Botaniczny, gdzie z tarasów rozciąga się wspaniały widok na turkusowe wody morza oraz na urzekające pola Batumi (znane z upraw herbaty – dawniej chluba całego ZSRR). Czas wolny, możliwość wypoczynku na plaży oraz skorzystania z bogatej oferty życia nocnego, kolacja i nocleg.

gruzińskie białe wino tetri

Tradycyjne gruzińskie białe wino „tetri”

XI dzień: BATUMI – GORI – TBILISI

Po śniadaniu Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Józefa Stalina.
Zwiedzanie wykutego w skale starożytnego miasta Upliscyche. Dla chętnych zwiedzanie muzeum Stalina oraz domu w którym urodził się Stalin. Przyjazd do Tbilisi, czas wolny, pożegnalna, uroczysta kolacja z muzyką na żywo i pokazem gruzińskich tańców. Nocleg.

XII dzień: TBILISI – WARSZAWA

W nocy transfer na lotnisko w Tbilisi. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

TERMINY: 14.05.2022 – 25.05.2022

CENA: 4.900 PLN + 600 USD

Uwaga! Podawane przez nas ceny są kompletne. Zawierają wszystkie obligatoryjne opłaty.

Ze względu na fakt, że nasze wycieczki sprzedają się z dużym wyprzedzeniem, osoby zainteresowane prosimy o możliwie najszybszą rezerwację.

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa,

– transport komfortowym autokarem/busem na całej trasie zwiedzania,

– zakwaterowanie: hotele 3*, w pokojach 2-osobowych z łazienkami,

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,

– opiekę pilota/przewodnika,

– przewodnicy po zwiedzanych obiektach,

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

– tradycyjne kolacje z pokazem lokalnych tańców i muzyką w Gruzji i w Armenii,

– degustacje wina,

– ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż,

– składka na TFG.

CENA NIE ZAWIERA:

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 260 USD,
– napiwków w wysokości 35 EUR/osoba.

Dokumentem niezbędnym do udziału w wycieczce jest paszport.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Jako jedno z pierwszych biur w Polsce zaproponowaliśmy wycieczki do Gruzji i Armenii. Mamy duże doświadczenie i doskonałe kontakty. Kierunki te są naszą osobistą pasją. Piloci są specjalistami, doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają.

Polecamy lekturę naszych serwisów o Armenii oraz o Gruzji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości


  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter