fbpx

Narty w Gruzji

Jeśli na narty, to do Gruzji! Pełne śniegu góry i mnóstwo atrakcji.  Uzupełnieniem wyjazdu będzie wino i gruzińskie supry. Oryginalny pomysł na zimowy wypoczynek. Na Święta, na Nowy Rok, na ferie… Sezon trwa od początku grudnia aż do końca kwietnia. Zapraszamy!

Organizujemy wyjazdy na narty do Gruzji w trzech najbardziej popularnych, zimowych kurortach: Gudauri, Bakuriani i Mestia. Wszystkie mają nowoczesną bazę hotelową, gwarantowany śnieg i dobrej jakości infrastrukturę (trasy, wyciągi).

W Gudari uprawiać można free-ride i heliskiing (zobacz film). Specjalnością Bakuriani są wyprawy na skuterach śnieżnych. Mestia to stolica Swanetii, jednego z najpiękniejszych górskich regionów na świecie.

Narty w Bakuriani

Polecany narciarzom szukającym nowych wrażeń. Tym, którzy chcieliby połączyć zimowe szaleństwo ze zwiedzaniem i atrakcjami typu kuchnia i wino. Jeden dzień wycieczki poświęcić można na Tbilisi i okolice (piękne zabytki i dobre restauracje), a drugi na Kachetię – centrum gruzińskiego winiarstwa. Uwaga! Zimą, szczególnie Gudauri, ma dość wysokie ceny, nie będzie taniej niż w Alpach. Baza hotelowa jest niewielka, a zainteresowanie olbrzymie.

Najbardziej popularne jest Gudauri. Nowoczesny kurort położony w odległości 120 km od Tbilisi, na wysokości 2 tys. m n.p.m. Ze względu na taką wysokość kurort ma dobre warunki narciarskie od grudnia do końca kwietnia.

Całkowita długość tras zjazdowych to ponad 57 km, a średnia pokrywa śnieżna — 2,5 m. Najniższy punkt trasy narciarskiej leży na wysokości 2050 m, najwyższy aż 3250 m n.p.m.

Zobacz propozycję wyjazdu do Gudauri: Gruzja na narty, 8 dni.

Mapa tras narciarskich w Gudauri

Nowoczesne wyciągi wykonane zostały przez austriacko-szwajcarską firmę Doppelmayer.

Ceny skipassów w sezonie 2014/2015:

1 dzień: 30 GEL; 3 dni: 84 GEL; 6 dni: 160 GEL. (1 GEL = 2 PLN).

W Gudauri jest specjalny stok dla amatorów jazdy ekstremalnej, tzw. free-ride, a poszukiwacze jeszcze mocniejszych wrażeń mają możliwość uprawiania narciarstwa z helikoptera.

Bakuriani. Kurort położony 190 km od Tbilisi na wysokości 1700 m n.p.m. Niedaleko stąd do uzdrowiska Bordżomi i do słynnego zabytku Wardzia.

Skutery w Bakuriani

16 stoków o różnych stopniach trudności. Sezon narciarski trwa od listopada do marca. Średnia pokrywa śnieżna — 0,6 m. Najdłuższa trasa liczy 5 km długości. Najwyższy punkt: 2850 m n.p.m.

Bakuriani cieszyło się sporą sławą w czasach ZSRR. Było wtedy jednym z głównych ośrodków sportów zimowych. Dziś próbuje wrócić do dawnej świetności. Uprawia się tu również narciarstwo biegowe. Popularne są także wycieczki na skuterach śnieżnych.

Mestia leży w paśmie Wielkiego Kaukazu w odległości 400 km od Tbilisi. Blisko stąd do najwyższego szczytu Gruzji, czyli Szchary (5193 m n.p.m.). Bardzo dobre warunki pogodowe, mnóstwo śniegu. Do dyspozycji narciarzy są trzy trasy:

  • Czerwona dla profesjonalnych narciarzy, o długości 2600 metrów;
  • Niebieska przeznaczona dla mniej doświadczonych narciarzy:  2670 metrów długości;
  • 300-metrowa trasa dla początkujących.

Nowoczesny wyciąg narciarski o długości 1400 metrów zaczyna się na wysokości 1800 metrów i dociera do punktu położonego 2350 m n.p.m.

Mestia nocą

Do Mestii trudniej dotrzeć, dlatego jest najmniej popularnym narciarskim kurortem z najsłabszą infrastrukturą. Ale za to bardzo pięknym. Swanetię, zwaną też Swanecją, turyści znają głównie z letnich wycieczek. Przyjeżdżamy tam, żeby podziwiać góry, słynne zabytkowe kamienne wieże i lokalne tradycje. Więcej o tym niezwykłym regionie w artykule “Swanetia”.

Wszystkich zainteresowanych zimowymi wyjazdami do Gruzji prosimy o kontakt.

 

Gruzja jest naszą pasją. Mamy tam doskonałe kontakty i duże doświadczenie – jako jedno z pierwszych biur w Polsce rozpoczęliśmy organizację wycieczek do Gruzji. Nasi piloci są specjalistami, doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają. Zapraszamy! Tu znajdują się OPINIE O NASZYM BIURZE.

Zobacz program wycieczki cieszącej się największym powodzeniem: Magiczne bezdroża Gruzji.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę