Serbia – Bośnia i Hercegowina « pobierz PDF

Atrakcyjna wycieczka, która pokaże nam Bałkany z najlepszej strony. Odwiedzimy najciekawsze miejsca i będziemy raczyć się miejscowymi, wyśmienitymi potrawami. Autorski program przewodnika doskonale znającego oba kraje.


1 dzień: WARSZAWA – BELGRAD

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Belgradu. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie, popołudniowe zwiedzanie miasta – cerkiew św. Sawy – jedna z największych na świecie prawosławnych świątyń, plac Slavija, plac Terazije, budynek Parlamentu, spacer po mieście, kolacja i nocleg. Ze względu na dogodne położenie hotelu wieczorem możliwość spaceru po zabytkowym centrum.

Belgrad

2 dzień: BELGRAD

Po śniadaniu zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast europejskich, łączącego wpływy wschodu i zachodu. Dziś jest to tętniąca życiem metropolia. Spacer pięknym deptakiem Księcia Michała do twierdzy i parku na Kalemegdanie, po drodze zobaczymy pozostałości rzymskiego akweduktu, turecki grobowiec i rzymską studnię. Niezapomniane widoki na ujście Sawy do Dunaju. Następnie w programie m.in.: Skadarlija – artystyczna ulica ze znanymi galeriami sztuki, antykwariatami i restauracjami. Kolacja w tradycyjnej serbskiej restauracji, typowe serbskie potrawy i miejscowe wina, muzyka serbska na żywo. Nocleg w hotelu w Belgradzie.

3 dzień: BELGRAD – ZLATIBOR

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Zlatiboru, przez Topolę – Oplenac, zwiedzanie mauzoleum dynastii Karadjordjević, zobaczymy m.in. słynną cerkiew mozaikową. Następnie wizyta w winnicy Aleksandrović, oglądanie produkcji wina i degustacja tutejszych trunków. Przejazd do Zlatiboru – miejscowości uzdrowiskowej, położonej wśród przepięknych górskich krajobrazów. Kolacja, zakwaterowanie i nocleg.

Bałkański krajobraz

4 dzień: ZLATIBOR

Po śniadaniu zwiedzanie skansenu Stara Wieś, następnie wizyta w olbrzymiej jaskini Stopića. Po południu przejazd do gospodarstwa agroturystycznego i uczestniczenie w robieniu rakii oraz innych lokalnych specjałów, pieczenie prosięcia lub jagnięcia, kolacja z produktami z tradycyjnego gospodarstwa. Powrót do hotelu i nocleg.

5 dzień: ZLATIBOR – MOKRA GÓRA – DRVENGRAD – VISZEGRAD (Bośnia i Hercegowina)

Śniadanie. Wyjazd do Mokrej Góry, gdzie dużą atrakcją będzie przejazd słynną zabytkową kolejką wąskotorową „Szargańska Ósemka”. Towarzyszyć nam będą niezapomniane widoki, trasa z 22 tunelami pokonuje różnicę poziomów 300 metrów, a zabytkowe wagoniki przenoszą nas w przeszłość. Następnie zwiedzanie wioski najsławniejszego reżysera serbskiego Emira Kusturicy (zwanej Drvengrad). Obiekty początkowo wzniesione dla potrzeb filmu, teraz stają się magnesem przyciągającym turystów. Zobaczymy tu zabytkowe budynki z okolicznych wsi, kino i dom samego Kusturicy. W dalszej kolejności przejazd do Viszegradu (Bośnia i Hercegowina). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Wieś Emira Kusturicy

6 dzień: VISZEGRAD  – ANDRIĆGRAD – SARAJEWO

Śniadanie, spacer po zabytkowym moście na Drinie (lista UNESCO). Zbudowano go w XVI wieku na zamówienie wielkiego wezyra Mehmeda Paszy Sokolovića, który urodził się niedaleko Viszegradu. Budowla jest opisana w słynnym dziele noblisty Iva Andrića „Most na Drinie”. Zwiedzanie Andrićgradu – miasteczka zainspirowanego dziełami i postaciami z twórczości Iva Andrića. Przejazd do Sarajewa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień: SARAJEWO

Śniadanie, zwiedzanie Sarajewa, miasta leżącego na styku Orientu i Europy. W programie m.in.: dzielnica Baščaršija, Dugi Bezistan, Meczet Ghazi Husrev-bega, wieża zegarowa, Inat kuća, studnia Sebilj, most Gawriła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Odwiedzimy też zabytkowe targowisko miejskie, możliwość spróbowania serów i wędlin. Kolacja w tradycyjnej restauracji z kuchnią bośniacką. Nocleg w hotelu w Sarajewie.

Mostar

8 dzień: SARAJEWO – MOSTAR

Śniadanie. Przejazd do Mostaru, stolicy Hercegowiny, nazywanego „kamiennym miastem z duszą”. Zwiedzanie: malowniczy stary most, ulica Kujundžiluk, meczet Karadjoz-bega, meczet Koski Mehmeda-paszy. Przejazd do wodospadu Blagaj. Poza pięknym wodospadem zobaczymy też malowniczo położony klasztor. Powrót do Sarajewa, kolacja i nocleg.

9 dzień: SARAJEWO – WARSZAWA

Śniadanie, następnie czas wolny. Transfer na lotnisko  i wylot do Warszawy.

TERMINY:

19.05.2016 – 27.05.2016 – Brak wolnych miejsc.

18.09.2016 – 26.09.2016 – Brak wolnych miejsc.

CENA: 3900 PLN + 350 EUR.


CENA ZWIERA:

- Przeloty na trasie Warszawa – Belgrad i Sarajewo – Warszawa,

-Transport komfortowym busem na całej trasie zwiedzania,

- Zakwaterowanie: hotele 3*, w pokojach 2-osobowych,

- Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje – w tym kolacje w restauracjach serwujących wyśmienite miejscowe potrawy,

- Opiekę przewodnika oraz opieką polskojęzycznego pilota na czas trwania imprezy,

- Przewodnicy po zwiedzanych obiektach,

- Degustacje wina i śliwowicy,

- Ubezpieczenie turystyczne.


CENA NIE ZAWIERA
:

- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 35 EUR/osoba

- Napiwków: 20 EUR/osoba

- Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (750 PLN).

………………………………………………………….

Informacje o pilocie wycieczki:

Nazywam się Irmina Stanković. Od kilkunastu lat Serbia jest moją drugą ojczyzną. Tu mieszkam i pracuję jako przewodnik turystyczny. Serbia i Bałkany są też moją życiową pasją. Jestem pod nieustającym wrażeniem tutejszej kultury, sposobu życia i ludzi, których tu spotykam.

Cieszę się, że mam okazję moją wiedzą podzielić się z turystami. Wyprawy, w których uczestniczę są czymś więcej niż zwykłymi wycieczkami. To okazja do zobaczenia prawdziwego życia ludzi i poznania ich obyczajów. Są sposobnością do udziału w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, do poczucia jak wielka jest gościnność mieszkańców.

Nieodłącznym elementem tych wypraw stały się posiłki w regionalnych restauracjach i gospodach, zazwyczaj nie odwiedzanych przez turystów, gdzie smaczne dania degustujemy przy dźwiękach tutejszej muzyki.

Moje programy adresowane są do specyficznego odbiorcy, który nie boi się zejść z utartych szlaków i chce dogłębnie poznać eksplorowany obszar.

Dla mnie zadowolony turysta to taki, który będzie chciał tu wrócić, ale też wyrobi sobie własną opinię na temat Bałkanów. Taki, który będzie lepiej rozumiał co i dlaczego tu się dzieje. Być może doświadczenia z wyprawy wzbogacą go wewnętrznie.

Zapraszam na mojego bloga: serbiapopolsku.blogspot.rs

Zobacz też rozbudowany opis największych atrakcji tej wycieczki.

Zapisz


zapytaj o ofertę » Zobacz OPINIE o naszym biurze » « pobierz PDF

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Najnowsze artykuły

Do Uzbekistanu bez wiz!

Od 1 kwietnia 2017 r. obywatele Polski, którzy ukończyli 55 lat, będą mogli wjechać na terytorium Uzbekistanu  bez konieczności posiadania wizy (w celach turystycznych, do 30 dni). Pozostaje obowiązek wniesienia opłaty w kwocie 50 USD/osoba.

czytaj więcej »

Atuty wycieczki do Albanii i Kosowa

Albania staje się modnym turystycznie krajem. Jak wybrać wycieczkę, która spełni nasze oczekiwania, taką, która pokaże nam kraj w jego pełnej krasie? Oto atuty naszej wyprawy. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w dokonaniu właściwego wyboru.

czytaj więcej »

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turyści, którzy zawarli umowę z naszym biurem po dniu 9 września 2016 roku podlegają dodatkowej ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG).

czytaj więcej »

Białoruś, pomysł na wycieczkę

Niżej przedstawiamy krótki poradnik uwzględniający takie informacje praktyczne, jak: wiza, bezpieczeństwo, granica, przepisy celne, zielona karta, ceny, wymiana walut. Podpowiemy też co warto zobaczyć na Białorusi.

czytaj więcej »

Mołdawia – królestwo wina

Blisko Warszawy, ledwie nieco ponad godzinę lotu samolotem, znajdują się największe na świecie piwnice winne. Milesti Mici ma aż 200 (dwieście!) km podziemnych tuneli. Druga co do wielkości Cricova to wykute w skale miasto, którego tunele rozciągają się na długość 120 km! Zobacz film: Mołdawia winem płynąca.

czytaj więcej »

Opinie o naszym biurze

 • Panie Krzysztofie, Bardzo pięknie dziękuję za wspaniałą wycieczkę do Gruzji. Była to pierwsza zorganizowana wycieczka w której brałam udział. Wszystko było perfekcyjnie zorganizowane i podane z wysoką kulturą. Bardzo doceniam pańską szeroką wiedzę zarówno enologiczną jak i historyczną, a umiejętność podawania kontekstów jest dla mnie wirtuozerią, którą posiadają tylko nieliczni  i co sprawiło, że słuchało się Pana z wielkim zainteresowaniem. Doceniam też Pana osobiste zaangażowanie w pomyślność kraju, który jest jak odczuliśmy bliski Pana sercu. To również dodaje autentyzmu i szczerości przekazu. A więc czapki z głów !!! A te polifenole w białym winie gruzińskim jeszcze mi szumią w głowie. Załączam serdeczne pozdrowienia.

  Anna Sulima-Gillow

 • Chcielibyśmy serdecznie podziękować za piękną wycieczkę do Wilna. Szczególne podziękowania składamy Pani Alicji i przewodnikowi po samym Wilnie, Panu Waldemarowi za wspaniałe opowieści o mieście i jego zabytkach. Pozdrawiamy.

  Rodzina Marcinkiewicz ze Szczecina

 • Bardzo dziękuję za wspaniały wyjazd do Rosji w dniach 26.08 - 04.09.2016. Dla mnie była to swoistego rodzaju podróż sentymentalna. Powrót do Petersburga po 9 latach. I jakaż radość, że Ławra Aleksandra Newskiego wygląda tak samo. Jak miło było znów usłyszeć dzwony z dzwonnicy, odwiedzić sklep z porcelaną. Dobrze było też zobaczyć po raz pierwszy pałac w Peterhofie. W pozostałych miejscach byłam po raz pierwszy. Wyspy Sołowieckie oszołomiły mnie spokojem, pozwoliły odpocząć, jednak nie zapomnieć o tym co działo się tu przed laty. Czytam teraz w oryginale "Archipelag Gułag". Książkę oczywiście zakupiłam w Petersburgu. Wyspa Kiżi i arcydzieło architektury drewnianej, jakim jest cerkiew przywiodły mnie w ogromny zachwyt. Monotonny pejzaż Karelii z Brzozą, świerkiem i sosną pozwalał nie myśleć o niczym trudnym. Co mogę jeszcze powiedzieć ? Było wspaniale. Dziękuję przesympatycznej grupie i przede wszystkim naszemu pilotowi Jackowi. Wszystko było zorganizowane doskonale. A ja po raz któryś przekonałam się, że Rosja jest krajem wielkim, pięknym, tajemniczym. Tak jakbym w pewnym sensie rozumiała moich przodków, którzy w roku 1915 musieli udać się na bieżeństwo i już do końca życia nie przestali opowiadać o tym wielkim świecie, jaki wtedy zobaczyli. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

  Iwona Zinkiewicz

 • Dzień dobry z Kostrzyna nad Odrą. Odzywam się do Państwa z kresów zachodnich i chciałabym raz jeszcze bardzo podziękować za niezwykle interesującą podróż po Armenii i Górskim Karabachu. To była prawdziwa uczta dla mojego serca, oczu, uszu. Tyle nowych smaków, zapachów... Kilka dni - a ja, tyle zobaczyłam, tak wiele nauczyłam się. Szczęśliwie wróciłam do domu i już myślę o  następnych wyjazdach (Gruzja albo Etiopia). Dziękuję Krzysztof, Karina, Suren za Waszą subtelną troskę. Pozdrawiam bardzo ciepło. Do zobaczenia,pa, pa.

  Kasia Drygajło

 • Kochani od tygodnia zbieram podziękowania za super wycieczkę do Chin. Bardzo ciekawy program, doskonale hotele, ich standard nas mile zaskoczył, świetne położenie wszystkich dało nam możliwość sycenia się atmosferą miast. Ale wszystko by nie dało tyle radości, gdyby nie Jacek, nasz pilot i kompan podróży, cuuuuudowny człowiek! Ogromna wiedza i dar jej przekazywania sprawiły, że ta wycieczka była wyjątkowa, bardzo żałuję, że nie było go z nami w Wietnamie, Laosie i Kambodży. Na szczęście pozostała Birma i Malezja i nie wyobrażam sobie wyjazdu tam bez Jacka. Pozdrawiam serdecznie - wasza szczera wielbicielka.

  Róża

 • W imieniu swoim i Mariusza chciałabym serdecznie podziękować za zorganizowanie nam wycieczki do Chin. To był wspaniały wyjazd! Nie spodziewałam się tak dobrych hoteli! Dzięki za to wielkie!!! Mieliśmy zawsze dobre autokary, klimatyzowane, duże, mogliśmy rozsiadać się do woli. Odpowiedzialni i bezpiecznie jadący kierowcy. Posiłki wspaniałe!! Osobne, przeogromne podziękowania składam dla przewodnika. W zasadzie brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw dla jego wiedzy, elokwencji, obycia...  Jacku jeszcze raz dziękuje Ci za wszystko ! Tyle się przy Tobie nauczyłam o Chinach, jesteś dla mnie geniuszem. Serdecznie pozdrawiam i do następnego wyjazdu, jeszcze nie wiem gdzie, ale na pewno z Wami!

  Iwona

Newsletter
Bądź na biężąco z nowościami Naszego Biura.
Zapisz się do newslettera.

Wczytywanie...Wczytywanie...