fbpx

Wycieczka do Macedonii

Macedonia Północna, to kraj nieduży, ale obfitujący w atrakcje. Zaglądamy do miejsc pomijanych przez masowy ruch turystyczny, niespiesznie zwiedzając i ciesząc się pięknymi widokami, wyśmienitą miejscową kuchnią oraz wielkimi atutami tutejszego winiarstwa. Dla koneserów wyjątkowych podróży!

Zobacz OPINIE o naszych wycieczkach

1 dzień: WARSZAWA – SKOPJE

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przylot do Skopje, przejazd do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie. Popołudniowe zwiedzanie stolicy Macedonii. Powitalna obiadokolacja w jednej z lokalnych restauracji. Nocleg.

Skopje, widok na zabytkowy kamienny most

2 dzień: SKOPJE – TETOWO – MAWROWO

Śniadanie. Przejazd kolejką linową na górę Wodno, z której podziwiamy piękną panoramę Skopje. Następnie przejazd do kanionu Matka, gdzie czeka na nas rejs. Kolejnym punktem jest Tetowo, albańskie miasteczko, gdzie zobaczymy jedną z najciekawszych świątyń muzułmańskich: średniowieczny Kolorowy Meczet. Przerwa na lunch i kawę. Przejazd do Mawrowa, w region największego macedońskiego parku narodowego. Zakwaterowanie. Tradycyjna kolacja w górskim klimacie. Nocleg.

Kanion Matka

3 dzień: MAWROWO – OCHRYDA

Śniadanie. Przejazd do monastyru św. Jana Bigorskiego. Malowniczo, wśród skał położony klasztor jest jednym z ważniejszych zabytków Macedonii, słynie z pięknie rzeźbionego ikonostasu.  Po zwiedzaniu przejazd na lokalny obiad do wsi Wewczani, znanej z tego, że ogłosiła się niezależną republiką. Przespacerujemy się do urokliwych Wewczańskich Źródeł.

Cerkiew św. Jana Kaneo i widok na Jezioro Ochrydzkie

Przejazd do Ochrydy, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od twierdzy, a następnie zejdziemy do pięknie umiejscowionej cerkwi św. Jana Kaneo (miejsce, z którego robione są zdjęcia najczęściej kojarzone z Macedonią). Po czym, łodzią przepłyniemy po jeziorze do centrum miasta. Czas wolny, który można wykorzystać na spacer, kolację, zakup pamiątek. Nocleg w Ochrydzie.  

Widok z twierdzy w Ochrydzie

4 dzień: OCHRYDA

Śniadanie. Rejs po jeziorze Ochrydzkim ze zwiedzaniem Zatoki Kości – starożytnej osady wzniesionej na palach wbitych w dno jeziora (Muzeum na Wodzie). Statkiem dopływamy do klasztoru św. Nauma, gdzie czeka nas zwiedzanie pięknej, zabytkowej cerkwi, przeprawa łódkami do źródeł rzeki oraz degustacja lokalnych produktów. Następnie czas wolny na zakup pamiątek i plażowanie. Powrót do Ochrydy. Obiadokolacja. Czas na wieczorny spacer po Ochrydzie (miasto wieczorem tętni życiem, popularnym miejscem jest deptak nad brzegiem jeziora, z którego jak na dłoni widać ładnie oświetloną twierdzę). Nocleg w Ochrydzie. 

Klasztor św. Nauma

5 dzień: OCHRYDA – DEMIR KAPIJA

Śniadanie. Wjazd na górę Galiczicę, z której szczytów widać zarówno Jezioro Ochrydzkie jak i położone po drugiej stronie pasma górskiego Jezioro Prespańskie. Następnie kierujemy się nad Prespę, gdzie zatrzymamy się na chwilę żeby wypić kawę i kontynuować trasę do Bitoli. W mieście konsulów zwiedzimy centrum, przespacerujemy się główną ulicą Sirok Sokak i odwiedzimy lokalny bazar. Czas wolny na kawę lub lunch. Następnie przejazd do miejscowości Demir Kapija, region ten znany jest z upraw winorośli. Zakwaterowanie w winiarni. Kolacja połączona z degustacją wina. 

Widok z Galiczicy

6 dzień:  DEMIR KAPIJA – STOBI – KRATOWO

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie stanowiska archeologicznego Stobi (pozostałości antycznego, rzymskiego miasta) oraz wizyta w winiarni o tej samej nazwie. Degustacja wina. Przejazd i zwiedzanie Kratowa, niewielkiego miasta, położonego w kraterze wygasłego wulkanu. Uroku miejscowości dodają liczne wąwozy i przerzucone nad nimi zabytkowe, kamienne mosty. Nocleg i kolacja przy muzyce na żywo.

Mozaiki w Stobi

7 dzień: KRATOWO – KOKINO – SKOPJE

Śniadanie. Przejazd do tajemniczego miejsca, gdzie będziemy mogli podziwiać malownicze formacje skalne, tzw. Kamienne Lalki. Następnie zwiedzanie klasztoru św. Joachima Osogowskiego. Przejazd do Kokino – zobaczymy tu prehistoryczne obserwatorium astronomiczne. Ze wzgórza, na którym usytuowane jest megalityczne obserwatorium roztacza się piękny widok na emanującą spokojem okolicę. Obiad w miejscowości Kumanowo. Przejazd do Skopje. Zakwaterowanie hotelu w centrum Skopje. Wieczorem czas wolny na spacer po pięknie oświetlonym centrum miasta.

Skopje nocą

8 dzień: SKOPJE – WARSZAWA

Śniadanie. Czas na spacer lub zakupy pamiątek na tradycyjnym bazarze tureckim, na który przechodzimy słynnym kamiennym mostem, wzniesionym w XV wieku. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy.

TERMINY:
04.06.2023 – 11.06.2023 – Brak wolnych miejsc!

CENA: 2950 PLN + 850 EUR

CENA ZAWIERA:
– bezpośredni przelot na trasie Warszawa – Skopje – Warszawa,
– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania w Macedonii,
– hotele 3* i 4* w atrakcyjnych miejscach, np. w Skopje w centrum miasta, jeden nocleg w winiarni,
– śniadania i obiady lub obiadokolacje zgodnie z programem,
– degustacje wina,
– rejs po Jeziorze Ochrydzkim,
– rejs w kanionie Matka,
– opieka profesjonalnego, polskojęzycznego przewodnika przez wszystkie dni imprezy,
– obowiązkowe składki na TFG i TFP,
– ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW i bagaż).

CENIA NIE ZAWIERA:
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 30 EUR/osoba,
– napiwków dla lokalnej obsługi w kwocie 30 EUR/osoba,
– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 950 PLN.

Zobacz artykuł: Macedonia – warta odkrycia!

Uwaga! Obecnie przy wjeździe do Macedonii nie obowiązują żadne regulacje pandemiczne. Nie są wymagane ani certyfikaty szczepień, ani testy.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę