fbpx

Białoruś. Przelot do Mińska, w ramach ruchu bezwizowego

Od lutego 2017 r. turyści mogą wjechać na terytorium Białorusi bez konieczności posiadania wizy. Warunkiem jest przekroczenie granicy na lotnisku w Mińsku. Z rozwiązania tego skorzystać mogą turyści, którzy na terenie Białorusi przebywać będą maksymalnie 5 dni.

Szczegółowe informacje znajdują się tu: Białoruś – ruch bezwizowy.

Oto przykładowy program wycieczki.

Dzień 1: WARSZAWA – MIŃSK

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przylot do Mińska o godz. 17:15 czasu lokalnego. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorny city tour po mieście. Kolacja. Nocleg w hotelu w Mińsku.

Zamek w Mirze, lista UNESCO

Dzień 2: MIŃSK – NIEŚWIEŻ – MIR – BARANOWICZE

Śniadanie, krótkie zwiedzanie Mińska. Następnie przejazd do Nieświeża. Zobaczymy m.in. dawną rezydencję Radziwiłłów, obiekt wywiera imponujące wrażenie. W programie także Brama Słucka i Ratusz oraz kościół Bożego Ciała fundacji Mikołaja Krzysztof Radziwiłła “Sierotki”. Jest to najstarszy przykład baroku na terenach dawnej Rzeczpospolitej. Następnie najlepiej zachowany na Białorusi zamek w Mirze (lista UNESCO). Kolacja. Nocleg w hotelu w Baranowiczach.

Dzień 3: BARANOWICZE – NOWOGRÓDEK – ZAOSIE – GRODNO

Śniadanie, zwiedzanie dworku w Zaosiu – miejsce urodzenia Adama Mickiewicza. Następnie przejazd nad jezioro Świteź i dalej do Nowogródka – miasta dzieciństwa Adama Mickiewicza. Zwiedzanie muzeum poety, fary Witoldowej, w której ochrzczono małego Adama oraz pozostałości średniowiecznego zamku Mendoga. Wizyta w Wasiliszkach Starych, rodzinnej wsi Czesława Niemena, zwiedzanie muzeum ulokowanego w domu artysty. Przyjazd do Grodna, wieczorny spacer po centrum miasta. Kolacja i nocleg.

Dzień 4: GRODNO – BOHATYROWICZE – GRODNO

Śniadanie. Wizyta w Bohatyrowiczach – wsi, o której pisała Eliza Orzeszkowa w powieści “Nad Niemnem”. Odwiedzimy grób Jana i Cecylii, legendarnych kochanków i założycieli rodu Bohatyrowiczów. Następnie zwiedzanie Grodna. Zobaczymy m.in. piękny, barokowy kościół św. Ksawerego oraz dom-muzeum Elizy Orzeszkowej. W programie też Stary i Nowy Zamek, miejsca o istotnym znaczeniu w historii Polski – królewska siedziba Stefana Batorego oraz miejsce abdykacji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Rozpościera się stąd piękny widok na rzekę Niemen. Jeden z najważniejszych zabytków Białorusi – cerkiew na Kołoży (XII wiek!). Wieczorem czas wolny na spacer bulwarami nad Niemnem w centrum Grodna. Kolacja. Nocleg w hotelu w centrum Grodna.

Dzień 5: GRODNO – MIŃSK

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Mińsku. Wylot samolotu do Warszawy o godz. 14:55.

CENA w zależności od terminu i wielkości grupy.

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami. W Mińsku i Grodnie hotel w centrum miasta;

– Przejazdy komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania na Białorusi;

– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w tym typowe białoruskie kuchnia regionalna i trunki;

– Opiekę pilota i przewodnika;

– Ubezpieczenie turystyczne.

CENA NIE ZAWIERA:

– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 25 EUR. Pilot wycieczki zbierze te pieniądze pierwszego dnia wycieczki;

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Organizujemy wiele wycieczek na Białoruś, samolotowych i autokarowych. Jest to jeden z kierunków, w którym się specjalizujemy. Tu znajduje się program wycieczki Białoruś autokarem.

Zobacz też: Białoruś – informacje praktyczne.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę