W Gruzji dawno nie było tak dobrych warunków do zwiedzania. Turystów niewielu, nawet w najbardziej popularnych miejscach nie ma tłoku. Przedstawiamy aktualne informacje. Lipiec 2021.
Gruzja.
Dzisiejsza Gruzja to kraj spokojny i bezpieczny. A do tego niezwykle atrakcyjny turystycznie. Bogaty w zabytki i bardzo gościnny. Wyśmienita, oryginalna kuchnia oraz dobre wino dopełnią szczęścia turysty.
Na co się zdecydować, jaki program wycieczki wybrać? Z którym biurem podróży do Gruzji?! By ułatwić podjęcie decyzji spisaliśmy najistotniejsze plusy wycieczki Magiczne bezdroża Gruzji. Organizujemy ją od lat. To 11 dni pięknej przygody i możliwość rzeczywistego poznania kraju.
Jeśli na narty, to do Gruzji! Pełne śniegu góry i mnóstwo atrakcji. Uzupełnieniem wyjazdu będzie wino i gruzińskie supry. Oryginalny pomysł na zimowy wypoczynek. Na Święta, na Nowy Rok, na ferie… Sezon trwa od początku grudnia aż do końca kwietnia. Zapraszamy!
Chyba najmniej znany region Gruzji. Bardzo rzadko odwiedzany przez turystów. Idealne miejsce dla kogoś szukającego ciszy i pięknych górskich widoków. Z dala od turystycznych tras.
Jeśli miałbym wybrać miejsce w Gruzji, które zrobiło na mnie szczególne wrażenie, to wskazałbym Tuszetię. Jest to górzysty, odizolowany od reszty świata region. Aż trudno sobie wyobrazić, że w dzisiejszych czasach możliwa jest taka sytuacja. Jedyna wiodąca tu droga prowadzi przez leżącą na wysokości 2936 m n.p.m. przełęcz Abano (ponad 400 metrów wyżej niż Rysy!).
Na olbrzymią atrakcyjność regionu składa się kilka czynników. Pierwszy to góry. Dzikie i trudne do przebycia. Przez stulecia skutecznie osłaniały prowincję. Dzięki nim Swanetia pozostawała wolna, a chłopi unikali pańszczyzny.
W Europie czy w Azji?
A może na dwóch kontynentach jednocześnie? Mamy na ten temat kilka odpowiedzi. Wikipedia podaje ciekawą formułkę :
W zależności od przyjętej wersji całe terytorium Gruzji znajduje się w Azji, lub w Europie i w Azji, lub według jednej z wersji – całe w Europie.
Swanetia
Region ten jest jedną z największych atrakcji Gruzji. Zamieszkujący te tereny górale zachowali wiele z tradycyjnych obyczajów i uważają się za prawdziwych Gruzinów, w odróżnieniu od mieszkańców dolin czy dużych miast, którzy zdążyli już przyjąć wiele z kultury Zachodu. Cechą charakterystyczną Swanetii są kamienne wieże obronne.
Najnowsze komentarze