fbpx

Serbia – Bośnia i Hercegowina

Atrakcyjna wycieczka, która pokaże nam Bałkany z najlepszej strony. Odwiedzimy najciekawsze miejsca i będziemy raczyć się miejscowymi, wyśmienitymi potrawami. Autorski program przewodnika doskonale znającego oba kraje.


1 dzień: WARSZAWA – BELGRAD

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 12:30. Przelot do Belgradu. Transfer do hotelu w centrum miasta, zakwaterowanie, popołudniowe, panoramiczne zwiedzanie miasta – cerkiew św. Sawy – jedna z największych na świecie prawosławnych świątyń, plac Slavija, plac Terazije, budynek Parlamentu (z zewnątrz). Powitalna kolacja w dobrej restauracji, serwującej dania tradycyjnej kuchni serbskiej. Nocleg. Ze względu na dogodne położenie hotelu wieczorem możliwość spaceru po zabytkowym centrum.

Belgrad

2 dzień: BELGRAD – OPLENAC – DRVENGRAD (MECAVNIK)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Topola – Oplenac, zwiedzanie mauzoleum dynastii Karadziordziewiciów. Następnie wizyta w winnicy, degustacja tutejszych trunków. Zobaczymy też wieś najsławniejszego serbskiego reżysera, Emira Kusturicy (Drvengrad). Obiekty początkowo wzniesione dla potrzeb filmu „Życie jest cudem”, teraz stają się magnesem przyciągającym turystów. Zobaczymy tu zabytkowe budynki, kino i dom samego Kusturicy. Zakwaterowanie w stylowym w hotelu Mecavnik (4*) położonym na terenie Drvengradu. Kolacja i nocleg.

3 dzień: MECAVNIK – SARGAN – STOPICA – ZLATIBOR
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Zlatiboru – miejscowości uzdrowiskowej, położonej wśród przepięknych górskich krajobrazów. Przejazd słynną Ósemką Szargańską, czyli zabytkową kolejką wąskotorową, której ruch przywrócono z pomocą Emira Kusturicy. Towarzyszyć nam będą niezapomniane widoki, trasa z 22 tunelami pokonuje różnicę poziomów 300 metrów. Następnie przerwa na lunch i wizyta w jaskini Stopica. Zakwaterowanie w hotelu w Zlatiborze, kolacja i nocleg.

Bałkański krajobraz

4 dzień: ZLATIBOR – UVAC – ZLATIBOR
Śniadanie. Wyjazd na całodniową górską wycieczkę w regionie uważanym za najładniejsze przyrodniczo miejsce w Serbii. Zobaczymy m.in. malowniczy kanion rzeki Uvac. W programie także rejs statkiem oraz dla chętnych lekki trekking w okolicach jeziora Uvac. Powrót do hotelu w Zlatiborze na kolację i nocleg.

5 dzień: ZLATIBOR – WYSZEGRAD (Bośnia i Hercegowina) – SARAJEWO
Śniadanie. Przejazd do Wyszegradu (Bośnia i Hercegowina), spacer po mieście. Wiszegrad jest znany przede wszystkim dzięki nobliście, Ivo Andriciowi, który opisał miasto w książce „Most na Drinie” Przejazd do Sarajewa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w regionalnej restauracji i nocleg. Ze względu na dogodne położenie hotelu wieczorem możliwość spaceru po zabytkowym centrum.

Wieś Emira Kusturicy

6 dzień: SARAJEWO
Śniadanie, zwiedzanie Sarajewa, miasta leżącego na styku Orientu i Europy. W programie m.in.: dzielnica Baščaršija, Dugi Bezistan, Meczet Ghazi Husrev-bega, studnia Sebilj, most Gawriła Principa – miejsce zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Kolacja w restauracji i nocleg.

7 dzień: SARAJEWO – BLAGAJ – MOSTAR – SARAJEWO
Śniadanie. Przejazd do Mostaru, stolicy Hercegowiny, nazywanego „kamiennym miastem z duszą”. Zwiedzanie, m.in.: malowniczy stary most, ulica Kujundžiluk. Przejazd do wodospadu Blagaj. Poza pięknym wodospadem zobaczymy też malowniczo położony klasztor. Powrót do Sarajewa, kolacja i nocleg.

Mostar

8 dzień: SARAJEWO – BELGRAD (Serbia)
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Belgradu (Serbia). Przejedziemy przez malownicze górskie tereny robiąc przystanki widokowe. Zakwaterowanie w hotelu w Belgradzie. Czas wolny, który można wykorzystać na spacer po mieście. Pożegnalna, uroczysta kolacja w restauracji z muzyka na żywo i winem. Nocleg.

9 dzień: BELGRAD – WARSZAWA
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie twierdzy na Kalemegdanie, skąd rozpościerają się malownicze widoki na ujście Sawy do Dunaju. Następnie transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy o godz. 14:05. Przylot do Warszawy o godz. 15:45.

Sarajewo

TERMINY:
27.05.2019 – 04.06.2019 –
Brak wolnych miejsc!

21.09.2019 – 29.09.2019 – Brak wolnych miejsc!

CENA: 3900 PLN + 350 EUR.


CENA ZWIERA:

– Przelot na trasie Warszawa – Belgrad – Warszawa,

-Transport komfortowym busem/autokarem na całej trasie zwiedzania,

– Zakwaterowanie: hotele 3* i 4*, w pokojach 2-osobowych,

– Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje – w tym kolacje w restauracjach serwujących wyśmienite miejscowe potrawy,

– Opiekę przewodnika oraz opieką polskojęzycznego pilota na czas trwania imprezy,

– Przewodnicy po zwiedzanych obiektach,

– Degustacje wina i śliwowicy,

– Ubezpieczenie turystyczne.


CENA NIE ZAWIERA
:

– Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: 55 EUR/osoba

– Napiwków: 20 EUR/osoba

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (750 PLN).

………………………………………………………….

Informacje o pilocie wycieczki:

Nazywam się Irmina Stanković. Od kilkunastu lat Serbia jest moją drugą ojczyzną. Tu mieszkam i pracuję jako przewodnik turystyczny. Serbia i Bałkany są też moją życiową pasją. Jestem pod nieustającym wrażeniem tutejszej kultury, sposobu życia i ludzi, których tu spotykam.

Cieszę się, że mam okazję moją wiedzą podzielić się z turystami. Wyprawy, w których uczestniczę są czymś więcej niż zwykłymi wycieczkami. To okazja do zobaczenia prawdziwego życia ludzi i poznania ich obyczajów. Są sposobnością do udziału w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, do poczucia jak wielka jest gościnność mieszkańców.

Nieodłącznym elementem tych wypraw stały się posiłki w regionalnych restauracjach i gospodach, gdzie smaczne dania degustujemy przy dźwiękach tutejszej muzyki.

Dla mnie zadowolony turysta to taki, który będzie chciał tu wrócić, ale też wyrobi sobie własną opinię na temat Bałkanów. Taki, który będzie lepiej rozumiał co i dlaczego tu się dzieje. Być może doświadczenia z wyprawy wzbogacą go wewnętrznie.

Zobacz też rozbudowany opis największych atrakcji tej wycieczki.

Zapisz


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter