fbpx

Iran wycieczka

Dobrze pomyślany, skondensowany program. Zobaczymy najatrakcyjniejsze miejsca Iranu i starożytnej Persji. A wszystko w towarzystwie pilota/przewodnika wyśmienicie znającego kraj. Kameralna grupa. Wysoki standard. Polecamy! To niepowtarzalna wyprawa!

iran_meczet_wycieczka_km_travel

Piękny, tajemniczy, orientalny Iran

1 dzień: WARSZAWA – TEHERAN

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot przez jeden z europejskich portów lotniczych do Teheranu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

2 dzień:  TEHERAN

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Iranu. Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym zobaczymy eksponaty z okresu kilku tysięcy lat historii Persji. Przejazd do pałacu Golestan z XIX w., będącego kiedyś rezydencją królewską i miejscem, gdzie odbyła się Konferencja Teherańska. W miarę możliwości zwiedzanie słynnego Muzeum Klejnotów. Wizyta na wielkim bazarze w Teheranie. Postój przed byłą ambasadą amerykańską – znajdują się tu znane na całym świecie graffiti, w karykaturalny sposób przedstawiające Statuę Wolności. Obiadokolacja i nocleg.

Persepolis

Persepolis

3 dzień:  TEHERAN – SZIRAZ (przelot)

Śniadanie, wykwaterowanie. Przelot do Szirazu i pierwsza część zwiedzania miasta. Zobaczymy m.in. malowniczy ogród Eram – jeden z  słynnych ogrodów perskich wyróżniony przez UNESCO oraz mauzoleum najsłynniejszego poety irańskiego Hafeza, żyjącego w XIV w. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: SZIRAZ – PERSEPOLIS – SZIRAZ

Po śniadaniu zwiedzanie meczetu Nassir-ol-Molk (Różowy Meczet) z pięknymi, kolorowymi witrażami (najlepsze warunki do fotografowania są tu rano).  Przejazd do Persepolis – zwiedzanie robiących olbrzymie wrażenie pozostałości stolicy wielkich królów Persji, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W starożytności miasto pełniło funkcję jednej ze stolic imperium perskiego. Potęga Persepolis skończyła się wraz z nakazem zniszczenia miasta przez Aleksandra Wielkiego. Następnie zwiedzanie nekropolii Naqsh-e Rostam. Są to olbrzymie, wykute pionowej skale grobowce słynnych władców starożytnej Persji. Powrót do Szirazu, po drodze, na wjeździe do miasta zobaczymy Bramę Koranu. Obiadokolacja i nocleg w Szirazie.

Bogata irańska kuchnia

Bogata irańska kuchnia

5 dzień: SZIRAZ – JAZD

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do miasta Jazd (Yazd) położonego na styku Wielkiej Pustyni Słonej i Pustyni Lota. Jazd jest centrum zaratusztrianizmu – tajemniczej religii o starożytnym rodowodzie. Po islamskim podboju Persji, wielu wyznawców zoroastryzmu znalazło schronienie właśnie w Jazd. Popołudniowy spacer po mieście. Zobaczymy m.in. malowniczy główny plac miasta Amir Chakhmaq Square. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: JAZD – ISFAHAN

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. W programie: Świątynia Ognia – wzniesiona przez zaratusztrian, gdzie od 1500 lat pali się święty ogień, wielki Meczet Piątkowy (Jame Mosque) – jeden z najbardziej okazałych meczetów w Iranie. W dalszej kolejności przejazd do Isfahanu, gdzie zobaczymy dwa słynne mosty z XVII wieku, będące wizytówką miasta. Są one jednocześnie jednym z towarzyskich centrów Isfahanu. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Sziraz

Sziraz

7 dzień: ISFAHAN

Śniadanie, następnie całodzienne zwiedzanie Isfahanu. Wizyta na Naghsh-i-Johan, drugim największym placu świata. Zobaczymy m.in. Meczet Piątkowy, nazywany encyklopedią sztuki islamu oraz królewski pałac Ali Qapu. Czas wolny na słynnym isfahańkim bazarze. Następnie zobaczymy również kompleks pałacowo-ogrodowy Czehel Sotun (Czterdzieści Kolumn). Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień:  ISFAHAN – KASZAN – TEHERAN

Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd z Isfahanu do Kaszanu. Zwiedzanie klasycznego ogrodu perskiego Fin (lista UNESCO) oraz pięknej, zabytkowej rezydencji perskiej Khan-e Borujerdi. Następnie przejazd do Teheranu. Postój przy mauzoleum ajatollaha Chomeiniego. Panoramiczne zwiedzanie Teheranu, wieża Azadi (wolności). Krótki objazd miasta. Obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Meczet Nasir al Molk

Meczet Nasir al Molk

9 dzień: TEHERAN – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Terminy:
01.04.2018 – 09.04.2018 – brak wolnych miejsc!
19.10.2018 – 27.10.2018 – Ostatnie wolne miejsca!

Kameralna grupa, maksymalnie 16 osób! Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia, ponieważ szybko kończą się wolne miejsca w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena wycieczki: 6 400 PLN + 650 USD.

Cena obejmuje:

– bilet lotniczy na trasie Warszawa – Teheran – Warszawa, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych,

– transport komfortowym autokarem na całej trasie zwiedzania,

– przelot na trasie Teheran – Sziraz,

– zakwaterowanie w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe),

– wyżywienie, dwa posiłki dziennie: śniadania i obiady lub obiadokolacje,

– opiekę miejscowego przewodnika oraz polskojęzycznego pilota,

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

– ubezpieczenie turystyczne: KL, NNW i bagaż,

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

– wizy do Iranu: 260 zł,

– zwyczajowych napiwków: 30 EUR/osoba,

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego: 280 EUR.

Wycieczka odbywa się w kameralnej grupie (10 – 16 osób), w towarzystwie pilota/przewodnika wyśmienicie znającego kraj. Noclegi w hotelach o dobrym standardzie (4 gwiazdki).

Nasze artykuły na temat Iranu.

Organizujemy też wycieczki na indywidualne zamówienie, już od 2 osób.

 

Inne propozycje:

Wycieczka Gruzja – Armenia

Uzbekistan – na Jedwabnym Szlaku.

Tu znajdują się informacje zgodne z regulacjami Ustawy o usługach turystycznych z 24.11.2017 r. (wchodzi w życie 01.07.2018): Standardowy formularz informacyjny.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz


Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon (wymagane)

Treść wiadomości


Opinie o naszym biurze

Najnowsze komentarze

Newsletter