fbpx

Sardynia – szmaragdowa wyspa

Zwiedzanie i wypoczynek, morze i piękne górskie widoki. Urokliwe starówki oraz interesujące zabytki. W programie również rejs na Korsykę. Wyśmienita lokalna kuchnia i wino.

Wszystkim osobom wyjeżdżającym na Sardynię zalecamy zabranie tzw. paszportów covidowych (Unijny Certyfikat COVID) potwierdzających szczepienie.

1 dzień: WARSZAWA – CAGLIARI – ALGHERO

Spotkanie na lotnisku w Modlinie o godzinie 04:00 przy stanowiskach odprawy Ryanair. Wylot o godzinie 6:00. Lądowanie w Cagliari o godzinie 8:40. Przejazd do ORGOSOLO, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Powitalny lunch w tradycyjnej agroturystyce z widokiem na góry masywu Supramonte. Dalszy przejazd w kierunku Alghero. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Nadmorski krajobraz Sardynii

2 dzień: ALGHERO

Śniadanie. Cuda natury jakimi są CAPO DI CACCIA i GROTA NEPTUNA, a następnie ALGHERO – spacer po urokliwym Starym Mieście z wąskimi uliczkami, budynkami w stylu katalońskim (Dom Doriów) oraz pozostałościami starych fortyfikacji.  Degustacja lokalnego wina. Obiadokolacja w Alghero. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień: CASTELSARDO

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzamy CODRONGIANOS – bazylika św. Trójcy od Łaciatej Krowy oraz CASTELSARDO – urokliwie położone Stare Miasto (Casteddu), ratusz z arkadami, kościół Matki Bożej z wizerunkiem Czarnego Jezusa. Przejazd do hotelu w rejonie Gallura. Obiadokolacja i nocleg.

Castelsardo

4 dzień: KORSYKA

Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę św. Bonifacego do BONIFACIO na Korsyce. Przejazd kolejką do Starego Miasta po czym ruszamy na spacer gdzie zobaczymy m.in. kościół św. Dominika, Schody Aragońskie, Cmentarz Marynarzy, studnię św. Bartłomieja. Po zwiedzaniu czas wolny. Powrót na Sardynię. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: ARCHIPELAG MADDALENA

Śniadanie. Rekreacyjny rejs łodzią, na pokładzie której spędzimy większość naszego dnia, poznając ARCHIPELAG LA MADDALENA, który składa się z siedmiu głównych wysp i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i oczywiście morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Będziemy zatrzymywali się przy kolejnych wyspach należących do archipelagu na plażowanie oraz kąpiele w szmaragdowych zatokach. Obiad na pokładzie łodzi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Duży atut Sardynii – rewelacyjna kuchnia!

6 dzień: NURAGHE – LUOGOSANTO 

Śniadanie. Przejazd w okolice Arzacheny, gdzie będziemy mogli poznać tajemnice słynnych sardyńskich nuraghi, podziwiając NURAGHE La Prisgiona i Tombe dei Giganti (grobowce olbrzymów). Następnie wizyta w maleńkim miasteczku LUOGOSANTO, gdzie skosztujemy najlepszych win regionu Gallura. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: SUPRAMONTE – CAGLIARI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do stolicy w CAGLIARI: Castello, wieże Torre dell’Elefate oraz Torre San Pancrazio, pałac Palazzo Vicereggio, Catedrale di Santa Maria Assunta z XI w. Przejście klimatycznymi, wąskimi uliczkami Starego Miasta na rozległy widokowy taras Bastione di Saint Remy – oszałamiająca panorama na całą zatokę Aniołów, i na Sella del Diavolo – Czarcie Siodło.

Archipelag La Maddalena

8 dzień: CAGLIARI – WARSZAWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko w Cagliari. Planowy przylot do Modlina o godzinie 11:45.

TERMIN: 15.09.2021 – 22.09.2021 – Brak wolnych miejsc! W podobnym terminie polecamy wycieczki:
Magiczne bezdroża Gruzji
Armenia. Perła Kaukazu

CENA: 

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– przelot na trasie Warszawa Modlin – Cagliari – Warszawa Modlin,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,
– zakwaterowanie w hotelach 3*, dobra lokalizacja,
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy,
– degustacje wina,
– rejs na Korsykę i La Madalena.

CENA NIE ZAWIERA:
– zwyczajowych napiwków: 30 EUR/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 190 EUR.

Wycieczka ta jest kontynuacją standardu, który udało nam się wypracować przy okazji wypraw m.in. do takich krajów, jak Gruzja i Armenia: wyśmienita lokalna kuchnia i wino, piękne krajobrazy, nieśpieszne zwiedzanie i delektowanie się upływającym czasem.

Rejsy na Korsykę i La Madalena mogą zostać odwołane w przypadku załamania pogody. Realizowany jest wtedy program zastępczy.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę