Magiczne bezdroża Gruzji « pobierz PDF

Gruzja ze Swanetią! Atrakcyjna wycieczka objazdowa. Najważniejsze miejsca w Gruzji plus rewelacyjna Swanetia. Wyprawa dla koneserów. Kameralna grupa (maksymalnie 16 osób!), pilot/przewodnik doskonale znający Gruzję, wysoki standard świadczeń. Zobaczymy też Gruzińską Drogę Wojenną – góra Kazbek.

Uwaga! Podawane przez nas ceny są kompletne. Zawierają wszystkie obligatoryjne opłaty. Zobacz jak turyści oceniają tę wycieczkę: Opinie o wycieczce do Gruzji.

 

1 dzień: WARSZAWA – TBILISI
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Tbilisi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

tbilisi_staremiasto_gruzja

Starówka w Tbilisi. Na pierwszym planie słynne łaźnie siarkowe, wyżej Zamek Narikala

2 dzień: TBILISI
Po śniadaniu zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie: Stare Miasto, świątynia Metechi z XIII w. – jeden z najbardziej znaczących zabytków miasta, słynne tbiliskie łaźnie siarkowe ‘carskie banie’, zamek Narikała (główna twierdza miasta, wjedziemy tu nowoczesną kolejką górską) – rozpościera się stąd piękny widok na Tbilisi. Czas wolny na lunch (proponujemy rewelacyjną restaurację na starówce). Dalsze zwiedzanie: m.in. katedra Sioni oraz pochodząca z przełomu V i VI wieku cerkiew Anczischati. Zobaczymy też Gruzińskie Muzeum Narodowe, w którym eksponowane jest słynne “złoto Kolchidy”. Przejdziemy się reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego, która była świadkiem najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Degustacja typowych gruzińskich potraw i miejscowego wina.

gruzja_kutaisi_bagrati_krzysztofmatys

Katedra Bagrata w Kutaisi

3 dzień: TBILISI – MCCHETA – GORI – UPLISCYCHE – KUTAISI
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.), katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i klasztoru św. Nino. Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Józefa Stalina. Przerwa na lunch będzie okazją do spróbowania kolejnych, wyjątkowych gruzińskich potraw. Zwiedzanie wykutego w skale starożytnego miasta Upliscyche oraz – dla chętnych – wizyta w muzeum Stalina. Przejazd do Kutaisi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Kutaisi.

gruzja_uplisciche_krzysztofmatys

Skalne miasto Uplisciche


4 dzień: KUTAISI – MESTIA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Mestii. Zwiedzanie jaskini Sataplia (słynna ze znalezionych tu skamieniałości dinozaurów, 300 metrów turystycznej trasy). Po drodze zobaczymy też piękną katedrę Bagrati (wzniesiona w 1003 r.). Jest ona symbolem jedności narodowej i potęgi państwa gruzińskiego. Zwiedzimy położony w malowniczych górach monastyr Gelati – doskonale zachowany kompleks, którego główne budynki wzniesiono w XII w., w okresie złotych wieków Gruzji. Zobaczymy tu dobrze zachowane średniowieczne freski. Przejazd przez pasma górskie: ekscytująca podróż do SWANETII, regionu z licznie występującymi tu lodowcami, a także z zachowanymi do dzisiaj unikalnymi tradycjami miejscowej ludności. Przetrwało tu wiele średniowiecznych baszt rodowych, które służyły Swanom jednocześnie za warownię i dom. Mury wież chroniły ich przed atakami obcych armii, feudalnych panów, a także przed sąsiadami żądnymi wypełnić krwawą zemstę rodową. Wieczorem przyjazd do Mestii – zabudowanej mnóstwem wież miejscowości, będącej stolicą regionu. Kolacja i nocleg.

swanetia mestia

Mestia w Swanetii. Słynne kamienne baszty obronne – XII wiek!

(Artykuł na temat Swanetii)

5 dzień: MESTIA – USHGULI – MESTIA
Wycieczka po Mestii, zobaczymy m.in. wiekowe domy z kamiennymi basztami oraz regionalne muzeum etnograficzne. Przejazd do Uszguli, średniowiecznej, najeżonej wieżami wsi, położonej na wysokości 2200 m n.p.m. Zwiedzanie cerkwi z XII wieku, która jest ozdobiona pięknymi freskami. Podczas obiadu na pewno skosztujemy kubdari – specjalności kuchni swańskiej. Chętni sięgną też po czaczę, lokalną okowitę. Podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającymi się wierzchołkami gór: Szchara (5068 m n.p.m. – najwyższy szczyt Gruzji) oraz Kazbek (5047). Powrót do Mestii. Kolacja i nocleg w hotelu.

gruzja_uszguli_1_krzysztofmatys

Uszguli, najwyżej położona europejska wieś!

6 dzień: MESTIA – ZUGDIDI – BATUMI
Śniadanie, przejazd do Zugdidi (tu przerwa na lunch) i dalej do Batumi, tętniącego życiem kurortu położonego nad brzegami Morza Czarnego. W ciągu kilku godzin jazdy zjedziemy z wysokości ośnieżonych gór do subtropikalnych plaż. Po drodze możliwość odpoczynku na czarnych plażach Ureki. Czas wolny w Batumi na plażowanie lub spacer po ładnym, nadmorskim bulwarze. Możliwość skorzystania z bogatej oferty życia nocnego, kolacja i nocleg.

gruzja_batumi_krzysztofmatys

Centrum Batumi

7 dzień : BATUMI – TBILISI
Po śniadaniu zwiedzanie Batumi: twierdza Gonio – domniemane miejsce pochówku apostoła Macieja, słynny ogród botaniczny, gdzie z tarasów rozciąga się wspaniały widok na turkusowe wody morza oraz na urzekające pola Batumi (znane z upraw herbaty – dawniej chluba całego ZSRR). Na pewno przypomnimy sobie znaną piosenkę Filipinek. Przejazd od Tbilisi. Po drodze przystanek w zagłębiu ceramiki Szrosza oraz przerwa na lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Tbilisi. Czas na wieczorny spacer po mieście. Uroczysta kolacja z pokazem tańców gruzińskich i degustacją wina.

Winobranie w Kachetii. W tle katedra Alawerdi

Winobranie w Kachetii. W tle katedra Alawerdi

8 dzień: TBILISI – KACHETIA
Śniadanie. Przejazd w stronę prowincji Kachetia, głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie okolic bogatych w historyczne i architektoniczne zabytki oraz degustacja wina w lokalnej winiarni. W programie m.in. wizyta w urokliwym, malowniczo położonym miasteczku Signagi (przerwa na lunch), zwiedzanie klasztoru Bodbe (tu znajduje się grób św. Nino, która w IV wieku schrystianizowała Gruzję) oraz katedry Alawerdi. Na pewno będzie okazja, żeby spróbować czurczheli – słynnych gruzińskich słodyczy wyrabianych z orzechów i soku winogronowego. Nasza trasa wiedzie wzdłuż pasma Wielkiego Kaukazu. Kolacja w tradycyjnej winiarni, degustacja wina. Powrót do Tbilisi, nocleg.

gruzja_signagi_krzysztofmatys

Signagi. W tle dolina Alazani

9 dzień: TBILISI – ANANURI – KAZBEGI
Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną; obok Swanetii, jest to najbardziej malownicza część Gruzji. Zwiedzamy twierdzą Ananuri i położoną na wysokości 2170 m. XIV-wieczną cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba). Rozpościera się stąd piękny widok na górę Kazbek (5047 m n.p.m.). Po drodze zobaczymy kurort narciarski Gudauri oraz przekroczymy Przełęcz Krzyżową (2379 m n.p.m.). Powrót do Tbilisi na kolację i nocleg.

gruzja cminda sameba kazbegi

Cerkiew św. Trójcy (Cminda Sameba) u stóp góry Kazbek

10 dzień: TBILISI – WARSZAWA
Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA: 3.500 PLN + 500 USD.


Terminy
:

29.04.2016 – 08.05.2016 – Brak wolnych miejsc!

08.07.2016 – 17.07.2016 - Termin potwierdzony, są jeszcze wolne miejsca. Szukamy pani oraz pana na dokwaterowanie do pokoju 2-osobowego.

18.09.2016 – 27.09.2016 - Brak wolnych miejsc!

01.10.2016 – 10.10.206 - Termin potwierdzony. Ostatnie wolne miejsca.

Polecamy też naszą wycieczkę: Gruzja – Armenia.

ŚWIADCZENIA W CENIE:
- Przeloty na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa.
- Transport komfortowym busem na całej trasie zwiedzania, w górzystym rejonie Swanetii samochody terenowe.
- Zakwaterowanie: hotele 3*, w pokojach 2-osobowych.
- Wyżywienie: śniadania i kolacje – w tym tradycyjne gruzińskie supry, wspaniała miejscowa kuchnia.
- Pokaz tańców gruzińskich.
- Opiekę przewodnika na czas pobytu w Gruzji oraz opieką polskojęzycznego pilota na czas trwania imprezy.
- Przewodnicy po zwiedzanych obiektach.
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
- Degustacje wina i czaczy.
- Ubezpieczenie turystyczne.


CENA NIE ZAWIERA:

- Napiwków: 30 USD/osoba

- Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (840 PLN).

Dlaczego akurat taki program? Jaka jest przewaga naszego biura nad innymi organizatorami? Żeby ułatwić Państwu podjęcie decyzji spisaliśmy to w punktach. Oto materiał podsumowujący najważniejsze atuty wycieczki do Gruzji. Wiele mówi też o naszym podejściu do turystyki.


Do poczytania:
artykuły na temat Gruzji.

 

Organizujemy wycieczki do Gruzji i Armenii dla klientów indywidualnych oraz dla grup. Oba kraje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Na większość naszych wycieczek miejsca sprzedają się z dużym wyprzedzeniem. W związku z tym zainteresowanych prosimy o pilny kontakt: biuro@krzysztofmatys.pl, tel. 85 742 90 16.

Organizujemy również wyjazdy indywidualne – także z przelotem linią Wizz Air do Kutaisi.

Gruzja jest naszą pasją. Mamy tam doskonałe kontakty i duże doświadczenie – jako jedno z pierwszych biur w Polsce rozpoczęliśmy organizację wycieczek do Gruzji. Nasi piloci są specjalistami, doskonale znają temat, ciekawie i dużo opowiadają. Zapraszamy! Tu znajdują się OPINIE O NASZYM BIURZE.

Zobacz film z naszych wycieczek do Gruzji.


zapytaj o ofertę » Zobacz OPINIE o naszym biurze » « pobierz PDF

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości

Najnowsze artykuły

Do Rumunii nad morze – Dobrudża

O ile plaże i atrakcje Bułgarii są polskim turystom od dawna znane, o tyle wybrzeże Rumunii pozostaje terra incognita. Warto zmienić ten stan rzeczy, zwłaszcza, że nie ustępuje ono w niczym temu u południowych sąsiadów.

czytaj więcej »

Persja inaczej, czyli nieznane oblicza Iranu

Iran coraz bardziej otwiera się na turystów, jednak wiele z jego atrakcji wciąż pozostaje poza powszechną świadomością zagranicznych gości. Poniższa lista mniej znanych atrakcji być może przekona kogoś do dalszych poszukiwań!

czytaj więcej »

Najważniejsze atuty wycieczki do Armenii

Jesteśmy pierwszym biurem w Polsce, które na większą skalę rozpoczęło organizowanie wycieczek do Armenii. Mam doświadczenie i niezbędne kontakty. Każdego roku wysyłamy wiele grup. Niżej przedstawiamy główne atuty naszej sztandarowej wycieczki: Armenia i Górski Karabach.

czytaj więcej »

Mendoza – winnice Argentyny

Podróżowanie dostarcza wielu wrażeń. Dla tych, którzy kochają wino i wszystko co z nim związane, najlepszą opcją na wypoczynek są wyjazdy enoturystyczne. W poszukiwaniu nowych doznań smakowych jeździmy już nie tylko na południe Europy, ale coraz częściej też na odległe kontynenty.

czytaj więcej »

Poezja na talerzu – przewodnik po kuchni Iranu

Irańskie tradycje kulinarne są u nas mało znane. Warto przyjrzeć im się bliżej, ponieważ irańska kuchnia ma niepowtarzalny charakter i smak. Jest bogata i regionalnie zróżnicowana.

czytaj więcej »

Opinie o naszym biurze

 • Dzień dobry z Kostrzyna nad Odrą. Odzywam się do Państwa z kresów zachodnich i chciałabym raz jeszcze bardzo podziękować za niezwykle interesującą podróż po Armenii i Górskim Karabachu. To była prawdziwa uczta dla mojego serca, oczu, uszu. Tyle nowych smaków, zapachów... Kilka dni - a ja, tyle zobaczyłam, tak wiele nauczyłam się. Szczęśliwie wróciłam do domu i już myślę o  następnych wyjazdach (Gruzja albo Etiopia). Dziękuję Krzysztof, Karina, Suren za Waszą subtelną troskę. Pozdrawiam bardzo ciepło. Do zobaczenia,pa, pa.

  Kasia Drygajło

 • Kochani od tygodnia zbieram podziękowania za super wycieczkę do Chin. Bardzo ciekawy program, doskonale hotele, ich standard nas mile zaskoczył, świetne położenie wszystkich dało nam możliwość sycenia się atmosferą miast. Ale wszystko by nie dało tyle radości, gdyby nie Jacek, nasz pilot i kompan podróży, cuuuuudowny człowiek! Ogromna wiedza i dar jej przekazywania sprawiły, że ta wycieczka była wyjątkowa, bardzo żałuję, że nie było go z nami w Wietnamie, Laosie i Kambodży. Na szczęście pozostała Birma i Malezja i nie wyobrażam sobie wyjazdu tam bez Jacka. Pozdrawiam serdecznie - wasza szczera wielbicielka.

  Róża

 • W imieniu swoim i Mariusza chciałabym serdecznie podziękować za zorganizowanie nam wycieczki do Chin. To był wspaniały wyjazd! Nie spodziewałam się tak dobrych hoteli! Dzięki za to wielkie!!! Mieliśmy zawsze dobre autokary, klimatyzowane, duże, mogliśmy rozsiadać się do woli. Odpowiedzialni i bezpiecznie jadący kierowcy. Posiłki wspaniałe!! Osobne, przeogromne podziękowania składam dla przewodnika. W zasadzie brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw dla jego wiedzy, elokwencji, obycia...  Jacku jeszcze raz dziękuje Ci za wszystko ! Tyle się przy Tobie nauczyłam o Chinach, jesteś dla mnie geniuszem. Serdecznie pozdrawiam i do następnego wyjazdu, jeszcze nie wiem gdzie, ale na pewno z Wami!

  Iwona

 • Serdecznie polecam biuro podróży Matys Travel, odbyłem na razie jedną wycieczkę: Gruzja klasycznie sierpień 2013 i już żałuję że w tym roku nie pasują terminy na kolejny wyjazd, nad wszystkim góruje profesjonalizm: doskonały program, pilot, wrażenia - tylko jeździć! Pozdrawiam.

  Darek z Ciechanowa

 • Pani Małgosiu, chcielibyśmy serdecznie podziękować za przygotowanie naszego wyjazdu do Singapuru, Malezji i Brunei. Dzięki Pani staraniom mieliśmy fantastyczne wakacje. Lokalni przewodnicy byli bardzo życzliwi i pomocni, swoją pracę wykonali w100% a nawet więcej. Mamy nadzieję, że to początek wielowyjazdowej współpracy, a nie tylko jednorazowa przygoda. Pozdrawiamy

  Urszula i Marek Melaniuk

 • Panie Jacku, Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za opiekę, profesjonalizm i spokój z jakim Pan nas przeprowadził przez tę  trudną choć piękną wycieczkę. Jest Pan niezwykłym pilotem jakiego nie spotkałyśmy dotąd podczas naszych wieloletnich wojaży.  I niech Pan taki pozostanie! Do zobaczenia na wspólnych jeszcze trasach. Wiele serdeczności.

  Ewa i Krysia, Chiny

Newsletter
Bądź na biężąco z nowościami Naszego Biura.
Zapisz się do newslettera.

Wczytywanie...Wczytywanie...

Najnowsze komentarze