fbpx

Sardynia – szmaragdowa wyspa

Zwiedzanie i wypoczynek, morze i piękne górskie widoki. Urokliwe starówki oraz interesujące zabytki. W programie również rejs na Korsykę. Wyśmienita lokalna kuchnia i wino.

1 dzień: WARSZAWA – CAGLIARI

Spotkanie na lotnisku w Modlinie o godzinie 04:00 przy stanowiskach odprawy Ryanair. Wylot o godzinie 05:55. Lądowanie w Cagliari o godzinie 08:40. Krótkie zwiedzanie Cagliari, mi.in. Castello, wieże Torre dell’Elefate i Torre San Pancrazio, Catedrale di Santa Maria Assunta z XI wieku. Wczesny lunch i odpoczynek przy kawie. Przejście urokliwymi uliczkami starówki na taras widokowy Bastione di Saint Remy – oszałamiająca panorama na całą zatokę Aniołów i Sella del Diavolo. Przejazd do hotelu w Alghero, wolne popołudnie, kolacja i nocleg.

Nadmorski krajobraz Sardynii

2 dzień: ALGHERO

Śniadanie. Cuda natury jakimi są CAPO DI CACCIA i GROTA NEPTUNA a następnie ALGHERO – spacer po urokliwym Starym Mieście z wąskimi uliczkami, budynkami w stylu katalońskim (Dom Doriów) oraz pozostałościami starych fortyfikacji.  Degustacja lokalnego wina. Obiadokolacja w Alghero. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień: CASTELSARDO

Śniadanie. CASTELSARDO – urokliwie położone Stare Miasto (Casteddu), ratusz z arkadami, kościół Matki Bożej z wizerunkiem Czarnego Jezusa. Czas wolny. CODRONGIANOS – bazylika św. Trójcy od Łaciatej Krowy. Przejazd do hotelu w rejonie Gallura. Obiadokolacja i nocleg.

Castelsardo

4 dzień: KORSYKA

Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę św. Bonifacego do BONIFACIO na Korsyce. Przejazd kolejką do Starego Miasta po czym ruszamy na spacer gdzie zobaczymy m.in. kościół św. Dominika, Schody Aragońskie, Cmentarz Marynarzy, studnię św. Bartłomieja. Po zwiedzaniu czas wolny. Powrót na Sardynię. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: ARCHIPELAG MADDALENA

Śniadanie. Rekreacyjny rejs łodzią, na pokładzie której spędzimy większość naszego dnia, poznając ARCHIPELAG LA MADDALENA, który składa się z siedmiu głównych wysp i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i oczywiście morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Będziemy zatrzymywali się przy kolejnych wyspach należących do archipelagu na plażowanie oraz kąpiele w szmaragdowych zatokach. Obiad na pokładzie łodzi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Duży atut Sardynii – rewelacyjna kuchnia!

6 dzień: NURAGHE – LUOGOSANTO 

Śniadanie. Przejazd w okolice Arzacheny, gdzie będziemy mogli poznać tajemnice słynnych sardyńskich nuraghi, podziwiając NURAGHE La Prisgiona i Tombe dei Giganti (grobowce olbrzymów). Następnie wizyta w maleńkim miasteczku LUOGOSANTO, gdzie skosztujemy najlepszych win regionu Gallura. Przejazd do hotelu w regionie Barbagia. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: SUPRAMONTE – ORGOSOLO 

Śniadanie. Dzień, który będzie prawdziwą ucztą dla ciała jak i dla ducha. Wyjazd w region Supramonte, najwyższych gór Sardynii. Przejazd do ORGOSOLO, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Po południu zapraszamy na Sardyńską Ucztę (lokalne przysmaki i wino)!  Przejazd do hotelu w okolicach Cagliari. Nocleg

Archipelag La Maddalena

8 dzień: CAGLIARI – WARSZAWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko w Cagliari. Planowy przylot do Modlina o godzinie 11:45.

TERMIN: 16.09.2020 – 23.09.2020 – Wycieczka anulowana.

CENA: 5 250 PLN

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– przelot na trasie Warszawa Modlin – Cagliari – Warszawa Modlin,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,
– zakwaterowanie w hotelu 3*, dobra lokalizacja, nad morzem (5 nocy) blisko plaży,
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
– degustacje wina,
– rejs na Korsykę i La Madalena.

CENA NIE ZAWIERA:
– zwyczajowych napiwków: 30 EUR/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 190 EUR.

Wycieczka ta jest kontynuacją standardu, który udało nam się wypracować przy okazji wypraw m.in. do takich krajów, jak Gruzja i Armenia: wyśmienita lokalna kuchnia i wino, piękne krajobrazy, nieśpieszne zwiedzanie i delektowanie się upływającym czasem.


  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości


  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter