fbpx

Kuba – wycieczka

Jeden z ciekawszych programów. Wycieczka objazdowa, dzięki której zobaczymy niemal całą wyspę. Polecamy turystom nastawionym na zwiedzanie i poznanie świata. Mnóstwo atrakcji. Plus odpoczynek w znanym kurorcie Cayo Coco.

Dzień 1: WARSZAWA – HAWANA

Przelot na Kubę z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Kuba Hawana

W Hawanie

Dzień 2: HAWANA
Śniadanie. Spacer po starej Hawanie, zobaczymy m.in. cztery place związane z Hemingwayem, zawędrujemy też na mojito do słynnego baru Bodeguita del Medio. Wizyta w Muzeum Rumu. Następnie obiad w lokalnej restauracji. Przejażdżka kabrioletami, w czasie której zobaczymy plac Rewolucji, dzielnicę Vedado, Malecon i punkt widokowy przy twierdzy El Moro. Popołudniu krótki odpoczynek, a następnie kolacja z koncertem Buena Vista Social Club. Nocleg w hotelu w Hawanie. 

Dzień 3: HAWANA – VINALES – HAWANA
Śniadanie. Przejazd do Doliny Viñales w prowincji Pinar de Rio, w której znajdują się najlepsze gatunki kubańskiego tytoniu. Wizyta w wytwórni cygar. Wędrówka przez dolinę oraz podziwianie antycznych fresków na ścianach skalnych. Obiad w lokalnej restauracji. Wizyta w Jaskini del Indio zamieszkiwanej w dawnych czasach przez Indian. Punkt widokowy Los Jasmines, z którego można podziwiać skalne ostańce. Powrót do Hawany i nocleg w hotelu.

Kuba, cygara

Rum i cygara, z tego słynie Kuba

Dzień 4: HAWANA – PÓŁWYSEP ZAPATA – CIENFUEGOS – TRYNIDAD
Śniadanie, wyjazd w stronę wschodniej części wyspy. Wizyta na farmie krokodyli, rejs po kanałach Półwyspu Zapata. Obiad, w menu znajdzie się danie z mięsem krokodyla. Przystanek na zdjęcia w Zatoce Świń. Spacer po centrum Cienfuegos, zobaczymy m.in. Park Martiego i Teatro Terry. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Trinidadzie.

Dzień 5: TRYNIDAD – CAMAGUEY
Śniadanie, spacer po centrum miasta, z przepiękną kolonialną architekturą, udamy się w kierunku Plaza Mayor. Wizyta w pałacu baronów cukrowych. Następnie wstąpimy na drinka do baru Canchanchara. Zajrzymy do kaplicy santerii – synkretycznej religii pochodzenia afrykańskiego, łączącej w sobie elementy chrześcijaństwa i wierzeń plemiennych. Przejedziemy przez dolinę Cukrowni. Popołudniu zwiedzanie Camagüey – po starej części miasta poruszać się będziemy rikszami. Zakwaterowanie w hotelu w Camagüey. Kolacja w lokalnej restauracji.

Słynne stare samochody. Przejażdżka takim kabrioletem po Hawanie to obowiązkowy punkt programu

Dzień 6: CAMAGUEY – BAYAMO – SANTIAGO DE CUBA
Śniadanie. Wizyta na lokalnym targu. Krótki postój w Bayamo – historycznie, to druga z osad założonych przez Diega Velázqueza w 1513 roku. Odwiedzimy też sanktuarium El Cobre, centrum kubańskiego katolicyzmu. Przejazd do Santiago de Cuba, gdzie zobaczymy m.in. cmentarz Santa Ifigenia – spoczywają tu najwięksi bohaterowie Kuby, w tym Fidel Castro; plac Rewolucji oraz z zewnątrz koszary Moncada (w 1953 roku właśnie w tym miejscu rozpoczęła się rewolucja). Następnie spacer po centrum miasta, wędrując m.in. po Parque Cespedes. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7: SANTIAGO DE CUBA – BARACOA
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Santiago. Zobaczymy m.in. twierdzę El Morro. Przejazd do Baracoa – pierwszej stolicy hiszpańskiej kolonii. Po drodze przystanek w Mirador de la Gobernadora z widokiem na zatokę Guantanamo. Zwiedzanie twierdzy-muzeum Matachin. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. 

Varadero

Jeden z hoteli

Dzień  8: BARACOA – HOLGUIN
Śniadanie. Wizyta na plantacji kakao i rejs łódkami po rzece Toa – jedną z dwóch najważniejszych rzek w kraju. Przejazd do Holguin. Po drodze wizyta w kubańskim domu i poczęstunek. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 9: HOLGUIN – MORON – CAYO COCO
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Cukrownictwa. Następnie zakwaterowanie w hotelu 5* na wybrzeżu Cayo Coco w formule all inclusive. Popołudniu czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10: CAYO COCO
Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek na plaży. All inclusive. Kolacja i nocleg w hotelu na Cayo Coco.

Dzień 11: CAYO COCO – SANTA CLARA – HAWANA
Śniadanie. Krótki spacer po Sancti Spiritus, następnie przystanek w miasteczku Santa Clara, w którym
znajduje się mauzoleum Che Guevary. Zobaczymy też pociąg pancerny związany z działalnością rewolucyjną Che Guevary. Zakwaterowanie w hotelu w Hawanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 12: HAWANA – WARSZAWA
Śniadanie. Czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko w Hawanie. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 13: WARSZAWA
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie

TERMIN: 11.01.2025 – 23.01.2025
CENA: 5 800 PLN + 1 550 EUR

ŚWIADCZENIA W CENIE:
– Bilety lotnicze na trasie na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa;
– Transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania;
– Zakwaterowanie: hotele 3* i 4* miejscowego standardu, w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
– Wyżywienie: śniadania i obiady lub kolacje z godnie z programem, a w hotelu na Cayo Coco – all inclusive;
– Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika na czas trwania imprezy;
– Obowiązkowa składka na TFG i TFP;
– Ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż.

CENA NIE ZAWIERA:
– Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów: 160 EUR;
– kosztów wizy kubańskiej (ok. 100 zł);
– Napiwków: 40 EUR/osoba;
– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (290 EUR).

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę