fbpx

Sardynia – szmaragdowa wyspa

Zwiedzanie i wypoczynek. W programie również rejs na Korsykę. Wyśmienita lokalna kuchnia i wino. Wylot z Katowic.

1 dzień: KATOWICE – ALGHERO

Spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach o godzinie 16:30. Wylot o godzinie 18:50. Lądowanie w Alghero o godzinie 21:15. Transfer do hotelu w Alghero. Zakwaterowanie i nocleg.

Nadmorski krajobraz Sardynii

2 dzień: ALGHERO

Śniadanie. Cuda natury jakimi są CAPO DI CACCIA i GROTA NEPTUNA a następnie ALGHERO – spacer po urokliwym Starym Mieście z wąskimi uliczkami, budynkami w stylu katalońskim (Dom Doriów) oraz pozostałościami starych fortyfikacji.  Degustacja lokalnego wina. Obiadokolacja w Alghero. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień: CASTELSARDO

Śniadanie. CASTELSARDO – urokliwie położone Stare Miasto (Casteddu), ratusz z arkadami, kościół Matki Bożej z wizerunkiem Czarnego Jezusa. Czas wolny. CODRONGIANOS – bazylika św. Trójcy od Łaciatej Krowy. Przejazd na północno-wschodnie wybrzeże, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Castelsardo

4 dzień: KORSYKA

Śniadanie. Przeprawa promowa przez Cieśninę św. Bonifacego do BONIFACIO na Korsyce. Przejazd kolejką do Starego Miasta po czym ruszamy na spacer gdzie zobaczymy m.in. kościół św. Dominika, Schody Aragońskie, Cmentarz Marynarzy, studnię św. Bartłomieja. Po zwiedzaniu czas wolny. Powrót na Sardynię. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: SANTA TERESA DI GALLURA

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i relaks. Obiadokolacja i nocleg.

Duży atut Sardynii – rewelacyjna kuchnia!

6 dzień: SZMARAGDOWE WYBRZEŻE

Śniadanie. Popołudniowy wyjazd do jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych miejsc na świecie – SZMARAGDOWEGO WYBRZEŻA. Podczas naszej wizyty zwiedzimy na pokładzie kolejki turystycznej Porto Cervo, miasteczko będące sercem Costa Smeralda. W drodze powrotnej zatrzymamy się w tradycyjnej winiarni gdzie będziemy mogli zakosztować najlepszych gatunków sardyńskiego wina oraz zjeść tradycyjną obiadokolację. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: ARCHIPELAG MADDALENA

Śniadanie. Rekreacyjny rejs łodzią, na pokładzie której spędzimy większość naszego dnia, poznając ARCHIPELAG LA MADDALENA, który składa się z siedmiu głównych wysp i niezliczonych małych wysepek. Zatoki, plaże i oczywiście morze oferują niezapomniane krajobrazy i fascynujące kolory. Będziemy zatrzymywali się przy kolejnych wyspach należących do archipelagu na plażowanie oraz kąpiele w szmaragdowych zatokach. Obiad na pokładzie łodzi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Archipelag La Maddalena

8 dzień: ALGHERO – KATOWICE

Śniadanie. Dzień, który będzie prawdziwą ucztą dla ciała jak i dla ducha. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w dzikie regiony Sardynii czyli BARBAGIA.  Wyjazd w region Supramonte, najwyższych gór Sardynii. Przejazd do ORGOSOLO, pięknie położonego miasta w górach Gennargentu, określanego niegdyś jako „stolica bandytów”, a dzisiaj chętnie odwiedzanego przez turystów. Po południu zapraszamy na Sardyńską Ucztę (lokalne przysmaki i wino)!  Przejazd na lotnisko w Alghero. Wylot o godzinie 21:50. Przylot do Pyrzowic o godzinie 00.10.

TERMIN: 03.09.2019 – 11.09.2019 – Brak wolnych miejsc! We wrześniu polecamy wycieczkę: Gruzja-Armenia.

CENA: 4 950 PLN

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– przelot na trasie Katowice – Alghero – Katowice,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,
– zakwaterowanie w hotelu 3*, dobra lokalizacja blisko plaży,
– serwis plażowy,
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
– degustacje wina,
– rejs na Korsykę i La Madalena.

CENA NIE ZAWIERA:
– zwyczajowych napiwków: 20 EUR/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 190 EUR.

Wycieczka ta jest kontynuacją standardu, który udało nam się wypracować przy okazji wypraw m.in. do takich krajów, jak Gruzja i Armenia: wyśmienita lokalna kuchnia i wino, piękne krajobrazy, nieśpieszne zwiedzanie i delektowanie się upływającym czasem. W przypadku Sardynii dochodzi jeszcze jeden atut – morze i plaża. Jest to więc wyśmienita propozycja na wakacyjny wypoczynek.


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter