fbpx

INDIE-NEPAL, 16 dni

Termin: 01.02.2010-16.02.2010

Cena: 5650 PLN + 1310 USD*
* kwota w USD płatna po przylocie do Delhi

Program:

1 dzień : Warszawa – Delhi
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Delhi.

2 dzień: Delhi
Przylot do Delhi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i wypoczynek.
Śniadanie. Zwiedzanie DELHI – Qutab Minar (lista UNESCO), Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Brama Indii, budynki rządowe i Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Meczet Piątkowy (w miarę możliwości), Czerwony Fort. Kolacja, nocleg.

3 dzień: Delhi – Jaipur
Śniadanie. Przejazd do Jaipuru – stolicy Radżastanu. Po przyjeździe do Jaipuru czas wolny. Kolacja, nocleg.

4 dzień: Jaipur – Fort Amber – Jaipur
Śniadanie. Zwiedzanie FORTU AMBER, dawnej siedziby maharadży Jaipuru. Wjazd do fortu na słoniach. Powrót do Jaipuru, zwiedzanie miasta: Obserwatorium Astronomicznego, Pałaców Maharadży, zespołu pałacowo – ogrodowego Rani Sisodia, postój przy Pałacu Wiatrów. Wieczorem pokaz tańców radżasthańskich. Kolacja, nocleg.

5 dzień: Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra
Śniadanie. Przejazd do Agry, po drodze zwiedzanie FATEHPUR SIKRI (lista UNESCO) – miasta wybudowanego przez cesarza Akbara w 1569 r. Zabytkowa część miasta zbudowana jest z czerwonego piaskowca i łączy cechy architektury hinduskiej i muzułmańskiej. Przyjazd do Agry. Kolacja, nocleg.

6 dzień: Agra – Sikandra – Agra
Rano podziwianie Taj Mahal o wschodzie słońca. Śniadanie. Zwiedzanie AGRY – stolicy imperium Mogołów: Czerwonego Fortu (lista UNESCO), słynnego Taj Mahal (lista UNESCO), pięknej marmurowej świątyni Radha Soami w dzielnicy Dayal Bagh oraz grobowca cesarza Akbara Wielkiego w SIKANDRZE. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7 dzień: Agra – Gwalior – Orcha
Śniadanie. Przejazd autokarem do Orchy, po drodze zwiedzanie fortu GWALIOR: fort, Pałac Man Mandir, Pałac Jai Vilas. Przyjazd do ORCHY – niewielkiej wioski otoczonej wspaniale zachowanymi pałacami i świątyniami. Zwiedzanie świątyń: Rama Raja, Chaturbhuj (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8 dzień: Orcha -Khajuraho
Śniadanie. Zwiedzanie wspaniałego pałacu Dżahangira, z którego górnych kondygnacji roztacza się piękny widok na okolicę. Przejazd do Kajuraho. Zwiedzanie wschodniego i zachodniego kompleksu świątyń w KHAJURAHO (lista UNESCO), ozdobionych rzeźbami sprzed tysiąca lat. Wieczorem dla chętnych udział w spektaklu „Światło i dźwięk”. Kolacja, nocleg.

9 dzień: Khajuraho- Varanasi
Śniadanie. Przejazd do VARANASI przez ciekawy interior Indii. Dla chętnych możliwość przelotu na tym odcinku za dodatkową opłatą w miarę dostępności miejsc (ok. 160 USD/os). Przyjazd do Varanasi. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

10 dzień: Varanasi – Sarnath – Varanasi
O świcie przejazd łodziami po Gangesie, podziwianie wschodu słońca, obserwacja rytualnych kąpieli, oglądanie zabytkowych świątyń i pałaców stojących wzdłuż zachodniego brzegu Gangesu. Powrót do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie VARANASI : świątyni Tulsi Manas, świątyni Durgi, świątyni Bharat Mata Mandir, przejazd przez tereny uniwersytetu. Przejazd do SARNATH, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie; zwiedzanie muzeum historycznego ze słynnym pilarem cesarza Ashioki i buddyjskiej świątyni ufundowanej przez mieszkańców Sri Lanki. Kolacja, nocleg.

11 dzień: Varanasi – Sunauli – Bhairahawa (Nepal)
Śniadanie. Przejazd do granicy indyjsko-nepalskiej. Przekroczenie granicy (zmiana autokaru). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

12 dzień: Bhairahawa – Park Narodowy Chitwan
Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą przez Teraj – pozostałości dżungli do Parku Narodowego CHITWAN (lista UNESCO), jednego z najpiękniejszych parków w Azji, gdzie można obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po obiedzie piesza wycieczka do ośrodka hodowli słoni, safari na słoniach – możliwość oglądania dzikich zwierząt, takich jak małpy, nosorożce, dziki, lamparty, jelenie. Zakwaterowanie w bungalowach na terenie parku. Kolacja, nocleg.

13 Dzień: Chitwan – Swajambhunath – Kathmandu
Wcześnie rano piesza wycieczka w celu obserwacji ptaków żyjących w dżungli. Śniadanie. Wyjazd w stronę Katmandu. Po drodze zwiedzanie stupy buddyjskiej na szczycie wzgórza SWAJAMBHUNATH (wejście po 365 schodach). Przyjazd do KATHMANDU, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

14 dzień: Kathmandu – Bhaktapur – Pashupatinath – Patan – Kathmandu
Śniadanie. Przejazd do miasta BHAKTAPUR, zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego, Świątyni Njatapola. Po południu wycieczka do PAŚIUPATINATH – największego hinduistycznego sanktuarium w Nepalu, zwiedzanie BODHNATH – największej stupy nepalskiej. Przejazd do PATANU, zwiedzanie Placu Durbar z zespołem świątyń oraz Pałacem Królewskim. Powrót do Kathmandu. Kolacja, nocleg.

15 dzień: Kathmandu – Delhi
Śniadanie. Dla osób chętnych lot widokowy nad Himalajami. Zwiedzanie Kathmandu: placu Durban z zespołem świątyń i Pałacem Królewskim oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Delhi. Dla osób chętnych możliwość transferu do hotelu i pobytu we wspólnych pokojach oraz możliwość zoorganizowania kolacji.

16 dzień: Delhi – Warszawa
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.

*******************************************************************************

Cena obejmuje:

•przelot na trasie Warszawa – Delhi, Kathmandu – Delhi – Warszawa ( przez jeden z europejskich portów lotniczych)
•przejazdy klimatyzowanym mikrobusem lub autokarem zgodnie z programem
•zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2 os. z łazienką i klimatyzacją
•śniadania i kolacje na całej trasie wg programu, w Chitwan śniadanie, obiad, kolacja
•dodatkowe atrakcje: pokaz tańców radżastańskich, wjazd do Fortu Amber na słoniach, wycieczka łodziami po Gangesie w Varanasi, safari na słoniach w Chitwan
•wizę do Indii (paszport ważny min. 12 m-cy po powrocie z 1 wolną stroną, 1 wniosek wizowy + 2 zdjęcia /os)
•opiekę pilota B.P. OPAL TRAVEL na całej trasie oraz pilotów lokalnych
•ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
•VAT
*******************************************************************************

Cena nie obejmuje:

•wizy do Nepalu (25 USD + 2 zdjęcia/os, 1 strona wolna w paszporcie)
•opłaty wylotowej w Nepalu ok. 30 USD
•biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 135 USD
•napojów do obiadów i kolacji
•zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD/os dziennie
•opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie i fotografowanie
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 550 USD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę