fbpx

Wycieczka do Libanu

Orient, historia, góry i morze. Takie miasta, jak Byblos i Sydon mają tysiące lat historii. Zobaczymy wspaniałe zabytki ze słynnym Baalbek na czele. Uroku wycieczce dodają orientalne bazary i starówki. Towarzyszyć nam będą piękne góry i śliczne widoki zatok morskich. Zaczniemy oczywiście od Bejrutu – nowoczesnego i bogatego miasta, słusznie zwanego Paryżem Bliskiego Wschodu. Weekend majowy 2024 rok.

1 dzień: Warszawa – Bejrut

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu 4* w centrum Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg.

Bejrut

2 dzień: Bejrut

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Libanu. Bejrut to tętniące życiem miasto kontrastów, gdzie nowoczesność przeplata z dziedzictwem historycznym kraju. To tutaj zobaczymy zabytkowe katedry obok nowoczesnych biurowców, a przejście do innej dzielnicy sprawi, że poczujemy się jakbyśmy przebyli tysiące, a nie kilka kilometrów. Dominuje tu wielokulturowość, w tym przede wszystkim połączenie kultury arabskiej ze śródziemnomorską, co sprawiło, że Bejrut często nazywany jest Paryżem Bliskiego Wschodu.  Spacer po stolicy rozpoczniemy od dzielnicy Neimeh. Znajdziemy tu najznamienitsze zabytki Bejrutu, m.in.: Meczet Omara (dawna katedra św. Jana Chrzciciela) i teren wykopalisk archeologicznych z pozostałościami łaźni rzymskich. Zobaczymy główną ulicę miasta – Al Hamra. Przerwa na obiad lub kawę w okolicach centralnego Place de I’Etoile. Wizyta w Muzeum Narodowym (ponad 100 tys. eksponatów). Tętniącym życiem bulwarem przejedziemy na malowniczy punkt widokowy Gołębie Skały. Kolacja w restauracji, na stole nie zabraknie potraw typowych dla tego regionu. Nocleg.

Widok ze wzgórza Harrisy

3 dzień: Bejrut – jaskinie Jeita Harrisa

Śniadanie. Przejazd nad Psią Rzekę, gdzie w skałach łańcucha gór libańskich znajdują się jedne z najwspanialszych jaskiń świata – GROTY JEITA. Jaskinie mają w sumie 8 km długości i rozciągają się na dwóch poziomach; dolną kondygnację zwiedza się podczas przeprawy łodzią po podziemnym jeziorze! To niezwykła okazja do podziwiania pięknych formacji skalnych, między innymi 8-metrowego stalaktytu – jednego z najdłuższych na świecie! Obiad. Wjazd kolejką liniową do Harrisy – z położonego na wysokości 620 m. n.p.m. wzgórza rozciąga się piękny widok na Bejrut i brzeg morza. Powrót do hotelu w Bejrucie i nocleg.

Jaskinie Grotto

4 dzień: Sydon – Tyr

Śniadanie. Wyjazd w stronę południowego Libanu. Zwiedzanie SYDONU. Dzisiejsze miasto Sajda założone miało być przez wnuka Noego. Zabytki archeologiczne sięgają tu 6 tys. lat wstecz! Zobaczymy m.in. Zamek Morza – wzniesiony w XIII w. twierdzę na wyspie, starówkę oraz największy w Sydonie karawanseraj. Przerwa na obiad. Przejazd do TYRU – całe stare miasto znajduje się na liście UNESCO! W starożytności Tyr był najsłynniejszym fenickim ośrodkiem. Stąd pochodzi Europa – księżniczka porwana przez Zeusa. Zwiedzanie wykopalisk Al Bas: droga rzymska, nekropolia, łuk triumfalny i hipodrom. Powrót do hotelu w Bejrucie i nocleg.

Dolina Kadisza

5 dzień: Bszarra – Dolina Kadisza

Po śniadaniu udamy się w stronę wpisanej na listę UNESCO doliny Kadisza. Przejazd w górskie okolice do miasta Bszarra. Jest to centrum libańskiego narciarstwa. Zobaczymy relikty porastającego kiedyś ten obszar, słynnego na cały świat, lasu cedrowego (wspomnianego m.in. w Starym Testamencie). Niedaleko stąd na wysokość 3088 m n.p.m. wznosi się najwyższy szczyt Libanu, Kurnat as-Sauda. Przejazd do doliny Kadisza – jest to bardzo malowniczy, głęboki na ponad 1 km wapienny kanion. Kryje pozostałości wczesnochrześcijańskich osad. Dziś znajdują się tu klasztory maronitów. Obiad. Zwiedzanie jednego z monastyrów. Popołudniu powrót do Bejrutu i nocleg.

Świątynia Bachusa w Baalbek

6 dzień:  Ghazir – Annaya – Byblos – Trypolis

Śniadanie. Odwiedzimy sanktuarium Annaya i posłuchamy historii o losach świętego Charbela, jednej z najbardziej znanych postaci Libanu. Miejsce to dla chrześcijan z całego świata jest popularnym centrum pielgrzymkowym. Przejazd do BYBLOS. Zwiedzanie stanowisk archeologicznych (lista UNESCO), zamku krzyżowców, romańskiego kościoła św. Jana i urokliwej starówki z niewielkim portem, która wyglądem przypomina miasteczka południowych Włoch. Miasto to ma 7 tys. lat historii! Greckie słowo „biblia” oznaczające księgę wzięło się właśnie stąd. Przejazd do Trypolisu i popołudniowy spacer po centrum miasta. Obiadokolacja. Powrót do Bejrutu i  nocleg.

Port w Byblos

7 dzień: Dolina Bekaa – Baalbek  Ksara – Andżar

Śniadanie. Przejazd przez Dolinę Bekaa. Zwiedzanie starożytnego BAALBEK – jednego z największych cudów imperium rzymskiego (lista UNESCO). Znajdująca się tu monumentalna świątynia Jowisza jest największym tego typu obiektem wzniesionym przez Rzymian. Przejazd do Ksary i degustacja libańskich win. Wizyta w miasteczku Andżar, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu Umajjadów (VIII wiek, lista UNESCO). Obiad. Powrót do Bejrutu. Czas wolny na zakupy lub wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

Baalbek

8 dzień: Bejrut  Warszawa

Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

TERMINY:

04.10.2023 – 11.10.2023Brak wolnych miejsc!

27.04.2024 – 04.05.2024 – Brak wolnych miejsc! W tym terminie polecamy wycieczkę do Gruzji.

CENA: 3950 PLN + 890 USD.

Wycieczka odbywa się w kameralnej grupie (około 16 osób).

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– transport komfortowym autokarem/busem na całej trasie zwiedzania,

– bilety lotnicze na trasie Warszawa – Bejrut – Warszawa,

– zakwaterowanie w hotelu 4*, dobra lokalizacja w centrum Bejrutu (pokoje 2-osobowe z łazienkami),

– wyżywienie: śniadania i obiady lub obiadokolacje zgodnie z programem,

– opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika,

– ubezpieczenie turystyczne: KL i NNW,

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

CENA NIE ZAWIERA:

– zwyczajowych napiwków: 35 USD/osoba;

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: 70 USD;

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 250 USD.

Aktualne informacje o Libanie.

Uwaga! Wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby: posiadające w paszportach stemple graniczne/wizę izraelską, posiadające w paszportach stemple graniczne jordańskie lub egipskie z punktów/przejść granicznych z Izraelem (nawet przy braku stempli izraelskich).

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę