Serbia – Bośnia i Hercegowina « pobierz PDF

Atrakcyjna wycieczka, która pokaże nam Bałkany z najlepszej strony. Odwiedzimy najciekawsze miejsca i będziemy raczyć się miejscowymi, wyśmienitymi potrawami. Autorski program przewodnika doskonale znającego oba kraje.


1 dzień: WARSZAWA – BELGRAD

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Belgradu. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie, popołudniowe zwiedzanie miasta – cerkiew św. Sawy – jedna z największych na świecie prawosławnych świątyń, plac Slavija, plac Terazije, budynek Parlamentu, spacer po mieście, kolacja i nocleg. Ze względu na dogodne położenie hotelu wieczorem możliwość spaceru po zabytkowym centrum.

Belgrad

2 dzień: BELGRAD

Po śniadaniu zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast europejskich, łączącego wpływy wschodu i zachodu. Dziś jest to tętniąca życiem metropolia. Spacer pięknym deptakiem Księcia Michała do twierdzy i parku na Kalemegdanie, po drodze zobaczymy pozostałości rzymskiego akweduktu, turecki grobowiec i rzymską studnię. Niezapomniane widoki na ujście Sawy do Dunaju. Następnie w programie m.in.: Skadarlija – artystyczna ulica ze znanymi galeriami sztuki, antykwariatami i restauracjami. Kolacja w tradycyjnej serbskiej restauracji, typowe serbskie potrawy i miejscowe wina, muzyka serbska na żywo. Nocleg w hotelu w Belgradzie.

3 dzień: BELGRAD – ZLATIBOR

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Zlatiboru, przez Topolę – Oplenac, zwiedzanie mauzoleum dynastii Karadjordjević, zobaczymy m.in. słynną cerkiew mozaikową. Następnie wizyta w winnicy Aleksandrović, oglądanie produkcji wina i degustacja tutejszych trunków. Przejazd do Zlatiboru – miejscowości uzdrowiskowej, położonej wśród przepięknych górskich krajobrazów. Kolacja, zakwaterowanie i nocleg.

Bałkański krajobraz

4 dzień: ZLATIBOR

Po śniadaniu zwiedzanie skansenu Stara Wieś, następnie wizyta w olbrzymiej jaskini Stopića. Po południu przejazd do gospodarstwa agroturystycznego i uczestniczenie w robieniu rakii oraz innych lokalnych specjałów, pieczenie prosięcia lub jagnięcia, kolacja z produktami z tradycyjnego gospodarstwa. Powrót do hotelu i nocleg.

5 dzień: ZLATIBOR – MOKRA GÓRA – DRVENGRAD – VISZEGRAD (Bośnia i Hercegowina)

Śniadanie. Wyjazd do Mokrej Góry, gdzie dużą atrakcją będzie przejazd słynną zabytkową kolejką wąskotorową „Szargańska Ósemka”. Towarzyszyć nam będą niezapomniane widoki, trasa z 22 tunelami pokonuje różnicę poziomów 300 metrów, a zabytkowe wagoniki przenoszą nas w przeszłość. Następnie zwiedzanie wioski najsławniejszego reżysera serbskiego Emira Kusturicy (zwanej Drvengrad). Obiekty początkowo wzniesione dla potrzeb filmu, teraz stają się magnesem przyciągającym turystów. Zobaczymy tu zabytkowe budynki z okolicznych wsi, kino i dom samego Kusturicy. W dalszej kolejności przejazd do Viszegradu (Bośnia i Hercegowina). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Wieś Emira Kusturicy

6 dzień: VISZEGRAD  – ANDRIĆGRAD – SARAJEWO

Śniadanie, spacer po zabytkowym moście na Drinie (lista UNESCO). Zbudowano go w XVI wieku na zamówienie wielkiego wezyra Mehmeda Paszy Sokolovića, który urodził się niedaleko Viszegradu. Budowla jest opisana w słynnym dziele noblisty Iva Andrića „Most na Drinie”. Zwiedzanie Andrićgradu – miasteczka zainspirowanego dziełami i postaciami z twórczości Iva Andrića. Przejazd do Sarajewa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień: SARAJEWO

Śniadanie, zwiedzanie Sarajewa, miasta leżącego na styku Orientu i Europy. W programie m.in.: dzielnica Baščaršija, Dugi Bezistan, Meczet Ghazi Husrev-bega, wieża zegarowa, Inat kuća, studnia Sebilj, most Gawriła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Odwiedzimy też zabytkowe targowisko miejskie, możliwość spróbowania serów i wędlin. Kolacja w tradycyjnej restauracji z kuchnią bośniacką. Nocleg w hotelu w Sarajewie.

Mostar

8 dzień: SARAJEWO – MOSTAR

Śniadanie. Przejazd do Mostaru, stolicy Hercegowiny, nazywanego „kamiennym miastem z duszą”. Zwiedzanie: malowniczy stary most, ulica Kujundžiluk, meczet Karadjoz-bega, meczet Koski Mehmeda-paszy. Przejazd do wodospadu Blagaj. Poza pięknym wodospadem zobaczymy też malowniczo położony klasztor. Powrót do Sarajewa, kolacja i nocleg.

9 dzień: SARAJEWO – WARSZAWA

Śniadanie, następnie czas wolny. Transfer na lotnisko  i wylot do Warszawy.

TERMINY:

19.05.2016 – 27.05.2016

18.09.2016 – 26.09.2016

CENA: 3900 PLN + 300 EUR.


CENA ZWIERA:

- Przeloty na trasie Warszawa – Belgrad i Sarajewo – Warszawa,

-Transport komfortowym busem na całej trasie zwiedzania,

- Zakwaterowanie: hotele 3*, w pokojach 2-osobowych,

- Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje – w tym kolacje w restauracjach serwujących wyśmienite miejscowe potrawy,

- Opiekę przewodnika oraz opieką polskojęzycznego pilota na czas trwania imprezy,

- Przewodnicy po zwiedzanych obiektach,

- Degustacje wina i śliwowicy,

- Ubezpieczenie turystyczne.


CENA NIE ZAWIERA
:

- Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 35 EUR/osoba

- Napiwków: 20 EUR/osoba

- Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (750 PLN).

………………………………………………………….

Informacje o pilocie wycieczki:

Nazywam się Irmina Stanković. Od kilkunastu lat Serbia jest moją drugą ojczyzną. Tu mieszkam i pracuję jako przewodnik turystyczny. Serbia i Bałkany są też moją życiową pasją. Jestem pod nieustającym wrażeniem tutejszej kultury, sposobu życia i ludzi, których tu spotykam.

Cieszę się, że mam okazję moją wiedzą podzielić się z turystami. Wyprawy, w których uczestniczę są czymś więcej niż zwykłymi wycieczkami. To okazja do zobaczenia prawdziwego życia ludzi i poznania ich obyczajów. Są sposobnością do udziału w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, do poczucia jak wielka jest gościnność mieszkańców.

Nieodłącznym elementem tych wypraw stały się posiłki w regionalnych restauracjach i gospodach, zazwyczaj nie odwiedzanych przez turystów, gdzie smaczne dania degustujemy przy dźwiękach tutejszej muzyki.

Moje programy adresowane są do specyficznego odbiorcy, który nie boi się zejść z utartych szlaków i chce dogłębnie poznać eksplorowany obszar.

Dla mnie zadowolony turysta to taki, który będzie chciał tu wrócić, ale też wyrobi sobie własną opinię na temat Bałkanów. Taki, który będzie lepiej rozumiał co i dlaczego tu się dzieje. Być może doświadczenia z wyprawy wzbogacą go wewnętrznie.

Zapraszam na mojego bloga: serbiapopolsku.blogspot.rs

Zobacz też rozbudowany opis największych atrakcji tej wycieczki.


zapytaj o ofertę » Zobacz OPINIE o naszym biurze » « pobierz PDF

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Najnowsze artykuły

Do Rumunii nad morze – Dobrudża

O ile plaże i atrakcje Bułgarii są polskim turystom od dawna znane, o tyle wybrzeże Rumunii pozostaje terra incognita. Warto zmienić ten stan rzeczy, zwłaszcza, że nie ustępuje ono w niczym temu u południowych sąsiadów.

czytaj więcej »

Persja inaczej, czyli nieznane oblicza Iranu

Iran coraz bardziej otwiera się na turystów, jednak wiele z jego atrakcji wciąż pozostaje poza powszechną świadomością zagranicznych gości. Poniższa lista mniej znanych atrakcji być może przekona kogoś do dalszych poszukiwań!

czytaj więcej »

Najważniejsze atuty wycieczki do Armenii

Jesteśmy pierwszym biurem w Polsce, które na większą skalę rozpoczęło organizowanie wycieczek do Armenii. Mam doświadczenie i niezbędne kontakty. Każdego roku wysyłamy wiele grup. Niżej przedstawiamy główne atuty naszej sztandarowej wycieczki: Armenia i Górski Karabach.

czytaj więcej »

Mendoza – winnice Argentyny

Podróżowanie dostarcza wielu wrażeń. Dla tych, którzy kochają wino i wszystko co z nim związane, najlepszą opcją na wypoczynek są wyjazdy enoturystyczne. W poszukiwaniu nowych doznań smakowych jeździmy już nie tylko na południe Europy, ale coraz częściej też na odległe kontynenty.

czytaj więcej »

Poezja na talerzu – przewodnik po kuchni Iranu

Irańskie tradycje kulinarne są u nas mało znane. Warto przyjrzeć im się bliżej, ponieważ irańska kuchnia ma niepowtarzalny charakter i smak. Jest bogata i regionalnie zróżnicowana.

czytaj więcej »

Opinie o naszym biurze

 • Dzień dobry z Kostrzyna nad Odrą. Odzywam się do Państwa z kresów zachodnich i chciałabym raz jeszcze bardzo podziękować za niezwykle interesującą podróż po Armenii i Górskim Karabachu. To była prawdziwa uczta dla mojego serca, oczu, uszu. Tyle nowych smaków, zapachów... Kilka dni - a ja, tyle zobaczyłam, tak wiele nauczyłam się. Szczęśliwie wróciłam do domu i już myślę o  następnych wyjazdach (Gruzja albo Etiopia). Dziękuję Krzysztof, Karina, Suren za Waszą subtelną troskę. Pozdrawiam bardzo ciepło. Do zobaczenia,pa, pa.

  Kasia Drygajło

 • Kochani od tygodnia zbieram podziękowania za super wycieczkę do Chin. Bardzo ciekawy program, doskonale hotele, ich standard nas mile zaskoczył, świetne położenie wszystkich dało nam możliwość sycenia się atmosferą miast. Ale wszystko by nie dało tyle radości, gdyby nie Jacek, nasz pilot i kompan podróży, cuuuuudowny człowiek! Ogromna wiedza i dar jej przekazywania sprawiły, że ta wycieczka była wyjątkowa, bardzo żałuję, że nie było go z nami w Wietnamie, Laosie i Kambodży. Na szczęście pozostała Birma i Malezja i nie wyobrażam sobie wyjazdu tam bez Jacka. Pozdrawiam serdecznie - wasza szczera wielbicielka.

  Róża

 • W imieniu swoim i Mariusza chciałabym serdecznie podziękować za zorganizowanie nam wycieczki do Chin. To był wspaniały wyjazd! Nie spodziewałam się tak dobrych hoteli! Dzięki za to wielkie!!! Mieliśmy zawsze dobre autokary, klimatyzowane, duże, mogliśmy rozsiadać się do woli. Odpowiedzialni i bezpiecznie jadący kierowcy. Posiłki wspaniałe!! Osobne, przeogromne podziękowania składam dla przewodnika. W zasadzie brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw dla jego wiedzy, elokwencji, obycia...  Jacku jeszcze raz dziękuje Ci za wszystko ! Tyle się przy Tobie nauczyłam o Chinach, jesteś dla mnie geniuszem. Serdecznie pozdrawiam i do następnego wyjazdu, jeszcze nie wiem gdzie, ale na pewno z Wami!

  Iwona

 • Serdecznie polecam biuro podróży Matys Travel, odbyłem na razie jedną wycieczkę: Gruzja klasycznie sierpień 2013 i już żałuję że w tym roku nie pasują terminy na kolejny wyjazd, nad wszystkim góruje profesjonalizm: doskonały program, pilot, wrażenia - tylko jeździć! Pozdrawiam.

  Darek z Ciechanowa

 • Pani Małgosiu, chcielibyśmy serdecznie podziękować za przygotowanie naszego wyjazdu do Singapuru, Malezji i Brunei. Dzięki Pani staraniom mieliśmy fantastyczne wakacje. Lokalni przewodnicy byli bardzo życzliwi i pomocni, swoją pracę wykonali w100% a nawet więcej. Mamy nadzieję, że to początek wielowyjazdowej współpracy, a nie tylko jednorazowa przygoda. Pozdrawiamy

  Urszula i Marek Melaniuk

 • Panie Jacku, Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za opiekę, profesjonalizm i spokój z jakim Pan nas przeprowadził przez tę  trudną choć piękną wycieczkę. Jest Pan niezwykłym pilotem jakiego nie spotkałyśmy dotąd podczas naszych wieloletnich wojaży.  I niech Pan taki pozostanie! Do zobaczenia na wspólnych jeszcze trasach. Wiele serdeczności.

  Ewa i Krysia, Chiny

Newsletter
Bądź na biężąco z nowościami Naszego Biura.
Zapisz się do newslettera.

Wczytywanie...Wczytywanie...

Najnowsze komentarze