fbpx

Serbia – Bośnia i Hercegowina

Atrakcyjna wycieczka, która pokaże nam Bałkany z najlepszej strony. Odwiedzimy najciekawsze miejsca i będziemy raczyć się miejscowymi, wyśmienitymi potrawami. Autorski program przewodnika doskonale znającego oba kraje.


1 dzień: WARSZAWA – BELGRAD

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Belgradu. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie, popołudniowe zwiedzanie miasta – cerkiew św. Sawy – jedna z największych na świecie prawosławnych świątyń, plac Slavija, plac Terazije, budynek Parlamentu, spacer po mieście, kolacja i nocleg. Ze względu na dogodne położenie hotelu wieczorem możliwość spaceru po zabytkowym centrum.

Belgrad

2 dzień: BELGRAD

Po śniadaniu zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast europejskich, łączącego wpływy wschodu i zachodu. Dziś jest to tętniąca życiem metropolia. Spacer pięknym deptakiem Księcia Michała do twierdzy i parku na Kalemegdanie, po drodze zobaczymy pozostałości rzymskiego akweduktu, turecki grobowiec i rzymską studnię. Niezapomniane widoki na ujście Sawy do Dunaju. Następnie w programie m.in.: Skadarlija – artystyczna ulica ze znanymi galeriami sztuki, antykwariatami i restauracjami. Kolacja w tradycyjnej serbskiej restauracji, typowe serbskie potrawy i miejscowe wina, muzyka serbska na żywo. Nocleg w hotelu w Belgradzie.

3 dzień: BELGRAD – ZLATIBOR

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Zlatiboru, przez Topolę – Oplenac, zwiedzanie mauzoleum dynastii Karadjordjević, zobaczymy m.in. słynną cerkiew mozaikową. Następnie wizyta w winnicy Aleksandrović, oglądanie produkcji wina i degustacja tutejszych trunków. Przejazd do Zlatiboru – miejscowości uzdrowiskowej, położonej wśród przepięknych górskich krajobrazów. Kolacja, zakwaterowanie i nocleg.

Bałkański krajobraz

4 dzień: ZLATIBOR

Po śniadaniu zwiedzanie skansenu Stara Wieś, następnie wizyta w olbrzymiej jaskini Stopića. Po południu przejazd do gospodarstwa agroturystycznego i uczestniczenie w robieniu rakii oraz innych lokalnych specjałów, pieczenie prosięcia lub jagnięcia, kolacja z produktami z tradycyjnego gospodarstwa. Powrót do hotelu i nocleg.

5 dzień: ZLATIBOR – MOKRA GÓRA – DRVENGRAD – VISZEGRAD (Bośnia i Hercegowina)

Śniadanie. Wyjazd do Mokrej Góry, gdzie dużą atrakcją będzie przejazd słynną zabytkową kolejką wąskotorową „Szargańska Ósemka”. Towarzyszyć nam będą niezapomniane widoki, trasa z 22 tunelami pokonuje różnicę poziomów 300 metrów, a zabytkowe wagoniki przenoszą nas w przeszłość. Następnie zwiedzanie wioski najsławniejszego reżysera serbskiego Emira Kusturicy (zwanej Drvengrad). Obiekty początkowo wzniesione dla potrzeb filmu, teraz stają się magnesem przyciągającym turystów. Zobaczymy tu zabytkowe budynki z okolicznych wsi, kino i dom samego Kusturicy. W dalszej kolejności przejazd do Viszegradu (Bośnia i Hercegowina). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Wieś Emira Kusturicy

6 dzień: VISZEGRAD  – ANDRIĆGRAD – SARAJEWO

Śniadanie, spacer po zabytkowym moście na Drinie (lista UNESCO). Zbudowano go w XVI wieku na zamówienie wielkiego wezyra Mehmeda Paszy Sokolovića, który urodził się niedaleko Viszegradu. Budowla jest opisana w słynnym dziele noblisty Iva Andrića „Most na Drinie”. Zwiedzanie Andrićgradu – miasteczka zainspirowanego dziełami i postaciami z twórczości Iva Andrića. Przejazd do Sarajewa, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień: SARAJEWO

Śniadanie, zwiedzanie Sarajewa, miasta leżącego na styku Orientu i Europy. W programie m.in.: dzielnica Baščaršija, Dugi Bezistan, Meczet Ghazi Husrev-bega, wieża zegarowa, Inat kuća, studnia Sebilj, most Gawriła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Odwiedzimy też zabytkowe targowisko miejskie, możliwość spróbowania serów i wędlin. Kolacja w tradycyjnej restauracji z kuchnią bośniacką. Nocleg w hotelu w Sarajewie.

Mostar

8 dzień: SARAJEWO – MOSTAR

Śniadanie. Przejazd do Mostaru, stolicy Hercegowiny, nazywanego „kamiennym miastem z duszą”. Zwiedzanie: malowniczy stary most, ulica Kujundžiluk, meczet Karadjoz-bega, meczet Koski Mehmeda-paszy. Przejazd do wodospadu Blagaj. Poza pięknym wodospadem zobaczymy też malowniczo położony klasztor. Powrót do Sarajewa, kolacja i nocleg.

9 dzień: SARAJEWO – WARSZAWA

Śniadanie, następnie czas wolny. Transfer na lotnisko  i wylot do Warszawy.

TERMINY na 2019 rok wkrótce pojawią się na naszej stronie.

CENA: 3900 PLN + 350 EUR.


CENA ZWIERA:

– Przeloty na trasie Warszawa – Belgrad i Sarajewo – Warszawa,

-Transport komfortowym busem na całej trasie zwiedzania,

– Zakwaterowanie: hotele 3*, w pokojach 2-osobowych,

– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje – w tym kolacje w restauracjach serwujących wyśmienite miejscowe potrawy,

– Opiekę przewodnika oraz opieką polskojęzycznego pilota na czas trwania imprezy,

– Przewodnicy po zwiedzanych obiektach,

– Degustacje wina i śliwowicy,

– Ubezpieczenie turystyczne.


CENA NIE ZAWIERA
:

– Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 55 EUR/osoba

– Napiwków: 20 EUR/osoba

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (750 PLN).

………………………………………………………….

Informacje o pilocie wycieczki:

Nazywam się Irmina Stanković. Od kilkunastu lat Serbia jest moją drugą ojczyzną. Tu mieszkam i pracuję jako przewodnik turystyczny. Serbia i Bałkany są też moją życiową pasją. Jestem pod nieustającym wrażeniem tutejszej kultury, sposobu życia i ludzi, których tu spotykam.

Cieszę się, że mam okazję moją wiedzą podzielić się z turystami. Wyprawy, w których uczestniczę są czymś więcej niż zwykłymi wycieczkami. To okazja do zobaczenia prawdziwego życia ludzi i poznania ich obyczajów. Są sposobnością do udziału w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, do poczucia jak wielka jest gościnność mieszkańców.

Nieodłącznym elementem tych wypraw stały się posiłki w regionalnych restauracjach i gospodach, zazwyczaj nie odwiedzanych przez turystów, gdzie smaczne dania degustujemy przy dźwiękach tutejszej muzyki.

Moje programy adresowane są do specyficznego odbiorcy, który nie boi się zejść z utartych szlaków i chce dogłębnie poznać eksplorowany obszar.

Dla mnie zadowolony turysta to taki, który będzie chciał tu wrócić, ale też wyrobi sobie własną opinię na temat Bałkanów. Taki, który będzie lepiej rozumiał co i dlaczego tu się dzieje. Być może doświadczenia z wyprawy wzbogacą go wewnętrznie.

Zapraszam na mojego bloga: serbiapopolsku.blogspot.rs

Zobacz też rozbudowany opis największych atrakcji tej wycieczki.

Zapisz


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter