fbpx

Podlasie

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele atrakcyjnych propozycji dotyczących Podlasia i Suwalszczyzny. Organizujemy piękne wycieczki dla grup oraz dla klientów indywidualnych.

Zapewniamy obsługę pilota/przewodnika. Z nami odkryją Państwo miejsca mniej znane, jeszcze mało popularne, a bardzo interesujące i ciekawe. Dostosujemy program do oczekiwań zamawiającego, szyjemy wycieczki na miarę.

Lato w Białowieży

Od wielu lat organizujemy wyprawy egzotyczne, ale od zawsze mieszkamy i działamy na Podlasiu. Tu jest nasz dom, ten region znamy najlepiej.

Oto kilka naszych przykładowych artykułów na ten temat:

Turystyczna Polska Wschodnia. Mniej wyeksploatowana, dzięki czemu stwarza szansę na zwiedzanie niespieszne i z dala od tłoku.

Supraśl. Organizujemy widokowe loty balonem. Fot. B. Banaszuk

Kraina Otwartych Okiennic. Jest czymś takim, jak katowicki Nikiszowiec. Żyjącym zabytkiem i atrakcją w europejskiej skali.

Tykocin. Żelazny punkt turystycznych tras Podlasia. Mieści się w ścisłej czołówce atrakcji regionu. 

Meczet w Kruszynianach

Suwalszczyzna. Region turystycznych możliwości. Położenie w północno-wschodniej Polsce, tuż przy granicy z Litwą, Białorusią i Obwodem Kaliningradzkim, w otoczeniu jezior i lasów, stwarza wyśmienite warunki do zwiedzania i wypoczynku.

Polska nieoczywista. Kilka pomysłów na mniej popularne kierunki turystyczne.

Zabytkowe domy w Tykocinie

Malownicze Podlasie. Oryginalne przedstawienie wybranych atrakcji regionu.

Sylwester 13 stycznia. W niektórych miejscach nowy rok wita się dwa razy, w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia oraz dwa tygodnie później – zgodnie z kalendarzem juliańskim.

Tam, gdzie żubry wędrują ulicami

Duch puszczy, samogon z Podlasia. Jest jedną z wizytówek regionu. Pojawia się na niejednej imprezie, króluje na ogniskach i kuligach. Leśny trunek, alkohol pędzony w ukryciu, nocą, gdzieś głęboko w puszczy.

Więcej artykułów o turystycznych atrakcjach Podlasia i Suwalszczyzny znajdą Państwo na naszym blogu.

Pieszo-rowerowe przejście graniczne z Białorusią

Współpracujemy z kilkoma rewelacyjnymi znawcami regionu, ale Państwa przewodnikiem może być również Krzysztof Matys, pilot i przewodnik z dużym doświadczeniem, autor wielu artykułów i kilku książek.

Synagoga w Orli

Zwiedzanie woj. podlaskiego połączyć można z jedno lub kilkudniowym wypadem na Litwę lub na Białoruś. Tego typu wyjazdy również organizujemy. Z Białegostoku wybrać się można na jednodniową wycieczkę do Grodna, a będąc w Białowieży skorzystać z pieszo-rowerowego przejścia granicznego i zwiedzić białoruską część Puszczy.

Białoruś, jezioro Świteź

Oto kilka mniej oczywistych pomysłów na udane wakacje na Podlasiu:

Widokowe loty balonem nad najbardziej cennymi przyrodniczo obszarami, na przykład nad rozlewiskami Biebrzy i Narwi.

Lot widokowy nad rozlewiskami Biebrzy. Fot. B.Banaszuk

Warsztaty kulinarne, oczywiście z uwzględnieniem takich potraw regionalnych, jak kiszka i babka ziemniaczana oraz sękacz i mrowisko.

Wizyta i degustacja w podlaskiej winnicy.

Do Państwa dyspozycji są dobre, renomowane hotele, klimatyczne agroturystyki, domy na wynajem i niewielkie pensjonaty. Do tego lokalna kuchnia i biesiady przy ognisku. Polecamy i zapraszamy! Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę