fbpx

Japonia, weekend majowy 2024

Wycieczka do Japonii w terminie: 01.05.2024 – 12.05.2024. Bezpośredni przelot PLL LOT z Warszawy do Tokio.


Dzień 1. Wylot z Warszawy o godz. 22:50. Bezpośredni przelot do Tokio liniami PLL LOT.

Dzień 2. Przylot do Tokio na lotnisko Narita o godz. 18:30. Przejazd koleją do centrum miasta. Kolacja i nocleg w Tokio.

Dzień 3. Wycieczka do pierwszej siedziby ery shogunatu – Kamakury. Wizyta w Kamakurze – nadmorskim miasteczku, którego wielką atrakcją jest świątynia z potężnym mosiężnym pomnikiem Buddy (UNESCO). Zwiedzanie Tokio. Podczas pobytu w Tokio wjedziemy na punkt widokowy Tokyo Metropolitan Gov. Bldg, staniemy na słynnym skrzyżowaniu Shibuya, popatrzymy na Pałac Cesarski. Nocleg w Tokio.

Dzień 4. Wycieczka do podnóża wulkanu – symbolu Japonii – słynnej Fudżi. Rejs statkiem i wjazd kolejką na punkt widokowy z widokiem na majestatyczny wulkan. Powrót do Tokio. Kolacja i nocleg w Tokio.

Dzień 5. Przejazd szybkim pociągiem do Kioto. Zwiedzanie Kioto – stolicy Japonii do 1868 roku, miasta tysiąca świątyń – jednego z największych na świecie skupisk skarbów architektury. W 2014 roku Kioto zostało ogłoszone najpiękniejszym miastem świata. Zobaczymy między innymi Zamek Nijo (UNESCO), niezapomnianą świątynię Złotego Pawilonu oraz symbol miasta – świątynię Kyomizu (UNESCO). Kolacja i nocleg w Kioto.

Dzień 6. Dalsze zwiedzanie miasta tysiąca świątyń. Odwiedzimy Fushimi Inari z setkami cynobrowych bram torii, jak również ogród Ryoan-ji (UNESCO) – najsłynniejszy na świecie przykład kamiennego ogrodu. Kolacja i nocleg w Kioto.

Dzień 7. Zwiedzanie pobliskiej Nary – pierwszej stolicy zjednoczonej Japonii. Zwiedzanie niezwykłej świątyni Todaiji (UNESCO) mieszczącej brązowy posąg Buddy oraz spacer po otaczającym ją parku zasiedlonym przez setki łagodnych i łapczywych danieli. Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga (UNESCO). Kolacja i nocleg w Kioto.

Dzień 8. Wycieczka do Osaki – dynamicznego miasta organizatora Expo 2025. Spacer główną ulicą handlową miasta. Powrót do Kioto. Czas wolny w najwspanialszym mieście Japonii. Nocleg w Kioto.

Dzień 9. Główne bagaże nadane do Tokio. Wycieczka do Hiroszimy i Miyajimy – wyspy, gdzie znajduje się główne sanktuarium tradycyjnej religii japońskiego archipelagu – szintoizmu (UNESCO). Po drodze wizyta w Himeji, gdzie znajduje się najsłynniejszy japoński zamek nazywany Zamkiem Białej Czapli (UNESCO). Wizyta w Hiroszimie, gdzie odwiedzimy miejsca upamiętnienia tragicznego wybuchu bombu atomowej (UNESCO). Zobaczymy tzw. Kopułę Bomby Atomowej oraz odwiedzimy Muzeum Pokoju. Kolacja i nocleg w Hiroszimie.

Dzień 10. Przejazd do Tokio. Spacer w dzielnicy Akihabara –zadziwiającym skupisku salonów pachinko, sklepów z elektroniką i komiksami będącym miejscem niedzielnych spotkań przedstawicieli tzw. kultury Otaku. Wizyta w jednym z popularniejszych centrów handlowych w celu dokonania przedostatnich zakupów. Kolacja i nocleg w Tokio.

Dzień 11. Czas wolny na zakupy i dalsze poznawanie Tokio z pilotem państwa grupy. Późno popołudniowy przejazd pociągiem na lotnisko w Naricie. Pożegnanie z pilotem wycieczki. Wylot do Polski o godz. 21:50. Bezpośredni przelot PLL LOT.

Dzień 12. Poranny przylot do Warszawy.

Podróż po Japonii odbywa się głównie pociągami w ramach biletu kolejowego dla cudzoziemców JRPass. Lokalnie komunikacją miejską.

TERMIN:
01.05.2024 – 12.05.2024

CENA : 7900 PLN + 2350 USD

Cena nie zawiera:

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz napiwki: 380 USD;

– ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego: 670 USD.

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę