Magiczne bezdroża Gruzji « pobierz PDF

Gruzja ze Swanetią! Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. Zobaczymy też Gruzińską Drogę Wojenną – góra Kazbek.

Uwaga! Podawane przez nas ceny są kompletne. Zawierają wszystkie obligatoryjne opłaty. Zobacz jak turyści oceniają tę wycieczkę: Opinie o wycieczce do Gruzji.

 

1 dzień: WARSZAWA – TBILISI
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

tbilisi_staremiasto_gruzja

Starówka w Tbilisi. Na pierwszym planie słynne łaźnie siarkowe, wyżej Zamek Narikala

2 dzień: TBILISI
Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie: Stare Miasto, świątynia Metechi z XIII w. – jeden z najbardziej znaczących zabytków miasta, słynne tbiliskie łaźnie siarkowe ‘carskie banie’, zamek Narikała (główna twierdza miasta, wjedziemy tu nowoczesną kolejką górską) – rozpościera się stąd piękny widok na Tbilisi. Czas wolny na lunch (proponujemy rewelacyjną restaurację na starówce). Dalsze zwiedzanie: m.in. katedra Sioni oraz pochodząca z przełomu V i VI wieku cerkiew Anczischati. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne “złoto Kolchidy”. Przejdziemy się reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja typowych gruzińskich potraw i miejscowego wina.

gruzja_kutaisi_bagrati_krzysztofmatys

Katedra Bagrata w Kutaisi

3 dzień: TBILISI – MCCHETA – GORI – UPLISCYCHE – KUTAISI
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.), katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i klasztoru św. Nino. Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Józefa Stalina. Przerwa na lunch będzie okazją do spróbowania kolejnych, wyjątkowych gruzińskich potraw. Zwiedzanie wykutego w skale starożytnego miasta Upliscyche oraz – dla chętnych – wizyta w muzeum Stalina. Przejazd do Kutaisi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Kutaisi.

gruzja_uplisciche_krzysztofmatys

Skalne miasto Uplisciche


4 dzień: KUTAISI – MESTIA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mestii. Zwiedzanie jaskini Sataplia (słynna z doskonale zachowanych tu śladów stóp dinozaurów – ewenement na światowa skalę!). Po drodze zobaczymy też piękną katedrę Bagrati (wzniesiona w 1003 r.). Jest ona symbolem jedności narodowej i potęgi państwa gruzińskiego. Zwiedzimy położony w malowniczych górach monastyr Gelati – doskonale zachowany kompleks, którego główne budynki wzniesiono w XII w., w okresie złotych wieków Gruzji. Zobaczymy tu dobrze zachowane średniowieczne freski. Przejazd przez pasma górskie: ekscytująca podróż do SWANETII, regionu z licznie występującymi tu lodowcami, a także z zachowanymi do dzisiaj unikalnymi tradycjami miejscowej ludności. Przetrwało tu wiele średniowiecznych baszt rodowych, które służyły Swanom jednocześnie za warownię i dom. Mury wież chroniły ich przed atakami obcych armii, feudalnych panów, a także przed sąsiadami żądnymi wypełnić krwawą zemstę rodową. Wieczorem przyjazd do Mestii – zabudowanej mnóstwem wież miejscowości, będącej stolicą regionu. Kolacja i nocleg.

swanetia mestia

Mestia w Swanetii. Słynne kamienne baszty obronne – XII wiek!

(Artykuł na temat Swanetii)

5 dzień: MESTIA – USHGULI – MESTIA
Wycieczka po Mestii, zobaczymy m.in. wiekowe domy z kamiennymi basztami oraz regionalne muzeum etnograficzne. Przejazd do Uszguli, średniowiecznej, najeżonej wieżami wsi, położonej na wysokości 2200 m n.p.m. Zwiedzanie cerkwi z XII wieku, która jest ozdobiona pięknymi freskami. Podczas obiadu na pewno skosztujemy kubdari – specjalności kuchni swańskiej. Chętni sięgną też po czaczę, lokalną okowitę. Podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającymi się wierzchołkami Szchary (5068 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gruzji) oraz słynnej Uszby. Powrót do Mestii. Kolacja i nocleg w hotelu.

gruzja_uszguli_1_krzysztofmatys

Uszguli, najwyżej położona europejska wieś!

6 dzień: MESTIA – ZUGDIDI – BATUMI
Śniadanie, przejazd do Zugdidi (tu przerwa na lunch) i dalej do Batumi, tętniącego życiem kurortu położonego nad brzegami Morza Czarnego. W ciągu kilku godzin jazdy zjedziemy z wysokości ośnieżonych gór do subtropikalnych plaż. Po drodze możliwość odpoczynku na czarnych plażach Ureki. Czas wolny w Batumi na plażowanie lub spacer po ładnym, nadmorskim bulwarze. Możliwość skorzystania z bogatej oferty życia nocnego, kolacja i nocleg.

gruzja_batumi_krzysztofmatys

Centrum Batumi

7 dzień : BATUMI – TBILISI
Po śniadaniu zwiedzanie Batumi: twierdza Gonio – domniemane miejsce pochówku apostoła Macieja, słynny ogród botaniczny, gdzie z tarasów rozciąga się wspaniały widok na turkusowe wody morza oraz na urzekające pola Batumi (znane z upraw herbaty – dawniej chluba całego ZSRR). Na pewno przypomnimy sobie znaną piosenkę Filipinek. Przejazd od Tbilisi. Po drodze przystanek w zagłębiu ceramiki Szrosza oraz przerwa na lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi. Czas na wieczorny spacer po mieście. Uroczysta kolacja z pokazem tańców gruzińskich i degustacją wina.

Winobranie w Kachetii. W tle katedra Alawerdi

Winobranie w Kachetii. W tle katedra Alawerdi

8 dzień: TBILISI – KACHETIA
Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki oraz degustacja wina w lokalnej winiarni. W programie m.in. wizyta w urokliwym, malowniczo położonym miasteczku Signagi (przerwa na lunch), zwiedzanie klasztoru Bodbe (tu znajduje się grób św. Nino, która w IV wieku schrystianizowała Gruzję) oraz katedry Alawerdi. Na pewno będzie okazja, żeby spróbować czurczheli – słynnych gruzińskich słodyczy wyrabianych z orzechów i soku winogronowego. Nasza trasa wiedzie wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu. Kolacja w tradycyjnej winiarni, degustacja wina. Powrót do Tbilisi, nocleg.

gruzja_signagi_krzysztofmatys

Signagi. W tle dolina Alazani

9 dzień: TBILISI – ANANURI – KAZBEGI
Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną; obok Swanetii, jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Zwiedzamy twierdzą Ananuri i położoną na wysokości 2170 m. XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba). Rozpościera się stąd piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2379 m n.p.m.). Powrót do Tbilisi na kolację i nocleg.

gruzja cminda sameba kazbegi

Cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba) u stóp góry Kazbek

10 dzień: TBILISI – WARSZAWA
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA: 3400 PLN + 600 USD


Terminy
:

28.04.2017 – 07.05.2017 - Brak wolnych miejsc!

06.07.2017 – 15.07.2017 – Brak wolnych miejsc!

05.09.2017 – 14.09.2017 – Nowy termin. Są jeszcze wolne miejsca. Tylko 16 osób w grupie!

15.09.2017 – 24.09.2017 - Brak wolnych miejsc!

29.09.2017 – 08.10.2017 - 1 wolne miejsce. Szukamy pani na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego.

 

ŚWIADCZENIA W CENIE:
- Przeloty na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa.
- Transport komfortowym busem na całej trasie zwiedzania, w górzystym rejonie Swanetii samochody terenowe.
- Zakwaterowanie: hotele 3* miejscowego standardu, w pokojach 2-osobowych z łazienkami.
- Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje – w tym tradycyjne gruzińskie supry, wspaniała miejscowa kuchnia.
- Pokaz tańców gruzińskich.
- Opiekę polskojęzycznego pilota na czas trwania imprezy.
- Przewodnicy po zwiedzanych obiektach.
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
- Degustacje wina i czaczy.
- Ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż.


CENA NIE ZAWIERA:

- Napiwków: 30 USD/osoba

- Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (840 PLN).

Dlaczego akurat taki program? Jaka jest przewaga naszego biura nad innymi organizatorami? Żeby ułatwić Państwu podjęcie decyzji spisaliśmy to w punktach. Oto materiał podsumowujący najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji. Wiele mówi też o naszym podejściu do turystyki.


Do poczytania:
artykuły na temat Gruzji.
A tu można posłuchać jak o Gruzji opowiada Krzysztof Matys: Polskie Radio.

 

Organizujemy wycieczki do Gruzji i Armenii dla klientów indywidualnych oraz dla grup. Oba kraje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na większość naszych wycieczek miejsca sprzedają się z dużym wyprzedzeniem. W związku z tym zainteresowanych prosimy o pilny kontakt: biuro@krzysztofmatys.pl, tel. 85 742 90 16.

Organizujemy również wyjazdy indywidualne – także z przelotem linią Wizz Air do Kutaisi.

Gruzja jest naszą pasją. Mamy tam doskonałe kontakty i duże doświadczenie – jako jedno z pierwszych biur w Polsce rozpoczęliśmy organizację wycieczek do Gruzji. Nasi piloci są specjalistami, doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają. Zapraszamy! Tu znajdują się OPINIE O NASZYM BIURZE.

Zobacz film z naszych wycieczek do Gruzji.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


zapytaj o ofertę » Zobacz OPINIE o naszym biurze » « pobierz PDF

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Najnowsze artykuły

Do Uzbekistanu bez wiz!

Od 1 kwietnia 2017 r. obywatele Polski, którzy ukończyli 55 lat, będą mogli wjechać na terytorium Uzbekistanu  bez konieczności posiadania wizy (w celach turystycznych, do 30 dni). Pozostaje obowiązek wniesienia opłaty w kwocie 50 USD/osoba.

czytaj więcej »

Atuty wycieczki do Albanii i Kosowa

Albania staje się modnym turystycznie krajem. Jak wybrać wycieczkę, która spełni nasze oczekiwania, taką, która pokaże nam kraj w jego pełnej krasie? Oto atuty naszej wyprawy. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w dokonaniu właściwego wyboru.

czytaj więcej »

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turyści, którzy zawarli umowę z naszym biurem po dniu 9 września 2016 roku podlegają dodatkowej ochronie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG).

czytaj więcej »

Białoruś, pomysł na wycieczkę

Niżej przedstawiamy krótki poradnik uwzględniający takie informacje praktyczne, jak: wiza, bezpieczeństwo, granica, przepisy celne, zielona karta, ceny, wymiana walut. Podpowiemy też co warto zobaczyć na Białorusi.

czytaj więcej »

Mołdawia – królestwo wina

Blisko Warszawy, ledwie nieco ponad godzinę lotu samolotem, znajdują się największe na świecie piwnice winne. Milesti Mici ma aż 200 (dwieście!) km podziemnych tuneli. Druga co do wielkości Cricova to wykute w skale miasto, którego tunele rozciągają się na długość 120 km! Zobacz film: Mołdawia winem płynąca.

czytaj więcej »

Opinie o naszym biurze

 • Panie Krzysztofie, Bardzo pięknie dziękuję za wspaniałą wycieczkę do Gruzji. Była to pierwsza zorganizowana wycieczka w której brałam udział. Wszystko było perfekcyjnie zorganizowane i podane z wysoką kulturą. Bardzo doceniam pańską szeroką wiedzę zarówno enologiczną jak i historyczną, a umiejętność podawania kontekstów jest dla mnie wirtuozerią, którą posiadają tylko nieliczni  i co sprawiło, że słuchało się Pana z wielkim zainteresowaniem. Doceniam też Pana osobiste zaangażowanie w pomyślność kraju, który jest jak odczuliśmy bliski Pana sercu. To również dodaje autentyzmu i szczerości przekazu. A więc czapki z głów !!! A te polifenole w białym winie gruzińskim jeszcze mi szumią w głowie. Załączam serdeczne pozdrowienia.

  Anna Sulima-Gillow

 • Chcielibyśmy serdecznie podziękować za piękną wycieczkę do Wilna. Szczególne podziękowania składamy Pani Alicji i przewodnikowi po samym Wilnie, Panu Waldemarowi za wspaniałe opowieści o mieście i jego zabytkach. Pozdrawiamy.

  Rodzina Marcinkiewicz ze Szczecina

 • Bardzo dziękuję za wspaniały wyjazd do Rosji w dniach 26.08 - 04.09.2016. Dla mnie była to swoistego rodzaju podróż sentymentalna. Powrót do Petersburga po 9 latach. I jakaż radość, że Ławra Aleksandra Newskiego wygląda tak samo. Jak miło było znów usłyszeć dzwony z dzwonnicy, odwiedzić sklep z porcelaną. Dobrze było też zobaczyć po raz pierwszy pałac w Peterhofie. W pozostałych miejscach byłam po raz pierwszy. Wyspy Sołowieckie oszołomiły mnie spokojem, pozwoliły odpocząć, jednak nie zapomnieć o tym co działo się tu przed laty. Czytam teraz w oryginale "Archipelag Gułag". Książkę oczywiście zakupiłam w Petersburgu. Wyspa Kiżi i arcydzieło architektury drewnianej, jakim jest cerkiew przywiodły mnie w ogromny zachwyt. Monotonny pejzaż Karelii z Brzozą, świerkiem i sosną pozwalał nie myśleć o niczym trudnym. Co mogę jeszcze powiedzieć ? Było wspaniale. Dziękuję przesympatycznej grupie i przede wszystkim naszemu pilotowi Jackowi. Wszystko było zorganizowane doskonale. A ja po raz któryś przekonałam się, że Rosja jest krajem wielkim, pięknym, tajemniczym. Tak jakbym w pewnym sensie rozumiała moich przodków, którzy w roku 1915 musieli udać się na bieżeństwo i już do końca życia nie przestali opowiadać o tym wielkim świecie, jaki wtedy zobaczyli. Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

  Iwona Zinkiewicz

 • Dzień dobry z Kostrzyna nad Odrą. Odzywam się do Państwa z kresów zachodnich i chciałabym raz jeszcze bardzo podziękować za niezwykle interesującą podróż po Armenii i Górskim Karabachu. To była prawdziwa uczta dla mojego serca, oczu, uszu. Tyle nowych smaków, zapachów... Kilka dni - a ja, tyle zobaczyłam, tak wiele nauczyłam się. Szczęśliwie wróciłam do domu i już myślę o  następnych wyjazdach (Gruzja albo Etiopia). Dziękuję Krzysztof, Karina, Suren za Waszą subtelną troskę. Pozdrawiam bardzo ciepło. Do zobaczenia,pa, pa.

  Kasia Drygajło

 • Kochani od tygodnia zbieram podziękowania za super wycieczkę do Chin. Bardzo ciekawy program, doskonale hotele, ich standard nas mile zaskoczył, świetne położenie wszystkich dało nam możliwość sycenia się atmosferą miast. Ale wszystko by nie dało tyle radości, gdyby nie Jacek, nasz pilot i kompan podróży, cuuuuudowny człowiek! Ogromna wiedza i dar jej przekazywania sprawiły, że ta wycieczka była wyjątkowa, bardzo żałuję, że nie było go z nami w Wietnamie, Laosie i Kambodży. Na szczęście pozostała Birma i Malezja i nie wyobrażam sobie wyjazdu tam bez Jacka. Pozdrawiam serdecznie - wasza szczera wielbicielka.

  Róża

 • W imieniu swoim i Mariusza chciałabym serdecznie podziękować za zorganizowanie nam wycieczki do Chin. To był wspaniały wyjazd! Nie spodziewałam się tak dobrych hoteli! Dzięki za to wielkie!!! Mieliśmy zawsze dobre autokary, klimatyzowane, duże, mogliśmy rozsiadać się do woli. Odpowiedzialni i bezpiecznie jadący kierowcy. Posiłki wspaniałe!! Osobne, przeogromne podziękowania składam dla przewodnika. W zasadzie brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw dla jego wiedzy, elokwencji, obycia...  Jacku jeszcze raz dziękuje Ci za wszystko ! Tyle się przy Tobie nauczyłam o Chinach, jesteś dla mnie geniuszem. Serdecznie pozdrawiam i do następnego wyjazdu, jeszcze nie wiem gdzie, ale na pewno z Wami!

  Iwona

Newsletter
Bądź na biężąco z nowościami Naszego Biura.
Zapisz się do newslettera.

Wczytywanie...Wczytywanie...