fbpx

Egipt. Wycieczka z rejsem po Nilu

Od Kairu po Asuan i Abu Simbel. W programie również Luksor, Edfu, Kom Ombo i Hurghada. Bez długich przejazdów, zamiast dwóch nocy w pociągach – lokalne przeloty. Wysoki standard świadczeń. Dla koneserów wyjątkowych podróży!

1 dzień: WARSZAWA – KAIR

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Kairu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

Sfinks i piramida Chefrena w Gizie

2 dzień: KAIR

Po śniadaniu czeka nas całodzienne zwiedzanie stolicy Egiptu. Zaczniemy od rewelacyjnego Muzeum Egipskiego, w którym zgromadzono największe skarby egipskiej starożytności, w tym słynne skarby z grobowca Tutenchamona. Następnie zagłębimy się w plątaninę uliczek starego islamskiego miasta. Zobaczymy m.in. Cytadelę z charakterystycznym meczetem Muhameda Alego, nazywanym też Meczetem Alabastrowym (rozciąga się stad piękny widok liczące setki lat dzielnice Kairu). Obiad w lokalnej restauracji. Popołudniu wizyta na bazarze Chan al Chalili, który jest żywym zabytkiem, miejscem zachwycającym klimatem islamskiego targu. Po drugiej stronie ulicy zobaczymy Al-Azhar, najstarszy uniwersytet świata (uczono tu matematyki, medycyny i astronomii w czasach gdy w Europie nikt jeszcze o uniwersytetach nie słyszał).W okresie średniowiecza Kair był najwspanialszym miastem świata. Ślady tej wielkości pozostały do dziś. Dzielnice, które odwiedzimy tego dnia porażają wielością zabytków. Wędrując co krok napotykamy liczące setki lat meczety, madrasy i fontanny. Kolacja. Nocleg w hotelu w Kairze.

Kair

3 dzień: KAIR – GIZA – SAKKARA – KAIR

Śniadanie. Tego dnia cofniemy się w historii o prawie 5 tys. lat! Udamy się do położonej na obrzeżach Kairu Gizy, gdzie zobaczymy trzy najsłynniejsze piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz będziemy mieli możliwość sfotografowania się z monumentalnym Sfinksem, tkwiącym u stóp piramid od około 4,5 tys. lat. Obiad w lokalnej restauracji. Następnie krótki przejazd do Sakkary, gdzie zwiedzimy obszar najstarszą nekropolię faraonów (okres Starego Państwa). Z całą pewnością nasza uwagę przyciągnie głównie charakterystyczna schodkowa piramida Dżosera, datowana na 2650 r p.n.e. Powrót do hotelu w Kairze i nocleg.

Kair, meczet Muhammada Alego na Cytadeli

4 dzień: KAIR – ASWAN

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko i przelot na południe Egiptu, do Asuanu. Asuan położony na pierwszej katarakcie Nilu przez setki lat stanowił naturalna granicę kraju. Dziś jest to najdalej wysunięte na południe duże egipskie miasto. Dalej jest już tylko pustynia, sztuczny biornik Nassera, magazynujący wodę z Nilu oraz piękna świątynia w Abu Simbel, do której będziemy mogli udać się w ramach wycieczki fakultatywnej. W Asuanie zobaczymy tu m.in. świątynię Izydy, bogini miłości, na wyspie File, monumentalny niedokończony obelisk oraz coś dużo bardziej współczesnego – Wielką Tamę Asuańską, która zatrzymała wylewy Nilu. Olbrzymia zapora ma 3830 metrów długości, u podstawy liczy aż 980 metrów szerokości. Do jej budowy zużyto 20 razy więcej materiałów, niż do budowy piramidy Cheopsa w Gizie. Kolacja i nocleg w Asuanie.

Feluki w Asuanie

5 dzień: ASUAN – KOM OMBO – EDFU

Śniadanie. Tego dnia rozpoczynamy rejs po Nilu. Płynąc wśród wyjątkowo malowniczych krajobrazów cieszymy się pięknymi widokami korzystając z tarasu na górnym pokładzie statku, gdzie do dyspozycji mamy leżaki, stoliki, bar i nieduży basen. Nasz luksusowy statek przepłynie z Asuanu do Kom Ombo. Po przybiciu do brzegu wysiadamy na zwiedzanie świątyni boga Sobka w Kom Ombo. Po zwiedzaniu powrót na statek i rejs do Edfu. Wieczorami na statku czeka na nas bogaty program animacji, w tym słynna galabija party. Kolacja i nocleg na statku.

Świątyni Luksorska

6 dzień: EDFU – LUKSOR

Śniadanie. Na kilka godzin opuszczamy statek, by zwiedzić rewelacyjnie zachowaną świątynię Horusa w Edfu. Znad Nilu do świątyni dostaniemy się przejeżdżając dorożkami. Sam przejazd jest już dużą atrakcją, a to, co czeka na nas na miejsc wywrze olbrzymie wrażenie na każdym miłośniku historii. Zwiedzanie świątyni Horusa, następnie powrót na statek. Rejs do Luksoru w trakcie, którego podziwiamy krajobrazy południowego Egiptu. Obiad na statku. Popołudniowe zwiedzanie Luksoru (największego na świecie muzeum pod gołym niebem!). Tego dnia zwiedzimy monumentalną świątynię w Karnaku oraz mniejszą, ale bardzo malowniczą świątynię w Luksorze. Wieczorem spacer bulwarem nad Nilem (miejsce to jest pięknie oświetlone) i czas na sziszę (fajkę wodną) oraz egipską herbatę. Kolacja i nocleg na statku.

Statek wycieczkowy przypływający do Kom Ombo

7 dzień: LUKSOR – HURGADA

Po śniadaniu dalsza część zwiedzania Luksoru. Tym razem zobaczymy Zachodni Brzeg, czyli Dolinę Królów – miejsce pochówków faraonów z okresu Nowej Dynastii (ponad 3 tys. lat temu!). To właśnie tu znajduje się m.in. słynny grobowiec Tutenchamona. Następnie zwiedzimy zrekonstruowaną przez polskich naukowców świątynię Hatszepsut oraz zobaczymy monumentalne i bardzo malownicze kolosy Memnona. Wykwaterowanie ze statku. Popołudniu przejazd do Hurgady.

Plaża w Egipcie

8 dzień: HURGADA

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na plaży. Wybrzeże Morza Czerwonego daje rewelacyjne możliwości obcowania z życiem morskim, zobaczyć możemy tu piękne rafy oraz ławice kolorowych ryb. Kolacja i nocleg w hotelu.

Stary Kair Koptyjski. Kościół Zawieszony – jego początki sięgają III wieku!

9 dzień: HURGADA – KAIR

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przelot do Kairu. Tego dnia w Kairze zwiedzimy Stary Kair Koptyjski, gdzie zobaczymy m.in. najstarsze chrześcijańskie kościoły, w tym jeden zbudowany na grocie, w której schronić się miała Święta Rodzina, w trakcie ucieczki do Egiptu. Wieczorem czas wolny w Kairze. Kolacja, nocleg w hotelu.

Krzysztof Matys w Egipcie. Zdjęcie sprzed kilkunastu lat

10 dzień: KAIR – WARSZAWA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko w Kairze i wylot do Warszawy.

TERMINY:
21.11.2023 – 30.11.2023 – Brak wolnych miejsc.
05.12.2023 – 14.12.2023 – Brak wolnych miejsc.
27.02.2024 – 07.03.2024 – Brak wolnych miejsc.
05.11.2024 – 14.11.2024 – Brak wolnych miejsc!

CENA: 4 550 PLN + 950 USD

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– bilety lotnicze na trasie Warszawa – Kair – Warszawa,
– przeloty lokalne: Kair – Asuan i Hurgada – Kair,
– transport komfortowym autokarem w Egipcie,
– rejs statkiem na odcinku Asuan – Luksor,
– zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) oraz na statku 5* (kajuty 2-osobowe z łazienkami),
– wyżywienie: śniadania i obiady lub kolacje zgodnie z programem, a na statku: śniadania, obiady i kolacje,
– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,
– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA:
– wizy do Egiptu (opłacana na lotnisku w Kairze): 25 USD/osoba,
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: 170 USD/osoba,
– zwyczajowych napiwków: 40 USD/osoba,
– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 530 USD.

Autor programu: Krzysztof Matys – w Egipcie obecny od 1999 roku, wieloletni pilot i przewodnik wycieczek na rejsach po Nilu, z wykształcenia historyk-egiptolog. Tu można posłuchać jak Krzysztof Matys opowiada o Egipcie: Z Radiem i przez świat

Uwaga! Egipt wymaga paszportu ważnego minimum 6 miesięcy od daty wylotu z Egiptu.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę