fbpx

Iran wycieczka

Dobrze pomyślany, skondensowany program. Zobaczymy najatrakcyjniejsze miejsca Iranu i starożytnej Persji. A wszystko w towarzystwie pilota/przewodnika wyśmienicie znającego kraj. Kameralna grupa. Wysoki standard. Polecamy! To niepowtarzalna wyprawa! Zobacz opinie o naszych wycieczkach.

iran_meczet_wycieczka_km_travel

Piękny, tajemniczy, orientalny Iran

1 dzień: WARSZAWA – TEHERAN

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot przez jeden z europejskich portów lotniczych do Teheranu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

2 dzień:  TEHERAN

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Iranu. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym zobaczymy eksponaty z okresu kilku tysięcy lat historii Persji. Przejazd do pałacu Golestan z XIX w., będącego kiedyś rezydencją królewską i miejscem, gdzie odbyła się Konferencja Teherańska. Zwiedzanie słynnego Muzeum Klejnotów. Wizyta na wielkim bazarze w Teheranie. Postój przed byłą ambasadą amerykańską – znajdują się tu znane na całym świecie graffiti, w karykaturalny sposób przedstawiające Statuę Wolności. Obiadokolacja i nocleg.

Persepolis

Persepolis

3 dzień:  TEHERAN – SZIRAZ (przelot)

Śniadanie, wykwaterowanie. Przelot do Szirazu i pierwsza część zwiedzania miasta. Zobaczymy m.in. malowniczy ogród Eram – jeden z  słynnych ogrodów perskich wyróżniony przez UNESCO oraz mauzoleum najsłynniejszego poety irańskiego Hafeza, żyjącego w XIV w. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: SZIRAZ – PERSEPOLIS – SZIRAZ

Po śniadaniu zwiedzanie meczetu Nassir-ol-Molk (Różowy Meczet) z pięknymi, kolorowymi witrażami (najlepsze warunki do fotografowania są tu rano).  Przejazd do Persepolis – zwiedzanie robiących olbrzymie wrażenie pozostałości stolicy wielkich królów Persji, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W starożytności miasto pełniło funkcję jednej ze stolic imperium perskiego. Potęga Persepolis skończyła się wraz z nakazem zniszczenia miasta przez Aleksandra Wielkiego. Następnie zwiedzanie nekropolii Naqsh-e Rostam. Są to olbrzymie, wykute pionowej skale grobowce słynnych władców starożytnej Persji. Powrót do Szirazu, po drodze, na wjeździe do miasta zobaczymy Bramę Koranu. Obiadokolacja i nocleg w Szirazie.

Bogata irańska kuchnia

Bogata irańska kuchnia

5 dzień: SZIRAZ – JAZD

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do miasta Jazd (Yazd) położonego na styku Wielkiej Pustyni Słonej i Pustyni Lota. Jazd jest centrum zaratusztrianizmu – tajemniczej religii o starożytnym rodowodzie. Po islamskim podboju Persji, wielu wyznawców zoroastryzmu znalazło schronienie właśnie w Jazd. Popołudniowy spacer po mieście. Zobaczymy m.in. malowniczy główny plac miasta Amir Chakhmaq Square. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: JAZD – ISFAHAN

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W programie: Świątynia Ognia – wzniesiona przez zaratusztrian, gdzie od 1500 lat pali się święty ogień, wielki Meczet Piątkowy (Jame Mosque) – jeden z najbardziej okazałych meczetów w Iranie. W dalszej kolejności przejazd do Isfahanu, gdzie zobaczymy dwa słynne mosty z XVII wieku, będące wizytówką miasta. Są one jednocześnie jednym z towarzyskich centrów Isfahanu. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Sziraz

Sziraz

7 dzień: ISFAHAN

Śniadanie, następnie całodzienne zwiedzanie Isfahanu. Wizyta na Naghsh-i-Johan, drugim największym placu świata. Zobaczymy m.in. Meczet Piątkowy, nazywany encyklopedią sztuki islamu oraz królewski pałac Ali Qapu. Czas wolny na słynnym isfahańkim bazarze. Następnie zobaczymy również kompleks pałacowo-ogrodowy Czehel Sotun (Czterdzieści Kolumn). Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień:  ISFAHAN – KASZAN – TEHERAN

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd z Isfahanu do Kaszanu. Zwiedzanie klasycznego ogrodu perskiego Fin (lista UNESCO) oraz pięknej, zabytkowej rezydencji perskiej Khan-e Borujerdi. Następnie przejazd do Teheranu. Postój przy mauzoleum ajatollaha Chomeiniego. Panoramiczne zwiedzanie Teheranu, wieża Azadi (wolności). Krótki objazd miasta. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Meczet Nasir al Molk

Meczet Nasir al Molk

9 dzień: TEHERAN

Śniadanie, dalsza część zwiedzania Teheranu, m.in. wieża Azadi oraz bazar Tajrish. Popołudniu czas wolny na spacer i zakupy . Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Teheranie.

10 dzień: TEHERAN – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Terminy:
23.04.2023 – 02.05.2023
– Wycieczka anulowana. 

Kameralna grupa, maksymalnie 18 osób! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena wycieczki: 5 600 PLN + 850 USD

Cena obejmuje:

– bilet lotniczy na trasie Warszawa – Teheran – Warszawa, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych,

– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,

– przelot na trasie Teheran – Sziraz,

– zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe),

– wyżywienie, dwa posiłki dziennie: śniadania i obiady lub obiadokolacje,

– opiekę miejscowego przewodnika oraz polskojęzycznego pilota,

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

– ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż,

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

Cena nie zawiera:

– wizy do Iranu: 260 zł,

– zwyczajowych napiwków: 30 EUR/osoba,

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 280 EUR.

Wycieczka odbywa się w kameralnej grupie (10 – 18 osób), w towarzystwie pilota/przewodnika wyśmienicie znającego kraj. Noclegi w hotelach o dobrym standardzie (4 gwiazdki).

Organizujemy też wycieczki na indywidualne zamówienie, już od 2 osób.

Odpowiedni strój w Iranie. Wszystkie kobiety (również cudzoziemki) mają obowiązek dostosowania się do obowiązującego dress code, tj. muszą nosić chusty zakrywające włosy oraz dłuższe płaszcze lub tuniki, luźno opływające ciało. Więcej informacji na temat Iranu, w tym o sytuacji społecznej, pozycji kobiet, bezpieczeństwie, kuchni… znajdą Państwo w naszych artykułach na temat Iranu.

Dokumentem niezbędnym do wyjazdu na wycieczkę jest paszport. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Przeszkodą w uzyskaniu wizy do Iranu może być fakt posiadania potwierdzenia w paszporcie pobytu w Izraelu.

Inne propozycje:

Wycieczka do – Armenii

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku

Tu znajdują się informacje zgodne z regulacjami Ustawy o usługach turystycznych z 24.11.2017 r. (wchodzi w życie 01.07.2018): Standardowy formularz informacyjny.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Chcesz wziąć udział w wyprawie? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

[email protected] tel. 85 742 90 16

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Treść wiadomości  Opinie o naszym biurze

  Najnowsze komentarze

  Newsletter

  Zapytaj o ofertę