Wycieczka do Libanu

Orient, historia, góry i morze. Takie miasta, jak Byblos i Sydon mają tysiące lat historii. Zobaczymy wspaniałe zabytki ze słynnym Baalbek na czele. Uroku wycieczce dodają orientalne bazary i starówki. Towarzyszyć nam będą piękne góry i śliczne widoki zatok morskich. Zaczniemy oczywiście od Bejrutu – nowoczesnego i bogatego miasta, słusznie zwanego Paryżem Bliskiego Wschodu.

1 dzień: Warszawa – Bejrut

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu 4* w Bejrucie, zakwaterowanie i nocleg.

Bejrut

2 dzień: Bejrut – jaskinie Jeita Byblos

Śniadanie. Pierwsza część zwiedzania stolicy Libanu, m.in. Muzeum Narodowe (ponad 100 tys. eksponatów). Zobaczymy też położoną w samym centrum miasta dzielnicę Neimeh. Znajdziemy tu najznamienitsze zabytki Bejrutu, m.in.: Meczet Omara (dawna katedra św. Jana Chrzciciela) i teren wykopalisk archeologicznych z pozostałościami łaźni rzymskich. Przerwa na obiad w okolicach centralnego Place de I’Etoile. Przejazd nad Psią Rzekę, gdzie w skałach łańcucha gór libańskich znajdują się jedne z najwspanialszych jaskiń świata – GROTY JEITA. Jaskinie mają w sumie 8 km długości i rozciągają się na dwóch poziomach; dolną kondygnację zwiedza się podczas przeprawy łodzią po podziemnym jeziorze! Przejazd do BYBLOS. Zwiedzanie stanowisk archeologicznych (lista UNESCO), zamku krzyżowców, romańskiego kościoła św. Jana, starożytnych murów obronnych i urokliwej starówki z niewielkim portem, która wyglądem przypomina miasteczka południowych Włoch. Miasto to ma 7 tys. lat historii! Greckie słowo „biblia” oznaczające księgę wzięło się właśnie stąd.Powrót do Bejrutu, kolacja i  nocleg.

Jaskinie Grotto

3 dzień: Sydon – Tyr

Śniadanie. Wyjazd w stronę południowego Libanu. Zwiedzanie SYDONU. Dzisiejsze miasto Sajda założone miało być przez wnuka Noego. Zabytki archeologiczne sięgają tu 6 tys. lat wstecz! Zobaczymy m.in. Zamek Morza – wzniesiony w XIII w. twierdzę na wyspie, starówkę oraz największy w Sydonie karawanseraj. Przerwa na obiad. Przejazd do TYRU – całe stare miasto znajduje się na liście UNESCO! W starożytności Tyr był najsłynniejszym fenickim ośrodkiem. Stąd pochodzi Europa  księżniczka porwana przez Zeusa. Zwiedzanie wykopalisk Al Bas: droga rzymska, nekropolia, łuk triumfalny, hipodrom… Powrót do hotelu w Bejrucie. Kolacja i nocleg.

Dolina Kadisza

4 dzień: Bszarra – Dolina Kadisza  Trypolis

Śniadanie. Przejazd w górskie okolice do miasta Bszarra. Jest to centrum libańskiego narciarstwa. Zobaczymy relikty porastającego kiedyś ten obszar, słynnego na cały świat, lasu cedrowego (wspomnianego m.in. w Starym Testamencie). Niedaleko stąd na wysokość 3088 m n.p.m. wznosi się najwyższy szczyt Libanu, Kurnat as-Sauda. Przejazd do Doliny Kadisza – jest to bardzo malowniczy, głęboki na ponad 1 km wapienny kanion. Kryje pozostałości wczesnochrześcijańskich osad. Dziś znajdują się tu klasztory maronitów. Zwiedzanie jednego z monastyrów. Popołudniu, jeśli czas pozwoli, wizyta w Trypolisie. Powrót do Bejrutu, kolacja i nocleg.

Świątynia Jowisza w Baalbek

5 dzień:  Bajt ad-Din – Dajr al-Kamal

Śniadanie. Przejazd do Bajt ad-Din, pięknie położonej rezydencji emirów Libanu. W obiekcie tym dziś znajduje się muzeum oraz letni pałac prezydencki. W miarę możliwości zwiedzanie pałacu. Następnie przejazd do Dajr al-Kamar. Powrót do Bejrutu. Kolacja, nocleg.

6 dzień: Dolina Bekaa – Baalbek  Ksara

Śniadanie. Przejazd przez Dolinę Bekaa. Zwiedzanie starożytnego BAALBEK – jednego z największych cudów imperium rzymskiego (lista UNESCO). Znajdująca się tu monumentalna świątynia Jowisza jest największym tego typu obiektem wzniesionym przez Rzymian. Przerwa na lunch. Przejazd do Ksary i degustacja libańskich win. Powrót do Bejrutu. Czas wolny na zakupy lub wieczorny spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

Baalbek

7 dzień: Bejrut  Warszawa

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

TERMINY:

20.04.2017 – 26.04.2017

CENA: 2890 PLN + 800 USD.

Wycieczka odbywa się w kameralnej grupie (od 12 do 16 osób).

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– transport komfortowym autokarem/busem na całej trasie zwiedzania,

– zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami),

– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,

– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,

– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:

– zwyczajowych napiwków: 20 USD/osoba;

– wizy libańskiej 17 USD/osoba;

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: 65 USD;

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 370 USD.

Zobacz nasz artykuł z informacjami o Libanie.

Uwaga! Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską, posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich).

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter