fbpx

Gruzja – szlakiem wina

Gruzja jest ojczyzną wina. Wytwarza się je tu od 7 tys. lat! W trakcie wycieczki odwiedzamy winnice i poznajemy najstarszy na świecie i nadal praktykowany sposób wytwarzania wina – metoda kachetyjska, gdzie zamiast beczek używa się glinianych kwewri. Oczywiście nie zabraknie degustacji. Spróbujemy też wybornej czaczy.

Więcej informacji o specyfice gruzińskiego wina w artykule: Gruzja – ojczyzna wina.

Przelot linią Wizzair do Kutaisi (z Warszawy, Katowic, Wrocławia, Berlina lub Wilna). Jest też możliwy przelot z Warszawy do Tbilisi (LOT).

Organizujemy wiele wycieczek i imprez (firmowe, incentive, szkolenia, konferencje). Szyte na miarę, pod zamówienie.

Przykładowy program:

1 dzień: KATOWICE (WARSZAWA lub WROCŁAW) – KUTAISI

Przylot do Kutaisi o godz. 11:15 czasu miejscowego. Zwiedzanie katedry Bagrati oraz wspaniałego zespołu klasztornego – Gelati, zobaczymy tu pięknie zachowane, średniowieczne freski (list UNESCO). Zwiedzanie jaskiń Sataplia (zobaczymy tu m.in. dobrze zachowane odciski stóp dinozaurów). Zakwaterowanie w hotelu w Kutaisi, czas wolny na odpoczynek. Kolacja z winem. Nocleg.

2 dzień: KUTAISI – GORI – KAZBEGI

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Gori. Jeśli będą chętni – zwiedzanie Muzeum Stalina oraz skalnego miasta Upliscciche. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Na trasie przystanek przy pięknie położonej twierdzy Ananuri oraz w kurorcie górskim Gudauri. Przekroczenie Przełęczy Krzyżowej – 2379 m n.p.m. Zakwaterowanie w rodzinnym pensjonacie w Kazbegi (Stepantsminda) – miasteczko pięknie położone u stóp góry Kazbek. Lokalna kolacja z chinkali i domową czaczą. Nocleg w Kazbegi.

Kachetia - wino i piękne zabytki

Tamada, wino i piękne zabytki

3 dzień: KAZBEGI – KACHETIA

Śniadanie. Zwiedzanie Kazbegi i okolic. Wyjazd w kierunku Kachetii, głównego regionu uprawy winorośli i centrum gruzińskiego wina. Przekroczenie przełęczy Gombori. Wizyta w mieście Telawi (starówka, lokalny targ m.in. z owocami i warzywami). Następnie przejazd do tradycyjnej, gruzińskiej winnicy, w której wytwarza się wino w glinianych kwewri. Kolacja i nocleg w winnicy! Na stole na pewno pojawią się słynne kachetyjskie szaszłyki oraz wino „tetri” – jest to wino białe, ale dzięki wyjątkowemu procesowi produkcji ma nieco ciemniejszy kolor i właściwości wina czerwonego! Zobaczymy też jak wypieka się gruziński chleb.

4 dzień: KACHETIA

Śniadanie. Przejazd przez Kachetię. Po drodze zobaczymy m.in. dolinę Alazani – główne miejsce uprawy winorośli. Wizyta w zespole pałacowo-parkowym Cinandali. Na uwagę zasługuje tutejsza, bogato zaopatrzona piwnica z winem. Będzie też okazja by kupić czurczhele – wytwarzane domowym sposobem słodycze z orzechów włoskich i soku winogronowego. Wizyta w Kwareli – miejsce słynne z długich tradycji winiarskich. Degustacja wina. Zwiedzanie zamku Gremi. Przejazd do pięknego miasteczka Signagi – rozpościera się stąd wspaniały widok na dolinę Alazani i dalej na pasmo Wysokiego Kaukazu. Kolacja i nocleg w Signagi.

Tradycyjna winnica w Kachetii.

5 dzień: SIGNAGI – TBILISI

Po śniadaniu piesza wycieczka po miasteczku Signagi. Wizyta w najlepszej i najbardziej znanej lokalnej winiarni. Degustacja kilku rodzajów tradycyjnego wina. Przejazd do Tbilisi, po drodze, jeśli będą chętni zwiedzanie klasztoru Bodbe – tu znajduje się grób św. Nino, która na początku IV wieku schrystianizowała Gruzję. Popołudniu przyjazd do Tbilisi. Czas wolny na spacer po śliczniej starówce. Kolacja. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

6 dzień: TBILISI

Śniadanie. Czas na spokojne zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie, m.in. bazylika Anczischati (VI wiek!), łaźnie siarkowe „carskie banie” oraz katedra Sioni. Wjazd kolejką linową na wzgórze z zamkiem Narikała (piękny widok). Jeśli będą chętni wizyta w Gruzińskim Muzeum Narodowym (słynne “złoto Kolchidy”). Spacer reprezentacyjną aleją Szoty Rustawelego. Kolacja w tradycyjnej restauracji, potrawy kuchni narodowej, miejscowe wino podawane w dzbanach oraz pokaz tańców gruzińskich. Zobacz artkuł: Gruzińska kuchnia.

7 dzień: TBILISI – MCCHETA – BORDŻOMI

Po śniadaniu przejazd przez malownicze tereny górskie do Bordżomi. Po drodze wizyta w pierwszej stolicy Gruzji – Mchcecie. Zwiedzanie pięknie położonego kościoła Dżwari (VII wiek) oraz katedry Sweti Cchoweli. Następnie degustacja 3 rodzajów wina w jednej z tradycyjnych winiarni. Po przyjeździe do Bordżomi wizyta w parku zdrojowym i możliwość testowania słynnej wody mineralnej. Zakwaterowanie w pensjonacie w Bordżomi. Kolacja i nocleg.

Signagi. W tle dolina Alazani

8 dzień: BORDŻOMI – KUTAISI – KATOWICE (WARSZAWA lub WROCŁAW)

Przejazd do Kutaisi na lotnisko do Kutaisi. Samolot startuje: do Warszawy i Wrocławia o 12:00, do Katowic o 11:45.

CENA za osobę, w zależności od ilości osób:

a)            przy 4 osobach: 1100 USD;

b)           przy 6 osobach: 995 USD.

 Przy innej wielkości grupy – kalkulacja ceny na zamówienie. Organizujemy wycieczki do Gruzji dla grup już od 2 osób. Na Państwa zamówienie zrealizujemy dowolna wycieczkę. Zapraszamy!

ŚWIADCZENIA W CENIE:

– Transport komfortowym minibusem (Mercedes Vito);

– Zakwaterowanie: wg programu: pensjonaty i hotele, pokoje 2-osobowe;

– Wyżywienie: śniadania i kolacje. W tym tradycyjne gruzińskie potrawy i wino;

– Degustacje gruzińskiego wina i czaczy wg programu;

– Opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika na czas pobytu w Gruzji;

– Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;

– Ubezpieczenie turystyczne.

CENA NIE ZAWIERA:

– Przelotu z Polski do Gruzji i z powrotem;

– Napiwków w kwocie 20 USD/osoba;

– Ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 130 USD.

Zobacz też inne programy wycieczek do Gruzji:

Gruzja ze Swanetią, 10 dni.

Gruziński express: wino i góry, 6 dni.

Gruzja – tanie wycieczki, przelot Wizzair do Kutaisi.

Organizujemy wycieczki związane z winem również do innych krajów, m.in. Armenii i Mołdawii. Dla grup i klientów indywidualnych. Na Państwa zamówienie jesteśmy w stanie zrealizować dowolna wyprawę. Zapraszamy! Kontakt z naszym biurem.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter

Zapytaj o ofertę